Pages:
Author

Topic: Kimlik ve özel bilgilerin paylaşımı hakkında - page 4. (Read 2407 times)

jr. member
Activity: 462
Merit: 2
özellikle büyük borsalar için sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. bu bir yerde bizim de güvenliğimiz için yapılan bir uygulama ama türk borsalarına bir şey diyemem.
member
Activity: 249
Merit: 11
Özellikle kimlik hırsızlığının bu kadar ayyuka çıktığı bir dönemde kimlik paylaşımının bu kadar rahat talep edilmesi büyük bir sıkıntı bana görede. Çözüm olarak blockchain destekli dijital bir kimlik sistemi kurmak olacaktır.
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
kimlik + adres + selife.. bir kişinin dökümanı 0.2 eth ediyor.
telegram gruplarında kyc satıyorlar. Örnek: ( https://web.telegram.org/#/im?p=@whitelisted )

bende scam bir projeye verdim. adam 1000 civarı kimlik toplayıp uzadı.
hepsini 0.2 eth'den 4'er kez sattığını düşünsenize?

benimde tek tesellim eski mavi kimliği vermiş olmamdı.
kyc verirken yeni çipli kimliğinizi yada pasaportunuzu atmayın.
eski geçersiz mavi kimlik yada eski bir öğrenci kartı ile deneyebilirsiniz.

---

bu kyc konusunun uluslarası düzenlemelerle çözülmesi gerekiyor.
icolar için tek bir merkezden bu kyclerin yapılması gerekir, yine borsalar için merkezi bir kyc sistemi olmalı.

Bu problemlerin bir kaç yıl içerisinde çözüleceğini umuyorum. Bu iş biz kullanıcıların elinde, kullandığınız borsalara ve katıldığınız icolara kyc için güvenilir çözümler yaratmaları için talepte bulunarak farkındalık yaratmalıyız.

Bu konuyu da ilk defa duyuyorum gerçekten ilginçmiş, onun için gerçekten her projeye vermemek lazım icobench puanına ve ekibe falan bakmak gerekir, gene de mavi kimlik olması iyi tabi Smiley.
member
Activity: 714
Merit: 82
kimlik + adres + selife.. bir kişinin dökümanı 0.2 eth ediyor.
telegram gruplarında kyc satıyorlar. Örnek: ( https://web.telegram.org/#/im?p=@whitelisted )

bende scam bir projeye verdim. adam 1000 civarı kimlik toplayıp uzadı.
hepsini 0.2 eth'den 4'er kez sattığını düşünsenize?

benimde tek tesellim eski mavi kimliği vermiş olmamdı.
kyc verirken yeni çipli kimliğinizi yada pasaportunuzu atmayın.
eski geçersiz mavi kimlik yada eski bir öğrenci kartı ile deneyebilirsiniz.

---

bu kyc konusunun uluslarası düzenlemelerle çözülmesi gerekiyor.
icolar için tek bir merkezden bu kyclerin yapılması gerekir, yine borsalar için merkezi bir kyc sistemi olmalı.

Bu problemlerin bir kaç yıl içerisinde çözüleceğini umuyorum. Bu iş biz kullanıcıların elinde, kullandığınız borsalara ve katıldığınız icolara kyc için güvenilir çözümler yaratmaları için talepte bulunarak farkındalık yaratmalıyız.
member
Activity: 448
Merit: 15
Pasaport bilgilerimi sağlam exchance sitelerine vermiştim. Birkaç airdrop için de paylaştığımı anımsıyorum ama artık ağırlıklı olarak güvendiğim projelere eski mavi kimliğimi veriyorum

Diro isimli bir proje vardı. Reddit ve Twitter bounty'lerine girmiştim. ortalama token satışına göre 450 dolar değerinde tokenlerinden göndericeklerdi

KYC ekranına girdim,3 aşamalıydı ancak aşamaları geçtikten sonra gösteriyordu ;

1. aşama :  kimlik beyanı, mavi kimlik yükledim
2. aşama : adres , yaptığım bir alışverişin faturasını yükledim
3. aşama : adresin belirgin gösterildiği banka hesap bilgisi , linke tıkladım ve direk internet işlem menüsü çıktı. kapattım !

Şifre almanın bir yöntemi olduğunu düşündüm, riske girmedim.
newbie
Activity: 27
Merit: 0
Airdroplar için vermem de borsalara kaydolabilmek için pasaport başvurusu yaptım. Onların da güvenliği tartışılır fakat yapacak bişey yok.
newbie
Activity: 51
Arkadaşlar kesinlikle bakın kesinlikle diyorum kimlik bilgilerinizi öyle her yerle paylaşmayın size yakın zamanda bir arkadaşımın başına gelen bir olayı anlatayım. Arkadaşımın kimlik bilgileriyle paravan bir şirket kurup üzerine dünyanın borcunu yıkmışlar nasıl olur demeyin oldu valla çocuğun şuan ödemesine imkan olmayan borcu var :S
newbie
Activity: 33
ben nüfus cüzdanı yolluyorum tc kimliği kapatıp yolluyorum. kabul eden eder, etmeyen etmez diye. gerçi 5 6 airdropta yolladım henüz bir şey aldığımda yok
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
Eğer dert ediyorsanuz gerçekten kimlik doğrulama istemeyen kampanyalar ağırlıkta onlara katılın. İco için de aynı şey geçerli.
jr. member
Activity: 560
çoğu kampanya çin veya amerikan vatandaşı olmadığınız ispat ve multiyi engellemek için yapıyor bu kyc işlemini ama ne olursa olsun firmanın güvenirliğine göre vermekte fayda var.
newbie
Activity: 13
Ben sadece borsa için kimlik bilgisini verdim. Ama aklıma şu geldi. Vefat eden birinin pasaportuna kendi resmimizi yapıştırsak bir sorun olmaz herhalde.
Yada sahte karne yapan gibi bir yerden pasaport kimlik çıkartsak yeterli.
Kimlik bilgilerinin birkaç rakamı değişse yeter zaten.
Photoshop ile yapmak istedim ama bir türlü zaman bulamadım.
Bu da selfie isteyenlerde sorun olacak Smiley
En iyisi vefat eden bir yakının pasaportunu kullanmak olabilir
jr. member
Activity: 462
Herkesin bir yakını vardır para işlerini kendi üzerinizden bu kyc işlerini onun üzerinden yapın işler bitince de kimliği vs yenileyin bitsin gitsin.
aly
full member
Activity: 312
Merit: 103
Beşiktaş.
Pasaport bilgilerimi hayatımda bir defa Leopay firmasına verdim, yurtdışında banka hesabı için. Bu kuruma olan inancım TR'deki her hangi bir bankadan daha çok, o yüzden sıkıntı yok.

Eski, mavi kimlik bilgimi paylaşıyorum paylaşmakta bir sıkıntı görmüyorum. Zaten kimlik bilgilerimizin sızdığı bir ortamda kimden neyi saklıyorsun, boş iş. Öyle çok çöp projelerde tabi KYC yapmıyorum fakat inandığım projelerde KYC yapmakta sakınca görmüyorum Wink
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Ben katılıyorum bazen airdrop filan hani umut dünyası diyorsun ancak kimlik bilgileri filan vermedim hiç sadece sosyal sitelerin bilgilerini veriyorum
jr. member
Activity: 98
Valla önüme ne gelirse veriyorum gözüm dönmüş artık Smiley) kazanacağım derken evdeki bulgurdan da olmak var yapacak bişey yok alın kimliğimi Smiley)
newbie
Activity: 3
ben pasaportumu bugüne kadar borsalar olsun airdroplar olsun 100e yakın yere vermişimdir ama endişelenmiyorda değilim hani..
member
Activity: 392
Merit: 11
Yukarıda onlarca arkadaş anlatmış aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok. Ama gereken önlemleri alarak kyc vs ne isterlerse yapmanızı öneririm. Bir hydro gelir tüm uğraşlarınıza değer.
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
Projenin gerçekten kazandıracağını düşünürsem bilgilerimi veriyorum ben açıkçası. Bir zarar geleceğini düşünmüyorum. Ama tabi her projeye de verilmez. 3 kuruş kazancaz diye riske girmenin anlamı yok.
newbie
Activity: 9
Bir kaç yere verdim kimlik bilgilerimi. şimdi korku sarmaya başladı iyimi Sad
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
büyük borsalar her neyse de eften püften borsalara kyc yapmamak gerekiyor. türlü türlü dolandırıcılıklar var. hele türklere asla diyorum.
Pages:
Jump to: