Pages:
Author

Topic: Kimlik ve özel bilgilerin paylaşımı hakkında - page 5. (Read 2407 times)

member
Activity: 86
Merit: 10
Kün Tuğ Bolgıl , Kök Kurıkan !
işlem yapıp gelir kazanacağımız borsaya hadi bi nebze olulu bakarım ama airdrop ve bountylere kesinlikle paylaşmam attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değsin
jr. member
Activity: 108
Merit: 1
Benim fiktime göre her önüne gelen borsaya frlan bilgileri paylaşmayın derim.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Türkiye'de 50 milyon kişinin bilgisi maalesef internette geziyor; ama yine de ben kimlik bilgilerimi paylaşırken çekiniyorum. Katıldığım bir çok bounty ve airdroplardan kyc istemesi sebebiyle feragat etmişliğim var.

Neyse ki 80 milyonun tamamı yoktur yanlış hatırlamıyorsam 93 ya da 94 doğumluların bilgileri mevcut değildi onlar kurtarmış oluyorlar, bu bilgilerin kullanılması da o kadar kolay değildir bence sonuçta bilgilere herkes erişebilir tc numarasına ulaşmakta çok zor değil yani kargo teslimi gibi işlemlerde bile veriyoruz ancak kimlik cüzdanı farklı bir boyutta bütün bilgilerimizi eksiksiz olarak içeriyor.
member
Activity: 140
Merit: 18
yeni kimlik çıkarın eski naylon kimlikleri kyc için kullanın, herhangi bir durumda eski kimliğim diyerek kendinizi savunabilirsiniz keza yenisi çıkartıldığında eskisi geçersiz sayılıyor Cheesy herkese bol kazançlar
jr. member
Activity: 98
Benim için hiçbir şey farketmiyor kyc istiyen airdrops yada bounty lere veriyorum ilerde bişey olacaksa da yapacak bişey yok kader utansın der geçerim Smiley)
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
Yabancıların pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum ama türkler burada her şeyi yapabilirler. Bazı basit önlemler var kimliği yenileyip eski kimliği kullanmak veya kaybettim deyip yenisini almak ve eskisini kullanmak gibi.
jr. member
Activity: 308
Merit: 2
Türkiye'de 50 milyon kişinin bilgisi maalesef internette geziyor; ama yine de ben kimlik bilgilerimi paylaşırken çekiniyorum. Katıldığım bir çok bounty ve airdroplardan kyc istemesi sebebiyle feragat etmişliğim var.
member
Activity: 87
Elimiz mahkum veriyoruz umarım kötü sonuçları olmaz ilerleyen zamanlarda
jr. member
Activity: 264
ICO ve bounty kampanyaları için yine de tedbirli olmak gerekiyor. Her yere vermesem de gerekli gördüğüm yerlerde veriyorum ben.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
türk borsalarına kesinlikle kyc yaptırmak istemiyorum. adamlara bir türlü güvenemiyorum, her şey çıkabilir altından.
member
Activity: 280
ben kimlik bilgilerinin bu kadar ulu orta paylaşılmasını açıkçası hiç doğru bulmuyorum, oldukça riskli
member
Activity: 182
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Bu tip kimlik bilgilerini her platform da paylaşmak son derece tehlikeli zira bu piyasa da kolayca yayılıp kötü amaçlarla kullanılma ihtimali de oldukça fazla
newbie
Activity: 3
ben airdroplarada hep veriyorum pasaportumu yarın öbürgün bişey olurmu dersiniz?
member
Activity: 140
Merit: 18
Eski kimliğinizi kullanın, pasaport kesinlikle vermeyin ico bounty lere hiçbirini vermeyin, borsalar için de dediğim gibi eski kimliğinizi kullanabilirsiniz
jr. member
Activity: 33
Merit: 4
Kesinlikle kişisel bilgiler(kimlik, pasaport.. vs) paylaşılmalıdır.Bu tarz bountyleri çok masum bulmuyorum.
member
Activity: 294
World’s First Decentralized ICO Platform
Büyük borsalara hesap açarken vermekte sıkıntı yok da, vereceği üç beş kuruş için bile KYC isteyen airdroplar çıktı, bence bunlardan uzak durmakta fayda var. Firmaların kendisi kötü niyetli olmasa da  tutttukları kimlik bilgileri çalınırsa ilerde neler yaşanır düşünmek bile istemiyorum. Dünyanın türlü türlü yerlerinde bizi çeşitli suç dosyaları bekliyor olabilir. Sonra ayıkla pirincin taşını.
newbie
Activity: 112
Pek sıcak bakmıyorum bende ama adı bilinen kaliteli borsalara verilebilir fakat, ne olduğu belli olmayan saçma salak bounty ve airdroplara paylaşmayı pek sıcak bakmıyorum
newbie
Activity: 112
ben şahsen kimlik ve özel şahsi bilgilerimi elektronik ortamda paylaşmayı mantıklı bulmuyorum ve vermiyorum zaten bence bu iş çok sakat başıma bir sürü iş gelebilir özelliklede kimlik paylaşımlarımızı yaptığımızda ben internet sitelerine kimlik paylaşımlarını ve özel şahsi bilgilerimi vermiyorum...
newbie
Activity: 119
Kesinlikle en dikkat edilmesi gereken ve ilerde en çok baş ağrıtabilecek konulardan biri bu kyc meselesi. Ben kycnin hiçbir şekilde verilmemesi tarafındayım. ama malum çoğu işlem için kaçınılmaz bir hal almış durumda.
newbie
Activity: 98
Yeni çıkan ico ve benzerlerine kimlik bilgilerimi asla vermiyorum çünkü bana katacakları maddi anlamda fazla bir değeri yok. Piyasaya çıkmadıklarında verdiklerimizle kalıyoruz.
Pages:
Jump to: