Pages:
Author

Topic: Kimlik ve özel bilgilerin paylaşımı hakkında - page 6. (Read 2407 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 251
Kesinlikle pasaport paylaşmayın. Bu çok tehlikeli. Ben güvenmediğin airdroplara kimlik bilgilerimi vermiyorum. Ama borsalar için mecburuz. Kimlik bilgilerini paylaşmadan önce iyi araştırmak lazım .
member
Activity: 546
Merit: 10
problem çıkacaksa eğer sürpriz olur. yani satıldıysa arka planda o kişinin kimlik bilgileri ile yasa dışı faaliyette yakalanması gerekli ki ucu sana, bana dokunsun. şu ana kadar böyle vaka duymadım ben.
newbie
Activity: 168
Merit: 0
Borsalar bir nebze verilebilir tabii ki ama ne olduğu belli olmayan. İpsiz sapsızların düzenlediği airdrop bountye de kimlik vermeyi doğru bulmuyorum. Hele hele pasaport falan hiç bulaşmayın derim.
member
Activity: 448
Merit: 33
Kyc verirken beni en çok endişelendiren olaylardan biri de terör eylemleri. Düşünsenize adam sizin kimlik bilgilerinizi kullanarak kendi resmini yapıştırıyor. Sonra da terör eylemi gerçekleştiriyor. Gerçi bir şekilde kendimizi aklayabilir ama epeyce bi  uğraşırız.
Bir de ya aklayamazsak? Adamlar gerçek teröristi vermemek için yalancı bir terörist uyduruyorlar.
Çok mu abartıyorum acaba? Smiley
jr. member
Activity: 224
Merit: 4
mümkünse bu bilgilerin verilmesi taraftarı değilim. hadi çekirge bir sıçrar, iki sıçrar. üçüncüsünde o bilgilerle başımıza kötü bir hadise gelmeyeceği ne malum. kimlik bilgileri kişiye özel ve hiçbir bounty programında vs istenmemesinden yanayım.
newbie
Activity: 84
Borsaların kimlik bilgisi istemesini olagan karşıyorum ama bu icoların Bountrylerin istemesini sacmalık buluyorum. insanı sahtecilige tesfik ediyrlar.
newbie
Activity: 168
ico ve bounty için istenir bu belgeler. kyc istemeyen icolar. icobench de bulursun. var ama sonucu ne olur bilinmez. bounty için başta istemeyip de sonradan bunu isteyenler dolu. istersen yaptırırsın. ama o özel bilgilerin ne derece korunduğu veya kalıcı olarak silindiği, satılıp-satılmadığı bilgisi meçhul.
member
Activity: 588
Merit: 18
Bende borsalar dışında ico projelerine pasaport gibi ciddi kimlik bilgilerinin verilmesine karşıyım. Sonuçta gerçekten ciddi projeler dışında bir sürü uyduruk iconun da KYC süreçleri işletmeye çalışması aşırı mantıksız.
member
Activity: 364
Merit: 10
KYC isteyenlerden uzak duruyorum ancak borsalara mecburen gönderiyoruz kimlik bilgilerimizi.
Bazen başımıza bir iş gelene kadar farkına varmıyoruz risklerin. Umarım bu paylaşımlardan canımız yanmaz.
jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Birkac yer ile paylastim ama bunlar genelde milletin guvendigi ve encok islem yapilan borsalar. Ufak tefek ico veya sacma sapan borsalara kimlik vermek benide biraz geriyor. Ama soylede bir durum var telefon hatti alirken dukkana herseyinizi teslim ediyorsunuz ve bu kisinin bunlari baskasina vermeyeceginden emin olamazsiniz. Bu nedenle boyle seyleri artik pek takmiyorum. Olan herturlu oluyo zaten..
newbie
Activity: 118
En azından gönderdiğimiz resimlerin ortasına Sadece ICO için kullanılacağını belirten yazılar eklemek gerekiyor

Bu gerçekten işe yarar bir yöntem midir? Eski usul ve Türkiye tipi bir uygulama hepimiz biliyoruz ama uluslararası geçerliliği ne kadar vardır, hukukçu arkadaşlar bizleri aydınlatsalar keşke.
newbie
Activity: 33
En azından gönderdiğimiz resimlerin ortasına Sadece ICO için kullanılacağını belirten yazılar eklemek gerekiyor
member
Activity: 235
Merit: 40
Kimlik bilgilerimiz zaten her yerde ama fotoğrafları yayılmasa iyi. Birçok ico'ya katılınca illa ki göndermek gerekiyor ve hacklenen, çaldıran da oldu. Riskli bir durum ama iş davalık bir yere giderse nereden çalındığı da bulunabilir diye düşünüyorum. (ico'lar airdrop'larda hep bir sözleşme imzalamış o şirketlerle anlaşmış oluyoruz aslında- pek okumasak da Cheesy yani onların da sorumluluğu var ve olmalı zaten)
newbie
Activity: 68
Bir çok insan eski kimliğini veriyor fakat bu hiç sorun teşkil etmeyecekmiş gibi düşünmek büyük hata olur. Kimlik ve özel bilgiler maalesef airdroplarda çok sıklaştı , ben açıkcası güvenemediğimden hiçbir şekilde katılmıyor. Kyc isteyen airdroplara
newbie
Activity: 47
Kesinlikle paylaşmama taraftarıyım. Alacağımız 3-5 kuruş için hayatımızı karartacak saçma sapan şeylerde adımızın çıkması kadar saçma bişey yok
jr. member
Activity: 224
Merit: 4
Dikkat etmek gerekiyor bazen dikkatsiz davranıyoruz.
jr. member
Activity: 133
Bu piyasada sıkıntılı olan durumlardan birisi de bu kyc mevzusu. Airdrop veya düşük miktar girmeyi düşünülen icolara kimlik bilgilerini vermemek en mantıklısı. Bazı hype yapabilir dediğimiz icolar içinde arkasındaki şirket ne kadar sağlam onu irdelemek lazım. Sonuçta yatırım yapılırken az çok şirkete, takıma vakıf oluyoruz. Borsalar içinde yapabilecek pek birşey yok gibi mecbur kimlik doğrulaması yapmak gerekiyor.
jr. member
Activity: 56
Bu ICO lar yüzünden önümüze gelene yolluyoruz KYC ayağına Allah sonumuzu hayır ede.
full member
Activity: 367
Merit: 100
Güvenilir siteler dahil hiçbir yere pasaport bilgilerimi vermem. Site güvenilir olabilir ama yarın bir duyarız ki bütün bilgileri çaldırmış. Ozaman yandığımızın resmidir
jr. member
Activity: 182
yaw toplaşın içinizden biri kyc yaptın. token, coin neyse dağıtıldığı zaman o da öbürlerine göndersin. aranızda sözleşme yapın, notere tasdik ettirin. o kyc yapan kişiye de kim ne kadar para yatırdıysa onun üzerinden yüzdelik coin, tokeni bıraksın.
Pages:
Jump to: