Pages:
Author

Topic: Kimlik ve özel bilgilerin paylaşımı hakkında - page 7. (Read 2407 times)

full member
Activity: 420
Merit: 100
yüksek meblağlı işlemler yaptığın ya da yapmayı planladığın borsalara mecburen veriyoruz zaten ama son zamanlarda çok fazla icolar KYC adı altında kimlik doğrulama ister oldu. hiç birine girmedim. hali hazırda bir çok borsada işlem gören sağlam projelerin bile durumu ortadayken ne olacağı belirsiz icolara kimlik doğrulamanın bir anlamı yok
newbie
Activity: 182
Merit: 0
bence bunun ekonomisi arka planda yapılıyor. alenen foruma ilan verip satışı yapılmaz. kim yapıyorsa artık deebweb üzerinden kimlik bilgi satışı yaptığına eminim. bu bountyler için kyc bilgilerini toplayanlar belki oraya satıyordur. benimkisi sadece teori.
jr. member
Activity: 268
Merit: 4
Büyük borsalar hariç tasvip etmiyorum özellikle pasaportun paylaşılması çok tehlikeli çünkü uluslar arası bir belgedir arkadaşlar bu konularda dikkatli olun.
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
Bence kazanç miktarı ne olursa olsun ICO'lara kimlik bilgisi verilememesi gerekiyor. Başımıza gelebilecek olan bela'nın parasal değeri kazandığımızdan çok daha fazla olacaktır. O yüzden kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanızı öneririm.
newbie
Activity: 58
kafa diyor ki resimlerin üzerindeki bilgiler ile azıcık oyna öyle gönder zaten doğrulayacak bir yapı ellerinde yok
newbie
Activity: 84
Hiçbir şey yapamazlar. Yapabilecekleri maddi zararın da her türlü tazmini mümkün olur. Ama kişisel bilgilerinizle alakalı şifreleriniz varsa geçmiş olsun.
newbie
Activity: 33
Borsalara mecburen kimlik bilgilerimizi veriyoruz borsalardan bir zarar geleceğini düşünmüyorum ama ne olduğu belirsiz İco'lara 10 15 dolar kazanıcam diye tüm bilgilerimi özellikle pasaport bilgilerimi asla vermeme kararı alalı çok oldu. Boş bir anıma gelipte iki İco'ya bilgilerimi verdim zamanında ama şuan asla bilgilerimi vermem.

Okuyan arkadaşlara da tavsiyem 10 dolar 15 dolar için bilgilerinizi kimseye vermeyin.Özellikle küçük rakamlar için pasaport vs. bilgi isteyenlere kanmayın derim.Gönderecek olan gönderir zaten.

Aynen. Bilindik borsalardan zarar geleceğini ben de hiç sanmıyorum ama ICO'lara kimlik vermek bana da çok saçma geliyor. Baktığında adamların projesine yatırım yapıyorsun bir de kişisel güvenliğini sıkıntıya sokabilecek özel bilgilerini onlarla paylaşıyorsun. Öyle bir dünya yok. Smiley

Paranın yasa dışı bir yerlerden gelip gelmediğini tespit etme kaygılarını anlıyorum. Ancak orası onların sorunu, benim değil. Artık araya resmi kurumlar mı girer ne olur bilemem bir şekilde çözsünler. Cheesy
member
Activity: 294
Merit: 10
World’s First Decentralized ICO Platform
Bir kaç kişi pasaport bilgilerinizi vermeyin demiş de, pasaport istemeyen yer kalmadı artık neredeyse. Borsalarda, ICO lara katılımda hatta bazı airdroplara başvurmak için bile pasaport istemeye başladılar. Dolayısıyla çaresiz vermek zorunda kalıyor insan.
jr. member
Activity: 532
Merit: 5
Kyc'ler ileride sorun olmaz sanırım, ben çok güvenmedikçe yine de hata olabilir bazı projeler ve borsalar için paylaştım.
Umarım sorun olmaz ileride, en güvenli yol hiç paylaşmamak ama.
newbie
Activity: 118
Borsaları anlarım
ICO lar zaten olmazsa olmaz gibi; anonimler hariç

Ama kusura bakılmasın da Airdrop & Bounty için verilen kimlik bilgilerini anlamlandıramıyorum. Sonuçta bu tarz etkinliklerin %60 dan fazlası dolandırıcılık faaliyetlerinden ve bunu yapan adamların o kimlikler ile neler yapabilecekleri dolandırıcılık zeka seviyelerinin limitleri kadar geniş maalesef.

Daha önceden bu tarz bir hata yapanlara geçmiş olsun dileklerimi üzülerek sunarken diğer yandan ise bu hataya düşmemiş olanları uyarıyorum.

Hiç bir Airdrop için Kimlik Bilgisi vermeyin..!

- Güvenirliği(ekip v.s) olmayan projelerin ICO larına katılmak zorundaysanız ya da öyle hissediyorsanız iki kez düşünün!  Huh Roll Eyes
- Kendisini ispat edememiş bir borsada kısa günün karı kazanmak uğruna uzun dönemde sorun olabilecek bir hata yapmayın!
- Airdropları zaten kırmızı kırmızı söyledik!  Lips sealed

Dipçe:

Ayrıca kimlik dolandırıcılarının ne tür suçları ulusal ya da uluslararası düzeyde yaptıklarına dair haber ve vakıalara şöyle bir göz atmanız size tam olarak ne yapmanız gerektiğine dair doğru kararı aldıracaktır. Kimlik bu kaybetsen başın yanıyor tutup da ona buna verilir mi?!
member
Activity: 294
Merit: 27
Borsaya kimlik fotoğrafı gönderirken üzerine hangi borsa içinse sadece onun adına yüklediğimi yazan bir watermark ekliyorum, herkese tavsiye ederim. Watermark ekleyemiyorsanız da, kimlik görüntüsünün okunaklılığı bozmayacak bir yerine kalemle veya dijital olarak böyle bir şey yazabilirsiniz.

Çok güzel bir öneri. Bazı borsalar benzer bir başvuru metodu kullanıyor. Ancak bunu başvuru yapılan her yer için kullanmak mantıklı.

kimlik döküman v.s verdikten sonra bunun merkeziyetsizliği nerede kaldı ? merkeziyetsiz borsa kavramını en iyi yapan IDEX gibi erc20 token borsaları. Etherdelta da aynı şekilde sanırım, orayı kullanmadığım için pek bilgim yoktur.

Beni de rahatsız eden durumlardan biri bu. Gizlilik, merkeziyetsizlik vs. sloganlar çöp oluyor baya. Bu mottoları savunan borsalar da çöplük gibi olmuş ancak.
newbie
Activity: 65
kimlik döküman v.s verdikten sonra bunun merkeziyetsizliği nerede kaldı ? merkeziyetsiz borsa kavramını en iyi yapan IDEX gibi erc20 token borsaları. Etherdelta da aynı şekilde sanırım, orayı kullanmadığım için pek bilgim yoktur.
newbie
Activity: 29
Bende çok tercih etmiyorum kimlik bilgilerimi vermeyi heleki bir airdrop için, sanırım 2 airdrop için verdim o sitelerde bountyhive gibi piyasada bilinen sitelerden. Onun dışından herhangi bir oluşuma vermem kesinlikle.
newbie
Activity: 34
Borsaya kimlik fotoğrafı gönderirken üzerine hangi borsa içinse sadece onun adına yüklediğimi yazan bir watermark ekliyorum, herkese tavsiye ederim. Watermark ekleyemiyorsanız da, kimlik görüntüsünün okunaklılığı bozmayacak bir yerine kalemle veya dijital olarak böyle bir şey yazabilirsiniz.
member
Activity: 462
Merit: 10
Alakalı alakasız birkaç yere ben de kimlik bilgilerimi apaçık verdim. Ne olur ne biter bilmiyorum ama çok riskli işlemler gerçekleştirdiğimiz kesin KYC olayı ile.
jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Ben genelde ehliyetimi veriyorum. Aslinda bu is yatirim miktarinizla alakali bir durum. Ufak bir miktar airdrop veya bounty almak icin kimlik vermeye gerek yok. Ama onemli bir miktarda yatirim yapacaksaniz ve guvenli bir borsa ile calismak isterseniz bu bilgileri vermeniz normaldir. Tabi isin diger bir boyutu guveniniz yoksa kimseye birsey vermeyin. Boylece iciniz rahat bir sekilde uyuyabilirsiniz 😉
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Valla bende vermiş oldum bi kaç türk borsasıyla yabancı borsaya.
Bir sorun olur mu bilmiyorum ama yüz binlerce insanın kimlik bilgisi ile neler yapılabilir onuda kestiremiyorum.
Mecbur güveniyoruz işte
newbie
Activity: 14
kimlik bilgisi konusu oldukça hassas bir konu, dikkat edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum hocam ben,
jr. member
Activity: 224
Merit: 1
Borsalar neyse olabilir de üç kuruş para kazanacağız umuduyla airdrop ve bountylere kimlik bilgilerini vermek hiç akıl karı gibi durmuyor bence. Hele hele pasaport falan hiç tavsiye etmem şahsen.
newbie
Activity: 126
Kimlik hırsızlığı için özellikle hazırlanmış projeler hariç diğer projelerin böyle işlere kalkışacağını düşünmüyorum.
Pages:
Jump to: