Pages:
Author

Topic: Koinim.com - page 20. (Read 223044 times)

full member
Activity: 214
Merit: 100
August 28, 2017, 04:57:30 PM
Koinim üzerinden çektiğimiz paralar veriyol olarak geliyor ve reklamcılık adı altında geliyor. Kripto paralar reklam olarak mı algılanıyor. Bu benim hep kafamı karıştırmıştır. Birde bir arkadaşın banka hesabı kapatılmıştı veriyola ödeme yaptığı için bunlar karalama olarak söylemiyorum sadece sebebini öğrenmek istiyorum. Yani veriyoldan hesabımıza çok para girmesi bizi bir sıkıntıya sokar mı ? Mesela yeri geliyor 5000 TL ye 0,33 btc lıyoruz ve bu yükseliyor veriyolar 5700 e satıyoruz. miktarlar çok büyük paralar sıkıntı yaşama ihtimalimiz nedir ? Biliyorum veriyol yada koinim muhasebe desteği sunmuyor ama verdiği e faturalar coin alış verişi üzerine mi ?

Not : Bu arada her çekim talebim 1 saate yatıyor.

Koinim'in üst şirketi Veriyol Reklamcılık. O nedenle o banka hesaplarını kullanıyoruz. Gelen faturalarda işlem komisyonu ve TL çekim ücreti diye görünüyor.

koinim üzerinden belirli bir miktar limitte para çekilebiliyor diye biliyorum.
Veriyol reklamcılıktan kişi hesabına ne kadar para girerse maliye ile sıkıntıya girilir. forumlarda kapatılan enpara hesaplarından bahsediliyordu.

Kapatılan hesapların Veriyol veya Koinim ile yapılan işlemler nedeniyle kapanması doğru değil. Eğer hiç kullanmadığınız veya az kullandığınız hesabınız bir anda yüksek meblağ transfer yapmaya başlarsa dikkat çeker. 5000 TL üzeri tek işlem transferler Masak'a bildirilir. Takip yapılır veya yapılmaz. Bir de ortalama şahıs hesaplarının ne kadar transfer yaptığı bellidir. Siz bunun üstünde transfer yapmaya başladığınızda bankalar "Acaba ticari işlemler için mi kullanılıyor" diye kuşkuya düşüyorlar ve hesabı kapatmak isteyebiliyorlar.

Yani işin sadece Bitcoin ticareti ile alakası yok. Her gün bir arkadaşınızla birbiriniz arasında 20000 TL döndürün, yine bankanın ve Masak'ın takibine takılırsınız.
sr. member
Activity: 364
Merit: 253
August 28, 2017, 10:21:32 AM
Koinim üzerinden çektiğimiz paralar veriyol olarak geliyor ve reklamcılık adı altında geliyor. Kripto paralar reklam olarak mı algılanıyor. Bu benim hep kafamı karıştırmıştır. Birde bir arkadaşın banka hesabı kapatılmıştı veriyola ödeme yaptığı için bunlar karalama olarak söylemiyorum sadece sebebini öğrenmek istiyorum. Yani veriyoldan hesabımıza çok para girmesi bizi bir sıkıntıya sokar mı ? Mesela yeri geliyor 5000 TL ye 0,33 btc lıyoruz ve bu yükseliyor veriyolar 5700 e satıyoruz. miktarlar çok büyük paralar sıkıntı yaşama ihtimalimiz nedir ? Biliyorum veriyol yada koinim muhasebe desteği sunmuyor ama verdiği e faturalar coin alış verişi üzerine mi ?

Koinim'in üst şirketi Veriyol Reklamcılık. O nedenle o banka hesaplarını kullanıyoruz. Gelen faturalarda işlem komisyonu ve TL çekim ücreti diye görünüyor.

koinim üzerinden belirli bir miktar limitte para çekilebiliyor diye biliyorum.
Veriyol reklamcılıktan kişi hesabına ne kadar para girerse maliye ile sıkıntıya girilir. forumlarda kapatılan enpara hesaplarından bahsediliyordu.
full member
Activity: 214
Merit: 100
August 28, 2017, 09:14:59 AM

sr. member
Activity: 364
Merit: 253
August 28, 2017, 09:10:39 AM
Hızlı işlem hariç güven konusunda koinim iyidir. Aceleniz yoksa koinim kullanılabilir en azından güven veriyor azda olsa

benim ilk olarak kullanmaya başladığım borsa olduğundan sempatim var, fakat hızlılık konusunda size katılıyorum. acil işte buraya güvenerek iş yapmayın. yarım saat içinde gelen parayı da gördüm 2 iş günü sonunda da.

genellikle piyasadan yüksekte bitcoin satıyor, paribu tutar olarak daha uygun ve hızlı güncelleme yapıyor.
full member
Activity: 602
Merit: 120
August 28, 2017, 09:08:58 AM

hero member
Activity: 953
Merit: 504
August 28, 2017, 08:56:00 AM
Hızlı işlem hariç güven konusunda koinim iyidir. Aceleniz yoksa koinim kullanılabilir en azından güven veriyor azda olsa
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
August 28, 2017, 02:06:17 AM
deneme amaçlı olarak gene küçük bir miktar yolladım bu sefer 3 comfirmasyonda hesaba eklendi. miktara göremi kabul geriyor 3 ya da 6 comfirmasyon gerekiyor çözemedim.
arbitraj yapayım derken bu riski göze alamıcam firmaya mail attim cevap gelince bu mesajı editlerim.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
August 27, 2017, 09:50:08 AM
Açıkçası burada size para verdiklerini düşünen insan daha fazladır. Çünkü yukarı da ki arkadaştan daha saldırgan bir davranış sergileyen sizsiniz.

Sakin olun ve derin derin nefes alın!

Aldığınız paranın hakaret etmeye değip değmeceğini düşünün.

Okuduğunu anlamaktan aciz bir sürü yeni üyelik doldurdu forumu. Yukarıda densizin teki Koinim kullanan binlerce insana aptal diyor ama hakaret eden o olduğu halde onun şakşakçıları bana yükleniyor. Demek ki örgütlü olarak Koinim'i karalama kampanyası yapan bir grupsunuz. Aslında kim olduğunuzu biliyoruz ama uğraşmaya değmeyecek insanlarsınız. Üyelik açıp bu topluluğun değerlerine sallamak on saniye sürüyor nasıl olsa.
member
Activity: 64
Merit: 10
August 27, 2017, 04:25:34 AM
Bu piyasada Koinim gibi bir borsa varken sahibi belli olmayan scam siteleri kullanmak en büyük aptallık. Sahibi belli olmayan scam siteleri kullanmak isteyenlerin Koinim konusuna yazmasına gerek yok. Burada havlayan paralı köpeklere bakmayın belli ki sahibi olmayan scam sitelerin sahiplerinden maaş alıyorlar.

Açıkçası burada size para verdiklerini düşünen insan daha fazladır. Çünkü yukarı da ki arkadaştan daha saldırgan bir davranış sergileyen sizsiniz.

Sakin olun ve derin derin nefes alın!

Aldığınız paranın hakaret etmeye değip değmeceğini düşünün.
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
August 27, 2017, 04:05:09 AM
6 comfirmationdan sonra bitcoin hesaba eklendi.eskiden yanlış hatırlamıyorsam 3 comfirmationdan sonra hesapta gorebiliyorduk bitcoinleri. 2. kez bu başıma geldi. paribuda hala 3 comfirmation yeterli.
bununla ilgili bigisi olan var mı acaba?
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
August 26, 2017, 07:43:01 AM
Ben son zamanlarda yapılan yorumların aksine Koinim'i gayet başarılı buluyorum. İşlemlerimi güvenli ve basit bir şekilde halledebiliyorum. Hız benim için ikinci planda. O da eksi tarafı olsun, adamlar işlerini yapmaya çalışıyorlar o da nazar boncuğu olsun
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
August 25, 2017, 08:29:17 PM
Koinim burayı, buradakileri tınlamıyor ya, sonra başını taşlara vuracak diyeceğim ama yıllardır zaten piyasada yükünü aldı gidiyorlar.
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
August 25, 2017, 08:17:29 PM
Burayı okusalar ve yenilik yapmak isteseler önce Ethereum eklerlerdi. Nasıl bir hacim kazanacaklarının ya farkında değiller ya uğraşmak istemiyorlar. Kar amacı gütmeyen kuruluş gibi çalışıyor Koinim.
sr. member
Activity: 300
Merit: 250
August 25, 2017, 07:34:05 PM
kısaca Allah belanızı versin. sat/byte değerini düzenleyemeyecek kadar beceriksiz uyarıları dinlemeyecek kadar sağırsınız. sat/byte değeri 450lerde gezerken, 360 sa/byte değeri vermek ne demektir. 6 saatten fazladı onay alamadı gönderi. sizin yüzünüzden insanlar mağdur oluyor. kendinize gelin artık.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
August 22, 2017, 10:40:24 AM
Koinimin sahibi kim?
Btcturk yada paribu kimi scamledi?elinizde bir kanıt delil varmı?
Koinimin zarara uğrattığı kişiler burada başka borsa yokken yazıyorken de reklammı yapıyordu. O dönemki zararlarımı karşılamak ister misin?
Burada koinime laf atıp diğer 2 borsadan birini tavsiye eden kişilerin maaş aldıgına dair bi kanıtın varmı? insanlara hakaret etmeye hakkın varmı?
Şu başlıkta sürekli gelip koinimi öven bir iki kişi var bence paralı köpek bu kişilerin olma ihtimali daha yüksek.

tüm borsaları kullanmaktayım.
koinim'in artı tarafları diğerlerine kıyasla mevcut. öncelikle koinim vergilendirme yapıyor ve ticari işletmeleri kabul eden türkiye'deki şu andaki tek borsa. btcturk ve paribu'da ticari hesap açamıyorsunuz. btcturk de vergilendirme yapıyor gözüküyor ama müşteriye fatura kestiğini görmedim. buna ek olarak ticari işletmeleri kabul etmiyor. paribu zaten ne vergilendirme yapıyor ne de ticari işletmelere izin veriyor.

bu sizler gibi bireysel kullanıcıları ilgilendirmiyor olabilir ama bizi ilgilendiriyor.

Ticari hesabın TL çekim ve yatırma limitleri farklı mı?

Farklı ama detay veremem. Biraz da işletmenizin durumuna bağlı olarak değişir diye tahmin ediyorum.
sr. member
Activity: 382
Merit: 251
August 22, 2017, 09:57:35 AM
BTC gönderim yaptım. Karşı hesaba hala geçmedi.
Blockchain üzerinde işlem gözüküyorsa biz doğru yapmışızdır diyor koinim.
İyi güzel ağa broadcast yapıldı da şu işlem birleştirme işi iyi değil. Zaten benden ücret kesiyorsun.
Bari işlemim hızlı olsun.
7 saat oldu ama hala unconfirmed.
Normalde bu kadar uzun sürmüyordu. Hala bekliyorum.
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
August 22, 2017, 09:28:49 AM
Koinimin sahibi kim?
Koinimin zarara uğrattığı kişiler burada başka borsa yokken yazıyorken de reklammı yapıyordu. O dönemki zararlarımı karşılamak ister misin?
Burada koinime laf atıp diğer 2 borsadan birini tavsiye eden kişilerin maaş aldıgına dair bi kanıtın varmı? insanlara hakaret etmeye hakkın varmı?
Şu başlıkta sürekli gelip koinimi öven bir iki kişi var bence paralı köpek bu kişilerin olma ihtimali daha yüksek.

koinim'in artı tarafları diğerlerine kıyasla mevcut. öncelikle koinim vergilendirme yapıyor ve ticari işletmeleri kabul eden türkiye'deki şu andaki tek borsa. btcturk ve paribu'da ticari hesap açamıyorsunuz. btcturk de vergilendirme yapıyor gözüküyor ama müşteriye fatura kestiğini görmedim. buna ek olarak ticari işletmeleri kabul etmiyor. paribu zaten ne vergilendirme yapıyor ne de ticari işletmelere izin veriyor.

bu sizler gibi bireysel kullanıcıları ilgilendirmiyor olabilir ama bizi ilgilendiriyor.

Ticari hesabın TL çekim ve yatırma limitleri farklı mı?
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
August 22, 2017, 09:14:58 AM
Koinimin sahibi kim?

legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
August 22, 2017, 08:17:34 AM
-snip-

Ya okuduğunu anlamıyorsun ya yanlış alıntı yaptın. Koinim kullanan binlerce insana aptal diyen bir yavşak var yukarıda, onu alıntılaman gerekiyordu. Kimin kime hakaret ettiği ortada, algı oyunu yaratıp suçluyu haklı göstermeye çalışmayın. Bu şekilde sadece kendi küçüklüğünüzü gösteriyorsunuz. Siz zaten kullanmayın Koinim'i.
member
Activity: 67
Merit: 10
August 22, 2017, 07:32:42 AM
Bu piyasada Koinim gibi bir borsa varken sahibi belli olmayan scam siteleri kullanmak en büyük aptallık. Sahibi belli olmayan scam siteleri kullanmak isteyenlerin Koinim konusuna yazmasına gerek yok. Burada havlayan paralı köpeklere bakmayın belli ki sahibi olmayan scam sitelerin sahiplerinden maaş alıyorlar.

Kardeşim biraz saçma yazmışsın. Bütün sitelerin sahipleri bellidir. Ben btctürk koinim paribu kullanıyorum ama şimdi paycml borsasını kullanmaya başlayacağım. paycml bana maaş filan vermiyor yada şuanda sürekli kullandığım paribu da maaş vermiyor ama görüldüğü gibi koinim eskisi kadar hızlı değil. Müşterileri arttı ama çalışan personellerin yetişemediğinden dolayı böyle olduğunu düşünüyorum ( Kesinlik yok sadece varsayım. ) 
Pages:
Jump to: