Pages:
Author

Topic: Koinim.com - page 73. (Read 222885 times)

legendary
Activity: 980
Merit: 1011
May 26, 2015, 04:37:18 PM
Benim kafamda şöyle bir soru işareti var.
Yabancı ülkelerde bununla alakalı daha geniş kapsamlı kurallar olduğunu biliyoruz.
İşlemler biraz daha kolay gerçekleştiriliyor.
Acaba Yabancı bankalarla yapılan işlemler daha kolay gerçekleşir mi?
Hsbc, İngbank gibi bankalar bu konuda yardımcı olamaz mı ?
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
May 25, 2015, 06:27:18 PM
benim 1 mayıstan beri 8164 tl  çekim emriyle bekliyordu. 15 gün sonra 2bin TL si geldi.geri kalan kısım içeride an itibariyle.
destek üzerinden bana muhasebe denetimi yüzünden gecikmeler olduğu söylendi.
Kalan miktarı bir kısmının gönderebileceklerini söylediler, bekliyorum şu an.
görünüyor ki uzun sürecek hepsini almam. Undecided
Normalde borsalardan para pek çekmem orda kalır ama işler böyle uzayınca güvenlik için çekeyim diyorum.
Gelilnce tekrar yatırabilirim ileride emin değilim.
Ama bitcoin böyle işte emekleme döneminde hem kullanıcılara hem yatırımcılara hemde hükümetlere sıkıntı çıkarabiliyor.
Mayıs ayında yaşanan süreci koinim.com şu an ki halinden daha iyi yönetebilirdi mesele sıkıntıyı erken haber verip bilgilendirebilirdi.
Takascoinin de bir takım sıkıntılar yaşadığını biliyorum bütün bunlara bakınca Btcturk hem yapısal hem teknik hemde mali açıdan baya iyi bir hamle yapmış vaktiyle...

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
May 20, 2015, 04:56:07 PM
Aslinda oldukca olgun davranildi.5 gun kadar siteden ses cikmayinca para cekim talebi verenlere, insanlar korktuki halada ne oldugu belli degil. 1 yetkilo cikip birsey yazamadi ne siteye ne buraya. Zaten artik batmasalarda battilar kimsenin kullanacagini sanmam
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
May 20, 2015, 09:58:18 AM
Bu sitenin sahibi foruma üye diye biliyordum, coaexti sanırım. Ortalarda görünmüyor ne zamandır, haberi olan var mı?

sitenin sahibi olmadığımız gibi herhangi bir ortaklığımız dahi bulunmamaktadır.
Sanırım şu mesajınız sebebiyle arkadaş böyle düşündü:
Böyle bir mesaj atmanız ortak çalıştığınıza işaret ediyor.
Koinim'de genelde BTC almak 10-20 lira daha uygun oluyor, bazen daha da fazla fark olabiliyor o yüzden arbitraj bile yapılabilir para çekme/yatırma işlemleri gayet hızlı oldu şimdiye kadar tecrübe ettiğim kadarıyla; ancak hacim olmadığı için ne yazıkki bu mümkün değil şimdilik.

Bence 2FA olmaması bir güvensizlik yaratıyor hesabımdakiler acaba çalınabilir mi diye. Ayrıca son yapılan 10-20 işlemin görülmemesi, sadece son yapılan işlemin kaç TL'den yapıldığının, en yüksek/en düşük işlemlerin görülmesi yetersiz kılıyor Koinim.com'un al/sat panelini. Geliştirilecek çok şey var; ama Koinim.com'dan herhangi biri şurada yazdıklarımızı takip edip kaale alıyor mu ya da burayı geçtim kendi sitelerindeki Kullanıcı Forumu'ndaki isteklerin herhangi biri kaale alınıyor mu emin değilim.

Kaale alınıyor, merak etmeyiniz. Şubat'ta felan müsait bi dönemde koinim.com ile bir toplantı yapmayı planlıyoruz.

doğrudur, sahibiyle görüşüyorduk. ortak arkadaşlarımız var. o toplantıyı da yapamadık henüz.
bunun dışında bizim de arasıra al-sat yapmamız dışında başka bir ilişkimiz bulunmuyor.
geçenlerde teramit sormuştu koinim'in son durumunu, biz de bilgi alıp bilgi verdik.
tartışmaları takip ediyoruz, fazlaca fevri çıkışlar olmuş. daha olgunca yaklaşılabilirdi.
sr. member
Activity: 294
Merit: 250
May 20, 2015, 08:05:31 AM
Bu sitenin sahibi foruma üye diye biliyordum, coaexti sanırım. Ortalarda görünmüyor ne zamandır, haberi olan var mı?

Sanırım şu mesajınız sebebiyle arkadaş böyle düşündü:
Böyle bir mesaj atmanız ortak çalıştığınıza işaret ediyor.
Koinim'de genelde BTC almak 10-20 lira daha uygun oluyor, bazen daha da fazla fark olabiliyor o yüzden arbitraj bile yapılabilir para çekme/yatırma işlemleri gayet hızlı oldu şimdiye kadar tecrübe ettiğim kadarıyla; ancak hacim olmadığı için ne yazıkki bu mümkün değil şimdilik.

Bence 2FA olmaması bir güvensizlik yaratıyor hesabımdakiler acaba çalınabilir mi diye. Ayrıca son yapılan 10-20 işlemin görülmemesi, sadece son yapılan işlemin kaç TL'den yapıldığının, en yüksek/en düşük işlemlerin görülmesi yetersiz kılıyor Koinim.com'un al/sat panelini. Geliştirilecek çok şey var; ama Koinim.com'dan herhangi biri şurada yazdıklarımızı takip edip kaale alıyor mu ya da burayı geçtim kendi sitelerindeki Kullanıcı Forumu'ndaki isteklerin herhangi biri kaale alınıyor mu emin değilim.

Kaale alınıyor, merak etmeyiniz. Şubat'ta felan müsait bi dönemde koinim.com ile bir toplantı yapmayı planlıyoruz.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
May 20, 2015, 07:20:42 AM

legendary
Activity: 1470
Merit: 1002
May 20, 2015, 05:29:38 AM
7. iş gününde TL çekimim banka hesabıma geçti.
Çok şükür. İyi ki sabırsızlık yapıp 700 liradan bitcoin almadım Smiley
Bir daha koinimle işlem yapmam.
sr. member
Activity: 328
May 19, 2015, 06:02:24 PM
legendary
May 19, 2015, 01:47:49 PM
son 3 sayfayi detaylica okudum, cok fazla is yapmadim/yapmadim koinimle ancak, bir problem varsa ortada, official olarak insanlari bilgilendirmeleri lazim..

boyle golgelerde saklanarak, daha fazla suphe cekiyor site yonetimi.

Bana part time bu işi yapıyorlar gibi geliyor.

0 komisyon için getirdiğim koinleri geri çektim. Kolay kolay da siteyi kullanmam.
Ki şöylede bir durum okadar yazsık ettik halen foruma gelip bilgilendirme yapılmadı üzerindende kaç gün geçti.
Lboss üstadımızın dediği gibi part time olarak yapıyor olabilirler. Bu sorunun altından kalkamayıp kapanma ihtimalleri çok yüksek.
sr. member
Activity: 412
Merit: 251
May 18, 2015, 10:19:16 AM
son 3 sayfayi detaylica okudum, cok fazla is yapmadim/yapmadim koinimle ancak, bir problem varsa ortada, official olarak insanlari bilgilendirmeleri lazim..

Bana part time bu işi yapıyorlar gibi geliyor.

0 komisyon için getirdiğim koinleri geri çektim. Kolay kolay da siteyi kullanmam.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
May 18, 2015, 09:38:59 AM

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
May 17, 2015, 05:20:34 PM
O acıklamayı sitede yapsalardı kimse yanlıs düsünmezdi belki bir kac catlak ses cıkardı. Ama onu yapmadılar. Burada günlerce insanlar bi ses beklerken burayada gelip bisi solemediler, brnim gözümde koinim batmıstır. Bundan sonrası kumar gibi birsey
legendary
May 17, 2015, 05:00:39 PM
bu sirketi kurarken, bu isin hukuki boyutu dusunulmedi mi ?

eger dusunulduyse boyle bir durumla basa cikmak icin acil eylem planiniz yok mu?
Aynen katılıyorum. Bir işe girişiyorsun biliyorsunki banka hesapların harıl harıl kullanılıcak bununla ilgili ne yapacağınımı bilmisun elin ayağın dolaşıyor. Başdan dikkat etmiyorsan ve hukuki işlemlerde tökezliyorsan yine güvenmemiz beklenemezki.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
May 17, 2015, 03:55:56 PM
bu sirketi kurarken, bu isin hukuki boyutu dusunulmedi mi ?

eger dusunulduyse boyle bir durumla basa cikmak icin acil eylem planiniz yok mu?
full member
Activity: 221
Merit: 100
May 17, 2015, 03:28:23 PM
Böyle bir bahane olabilir mi bilemiyorum. Sonuç olarak böyle bir sorun var sitedeki işlemleri duraklatırsın, müşterilerine hesaplarımız inceleme altında olduğu için bir süre işlem yapamayacağız dersin. Ben buna inanamıyorum maalesef.

Ayrıca 9 Mayıs günü istediğim ödeme 11 mayısta öğleden sonra hesabıma geçti. Benimle beraber aynı haftasonu isteyen arkadaşların ödemesi ise yapılmamıştı gördüğüm kadarıyla. Bu hesap inceleme süreci nasıl birşeyki bazılarına ödeme yapıp bazılarına yapmıyorsunuz ? Arkasında başka birşey olduğunu düşünüyorum. En azından şuraya gelip birşey yazmaları gerekirdi yoksa.

Katılıyorum. Süreç yönetimi çok acemice. Kampanya yapıyorsun komisyon sıfır diye, hemen akabinden müşteriler paralarını alamadıklarından şikayet ediyor. Üzerinden bir hafta 10 gün geçiyor resmi hiçbir açıklama yapılmıyor. Müşterinin biri sinirlenip biraz ağır konuşunca (bence yapılanlardan sonra ağır konuşulması gayet doğal) o zaman da sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz diye müşteriye cevap yazılıyor da oradan haberdar oluyoruz durumdan.

Böyle yapılacağına en başından durum izah edilseydi , durum bu seviyeye hiç gelmezdi. Hala da resmi bir açıklama yapmadılar. Btt forumu sitelerini kullanan kişilerin en yoğun olduğu platform. Burada yapılacak bir açıklama , itibarın sürdürülmesi adına çok önemliydi(Ki hala önemli). Ama political1907'nin dediği gibi ben de bu gayrıresmi cevaba çok itibar edemiyorum. İnşallah dar ve sınırlı Türk BTC müteşebbislerinden sahtekar birileri çıkmaz.
full member
Activity: 364
Merit: 100
May 17, 2015, 02:05:33 PM
Böyle bir bahane olabilir mi bilemiyorum. Sonuç olarak böyle bir sorun var sitedeki işlemleri duraklatırsın, müşterilerine hesaplarımız inceleme altında olduğu için bir süre işlem yapamayacağız dersin. Ben buna inanamıyorum maalesef.

Ayrıca 9 Mayıs günü istediğim ödeme 11 mayısta öğleden sonra hesabıma geçti. Benimle beraber aynı haftasonu isteyen arkadaşların ödemesi ise yapılmamıştı gördüğüm kadarıyla. Bu hesap inceleme süreci nasıl birşeyki bazılarına ödeme yapıp bazılarına yapmıyorsunuz ? Arkasında başka birşey olduğunu düşünüyorum. En azından şuraya gelip birşey yazmaları gerekirdi yoksa.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
May 17, 2015, 12:52:15 PM
Keşke şirketi Türkiye'de kurmasalarmış.
sr. member
Activity: 294
May 17, 2015, 12:45:43 PM
Ortada "hukuki" bir süreç yok henüz, o yüzden "mahkemeye tesir edebileceğinden bilgi veremiyoruz" gibi bir anlayış olamaz. Maliye ile ilgili problemleri olması mevzu değil, hepimiz çok iyi biliyoruz bitcoin ile ilgili bir gün maliyede hesap verebileceğimizi. Asıl mevzu bu şirketin bizlere bilgi vermemiş olması. Çık duyuru yap de ki banka hesaplarımız inceleme altında para giriş çıkışlarında problem yaşıyoruz, fon göndermeyin. Biz de amenna diyelim. hem vakit hem de fon kaybına uğramayalım!

Eğer sen müşterini adam akıllı bilgilendirmezsen, insanların para ve vakit kaybına sebep olursan müşterinin m'sini bulamazsın bir daha.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
May 17, 2015, 12:36:14 PM
bende gerçekten çok memnun iken bir anda ödemelerin kesilmesine uyuz olup defalarca mail atmama rağmen cevap dahi verilmediği için

şerefsizler diye tek kelimelik bir mesaj yazdım;

bir cevap yazdılar bende buna istinaden bir cevap daha yazdım;  son gelen cevap aşağıdadır,

halbuki adam gibi samimi bir şekilde duyuru yapsalar izah etseler sıkıntı değil bekleriz yada alternatif çözüm öneririz,

Sitemizi uzun bir süredir kullanıyorsunuz daha önce böyle bir durumla karşılaştınız mı? Tabii ki paranizi arka tarafta isletmiyoruz.
Bildiginiz üzere bitcoin Türkiye'de henüz yasalarca tanınmıyor ve is tanımı netleşmiş değil. Hesaplarımıza oldukca fazla havale-eft giriş çıkışı olmakta ancak biz yalnızca komisyondan aldıgımız tutarı faturalandırıp vergi beyannamesi yapıyoruz. Bu nedenle maliye, banka hesaplarımız üzerinde inceleme yapmakta, bu durum da havale-eft yapmamızı oldukça kısıtlamaktadır. Legal danışmanımız konunun çözümü için maliye ve bankalar ile birlikte çalışmaktadır, süreci hızlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz ancak tüm muhasebe kayıtlarının incelenmesi ve bunun maliyeden gelen degerli memurumuzun keyfine göre uzatılması konusunda maalesef ki elimizden bir sey gelmiyor. En kısa sürede eski düzene dönecegiz ancak bu sürecte sizlerden anlayış bekliyoruz. Biz de forumlarda vs hakkimizda bu sekilde yazılar yazılmasından, 1 seneden fazladır kurmaya calıştıgımız güvenin elimizde olmayan sebeplerle zedelenmesinden ve en önem verdigimiz musterilerimizden 'dolandirici, serefsiz' gibi mailler almaktan dolayi cok müzdaribiz. En kısa sürede eski düzenimize dönecegiz ancak bu sürecte maalesef ki bazı müsterilerimizi kaybettigimiz ve itibarimizi zedeledigimiz de bir gercektir. Düzeltmek için elimizden geleni yapacağımızdan süpheniz olmasın. Bu bilgileri müsterilerimiz ile paylasmayı tercih etmiyoruz cünkü biz bu süreci atlatsak da bitcoine olan güvenin zedelenmesini istemiyoruz. Üzgünüz.

İyi günler dileriz.

Koinim Destek Ekibi
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
May 14, 2015, 09:10:26 AM
açıkçası bende milletin parasını alıp kaçacaklarını sanmıyorum, muhtemelen banka hesaplarını falan dondurmuş olabilir, neticede insanlar mağdur oluyor. açıklama yapsalar iyi olur.
Pages:
Jump to: