А как же быть с отчетностью для органов?
А у нас в следующем релизе будет возможность создавать кошельки слежения. Гипотетически, ибо сейчас это неактуально, но все же, такая возможность уже есть - создает себе продавец отдельный кошелек для приема платежей и дает от него ключ слежения в налоговую и та видит все входящие платежи на этот кошелек и может сказать "ты заработал столько-то крб. гони 5% с прихода". Но они не видят от кого эти деньги и куда продавец их дел, потому что это не их дело, незачем им знать кто у него поставщик и т.п. Он и сам не знал бы от кого эти деньги если бы не идентификатор платежа и не будет знать если в заказе нет личных данных ни адреса доставки (в случае если данные покупателя не требуются).
В мене для вас погані новини. Все що стосується двох юросіб налогову цікавить навіть дуже.
Мы же для них кагбе и не существуем вовсе: решение Дарницкого районного суда от 24 марта 2016 года, который постановил, что
«цифровая продукция Вitcoin не является предметом материального мира, не имеет индивидуальных признаков, а потому не может быть объектом судебной защиты» http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62052778 :
Відповідно до листа Національного банку України 08 грудня 2014 року № 29-208/72889 щодо віднесення операцій з віртуальною валютою/криптовалютою Bitcoin до операцій з торгівлі іноземною валютою, а також наявності підстав для зарахування на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи іноземної валюти, отриманої від продажу Bitcoin, вказав про те, що випуск віртуальної валюти Bitcoin не має будь-якого забезпечення та юридично зобов'язаних за нею осіб, не контролюється державними органами влади жодної із країн. Отже, Bitcoin є грошовим сурогатом, який не має забезпечення реальної вартості.
Виходячи зі змісту листа Національного банку України та умов договору, можна дійти висновку, що Bitcoin не є річчю в розумінні ст. 179 ЦК України та не має ознак матеріального світу. Також, Bitcoin не є продукцією.
Як було з'ясовано, порядок обігу віртуальної валюти/криптовалюти Bitcoin нормативно не врегульовано.
Крім того, ОСОБА_1 не було доведено наявності у ОСОБА_2 Вitcoin загальною сумою на 10 000 грн. та можливості їх передачі йому у власність.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов законного та обґрунтованого висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про зобов'язання ОСОБА_2 передати йому у власність товар у вигляді цифрової продукції Вitcoin загальною сумою на 10 000 грн. за актом прийому-передачі.
При цьому, колегія суддів відхиляє посилання ОСОБА_1 на те, що цифрова продукція Вitcoin - це майнові права, як безпідставні, оскільки вони не грунтуються на нормах чинного законодавства.
раз так, то о налогах можно забыть
и использовать кошельки слежения для отчета по сбору средств например