Pages:
Author

Topic: Kredi çekip yatırım yapmak mantıklı mı? - page 2. (Read 2817 times)

jr. member
Activity: 169
Merit: 5
Fırsatlar kaçarken bakakalmaktansa yatırımınıza güvenmeden kendi gelirinizle ödeyebileceğiniz miktarda çekip bence altcoinlere girmek mantıklı.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
Aman dikkat edin. Her zaman denildiği gibi sizi üzmeyecek meblağlarla girilmeli. Şu an kredi çekip girilmelik bir dönem değil bence.
full member
Activity: 405
Merit: 104
Ben de krediyle girdim. TL bazında şimdilik 3x yaptım.

Yatırım batsa da çıksa da bu kredi taksidini ödeyeceğim nasılsa dedim. O nedenle elimdeki para yarıya düştüğünde bile enseyi karartmadım.

Krediden ziyade yeri belli olan, vadesi olan parayla girilmez.
full member
Activity: 314
Merit: 101
hayir mantikli degil. o para ile kriptoda terste kalirsaniz durumunuz icler acisi bir hale gelebilir. kredi ile yurumez bu is. buyuk risk. ama tersi de olabilir. bilemezsiniz.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Hocam kesinlikle mantıklı değil, yapmayın, ocağınız söner allah korusun, büyük bir risktir bu, kredi çekip kripto para almakla mantık aynı cümle içinde bile yan yana gelemez.
newbie
Activity: 98
Bence küçük küçük cloud mining sitelerine para yatırabilirsin ghs leri biriktirip onların senin yerine kazmalarını sağlayan siteler var bi araştırmanı öneririm.
sr. member
Activity: 267
Merit: 252
Herkese merhaba,

Bir süredir takip ediyorum ve artık daha fazla erişilemez rakamlara ulaşmadan birkaç bitcoin sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum. Sizce kazı yapmak mı yoksa bitcoin alıp değerlenmesini beklemek mi daha mantıklı?

Kredi çekip borsaya girilmeyeceği gibi bitcoin e girilmez. Kural 1

Ama madencilik tarafında bir yatırım yapmak istersen %40 Ana paran varsa %60 kredi kullanabilirsin. Fakat PC Donanımı anlamalısın biraz kafayı yoracaksın.
Borsa için ise kesinlikle kredi ile girmemelisin.

YTD...  Grin
full member
Activity: 571
Merit: 113
Benim çalıştığım yerdeki bir abim kredi çekerek yatırım değilde minerlik-madencilik yapıyor yaklaşık elinde 40 kadar ekran kartı var. Mantıklı gibi gözüküyor
newbie
Activity: 196
Risk almamak daha iyi bence diyoruuum
sr. member
Activity: 490
Merit: 278
btc yatırımımım varken, param da varken btc 3500 dolarlara indiğinde dediğiniz eylemi gerçekleştirdim, ilk başta planım her ay kredi taksiti kadar ödeyerek kredi bittiğinde elimde ne kadar btc kalacağını test etmekti. ancak kredi çekerken bitcoin sıfırlansa bile normal gelirimle ödeyebilceğim bir miktar çektim.
2 ay sonra ise aldığım btclerin bir kısmını bozarak tüm kredi borcunu kapatmış oldum, yaklaşık 1.5 btc de elime kaldı. Yalnız aldığım btcyi btc'de tuttum, kesinlikle trade yapmadım.

tam dönemine denk gelmiştiniz bu noktada biraz da şans yüzünüze gülmüş. ayrıca teminatınızın olması da cabası tabi. bu konumda ki insanlar gözü kapalı çeksin krediyi girsin piyasaya.
Evet konjonktür çok uygundu o zaman giriş yapmak için. Şu anda aynı uygunlukta görmüyorum mesela piyasayı. kripto para piyasasına yatırım yapılmalı ama kesinlikle tüm birikim buraya aktarılmamalı diye düşünüyorum.
member
Activity: 364
Merit: 20
btc yatırımımım varken, param da varken btc 3500 dolarlara indiğinde dediğiniz eylemi gerçekleştirdim, ilk başta planım her ay kredi taksiti kadar ödeyerek kredi bittiğinde elimde ne kadar btc kalacağını test etmekti. ancak kredi çekerken bitcoin sıfırlansa bile normal gelirimle ödeyebilceğim bir miktar çektim.
2 ay sonra ise aldığım btclerin bir kısmını bozarak tüm kredi borcunu kapatmış oldum, yaklaşık 1.5 btc de elime kaldı. Yalnız aldığım btcyi btc'de tuttum, kesinlikle trade yapmadım.

tam dönemine denk gelmiştiniz bu noktada biraz da şans yüzünüze gülmüş. ayrıca teminatınızın olması da cabası tabi. bu konumda ki insanlar gözü kapalı çeksin krediyi girsin piyasaya.
sr. member
Activity: 490
Merit: 278
newbie
Activity: 10
bitcoinde yükseliş olurken hadi bir nebze olsa da faydası olabilir diyeceğim de şu andaki durum pek iç açıcı değil.

çin bitcoin madenciliğini yasaklıyor.
kore kripto para borsalarını kapatma kararı alıyor.

daha az enerji ile üretim yapılabilecek olsa belki bu kararları almayacaklar. belki önlerinde kendilerine göre haklı diyebileceğimiz farklı sebepler var.

ama çindeki madencileri başka bir asya borsasına taşınmayı düşünüyormuş Smiley
member
Activity: 322
Merit: 16
işine göre garantilerine göre sana bağlı.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
senin risk alıp bu riski kullanabilme yeteneğine bağlı.
aldığın bu riski çok iyi kullanabileceksen, üstüne de olası kötü senaryolar için seni en az zararla kurtaracak a, b, c planların varsa durma kredi çek.

iyi bir yatırımcı değilsen. bunu telefi edecek gelirin veya farklı kaynakların yoksa hiç bulaşma.

yakındır btc 20 k'ya çıktı bu sefer 50 k olacak altcoinlerle x5 yapacağım diye atlayan açgözlülerin paralarını batırdığı haberlerini duymaya. onlardan biriside biz olmayalım. dikkatli temkinli olalım.
jr. member
Activity: 294
Merit: 5
borsayı tanıyorsan, krediyi kendi gelirin ile de ödeyeceğini düşünüyorsan mantıklı.

arkadaşım 40bin lira kredi çekti. katladı 3 ayda 3 ay sonra kredisinin tamamını ödedi.
bana bu işi anlatan arkadaşım. maddi gücü olmadığı için kredi kartından 8bin lira çekti 12 ay taksitle. 9500 liraya mı ne geldi. şu anda 70bin liraya yaklaştı sermayesi şu anda. bu ayın sonunda kapatacak o da kalan bütün borcu.

bu iki örnek var diye gaza gelmeye gerek yok. güveniyorsan yapacaksın. korkun varsa başka bir düzenli gelirin yoksa yapmayacaksın. ikisi de ayarlamıştı kendisini patlatırsam hepsini şunu şöyle yapar bunu böyle yapar öderim diye.
full member
Activity: 546
Merit: 100
kesinlikle mantıklı değil eğer çok iyi bir trader değilseniz bence hiç o topa girmeyin ben elime bir şekilde geçen borçsuz harçsız parayı yönetirken bile tedirgin oluyorsam borçlanarak hele ki bankaya borçlanarak yönetilen para adamı hasta eder hocam. panikle sermayenizi kaybetme olasılığınız çok yüksek ki kredi aylıgını ödemede sıkıntıya girerseniz bir de yandıgımızın resmidir hiç bulaşmayın derim.
member
Activity: 98
Merit: 10
Kredi cekilerek madencilik yapilir ama bazi sartlari yerine getirebiliyosaniz. Bende kredi ile makinalarimi aldim ama benim makinalar hic kazanmasa bile kredi taksitlerini odeyebilecek gucum vardi kredi geri odemesinde makinalar dan kazandigim parayi da hic kullanmadim yani brader arkadasimizin dedigi gibi sermaye kiraladim ve elimdeki mevcut paramida baska islerimde kullandim. 1.5 ayda kazandigim yaninda bankaya odemem gereken faiz cok komik bir rakkam. Tekrar belirtmek gerekirse isler kotu gittiginde kredinizin taksidini odeyemezseniz hic girmeyin derim.
member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii
Dayanaksız ve sakat mantığa sahip birçok yorum yapılmış. Bankacılık sisteminin ortaya çıkması yatırım yapmak isteyen kişiye sermaye paylaşımı yapma fikrinden doğmuştur. Yatırım yapacak kişiye de girişimci denilmektedir. Girişimci risk alan kişi anlamına gelmektedir. Eğer sermayenle kazanç elde etmek ve risk almak istemiyorsan banka kurman gerekir. Aksi taktirde yaptığın ticari nitelikteki her işlem yatırım kapsamında değerlendirilecek ve risk faktörünü beraberinde getirecektir. Dolayısıyla yapacağın yatırımın kredini ödeyip ödemeyeceğine kafa yormaktan çok kredi taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğine odaklanman gerekir. Zira aksi taktirde zararın anapara kadar değil ödediğin faiz kadar olacaktır. Risk banka kredisi çekmen halinde de sahip olduğun parayı harcamanda da bir değişikliğe uğramayacaktır. Düşünmen gereken bankaya toplamda ödeyeceğin faizin yatırımından elde ettiğin getiriden az mı çok mu olacağıdır.

Onca kelime sarf ettim fakat soruna cevap vermedim. Getiri elde edileceği düşünülen yatırımı sermaye kiralayarak yapmak her zaman için mantıklıdır.

Bu arada forumda yaptığım ilk yorum bu çok yakında ekonomist perspektifinden bakarak çeşitli konularda teknik açıklamalar yapacağım. Uzun zamandır piyasada işlem yapmaktayım beklemede kalın.

İşi uzmanından dinlemekte ayrı bi zevk hocam. Şu cümleniz çok hoşuma gitti '' Getiri elde edileceği düşünülen yatırımı sermaye kiralayarak yapmak her zaman için mantıklıdır''.

newbie
Activity: 1
Dayanaksız ve sakat mantığa sahip birçok yorum yapılmış. Bankacılık sisteminin ortaya çıkması yatırım yapmak isteyen kişiye sermaye paylaşımı yapma fikrinden doğmuştur. Yatırım yapacak kişiye de girişimci denilmektedir. Girişimci risk alan kişi anlamına gelmektedir. Eğer sermayenle kazanç elde etmek ve risk almak istemiyorsan banka kurman gerekir. Aksi taktirde yaptığın ticari nitelikteki her işlem yatırım kapsamında değerlendirilecek ve risk faktörünü beraberinde getirecektir. Dolayısıyla yapacağın yatırımın kredini ödeyip ödemeyeceğine kafa yormaktan çok kredi taksitlerini ödeyip ödeyemeyeceğine odaklanman gerekir. Zira aksi taktirde zararın anapara kadar değil ödediğin faiz kadar olacaktır. Risk banka kredisi çekmen halinde de sahip olduğun parayı harcamanda da bir değişikliğe uğramayacaktır. Düşünmen gereken bankaya toplamda ödeyeceğin faizin yatırımından elde ettiğin getiriden az mı çok mu olacağıdır.

Onca kelime sarf ettim fakat soruna cevap vermedim. Getiri elde edileceği düşünülen yatırımı sermaye kiralayarak yapmak her zaman için mantıklıdır.

Bu arada forumda yaptığım ilk yorum bu çok yakında ekonomist perspektifinden bakarak çeşitli konularda teknik açıklamalar yapacağım. Uzun zamandır piyasada işlem yapmaktayım beklemede kalın.
Pages:
Jump to: