Pages:
Author

Topic: Kredi çekip yatırım yapmak mantıklı mı? - page 5. (Read 2817 times)

newbie
Activity: 6
Merit: 0
Konuyu açtığım gün alsam heralde şuan kredinin bi kaç taksitini çıkarmıştım. Roll Eyes

Değerli yorumlarınız için tek tek teşekkürler. Araştırmalarım devam ediyor. Bir birikim yoksa risk etmeden bi şeylerin elde edilemeyeceğini düşünüyorum. Planı yaptıktan sonra bir adım atacağım umarım.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
herkesin aklında olan soru aslında. Arkadaşım 30 bin çekip 1.8 almıştı. şu an krediyi kapatıp üstüne ciddi bir miktar alabilir ama yükselecek diye satmıyor.

Ama her gittiği seviye de bu fiyattan alınırmı sorusu tekrar doğuyor... Şu an yine aynı ikilem var bende Smiley
newbie
Activity: 43
Şu hep karıştırılıyor. Kredi çekip yatırım yapmak mantıksız diye bir şey yok.
Kredi çekip ev alıyorsunuz, araba alıyorsunuz oluyor ama bitcoin alıyorsunuz olmuyor mu?

Asıl sakıncalı olan şey; kredi çekip, yaptığınız yatırım ile o krediyi geri ödemeye çalışmak. İki durumu ayırt etmek gerek.

Kesinlikle katılıyorum, ticaret yaparken de kredi çekip mal alıyorsun, bunu da aynı mantıkta düşünerek yapabilirsin. Sadece çok dikkatli olman gerekiyor.
member
Activity: 201
Merit: 10
The Experience Layer of the Decentralized Internet
İhtiyacın olan parayla sakın girme sonuçta kumar gibi düşün %100 kazanıcan diye bişiy yok patlama yani
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Şu hep karıştırılıyor. Kredi çekip yatırım yapmak mantıksız diye bir şey yok.
Kredi çekip ev alıyorsunuz, araba alıyorsunuz oluyor ama bitcoin alıyorsunuz olmuyor mu?

Asıl sakıncalı olan şey; kredi çekip, yaptığınız yatırım ile o krediyi geri ödemeye çalışmak. İki durumu ayırt etmek gerek.
member
Activity: 61
birikimlerinle yapman daha doğru olur ancak:

RİSKE GİRMEDEN BÜYÜK ŞEYLER ELDE EDEMEZSİN

karar senindir. ben olsam 2-3 aylık vadede gözüme kestirdiğim güvenli bir coin varsa girerdim. tabii krediyi ödeyebilecek düzenli gelirim varsa.
member
Activity: 448
Sakın öyle bir şey yapayım deme, elindekilerden de olursun. Bu sektör kazancını stabilite edebileceğin bir yer henüz değil en garantilisi mining onun da günden güne verimi düşüyor.
newbie
Activity: 12
minnig karlı bir iş değil,btc de kalsan 1 senede enaz 2x kazanırsın lunyr,kore,waves,binance,taas,waves,oax bunlara yatırım yapın kazanırsınız 1 senede en az10 x kazanacaksınız.... bilmediğiniz coinlre girip macera aramayınız.... ben yıllarımı verdimmm ...takipte kalın ...karışmaaaaa
member
Activity: 252
Benim takip ettiğim profesyonel olarak bitcoin yatırımıyla ilgilenenler genelde azar azar da olsa rutin bir şekilde gün belirleyerek ara ara bitcoin almayı öneriyorlardı. Uzun vadede yükselme trendinde olduğundan, ilerde değerleneceğini öngörerek bu şekilde bir yatırım stratejisi izleyenler var. Ne kadar doğru olur bilemiyorum.

Benim azar azar bile olsa yatırım yapmaya riske edecek maddi bir rahatlığım olmadığından, gerçekleştiremiyorum. Ancak riske atabileceği bir meblağ belirleyip küçük miktarlarda ara ara alımlar yaparak uzun vadeli düşünmek bir strateji olabilir. Tabi ki yatırım tavsiyesi değildir.
full member
Activity: 770
Merit: 103
Kredi çekip yatırım yapmak tabi ki mantıklı değil Smiley
Bakın önemle vurguluyorum sakın ola böyle yapmayın. Az az biriktirin gelecek gördüğünüz coine yatırın . bence risk olarak daha az potansiyreli var.
Elinizdekinden olursanız en az 1-2 seniniz o krediyi ödemekle geçecektir.
full member
Activity: 434
Merit: 111
Hydax Global Bounty Program
bu işin borsasına güven olmuyor, ama gene de yükseliş devam ediyor. ne olacağı belli değil bu yükselişin, sürer mü sürmez mi,

ama yukarıda da  denildiği gibi herkes aynı şeyi söylüyor. biraz da kendi kararınızı verip  hareket etmeniz lazım, yoksa her kafadan bir ses çıkıyor.
full member
Activity: 616
Merit: 100
Açıkcası bende kredi çekip yatırım yapsam mı diye düşünüyordum dalgalı kurlara güven olmuyor buraya yatırım yapacağımız miktarı gözden çıkarmak gerekiyor bi bakıyorsun yükselişte biraz,daha dursun degeri artar diyosun 5 dk sonra düşüşte bu sefer zarardasın. Onun için riski göze almak gerekir
hero member
Activity: 532
Merit: 500
Kredi olayına sakın girmeyin hocam. O kadar değişik bir piyasa içindeyiz ki ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Kredi ile böyle bir işe girilmez yani ev almıyorsunuz ki ev yerinde duracak diyeyim btc alıyorsunuz bir ters durum yaşanır btc leri kayıp edersiniz pc ye virüs girer btc ler gider sonra kredi ile baş başa kalırsınız.
full member
Activity: 420
ben cesaret edip krediyle girmiştim ama işler umduğum gitmedi ha kredi taksitlerini bi şekilde çıkarıyorum zararım yok ama beklediğim kadar karımda yok.size tavsiyem krediyle bulaşmayın bu işe taksit anlarında terste kalırsanız mecburiyetten zararına satmak zorunda kalabilirsiniz.en iyisi ihtiyaç fazlası parayla bu işleri yapmak
member
Activity: 126
bence mantıklı. uygun krediler var.
member
Activity: 61
bundan 1 yıl önce forumun bir üyesi ile ticaret yapıyorduk ve ilk bitcoin alışımdı. ona hashneti sormuştum, hani şu para yatırıyoruz, onlar bizim yerimize kazıyorlar ya..
ve o arkadaşın bana verdiği cevap şu oldu: onun yerine bitcoin alıp bekletin zaten x2 olacak. madencilikte o kazancı yakalayamazsınız.
ve birkaç ay geçmeden 2x seviyelerini geçti Smiley
size tavsiyem madencilik işine bulaşmayın. bitcoinden ziyade sağlam altcoinleri alın ve asla pumpa girmeyin. sonuçta kredi çekip yatırdığınız için riskten uzak durmanız gerekir. eth-str-strat gibi coinlerden yüzde otuz alıp, geri kalanı ilede bitcoinde tutabilirsiniz, uzun vadede muhakkak kazanacaksınız.
full member
Activity: 182
Hakuna Matata
@astoriante  "kişi kendinden bilirmiş karşındakini" diyeceğim de, forumda birşeyler paylaşmak için bulunuyoruz. Öğrenmek, en önemelisi en az zararla yatırım yapmak, önceden haber alıp yeni projelere girmek filan filan. Günde 1000 dolar yükselen, 10 dakika içinde 500 dolar düşen, bir günde 4800 dolara çıkıp ikinci günün ortalarında 3000 dolara inen bir durum için dalgalı demek mi daha doğru, çarşaf gibi sakin demek mi daha doğru?

yarın ne olacağı belli mi?
Mining için aldığın 2500 dolarlık bir cihaz bu 2500 doları kaç ayda çıkarıyoz?
Bu başlığı açan kişi kredi çekip 100 000 adet bitcoin alsa benim ne kârım olur, ne zararım olur?

member
Activity: 160
Bitcoin'den en başta haberim oldu. O zaman İnternetim olmadığı için deneyemedim, İnternetim olunca da ne zaman konuyu araştırsam;
KAZILMIYOR
BU İŞ BİTTİ
YARIN NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL
KARLI DEĞİL
amaç bir rakip az olsa benim için kardır düşüncesi. Diğer taraftan milletin kredi çekmek ile alakalı düşüncelerini dikkate al.
full member
Activity: 182
Hakuna Matata
Öyle yapma, kredi alarak hele de 10bin lira içiin değmez. Ayda 500 kredi ve faize vereceğine, aydan aya bitccoin al. Daha iyi olur. Boşa faiz ödememiş olursun. BTC almak için de ayrıca kesintin olacak. Hep kırpılacak paran.
member
Activity: 448
Galiba gerekli cevapları almış ve kararını vermişsin, risk almadan kazanç sağlanmaz ancak aldığın riske göre getirisi ne olur iyi ölçmek lazım. Mesela 4-5 ay önce mining çok iyi bırakırken herkes 3 katına ekran kartı aldılar, çünkü karlıydı çok kısa sürede rig leri aorti ediyorlardı. Ama su anda okadar karlı deği.
Pages:
Jump to: