Pages:
Author

Topic: Kutak za početnike - page 6. (Read 1372 times)

legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
November 20, 2019, 06:04:00 AM
#3
Pa evo da pocnem jer imam pitanje: Htio bi osigurati svoj account tako da potpisem poruku, ali koliko znam to vise nije moguce napraviti sa Ledgerom. Sad mene zanima da li BTC adresa koju bih koristio  moze biti drugacija od one koju sam dao za signature kampanju (Ledger adresa). Cisto me zanima kakva je praksa u tom slucaju, da ne bi bilo nismo znali te koji uopce wallet preferirate za potpisivanje?

Možeš koristiti Electrum wallet i povezati ga sa svojim Ledger wallet da bi potpisao poruku (sign-a-message) preko Ledger-a.
Moja preporuka je da za to korisitiš novu adresu bez transakcija koja ti služi samo za 'account insurance'.
https://support.ledger.com/hc/en-us/articles/115005161925-Set-up-and-use-Electrum

Opcija 1: Electrum
Opcija 2: Ledger+Electrum
 
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
November 20, 2019, 05:15:49 AM
#2
Pa evo da pocnem jer imam pitanje: Htio bi osigurati svoj account tako da potpisem poruku, ali koliko znam to vise nije moguce napraviti sa Ledgerom. Sad mene zanima da li BTC adresa koju bih koristio  moze biti drugacija od one koju sam dao za signature kampanju (Ledger adresa). Cisto me zanima kakva je praksa u tom slucaju, da ne bi bilo nismo znali te koji uopce wallet preferirate za potpisivanje?

Ja sam svoj Bitcointalk račun potpisao Electrum walletom koristeći novu BTC adresu. Mislim da uopće nije bitno koju adresu koristiš sve dok kasnije (u slučaju da moraš vratiti korisnički račun) možeš ponovo istim walletom i adresom potpisati istu poruku. Pretpostavljam da znaš da takav potpis moraš staviti u ovu temu pa će te netko quotati i time potvrditi potpis.

Što se tiče poruke, napiši svoj username i datum. Ovo je moja poruka.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
November 20, 2019, 04:18:50 AM
#1
S obzirom da sam relativno novi na forumu, cesto imam neko pitanje o samom forumu, ili necemu slicnom, a ne znam gdje bi to u biti postavio ( a ne da mi se svako glupo pitanje pitati na eng dijelu), pa na kraju ne pitam nista.

Bitcointalk forum je mjesto gdje se moze zaraditi novac, ostali korisnici se csto video kao konkurencija pa ne cudi da se stalno trazi dlaka u jajetu, i kako je bilo vidljivo iz nekih drugih slucajeva, vrlo lako se moze izgubiti account zbog neznanja ili nepaznje, tako da mi se dogodi da sam u nedoumici oko nekih stvari. Ovu temu sam zamislio kao mjesto gdje bi se mogla pitati takva pitanja.
Malo sam pregledao onaj popis tema koju je napravio @Ovcijisir, i nisam nasao nesto slicno ili prikladno. Ukoliko sam u krivu, slobodno me uputite pa cu zatvoriti topic i tamo prebaciti pitanje.


Pa evo da pocnem jer imam pitanje: Htio bi osigurati svoj account tako da potpisem poruku, ali koliko znam to vise nije moguce napraviti sa Ledgerom. Sad mene zanima da li BTC adresa koju bih koristio  moze biti drugacija od one koju sam dao za signature kampanju (Ledger adresa). Cisto me zanima kakva je praksa u tom slucaju, da ne bi bilo nismo znali te koji uopce wallet preferirate za potpisivanje?
Pages:
Jump to: