Pages:
Author

Topic: La Liga 2022-2023 Sezonu - page 11. (Read 3297 times)

sr. member
Activity: 1568
Merit: 266
April 06, 2023, 09:59:37 AM
Gerçekten o nasıl bir maçtı öyle yahu.  Grin  Aslında Barcelona maça daha iyi bir başlangıç yapan taraftı ama yine de Real Madrid beklenmedik bir skorla kazanmayı başardı. 4-0 gibi ağır bir yenilgi Barcelona için oldukça üzücü olmalı ama yine de kafalarına çok fazla takacaklarını sanmıyorum. Şu an zaten kat kat daha önemli bir amaç uğrunda La Liga şampiyonluğu için uğraşıyorlar.

Benzema bu maçta da performansıyla takdiri fazla fazla hak etti bu arada. Valladolid maçından sonra üst üste 2. hattrickini yaparak dikkatleri üzerine topladı.
hero member
Activity: 2100
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
April 06, 2023, 05:55:33 AM
Kral Kupası'nda da Barcelona ile 1-0'ın rövanşını oynayacaklar. Bence Barcelona en kötü berabere kalıp turu geçer gibi duruyor.

Kral kupası yarı final rövanş mücadelesinde Real Madrid Barcelona'yı farklı yendi. Ligde Barcelona puan farkına sahip ama bu mağlubiyet sezon sonunda elde edilecek olası bir şampiyonluğa gölge düşürecek cinsten. Kendi sahalarında 4 gol yediler ve maçın ikinci yarısı Real Madrid'in ezici üstünlüğü ile oynandı. Barcelona taraftarları için gerçekten kabus gibi bir geceydi. Real Madrid kral kupası finalinde Osasuna ile karşılaşacak. Bu sezon ligi kazanamayacaklar belki ama kral kupasını kazanma şansları çok yüksek. Ayrıca, şampiyonlar liginde hala iddialılar.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
April 03, 2023, 12:16:54 PM
Real Madrid bu saatten sonra alacağı her galibiyet sayesinde en azından ikinci sıradaki yerini sağlamlaştırabilir. Valladolid'e karşı mükemmel bir performans sergilediler cidden. Benzema en iyi günlerinden birini yaşadı ve bir hat-trick'e de imzasını attı. Benzema için de Real Madrid kariyerinin son senesi olacağı konuşuluyor. Belki onu da Ronaldo ile aynı ligde görebiliriz.

Kral Kupası'nda da Barcelona ile 1-0'ın rövanşını oynayacaklar. Bence Barcelona en kötü berabere kalıp turu geçer gibi duruyor.
hero member
Activity: 728
Merit: 698
April 03, 2023, 11:22:02 AM
Real Madrid bugün Valladolid'i stadyum Bernabéu'da yok etti. Karim Benzama bu maçta had-trick yaptı normal bir had-trick değildi dakikalar içerisinde attı gollerini 7-8 dakika içerisinde üç golü atmıştı bile. Vinícius Júnior'la beraber o kadar net anlaşıyorlar ki artık ilk atılan golde Vinicius'un kestiği orta kalece ve defans oyuncusunun arasından dar bir açıdan sekerek Benzema'nın önüne düştü onun oraya koşacağını sanki önceden biliyordu. Son golde top arkasında kalmasına rağmen köşeye çevirip attığı golde güzeldi bu arada.

Chelsea’nin yerinde olmak istemezdim baksanıza karşılarında mükemmel bir armada duruyor yenilmek nedir bilmiyorlar Benzema bu yaşına rağmen en ufak bir güçten düşme belirtisi göstermiyor real madrid daha 2 sene onunla idare edebilir tabi sene sonunda Haaland veya Mbappe’yi almazlarsa Benzema kariyerine devam eder Vini ile çok iyi uyum yakaladılar bu sene daha çok zarar verirler rakip takımlara

Aslında bir iki senedir Benzema'ya alternatif arıyorlar ama Real Madrid ismini kullanıp hayali orada oynamak olan topçuları ucuza alabilmek için beklediler ve başaramadılar. Mesela Mbappe en başından beri istiyordu ama anlaşamadılar bir türlü. Bu seneden sonra Benzema'dan bu kadar üst seviye bir performans beklemek de haksızlık olur. Alternatif bulmaları lazım kesinlikle. Mbappe çok konuşuldu ama bu takımda ben Haaland'ı görmeyi çok isterim.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
April 03, 2023, 04:48:09 AM
Real Madrid bugün Valladolid'i stadyum Bernabéu'da yok etti. Karim Benzama bu maçta had-trick yaptı normal bir had-trick değildi dakikalar içerisinde attı gollerini 7-8 dakika içerisinde üç golü atmıştı bile. Vinícius Júnior'la beraber o kadar net anlaşıyorlar ki artık ilk atılan golde Vinicius'un kestiği orta kalece ve defans oyuncusunun arasından dar bir açıdan sekerek Benzema'nın önüne düştü onun oraya koşacağını sanki önceden biliyordu. Son golde top arkasında kalmasına rağmen köşeye çevirip attığı golde güzeldi bu arada.

Chelsea’nin yerinde olmak istemezdim baksanıza karşılarında mükemmel bir armada duruyor yenilmek nedir bilmiyorlar Benzema bu yaşına rağmen en ufak bir güçten düşme belirtisi göstermiyor real madrid daha 2 sene onunla idare edebilir tabi sene sonunda Haaland veya Mbappe’yi almazlarsa Benzema kariyerine devam eder Vini ile çok iyi uyum yakaladılar bu sene daha çok zarar verirler rakip takımlara
full member
Activity: 406
Merit: 188
April 02, 2023, 09:05:50 PM

Büyük takım olabilmek başka ama bu şekilde uyumlu futbolcuları bir araya getirmek başka. Real Madrid Vinicius ve Benzema ile bu zoru başardı. Playstation oynarken arkadaşınıza şuraya koşu yap dersiniz ya aynı öyle oynuyorlar. Uyumları mükemmel.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
April 02, 2023, 02:25:16 PM
sr. member
Activity: 2016
Merit: 391
March 31, 2023, 11:09:15 AM
Şu saatten sonra ligde merak ettiğim tek bir şey kaldı o da Sevilla'nın ne yapacağı. Çünkü hala düşme hattına oldukça yakın bir konumdalar. O kadar hafta geçmiş olmasına rağmen hala bellerini doğrultmayı başaramadılar. Bunun sonuçları onlar için çok ağır olabilir gibi görünüyor. La Liga'yı da Avrupa Ligi kadar önemseseler kendileri için iyi olacak.

Avrupa Ligi'nin bu sezonki tek şansları olduğunu tabi ki anlıyorum ama La Liga'daki formsuz görüntüleri onları düşme hattına itebilir yeniden. Bana düşmezler gibi geliyor ama sanki geçen seneki Everton'ın yaşadığı olaya benzer bir durum yaşayabilirler.
Teknik direktör değişikliğine de gittiler. Sevilla için bu sene çok zor geçen bir sene oldu. Kadrosunda aslında dünya kupasında çok adından söz ettiren isimler var. Kadro kalitesi olarak fena değillerdi ama ligden koptular. Şu anda da düşme potasına yakınlar. Avrupa liginde başarılı sayılabilecek maçlar oynadılar ve Manchester United ile eşleştikleri için muhtemelen o kulvardan da kopacaklar.

Avrupa Ligi'nde bence de Sevilla'nın bir şansı kalmadı artık. Fenerbahçe de onları eleyebilirdi ama biraz şanssız bir şekilde sonuçlandı. Manchester United bence onları darmadağın etme potansiyeline sahip. Bundan bir önceki turda Manchester United bir diğer İspanyol takım olan Betis'e Old Trafford'da ağır bir yenilgi tattırmıştı.

Buna benzer bir sonucu Sevilla'ya karşı da alamamaları için bir sebep görmüyorum ben ortada.
hero member
Activity: 1134
Merit: 707
March 31, 2023, 04:36:13 AM
Tam tahmin ettiğim gibi Barcelona bu kritik maçı kazanmayı başardı. Kritik derken yine zaten ligde açık ara farkla öndelerdi tabi ki. Ama yine de burada Real Madrid kazansaydı bir anda şampiyonluk yarışını yeniden alevlendirebilirdi. İlk golü bulmaları Barcelona'dan biraz şüphelenmeme yol açsa da uzun sürmedi. Barcelona gerçekten domine eden bir oyunla hak ettiği bir galibiyete imza attı.

Şu anki uçuk farktan sonra Real Madrid'in şampiyonluk için pek bir iddiası kalmadı denilebilir. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için odaklanırlar.

Real Madrid ligde havlu attı diyebiliriz bence, Barcelona tek başına liderlik yarışını önde götürüyor, Real onları tehdit ediyordu ancak uzatmalarda gelen golle aldıkları 3 puan altın değerinde oldu, ezeli rakiplerinden 3 puan aldılar, 6 puan kazandıkları bir maç oldu, la liga şampiyonluğu xavinin kariyerine geliyor,

Real Madrid lige çok erkenden havlu attı. Carlo Ancelotti yıllardan beri başarılarıyla konuşulurken bir anda takımdan gönderilmesi konuşulmaya başlandı. Real Madrid teknik direktörü olmak hiç kolay diiil. Bi başarısızlıkta daha önceki yaptıklarınız unutuluyor. Erken havlu atmanın faturası çıkıyor karşınıza.

Barcelona yarın ligin en zayıf takımıyla deplasmanda karşılaşacak. Barcelona'ya ne kadar şampiyon gözüyle bakıyorsak Elche'ye de o kadar küme düşmüş gözüyle bakılıyor. Hoş futbolda her sonuç var. Ve bi sürpriz olursa bu maçtan para kaybeden çok kişi olur. Cheesy Gerçi ligde 12 puanlık fark yakalamış Barcelona'nın rahat oynayacağı bi maçta hata yapması da normal bana kalırsa. Ama bu maçı da kazanırlar, şampiyonluk yarışında hatasız devam ederler.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
March 27, 2023, 12:43:09 PM
Şu saatten sonra ligde merak ettiğim tek bir şey kaldı o da Sevilla'nın ne yapacağı. Çünkü hala düşme hattına oldukça yakın bir konumdalar. O kadar hafta geçmiş olmasına rağmen hala bellerini doğrultmayı başaramadılar. Bunun sonuçları onlar için çok ağır olabilir gibi görünüyor. La Liga'yı da Avrupa Ligi kadar önemseseler kendileri için iyi olacak.

Avrupa Ligi'nin bu sezonki tek şansları olduğunu tabi ki anlıyorum ama La Liga'daki formsuz görüntüleri onları düşme hattına itebilir yeniden. Bana düşmezler gibi geliyor ama sanki geçen seneki Everton'ın yaşadığı olaya benzer bir durum yaşayabilirler.
Teknik direktör değişikliğine de gittiler. Sevilla için bu sene çok zor geçen bir sene oldu. Kadrosunda aslında dünya kupasında çok adından söz ettiren isimler var. Kadro kalitesi olarak fena değillerdi ama ligden koptular. Şu anda da düşme potasına yakınlar. Avrupa liginde başarılı sayılabilecek maçlar oynadılar ve Manchester United ile eşleştikleri için muhtemelen o kulvardan da kopacaklar.
sr. member
March 23, 2023, 04:55:47 PM

legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
March 22, 2023, 03:01:07 PM
Tam tahmin ettiğim gibi Barcelona bu kritik maçı kazanmayı başardı. Kritik derken yine zaten ligde açık ara farkla öndelerdi tabi ki. Ama yine de burada Real Madrid kazansaydı bir anda şampiyonluk yarışını yeniden alevlendirebilirdi. İlk golü bulmaları Barcelona'dan biraz şüphelenmeme yol açsa da uzun sürmedi. Barcelona gerçekten domine eden bir oyunla hak ettiği bir galibiyete imza attı.

Şu anki uçuk farktan sonra Real Madrid'in şampiyonluk için pek bir iddiası kalmadı denilebilir. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için odaklanırlar.

Real Madrid ligde havlu attı diyebiliriz bence, Barcelona tek başına liderlik yarışını önde götürüyor, Real onları tehdit ediyordu ancak uzatmalarda gelen golle aldıkları 3 puan altın değerinde oldu, ezeli rakiplerinden 3 puan aldılar, 6 puan kazandıkları bir maç oldu, la liga şampiyonluğu xavinin kariyerine geliyor,

Barça bu seneyi aldı götürdü, Real Madrid son maçtan sonra tamamen koptu diyebiliriz bence. Hala çok hafta var ama aradaki puan farkının kapanması pek kolay olmayacak, o yüzden ben Barcelona bu senenin şampiyonluğu tamam gözüyle bakmaya başladım.
Xavi şampiyonluğu gerçekten kazanması gereken bir isimdi. Barcelona'nın başına geldiği günden beri yeteneğini ve hırsını görüyoruz. Sonunda olması gereken kupaya ulaşacak ve değeri iyice bilinecek Smiley
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
March 22, 2023, 09:58:57 AM

sr. member
Activity: 1568
Merit: 324
March 21, 2023, 05:03:33 PM

hero member
Activity: 1134
Merit: 707
March 21, 2023, 12:43:22 PM
Anlamadığım nokta Şampiyonlar liginde oynayan Real Madrid ile ligde oynayan Real Madrid farklı takımlar mı?
Adamlar şampiyonlar liginde terör estiriyor ama ligde böyle bir etkileri yok.

Barça buradan bırakmaz şampiyonluğu.

Geçen sene de Real Madrid şampiyonluğa ulaşmıştı. Böylece Xavi rövanşı almış oldu. Tabi Real Madrid’in şampiyonalar ligini önemseyip bazı maçlarda önemli oyuncularını dillendirdiğini ve puan kaybettiğini düşünürsek Barça Avrupa kupalarından elenmelerini iyi değerlendirdi lig açısından. Buradan şampiyonluk Barça’ya gider.

Maçın başında Real Madrid'in öne geçtiğini haber alınca bi heyecanla maçı açtım. Ama Barcelona golü kendi kalesine atmış. Ve oyunda üstün taraf olarak oynuyordu. Gerçi Real Madrid'in 81. dakikada attığı gol VAR'da ofsayt olarak iptal edildi. Maç o aşamada çok başka bi noktaya gidebilirdi. Sonuçta 12'ye çıktı puan farkı. Barcelona işi bitirdi artık. Real Madridli futbolcular bile şampiyonluk hayali kurmaz bu mağlubiyetten sonra. Bu sene erken biten liglerden biri oldu İspanya La Liga. Xavi ve Barcelona da bunu hak ettiklerini bu maçta gösterdiler herkese.

Bi parantez açayım hemen. Ligi bitiren takımlar rehavete kapılıp umulmadık puan kayıpları yaşar. Barcelona'nın maçları pek bi garanti olmaz bu aşamadan sonra. Dikkatli olun derim ben kuponlarınızda.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
March 21, 2023, 07:26:23 AM
Anlamadığım nokta Şampiyonlar liginde oynayan Real Madrid ile ligde oynayan Real Madrid farklı takımlar mı?

Geçen sene de Real Madrid şampiyonluğa ulaşmıştı. Böylece Xavi rövanşı almış oldu. Tabi Real Madrid’in şampiyonalar ligini önemseyip bazı maçlarda önemli oyuncularını dillendirdiğini ve puan kaybettiğini düşünürsek Barça Avrupa kupalarından elenmelerini iyi değerlendirdi lig açısından. Buradan şampiyonluk Barça’ya gider.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
March 21, 2023, 03:43:08 AM

umarım biz performanslarını doğru değerlendiremiyoruzdur ve city olası yarı final eşleşmesinde onlara döşeyerek finale yürür ama söylediklerinde kesinlikle haklısın ve itiraf etmeliyim ki ben de benzer bir şaşkınlık içerisindeyim. belki, çeyrek final aşamasında bir erken veda yaşarlarsa liverpool galibiyetlerinin bizi bazı yanlış değerlendirmelere ittiğini söyleyebiliriz.

Enes Ünal gollerini atmaya devam ediyor.Son hafta maçında Cadiz ile oynanılan maçta 2 gol attı ve şu anda la ligada gol krallığında ikinci sıraya yerleşti.Enes’in attığı ikinci gol 90+16 da geldi ve La Liga tarihinde atılan en geç gol unvanını aldı.Enes Ünal’da La Liga tarihinde en geç gol atan futbolcu olarak tarihe geçti.

Bu sene bu kötü* Getafe’de 12 gol atan Enes, neredeyse Lewandowski’yi yakalayacak.Milli takım için de aynı performansı bekliyoruz.25 yaşında ve ilerleyen zamanlarda Premier lig golcüsü olabilecek bir Yıldız oyuncu olabilir umarım.

* Getafe şu ana kadar 25 gol atmış ve bu gollerin 15’i Enes’in katkısıyla olmuş.(12 gol 3 asist)

enes ünal, la liga'da 13. golünü attı ve la liga gol krallığı sıralamasında lewa'nın ardından ikinci sıraya yerleşti. yalnızca günün tarihini doğru basan spor medyamızda, real'in benzema'nın alternatifi olarak enes ile ilgilendiğine dair haberler vardı ama editörün bile bu haberi ciddiye aldığını sanmıyorum. :) yine de bu sezon la liga'da iyi bir ivme yakalaması onun kariyeri açısından harika bir gelişme olarak değerlendirilmeli.
legendary
Activity: 1190
Merit: 1160
March 20, 2023, 06:42:18 PM

sr. member
March 20, 2023, 04:42:19 PM
El Clasico tam da Barcelona'nın istediği gibi geçti. Belki başta geri düştüler ama bu onlar için hiç de sorun olmadı. Dominant bir oyun sergileyerek maçı kazanmayı hak ettiklerini düşünüyorum. Benzema'yı bu maçta çok etkisiz gördüm. İki tane doğru düzgün şutu vardı hatırladığım kadarıyla ve ikisi de oldukça zayıftı. Lewandowski de aynı şekilde gol atamadı ve birkaç önemli fırsatı harcadı.

Yine de Barcelona oyunu kontrol altında tutarak kazandı. Şampiyon Barcelona diyebiliriz artık çünkü bu saatten sonra bu farkın kapanması aşırı zor bir durum.
legendary
Activity: 2926
Merit: 1476
Rollbit.com Crypto Futures
March 20, 2023, 04:04:31 PM
Maçtan önce 2-1 gibi bir skor beklentim vardı o yüzden güzel bir orandan 2.5 gol üstü oynamıştım. Real Madrid ikinci golü atınca fazla sevinemedim ama ofsayt nedeniyle gol iptal edildi. Maç bitmeden bir gol daha olacağına emindim. Geç de olsa Barcelona'nın galibiyet golü geldi. Bu sezon üç El Clasico'yu da Barca kazandı. Artık şampiyonluk yarışı bitti, puan farkı 12'ye çıktı. Barcelona bu sezon çok daha iyiydi. Üç sezon aranın ardından beklenen şampiyonluk geliyor.
Pages:
Jump to: