Pages:
Author

Topic: La Liga 2022-2023 Sezonu - page 9. (Read 3745 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 12, 2023, 04:10:03 AM
Ronaldo ve Messi gittikten sonra La Liga çok sıradan bir lig oldu. Nesine de maçlar yayınlanıyor. Bizim ülkemizde bile yayın haklarını alan kanal yok.
Geçenlerde bir maç izledim Real ve Barça haricî çok kötü.
Böyle giderse İtalya liginin haline düşecek
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
November 11, 2023, 06:47:25 PM
Girona İspanya'da çok etkileyici bir performans gösteriyor. Şeyh Mansur Premier ligde Manchester City ile başardığını Girona ile La Liga'da gerçekleştirmek üzere. Bunu söylemek için henüz erken aslında. Fakat bu sezon ligi şampiyon olarak tamamlayabilirler. Real Madrid ve Barcelona'yı saf dışı bırakarak La Liga'ya yıllarca damga vurabilirler. Bebek aşamasındaki bir Manchester City'ye tanık olabiliriz hep birlikte.

Ayrıca Ukraynalı forvetleri Dovbyk'u dikkat çekici buldum. 1.90 boyunda ama boyuna göre çok hızlı ve yüksek bitiriciliğe sahip. Bu sezon 7 gol 4 asist ile oynuyor. Sezonu 20 golün üzerinde tamamlayabilir.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
November 09, 2023, 04:00:57 PM
Ancelotti inatla Arda'yı oyuna almıyor. Hadi Vallecano maçında gol bulamadığın için almadın desek Braga'ya karşı 3-0 üstünlüğü yakaladıktan sonra bari al oyuna yani değil mi? Adamı o kadar geliştirmişler sakat gösterip yani bunun için miydi? Sırada içerde Valencia maçı var orada da rahat bir skor bulurlarsa umarım bu sefer 5-10 dakika bile olsa Arda'yı izleyebiliriz. Yeni halini çok merak ediyorum. Real Madrid'de bir keramet var gerçekten yani fiziği yetersiz olan kimi alsalar en kötü birkaç aya canavar gibi ortaya çıkarıyorlar.  Cheesy

Ancelotti açısından bakmakta var. 2 sakatlık atlatmış ve takımla toplam 4 antrenman yapmış bir oyuncu Arda. Hepimiz bir an önce oynamasını izlemek istiyoruz ancak onun gibi kurt bir hoca her şeyin en doğrusunu bilir. Eğer risk olacağını düşünüyorsa haklı olarak oynatmak istemeyebilir. Uzun vadeli olarak düşünürsek bir kaç maç oynamaması daha iyiyse oynamasın.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
November 09, 2023, 03:42:36 PM
Ancelotti inatla Arda'yı oyuna almıyor. Hadi Vallecano maçında gol bulamadığın için almadın desek Braga'ya karşı 3-0 üstünlüğü yakaladıktan sonra bari al oyuna yani değil mi? Adamı o kadar geliştirmişler sakat gösterip yani bunun için miydi? Sırada içerde Valencia maçı var orada da rahat bir skor bulurlarsa umarım bu sefer 5-10 dakika bile olsa Arda'yı izleyebiliriz. Yeni halini çok merak ediyorum. Real Madrid'de bir keramet var gerçekten yani fiziği yetersiz olan kimi alsalar en kötü birkaç aya canavar gibi ortaya çıkarıyorlar.  Cheesy
hero member
Activity: 868
Merit: 878
November 09, 2023, 03:35:39 PM
La liga şu anda Girona liderliğinde devam ediyor. Real Madrid son maçta Rayo Vallecano ile berabere kaldı ve Girona’nın 2 puan gerisinde ikinci sırada devam ediyorlar. Girona için muhteşem bir sezon başlangıcı oldu ve bu sene sonuna kadar böyle biterse büyük bir şaşkınlık yaratır. Gerçekçi konuşmak gerekirse bir kaç haftaya performansları düşer ve yarışlardan koparlar diye düşünüyorum. Avrupa kupaları için de büyük avantaja sahipler şu anda.

Benim merak ettiğim Arda Güler konusu. Son Şampiyonlar ligi maçında 3-0 öne geçse de Arda’yı oynatmıyor Ancelotti. Umarım Arda’ya karşı bir art niyet taşımıyordur.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 08, 2023, 11:53:08 AM
La Liga son maçta Rayo ile golsüz berabere kalan real, bu akşam ispanyada Portekiz takımı Braga’yı konuk edecek, benim için Galatasaray maçından sonra tek ilgi çektiğim konu Arda’nın kadroda olması, yine muhtemelen yedek başlayacak ve Ancelotti maçın gidişatına göre takımda değişikliğine giderse ardayı oynarken görebiliriz, umarım Şampiyonlar ligi maçıyla başlar ve gol atar, haydi arda utandırma bizi Smiley

Arda olmayacak belki. Ama Braga'da Serdar Taşçı oynar yine. Son dönemdeki formu yüksek çünkü. Adından da söz ettiriyor. Türk futbolcular Avrupa pazarında şans buluyor biraz zorlansalar da. Gerçi şimdi yabancı kontenjanı onları daha bi değerli hale getirecek. Avrupa'ya kaçıp kendilerini geliştirme şansları olmıyacak. Aman neyse La Liga'ya geri döneyim ben. Cheesy

Real Madrid liderliği kaptırdı bu hafta. Benim en dikkat çekici gelişme bu oldu. Arda da oyuna giremedi. Real Madrid'i Arda için takip edenler hayal kırıklığı yaşadı bana kalırsa. Ligin yeni lideri 31 puana ulaşan Girona oldu. Real Madrid onları 29 puanla takip ediyor. Üçüncü sırada 27 puanlı Barcelona var. Real Sociedad'ı 1-0 yendikleri maçta asisti İlkay yaptı. Son haftalarda o da baya bi iyi oynuyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 08, 2023, 10:03:17 AM
La Liga son maçta Rayo ile golsüz berabere kalan real, bu akşam ispanyada Portekiz takımı Braga’yı konuk edecek, benim için Galatasaray maçından sonra tek ilgi çektiğim konu Arda’nın kadroda olması, yine muhtemelen yedek başlayacak ve Ancelotti maçın gidişatına göre takımda değişikliğine giderse ardayı oynarken görebiliriz, umarım Şampiyonlar ligi maçıyla başlar ve gol atar, haydi arda utandırma bizi Smiley
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
November 08, 2023, 05:00:14 AM
Sanırım bu riski göze alıyorlar. Mbappeye verecekleri 100 milyon Euro yerine ligde ikinciliği tercih edecekler anlaşılan bence bu mantıklı bir tercih olur çünkü 100 milyon Euro verirlerse ve şampiyon olurlarsa o kadar para kazanabilecekler mi buna bakmak lazım. Şampiyonlar liginde de gidebilecekleri yere gidecekler ama forvetsiz biraz feda sezonuna benziyor onların bu risk alışı Smiley

bu konuda size katılıyorum, bence de sorun tamamen duygusal ama sen koskoca real madrid'sin büyük düşün mottosu ile hareket etmelerini ve 80-90 milyon euro olmasa da en azından 20-30 milyon euroluk bir transfer yapmalarını beklerdim. sanki ekmek almaya paraları yokmuş gibi davranıyorlar. bir ara sevilla'nın forveti en-nesyri'nin transferi gündem oldu ama o da hiç ciddi bir boyuta ulaşmadı. psg gibi ramos'u transfer etmelerini zaten beklemiyordum ama en azından biraz parlatıp satabilecekleri 20-30 milyon euroluk bir forveti transfer edebilirlerdi. bilmiyorum, bu kadarı bana garip geliyor...

En-Nesyri, Joselu’dan daha etkili bir forvet olabilirdi çünkü boyu da uzun, hava toplarında hakimiyeti çok iyi.İstedikleri bir an satabilir veya iyi bir yedek olarak bekletebilirlerdi.La Liga’da yabancı futbolcu kuralı hala var mı bilmiyorum ama varsa Joselu’yu seçme sebeplerinden birisi bu olabilir.En-Nesyri, Real Madrid’in bu kadrosunda banko ileri uca yazılabilecek bir forvet.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 08, 2023, 04:37:18 AM
Sanırım bu riski göze alıyorlar. Mbappeye verecekleri 100 milyon Euro yerine ligde ikinciliği tercih edecekler anlaşılan bence bu mantıklı bir tercih olur çünkü 100 milyon Euro verirlerse ve şampiyon olurlarsa o kadar para kazanabilecekler mi buna bakmak lazım. Şampiyonlar liginde de gidebilecekleri yere gidecekler ama forvetsiz biraz feda sezonuna benziyor onların bu risk alışı :)

bu konuda size katılıyorum, bence de sorun tamamen duygusal ama sen koskoca real madrid'sin büyük düşün mottosu ile hareket etmelerini ve 80-90 milyon euro olmasa da en azından 20-30 milyon euroluk bir transfer yapmalarını beklerdim. sanki ekmek almaya paraları yokmuş gibi davranıyorlar. bir ara sevilla'nın forveti en-nesyri'nin transferi gündem oldu ama o da hiç ciddi bir boyuta ulaşmadı. psg gibi ramos'u transfer etmelerini zaten beklemiyordum ama en azından biraz parlatıp satabilecekleri 20-30 milyon euroluk bir forveti transfer edebilirlerdi. bilmiyorum, bu kadarı bana garip geliyor...
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
November 08, 2023, 04:09:12 AM
Dün akşam Real Madrid, Rayo Vallecano’yu konuk ederken maç berabere bitti ve iki takım da gol atamadı, bu skorla Girona 2 puan farkla La Liga’nın tescilli lideri oldu, Real Madrid’i 2 puan farkla Barça, onu da 2 puan farkla Atletico takip ediyor, bir anda ligin çehresi değişebilir puan farkları çok yakın, arda maçta yedek kulübesinde oturdu maçta oynamadı, oynamasını bekledik ama doğru zaman olmadığını Ancelotti maçtan sonra açıkladı,

benzema takımdan ayrıldıktan sonra real madrid benzema'nın boşluğunu doldurabilecek bir forvet transferi yapmadı. bellingham olağanüstü performansı ile bu sorunun üzerini hep örttü ama vallecano gibi iyi kapanan takımlar karşısında bellingham gibi atletik özellikleri ön plana çıkan futbolcular bu tür sorunların üzerini örtemez. bu yüzden bu maçta skor üretmek konusunda sorunlar yaşadılar. devre arası iyi bir forvet transferi yapmazlarsa (ki sezon sonunda mbappe'yi bedelsiz olarak almak istedikleri konuşuluyor; devre arası kimseyi almazlar) bu tür sorunlar yaşamaya devam ederler...

Sanırım bu riski göze alıyorlar. Mbappeye verecekleri 100 milyon Euro yerine ligde ikinciliği tercih edecekler anlaşılan bence bu mantıklı bir tercih olur çünkü 100 milyon Euro verirlerse ve şampiyon olurlarsa o kadar para kazanabilecekler mi buna bakmak lazım. Şampiyonlar liginde de gidebilecekleri yere gidecekler ama forvetsiz biraz feda sezonuna benziyor onların bu risk alışı Smiley
legendary
November 08, 2023, 03:49:37 AM
Dün akşam Real Madrid, Rayo Vallecano’yu konuk ederken maç berabere bitti ve iki takım da gol atamadı, bu skorla Girona 2 puan farkla La Liga’nın tescilli lideri oldu, Real Madrid’i 2 puan farkla Barça, onu da 2 puan farkla Atletico takip ediyor, bir anda ligin çehresi değişebilir puan farkları çok yakın, arda maçta yedek kulübesinde oturdu maçta oynamadı, oynamasını bekledik ama doğru zaman olmadığını Ancelotti maçtan sonra açıkladı,

benzema takımdan ayrıldıktan sonra real madrid benzema'nın boşluğunu doldurabilecek bir forvet transferi yapmadı. bellingham olağanüstü performansı ile bu sorunun üzerini hep örttü ama vallecano gibi iyi kapanan takımlar karşısında bellingham gibi atletik özellikleri ön plana çıkan futbolcular bu tür sorunların üzerini örtemez. bu yüzden bu maçta skor üretmek konusunda sorunlar yaşadılar. devre arası iyi bir forvet transferi yapmazlarsa (ki sezon sonunda mbappe'yi bedelsiz olarak almak istedikleri konuşuluyor; devre arası kimseyi almazlar) bu tür sorunlar yaşamaya devam ederler...
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 06, 2023, 03:57:36 AM
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
November 05, 2023, 05:22:01 AM
Twitter'da rastladığım bir paylaşımda Arda Güler'in son durumu gözüküyordu. Görünüşe göre Arda Güler aslında bu dönemi pek de sakat olarak geçirmemiş.  Grin  Arda'yı resmen hızlı bir değişim programına sokmuşlar ve bu kadar kısa sürede alınan sonuç oldukça başarılı görünüyor. Ne yapıyorlar gerçekten merak ediyorum yani tamamen doğal bir şekilde kısa sürede bu kadar gelişim mümkün mü?  Grin

Gareth Bale de ilk geldiği zamanlarda böyleydi sonra hızlıca bir değişim geçirmişti. Sonraki hallerini hepimiz hatırlarız. Umarım Arda Güler'in kariyeri ondan daha da parlak olur.

Arda’nın gelişimi gerçekten olay oldu inanılmaz bir yükleme yaptılar ona ve Ancelotti ondan pırlanta diye bahsediyor herhalde Türkiye’nin çıkardığı şimdiye kadar ki en büyük yetenek olacak ayrıca bugün maçta oynaması bekleniyor hala antrenmanlarda oyuncuları terse yatırmaya devam ediyor ve bunu Real Madrid defansına yapıyor karşı takımlara neler yapacağını tahmin edemiyorum heyecanlandım şimdiden umarım akşam oynar
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
November 04, 2023, 08:39:28 AM
Twitter'da rastladığım bir paylaşımda Arda Güler'in son durumu gözüküyordu. Görünüşe göre Arda Güler aslında bu dönemi pek de sakat olarak geçirmemiş.  Grin  Arda'yı resmen hızlı bir değişim programına sokmuşlar ve bu kadar kısa sürede alınan sonuç oldukça başarılı görünüyor. Ne yapıyorlar gerçekten merak ediyorum yani tamamen doğal bir şekilde kısa sürede bu kadar gelişim mümkün mü?  Grin

Gareth Bale de ilk geldiği zamanlarda böyleydi sonra hızlıca bir değişim geçirmişti. Sonraki hallerini hepimiz hatırlarız. Umarım Arda Güler'in kariyeri ondan daha da parlak olur.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
November 02, 2023, 03:39:56 PM
Arda Güler'in sakatlığını tamamen atlattığı ve Real Madrid'in hafta sonunda oynayacağı Rayo Vallecano maçında forma giyeceği konuşuluyor. Carlo Ancelotti Arda'ya 20-25 dakika görev verebilirmiş. Barcelona yerine daha güçsüz küçük bir takıma karşı oynaması başlangıç için daha iyi ama Rayo Vallecano şu anda 8. sırada. Ligin orta sırasında yer alan takımlarından biri. Tabii Barcelona'dan daha iyidir. Arda Güler böyle bir rakibe karşı oynadığında yeteneklerini daha iyi gösterme imkanı bulabilir.

Twitter'da antrenmanlarda yaptığı bazı şık hareketler paylaşılıyor. Tabii antrenman ve maç farklı şeylerdir. Fakat Real Madrid gibi büyük bir kulübün antrenmanlarında bu kadar özgüvenli olmak her futbolcuya nasip olmaz.

https://twitter.com/096Futbol/status/1717702699511115854
https://twitter.com/mac90dakika/status/1720138059155398899
https://twitter.com/fenerinhojr/status/1717802085675127006

Ben inanıyorum Arda'ya. Göğsümüzü kabartacak İspanya'da. Geç olsun, güç olmasın.

Ben de diğer Türk futbolseverler gibi Arda Güler’i Real Formasıyla sahada şov yaparken izlemek istiyorum. Bunun için sabırsızlanıyorum dersem yalan söylemiş olmam. Fenerbahçe formasıyla yaptıklarının benzerini yapsa Santiago Barnebauda kalıcı olabilecek potansiyelini gösterir bence. Ayrıca Fenerbahçe’de yedek olacağına Real Madrid’de yedek olsun aslan parçası.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
November 02, 2023, 02:54:45 PM
Girona bu sezonun sürpriz takımı ve şu ana kadar ligin en büyüklerine ayak uydurabilmeyi başardılar. Şöyle bir şey de var ki büyük maçlarda ciddi sıkıntılar çekiyorlar. Real Madrid karşısında kendi sahalarında 3-0 yenilmişlerdi mesela. Her ne kadar sağlam takım oyunu oynasalar da büyük maçlarda sıkıntı çekmeleri bir noktadan sonra yarıştan kopmalarına yol açacaktır.

Ama yine de bu sezonu oldukça sağlam bir pozisyonda tamamlayabilirler. Real Madrid, Atletico Madrid ve Barcelona dışındaki takımlara karşı sezonun genelinde sağlam durmayı başarabilirlerse kim bilir belki de sezonu ilk 4 içerisinde bile tamamlayabilirler.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
November 02, 2023, 02:42:14 PM
Arda Güler'in sakatlığını tamamen atlattığı ve Real Madrid'in hafta sonunda oynayacağı Rayo Vallecano maçında forma giyeceği konuşuluyor. Carlo Ancelotti Arda'ya 20-25 dakika görev verebilirmiş. Barcelona yerine daha güçsüz küçük bir takıma karşı oynaması başlangıç için daha iyi ama Rayo Vallecano şu anda 8. sırada. Ligin orta sırasında yer alan takımlarından biri. Tabii Barcelona'dan daha iyidir. Arda Güler böyle bir rakibe karşı oynadığında yeteneklerini daha iyi gösterme imkanı bulabilir.

Twitter'da antrenmanlarda yaptığı bazı şık hareketler paylaşılıyor. Tabii antrenman ve maç farklı şeylerdir. Fakat Real Madrid gibi büyük bir kulübün antrenmanlarında bu kadar özgüvenli olmak her futbolcuya nasip olmaz.

https://twitter.com/096Futbol/status/1717702699511115854
https://twitter.com/mac90dakika/status/1720138059155398899
https://twitter.com/fenerinhojr/status/1717802085675127006

Ben inanıyorum Arda'ya. Göğsümüzü kabartacak İspanya'da. Geç olsun, güç olmasın.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
October 29, 2023, 10:57:07 PM
arda güler'in oynamasını herkes gibi ben de çok istiyorum ama maç kadrosuna bakınca "bu çocuk nasıl oynasın ya" dedim. real madrid'in teknik direktörü ben olsam ve arda'ya bir kıyak geçmek istesem şu futbolculardan hangisini kadrodan çıkarırım diye düşündüm ama bir cevap bulamadım.

bellingham
kross
modric
camavinga
valverde
tchouameni

belingham'ı kimse çıkartamaz, bellingham ancelotti'yi çıkarır. kross ve modric belki artık biraz yaşlı ama çok tecrübeli futbolcular, ancelotti onları oyunun gidişatına göre hamle oyuncusu olarak kullanıyor. camavinga, valverde, tchouameni; off offf, arda sen nasıl bir cendereye düştün böyle be abicim...
Arda Güler’in gerçekten kadroda durma ihtimali veya girme ihtimali çok zor. Bellingham gibi bir şekilde oyunun hücum yönünde bir kaç maçta hatasız oynaması gerekiyor ki Real Madrid tarafında Modriç’in yaşlandıktan sonra o bölgedeki durumunu devralabilsin. Aksi taktirde Arda’nın bu kadroya girmek için sürekli savaş vereceğini düşünüyorum.
legendary
October 29, 2023, 07:49:11 PM
arda güler'in oynamasını herkes gibi ben de çok istiyorum ama maç kadrosuna bakınca "bu çocuk nasıl oynasın ya" dedim. real madrid'in teknik direktörü ben olsam ve arda'ya bir kıyak geçmek istesem şu futbolculardan hangisini kadrodan çıkarırım diye düşündüm ama bir cevap bulamadım.

bellingham
kross
modric
camavinga
valverde
tchouameni

belingham'ı kimse çıkartamaz, bellingham ancelotti'yi çıkarır. kross ve modric belki artık biraz yaşlı ama çok tecrübeli futbolcular, ancelotti onları oyunun gidişatına göre hamle oyuncusu olarak kullanıyor. camavinga, valverde, tchouameni; off offf, arda sen nasıl bir cendereye düştün böyle be abicim...
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
October 29, 2023, 06:10:56 AM
İlkay'ın golü bence de güzeldi. Takipçiliğini kullanarak karşı karşıya soğukkanlı bir şekilde bitirdi. Fakat Bellingham'ın ilk golü bence hem maçın net en iyi golüydü hem de haftanın golü olmaya aday bir goldü. İlk golü diyorum çünkü yine yaptı yapacağını ve takımını 2 golle galibiyete taşıdı. Barcelona ikinci yarıda oldukça zor anlar yaşadı çünkü Real Madrid sağlam bir futbol oynuyordu. Maçın son anlarında bir Bellingham klasiği izledik. Bu kadar çabuk klasikleşen özelliklerini göreceğimizi tahmin etmezdim.  Cheesy  

Lewandowski sonradan girmeyip ilk 11'de olsa acaba ne olurdu diye de bir düşündürüyor. 61. dakikada oyuna girse de 1 tane fena olmayan şutu dışında bir şeyini hatırlamıyorum.
Pages:
Jump to: