Pages:
Author

Topic: La Liga 2022-2023 Sezonu - page 7. (Read 3745 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
January 04, 2024, 01:34:05 PM
Valla şaka maka Girona Real Madrid ile birlikte bu noktaya çok iyi geldi cidden. An itibariyle aynı puandalar ve en yakın takipçilerinin 10 puan uzağındalar. Daha tabi Barcelona bu haftanın maçını oynamadı ama Las Palmas deplasmanı onlar için zor geçebilir. Zaten son zamanlarda ben Barcelona'nın oyununu pek beğenmiyorum. Las Palmas da öyle hafife alınacak bir takım da değil.

Adamlar 8 iç saha maçının sadece 1'ini kaybettiler. Atletico Madrid'i bile içerde yendiler. Barcelona'ya da aynı muameleyi çekseler şaşırmam.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
January 04, 2024, 09:21:17 AM
Artık ardanın oynamasını hepimiz istiyoruz hatta İspanyollar bile en az bizim kadar sahada görmek istiyorlar. Ardayı yeşil sahalarda görmeyi özledik klas oyunu ile hatta güzel gollerde atarsa bizleri çok daha fazla gururlandıracaktır. Sabırsızlıkla bekliyorum oynayacağı maçları.

Kupa maçı olacak ve Carlo Ancelotti’nin açıklamasına göre o gün oynamayan oyuncular oynayacak.Arda’nın süre almasını bekleyebiliriz.Arda Güler’i bence riskli maçlarda almıyor şimdilik.Muhtemelen rahat bir maç psikolojisinde hareket ederek oynamasını istiyor.Arda’yı göreceğiz bence iyi görelim de biraz geç olsa da sorun olmaz herhalde.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 04, 2024, 09:05:03 AM
Artık ardanın oynamasını hepimiz istiyoruz hatta İspanyollar bile en az bizim kadar sahada görmek istiyorlar. Ardayı yeşil sahalarda görmeyi özledik klas oyunu ile hatta güzel gollerde atarsa bizleri çok daha fazla gururlandıracaktır. Sabırsızlıkla bekliyorum oynayacağı maçları.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
January 04, 2024, 08:56:09 AM
Arda Güler'in oyuna girmemesi beni de üzdü ama skor 1-0 iken Ancelotti'nin böyle bir değişiklik yapmamasını da anlayışla karşılıyorum. Bu arada o değil de Girona - Atletico Madrid maçı inanılmazdı.  Cheesy  İyi ki izlemişim dedirten türden bir maç oldu. Girona bu sezon gerçekten inanılmaz bir takım yani bu maçta da sonuna kadar savaşıp maçı bir şekilde 4-3 almayı başardılar. Morata'nın hat-tricki Atletico Madrid'e puan için yeterli olmadı. Yalnız Girona'nın son golü enfesti yani Ivan Martin çok klas bir gol attı. Oblak yerinden kımıldayamadı bile.  Grin
Atletico-Girona maçı gitti gitti geldi.Girona kırmızı beyaz giyince Atletico ile karıştırdım ara ara ama Girona kendinden beklenilenden fazlasını yaptı.Erken gelen golün avantajını kullandılar bence.İlk 30 saniyede gelen atak gol olsaydı daha farklı olabilirdi.Atletico’nun da direkten dönen topları oldu, Girona’nın da.

La Liga yarışı devam ediyor.Real Madrid ile Girona kıyasıya kapışmaya 2024’de de devam ediyorlar.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
January 04, 2024, 06:41:39 AM
Nerdeyse maçın tamamını izledim ama yok Arda Güler'i son dakikaya kadar bekledim belki çok azda olsa süre alır diye maalesef oyuna almadı. Maçı 1-0 zor kazandılar belki 2-3 gol bulmuş olsalardı bir ihtimal Arda oyuna alırlar düşüncesi vardı. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

Kupa maçı var 6 Ocak’ta. Arandina diye bir takıma karşı oynayacaklar. O maçta en azından ikinci yarıda oyuna dahil olacağını düşünüyorum ben. Ancelotti oynatmıyorsa vardır bir bildiği. Jesus, Fenerbahçe’de yedek bırakmıştı. Real Madrid’in yedeği olsun da oyuna girmesin zorumuza gitmez en azından. Türkiye’de Irfan’ın yedeğiydi, orada Vinicius yedeği.

Sabır her şeyin başında geliyor sabretmek lazım. Ancelotti, Rodrygo ve Vinicius’u canavar yaptı eminim arda için de bir planı vardır.
sr. member
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
January 04, 2024, 05:57:38 AM
Arda Güler'in oyuna girmemesi beni de üzdü ama skor 1-0 iken Ancelotti'nin böyle bir değişiklik yapmamasını da anlayışla karşılıyorum. Bu arada o değil de Girona - Atletico Madrid maçı inanılmazdı.  Cheesy  İyi ki izlemişim dedirten türden bir maç oldu. Girona bu sezon gerçekten inanılmaz bir takım yani bu maçta da sonuna kadar savaşıp maçı bir şekilde 4-3 almayı başardılar. Morata'nın hat-tricki Atletico Madrid'e puan için yeterli olmadı. Yalnız Girona'nın son golü enfesti yani Ivan Martin çok klas bir gol attı. Oblak yerinden kımıldayamadı bile.  Grin
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 03, 2024, 07:19:04 PM
arda güler'in bu akşam mallorca karşısında oynama ihtimali vardı ama yine oynamadı. real madrid maçı 1-0 kazandı, gerçekten de skor biraz daha rahat olsaydı arda güler belki ikinci yarıda şans bulabilirdi ama maalesef yine forma şansı bulamadı. yani, bazen düşünüyorum da arda bu ligin futbolcusu olmasa bile 10 dakika oynama fırsatı bulabilirdi, tüm gücüyle 10 dakikalık bir efor sarfedebilirdi ve başta kendisi dahil olmak üzere onu bekleyen taraftarlar memnun edilebilirdi. ancelotti nasıl bir düşünce içinde anlayabilmiş değilim, onu sezonun ilk yarısı boyunca yedek bırakarak hayli garip bir davranış sergiledi bence... hani, böyle bir davranışı istenmeyen futbolcular için yapar teknik direktörler, mesela yönetim birini transfer etmiştir, teknik direktör futbolcuyu beğenmez, beğenmediği için tepki olarak ona bir dakika bile süre vermez... ancak, ancelotti arda hakkında sürekli olumlu mesajlar veriyor. neyse, geç olsun güç olmasın, yapacak bir şey yok...
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
January 03, 2024, 04:32:16 PM
Nerdeyse maçın tamamını izledim ama yok Arda Güler'i son dakikaya kadar bekledim belki çok azda olsa süre alır diye maalesef oyuna almadı. Maçı 1-0 zor kazandılar belki 2-3 gol bulmuş olsalardı bir ihtimal Arda oyuna alırlar düşüncesi vardı. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

Rüdiger'in golü olmasa 3 puanı bile alamıyorlardı. Brahim Diaz'ın 3 metreden bir kafa vuruşu var, önce direğe çarpıp ardından çizgi üstünde ilerliyor top. Toplam 17 şut çektiler ama girmeyince girmiyor bazen. Maç erken kopsa belki Arda oyuna girerdi ama öyle bir ortam oluşmadı. Rüdiger bu sezon ligde ilk kez gol attı ve çok kritik bir anda 3 puanı getirdi. 2 haftadır geç gollerle kazanan Real Madrid bir yerde takılacak ama bakalım bu ne zaman olacak. Şimdi La Liga'ya 2 hafta ara veriliyor.
hero member
January 03, 2024, 04:18:22 PM
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
January 03, 2024, 04:08:57 PM
Son uzatmaları falan izlemedim kapattım salak salak değişikliklerden sonra, olurda son 2-3 dakika girerse o zaman bu mesaj boşuna gibi olacak ama aslında boşuna bile değil çünkü çok daha erken alınabilirdi. Ardayı yine oynatmadı Ancelotti, adam kaç tane kupayı nerelerde kazanmış adam, bir bildiği elbette vardır, Arda sakatlıktan daha yeni yeni dönüyor, o yüzden dinlendiriyor ve çokta hemen her maça sokmak istemiyor olabilir, anlayışla karşılarım. Ama 1-0 önde olduğun maçta sol açığa 86. dakikada alacağın adam ne kadar sana maçı kaybettirebilir be adam, alıyosun Rodrygo'yu oyundan, koy işte şu Ardayı, ne etti la bu çocuk sana. Elbette Türk diye böyle davranıyoruz, elbette doğru karar olabilir, ona itirazım yokta, lan marketing olarak bu kadar mı önemsiz bu ülke, kaç tane insan bu anı bekliyor, canlı izleyeninden tut, yarın bu haberle coşacak olana kadar bir milyondan fazla insan bu çocuğun maça girmesini bekliyor, bi 10 dakka oynatsan ölür müydün, al golden sonra işte, cabellos falan birilerini tıkayacağına oraya, al Ardayı, herkes sevinsin, delirtir adamı ya. Harbiden yazık oldu çocuğa burada, elbette gelişmesi için ellerinden geleni yapıyorlardır, fiziksel yüklemede yapılıyordur, ama Barcelonada olsa sonradan maça girdiği sayı 10-15 olurdu şimdiye, gençlere önem var orada, 16 yaşında çocuğu bile oynatıyorlar, Ardayı hayli hayli oynatırlardı, bu kadar fizik yüklemesi yapıp sakatlamazlardı üstüne bi de. Vallahi çıldırıcam.
hero member
January 03, 2024, 02:18:41 PM
Arda Güler için bugün büyük gün. Nihayet sakatlıktan döndü ve yedekler arasında yerini aldı. Ancelotti ona bir şans tanıma ihtimalinin olduğunu dile getirmişti ama umarım bu gerçekleşir. Mallorca maçı Real Madrid için büyük ihtimalle rahat geçecek. İlk yarıdan bile rahat bir skor elde edebilecekleri bir maç.

Bu nedenle Arda'yı sahada umarım olabildiğince erken görürüz. İçimden bir ses ise Ancelotti onu son 10 dakikada falan oyuna alır diyor. Yeter ki bir yerden artık başlasın da gerisi de umarım gelir.
Arda Güleri sahalarda görmeyi bende çok istiyorum artık, yetenekli olduğunu düşünüyorum iyi bir takımda yıldızı çok daha parlayabilir. Her şerde bir hayır vardır derler bunca zaman sakatlığını Ancelotti çok iyi idare etti ve Arda'nın fiziksel olarak güçlenmesini sağladılar. Umarım bu maçta süre alır ve olumsuz bir durum yaşamaz diyelim.
sr. member
January 03, 2024, 02:09:06 PM
Arda Güler için bugün büyük gün. Nihayet sakatlıktan döndü ve yedekler arasında yerini aldı. Ancelotti ona bir şans tanıma ihtimalinin olduğunu dile getirmişti ama umarım bu gerçekleşir. Mallorca maçı Real Madrid için büyük ihtimalle rahat geçecek. İlk yarıdan bile rahat bir skor elde edebilecekleri bir maç.

Bu nedenle Arda'yı sahada umarım olabildiğince erken görürüz. İçimden bir ses ise Ancelotti onu son 10 dakikada falan oyuna alır diyor. Yeter ki bir yerden artık başlasın da gerisi de umarım gelir.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
January 03, 2024, 01:20:53 PM
Enes Ünal geçen sezonun sonunda talihsiz bi sakatlık yaşamıştı. Geçen hafta sahalara döndü Rayo Vallecano maçında. Diz sakatlıkları kötü bi sakatlık. Futbolcular sahalara hemen dönemiyor çoğu zaman. Ama Enes Ünal beklenenden çabuk bi şekil sahalara dönmeyi başarmış. Diz sakatlığı yaşayan futbolcularda yeniden sakatlanırım korkusu da çok yaşanır. Enes bu korkuyu aşmış bi şekil dönmüş sahalara. Oyuna girdiğini duyunca maçı onun için izledim. Nerdeyse 1 sene sonra maça çıktığı hemen belli oluyordu. Ama ilk maçında olacak o kadar dedim izlerken. Kötü bi performansı yoktu sakatlıktan yeni çıkmış bi futbolcuya göre.
sr. member
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 23, 2023, 03:10:28 PM
Atletico Madrid bugün eksik maçı olan Sevilla'ya karşı evinde oynadı. Maçı ben daha rahat kazanmasını bekliyordum ama 1-0 kazandılar. 3 puanı almaları zaten onlar için yeterli tabi. Bu maçı kazanmalarıyla birlikte Barcelona'nın önünde 3. sırada bulunuyorlar. Aynı puana sahip olsalar da ben Atletico Madrid'in oyununu Barcelona'dan şu sıralarda daha çok beğeniyorum.

Bu arada bugünkü Atletico Madrid maçında Çağlar Söyüncü 66. dakikada oyuna girip 70. dakikada kırmızı kart gördü. Takımla daha 3. maçında böyle bir şey yaşaması gerçekten üzücü. Yaptığı hamleye baktım rakibin ayağına arkadan tehlikeli bir şekilde basıyor. İstemeyerek de olsa karar konusunda yapacak bir şey yok.  Sad
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 23, 2023, 12:31:27 PM
Uzun süredir bu konuya mesaj yazılmamış. Son durumdan bahsedelim biraz. Girona 3 maçlık bir galibiyet serisinin ardından Real Betis ile berabere kaldı ve liderliği Real Madrid'e kaptırdı. Aslında maçta öne geçmişlerdi ama 88. dakikada Pezzella ile Betis golü bulunca Girona elindeki 2 puanı kaptırdı. Geriden gelip berabere kalsalar bu kadar düşmezlerdi ama bu puan kaybı moral olarak onları baya düşürdü. Real Madrid'in kötü oynayıp 90. dakikada Lucas Vazquez'in golüyle 3 puan alması da üstüne geldi. Rüzgar bir anda tersine döndü. Şu anda Real Madrid lider ve puanları eşit olsa da psikolojik üstünlüğü ele geçirdiler.

Real Madrid'in önündeki 4 maçı nispeten kolay maçlar ve 12 puan alması bekleniyor. Girona ise yeni yılın ilk maçında Atletico Madrid ile oynayacak ve olası bir puan kaybı onların tamamen düşmesine neden olabilir. Barcelona ise 7 puan geride kaldığı için maçlarını kazanıp öndekilerin hata yapmasını bekleyecek. Başka şansları yok.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
December 09, 2023, 05:16:27 PM
Real Madrid bugün Betis engeline takılsa da Bellingham yine etkileyiciydi. Ben açıkçası bu maç gol katkısı yapamaz diye düşünmüştüm ama yine golünü attı. Betis Real Madrid'e karşı yıllardır sağlam duran bir takım. Real Madrid uzun zamandır onları rahat bir farkla yenemiyor. Bugün de öyle oldu hatta puan kaybı yaşadılar. Girona için gün doğdu gibi görünse de Barcelona'ya karşı işleri zor. Girona tabi çok iyi sezon geçiriyor ama bana Barcelona o maçı bir şekilde kazanır ve şampiyonluk yarışının içine daha sağlam bir şekilde girer gibi geliyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 08, 2023, 09:04:58 PM
arda'nın 17 aralık'ta oynanacak olan villareal maçında oynaması bekleniyormuş. neredeyse devre arasına girilecek ama arda hala bir dakika bile oynamadı. sürekli olarak sakat olmadığı ve hazırlandığı (güçlendirildiği) iddia edildi... bu kadar zaman geçtikten sonra performansı beklentilerin altında kalırsa hem normal olarak hem de komplo teorileri bakımından büyük bir hayal kırıklığı oluşur...

villareal ligde 12. sırada vasat altı bir takım. arda için iyi bir başlangıç maçı olur umarım. bu maçta göstereceği iyi bir performans onu sonraki maçlarda oyunda tutar ve ancelotti üzerinde baskı oluşturur.
sr. member
November 29, 2023, 01:32:20 PM
Rodrygo'nun son günlerde performansında ciddi gelişme kaydetmesi Real Madrid için çok iyi oldu. Ancelotti bir de galiba neredeyse onun yerine Brahim Diaz ile geçen maça çıkacakmış. Neden böyle bir şey düşündüğünü de merak ettim çünkü bundan hemen önceki lig maçında 2 gol 2 asist gibi muazzam bir performans sergiledi.

Bu maçta iyi ki de oynamış çünkü bu sefer de 2 gol 1 asist ile oynadı. Hem istikrar gösteren bir forvetleri olsa hem de Bellingham bu seviyeyi korusa zaten Real Madrid'in şampiyon olacağına çok daha rahatlıkla inanabilirim. Girona'nın şakası yok evet ama yani sonuna kadar gidebilirler mi bilemiyorum. Bence bir noktadan sonra iş Real Madrid, Barcelona ve Atletico Madrid arasında şampiyonluk rekabetine döner.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 28, 2023, 05:08:00 PM
Girona bu hafta puan kaybetti, liderliği de böylece averajla Real Madrid’e kaptırdılar, bu sene muhteşem oynuyor Girona, gerçekten maçlarda oynadıkları oyunlar da basit değil, takım oyunu ve takım uyumunda üst seviyeye taşımışlar kendilerini, bu sene şimdiye kadar la ligada adını en iyi duyuran takım onlar; Barcelona ve Real Madrid ile Atletico Madridi de geride bıraktılar bu konuda,
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 28, 2023, 03:38:26 PM
Şu başlığı 2023-24 yapın yeni yıla gireceğiz hala önceki sezonda kalmış alooo OP uyuyor mu Grin
Real Madrid zirveye oturdu Girona bugün kazanamazsa zirvede kalacaklar. Takım forvetsiz falan değil Vinicius yokken Rodrygo golleri atıyor görüyorsunuz. Bellingham 11 gole ulaştı. Joselu da oynadığı zaman gol atıyor. Asıl forvet alması gereken Barcelona. Lewandowski gol atamayınca takım tıkanıyor başka gol atan yok yine boşuna puan kaybettiler Rayo Vallecano karşısında. Bu sene sürpriz şampiyon çıkar mı? Bakacaaaz.

OP'ye ve Real Madrid'in forvet konusuna karşı yapılmış haklı bi eleştiri. Size katılıyorum bu noktada. OP'nin işi kolay. Ama Real Madrid'in işi zor bana göre. Ancelotti gibi harika bi teknik adama sahip olmasaydılar forvet transferi yapmadıkları için pişman olurlardı. Ama Ancelotti onları bu durumdan kurtardı. Bana göre son dönemdeki performansıyla övgüyü hak ediyor deneyimli teknik adam.

Benzema takımdan ayrıldıktan sonra. Herkes Benzema gibi bi pivot santraforun transfer edileceğini düşündü. Yalan söylemiyim. Ben de aynı şekil beklentilere sahiptim. Vinicius, Rodrygo 1.80 metrenin altında futbolcular oldukları için Real Madrid'in forveti yokmuş yanılgısına kapılıyoruz. Vinicius, Rodrygo da gayet iyi bi şekil skora katkı yapıyor halbuki. Real Madrid her maç iyi bi gol ortalaması tutturuyor onların sayesinde.
Pages:
Jump to: