Pages:
Author

Topic: Memur Maaşları (Ocak 2022) - page 4. (Read 786 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
April 23, 2023, 07:43:55 PM
Memurlara iyi zam yapacaklar diye düşünüyorum çünkü seçim arifesi verebildiklerini verecekler oy için.
Açıklayacakları rakam yüksek olmaktır.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 23, 2023, 03:38:47 PM
Ben ve benim zihniyetinde kimlerin ortak kanaati de bu yönde, planlı bir şekilde asgari ücreti gıdım gıdım memur maaşlarına yaklaştırdılar hocam, hatta geçici işçi iken kadroya alınanlar ikramiyeleri falan hesaba katınca memurdan fazla kazanıyor, sen yıllarca sınavdan sınava koş, fedakarlık et birçok şeyden, sonra senin onda birin cabalamamis biri senden fazla kazansın, siyasi olarak oy potansiyeli en yüksek kesimi cepte tutmak için toplumun geri kalanı tü kaka ediliyor resmen.
o dediğiniz taşeron kadrosundaki temizlik işçisinin maaşı 18 bin lira civarı olacak. bir kurumdaki müdür yardımcısı falan 20 bin lira civarı maaş alıyorken insanın gülesi geliyor. belki kılıçdaroğlu kamu kökenli olduğu için memurlara bir kıyak yapar diyeceğim ama oy potansiyeli her zaman asgari ücretli çalışan oluyor. büyük şehirlerde bu maaşla işler gerçekten çok zor. düzgün bir sendika olsaydı çoktan harekete geçerdi ama o da yok.
Hocam işkur uzerinden kamuya geçici işçi alımlarının başladığı yıllarda çalışacak insan bulamadığımız zamanlar oluyordu, yedek listelerinden insanlara kadar sıra geliyordu, son birkaç yıldır ise talep öyle arttı ki, işin içine torpil girdi. Sendika olayı ise bambaşka bir mevzu, ve dediğiniz gibi sadece çalışanın yanında olan sendikalar yetkili olsa durum bugünkü ile hiç kıyaslanamazdi.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
April 23, 2023, 12:15:07 PM
Ben ve benim zihniyetinde kimlerin ortak kanaati de bu yönde, planlı bir şekilde asgari ücreti gıdım gıdım memur maaşlarına yaklaştırdılar hocam, hatta geçici işçi iken kadroya alınanlar ikramiyeleri falan hesaba katınca memurdan fazla kazanıyor, sen yıllarca sınavdan sınava koş, fedakarlık et birçok şeyden, sonra senin onda birin cabalamamis biri senden fazla kazansın, siyasi olarak oy potansiyeli en yüksek kesimi cepte tutmak için toplumun geri kalanı tü kaka ediliyor resmen.
o dediğiniz taşeron kadrosundaki temizlik işçisinin maaşı 18 bin lira civarı olacak. bir kurumdaki müdür yardımcısı falan 20 bin lira civarı maaş alıyorken insanın gülesi geliyor. belki kılıçdaroğlu kamu kökenli olduğu için memurlara bir kıyak yapar diyeceğim ama oy potansiyeli her zaman asgari ücretli çalışan oluyor. büyük şehirlerde bu maaşla işler gerçekten çok zor. düzgün bir sendika olsaydı çoktan harekete geçerdi ama o da yok.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
April 23, 2023, 09:45:05 AM
Yakında bir çok memur asgari ücretle çalışacak daha şimdiden asgari ücretli memur diyebiliriz. Maaşlara zam yapılsa da alım gücü giderek azalıyor ama bazıları zam yapılınca şak şak alkışlıyorlar bilmedikleri yada bilmezden geldikleri olay şu ki %50 zam yapsalar bile önceki yıldaki daha düşük maaşlar ile alabildiklerinizi alamıyorsunuz. Kısaca her geçen gün daha kötüye gidiyoruz alınan maaşlar ancak kiraya yetebiliyor. Kemal Sunal'ın 1988 yılında ki öğretmen filmi gibi büyük şehirlerde ancak kira kadar maaş alınıyor.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
April 23, 2023, 08:28:03 AM
ahahah çoğu memur mayıstaki seçimden önce kendisine ara zam olarak %30 verilecek diye bekliyordu. herkese deli gibi para saçıldı bizim gibi oy potansiyelini unutmaz reis diye ıslak rüyalar  görüyorlardı ama reis acımadı sapladıSmiley tahminim temmuz ayında asgari ücrete zam gelirse memur maaşları asgari ücret ile eşitlenecek. istersen bim'de kasiyer ol istersen de dana gibi kpss çalışıp nüfus idaresinde memur ol. seçenek senin.

İlk seçenek daha mantıklı geliyor kulağa en azından en az 12 ay boyunca ders çalışıp milyarlarca lira KPSS kitaplarına denemelerine vermeye gerek yok devletin stratejisi anlaşılır gibi değil bol keseden şu an dağıtıyorlar bu dağıtım nereye kadar sürecek seçimden sonra ne olacak kim bilir
sr. member
April 23, 2023, 08:09:37 AM
legendary
Cashback 15%
April 23, 2023, 02:52:44 AM
ahahah çoğu memur mayıstaki seçimden önce kendisine ara zam olarak %30 verilecek diye bekliyordu. herkese deli gibi para saçıldı bizim gibi oy potansiyelini unutmaz reis diye ıslak rüyalar  görüyorlardı ama reis acımadı sapladıSmiley tahminim temmuz ayında asgari ücrete zam gelirse memur maaşları asgari ücret ile eşitlenecek. istersen bim'de kasiyer ol istersen de dana gibi kpss çalışıp nüfus idaresinde memur ol. seçenek senin.
sr. member
February 23, 2023, 06:06:46 PM
Memur az çok kafası çalışan okumuş kesim iktidarın sevmediği oy almakta zorlandığı bir grup o yüzden çok birşey beklemek doğru olmaz asgari ücretliye seçim yaklaşmasa o zammı da vermeyecekti.

Gönül ister ülkede kimse 10k altında para almasın ama çok zor. İşin tuafı maaşlar arasındaki makas aşırı derece kapanmaya başladı eğitimli ile diğerlerinin aldığı maaş birbirine çok yakın buda ileride işyerlerinde kendi aralarında problem bile çıkartabilir. Düşünebiliyormusun yan gelip yatmış asgari ücrete razı olmuş adam 8500 lira alıyor okumuş memur olmak için çalışmış adama 10k veriyorsun şaka gibi adam yıllarını o kademe için harcadı belkide.
Memurların çoğunluğu giriş cumlendeki gibi değil sevgili mandown, inanmıyorsan tanıdığın memurlara sor 😅😅
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
February 23, 2023, 03:51:11 PM
memura ek yüzde 15 zam daha yapılacağından bahsediliyor: https://www.takvim.com.tr/galeri/ekonomi/4-bin-500-tl-seyyanen-zam-mujdesi-gozle-kabinede-memura-emekliye-ek-odeme-sgk-bagkurluya-37-ilave-en-dusuk-maas-12596-tl

gerçi kaynak takvim gazetesi olunca insan 100 kere düşünüyor. sonuçta memura, emekliye hergün 10000 ek maaş veren bir gazete. baktılar verilen zam kötü her geçen gün ufak ufak artırmayı planlıyorlar.
Ek zam yapılacağını zannetmiyorum. Diyelim ki ek zam oldu, işte o zaman elde hiç Türk lirası tutmama zamanı gelmiştir demektir. Böyle bol keseden arttırıldıkça arttırılan bir dönem hatırlamıyorum. Para fazla basılıyor, hızına yetişemiyorlar herhalde. Memura verilecek ek %15 zam, ülkenin ek %50 fiyat artışı görmesine sebep olacak. Asgari ücret artar zam yaparlar, memur maaşı artar zam yaparlar. Türkiye’de sistem bu.

Seçim öncesi tüm kozları oynamayı kafalarına koyarlarsa bence ek zam imkansız değil. Hatta tepki çekeceğini bile bile kendi seçmenleri başka adaylara kaymasın diye zam vereceklerdir. Yoksa o tarihlerde neyin zammı olacak normal bir şey değil. Zaten seçim öncesinde ne koparırlarsa kardır, başka türlü memura bir para akışı olmayacaktır. Tabi bunun yükünü bütün ülke olarak yükselen enflasyon ve boşalan kasa ile ödeyeceğiz Smiley

Daha önceden ek zam yapıldığını hatırlamıyorum şimdi nisanda tekrar konuşulacakmış. Memura da emekliye de zam yapılsın ama esnaf da unutulmasın. Seçim öncesi esnafa yapılan herhangi bir şey göremedim. Emeklilere yapılan zammın çok az olduğunu gördük. Asgari ücretle aynı seviyeye getirilmesi lazım.

Emekli maaşları gerçekten çok kötü. Adı üstünde asgari ücret olan ücretin bile altında olması utanç verisi. 2002 yılının ocak ayında emekli maaşı asgari ücretin yüzde otuz yedi fazlası idi, şimdi ise yüzde 35 azı. Yine 2002 yılının ocak ayında en düşük memur maaşı asgari ücretin 2,6 katına yakınken şuan asgari ücret ile en düşük memur maaşı neredeyse eşit gibi. Ülke de asgari ücretle çalışan insan sayısını artırmakla kalmayıp asgari ücretten fazla alan kesimi de asgari ücrete yaklaştırarak ülkeyi topluca fakirleştirdiler.
full member
Activity: 406
Merit: 188
January 15, 2023, 11:34:34 AM
memura ek yüzde 15 zam daha yapılacağından bahsediliyor: https://www.takvim.com.tr/galeri/ekonomi/4-bin-500-tl-seyyanen-zam-mujdesi-gozle-kabinede-memura-emekliye-ek-odeme-sgk-bagkurluya-37-ilave-en-dusuk-maas-12596-tl

gerçi kaynak takvim gazetesi olunca insan 100 kere düşünüyor. sonuçta memura, emekliye hergün 10000 ek maaş veren bir gazete. baktılar verilen zam kötü her geçen gün ufak ufak artırmayı planlıyorlar.
Ek zam yapılacağını zannetmiyorum. Diyelim ki ek zam oldu, işte o zaman elde hiç Türk lirası tutmama zamanı gelmiştir demektir. Böyle bol keseden arttırıldıkça arttırılan bir dönem hatırlamıyorum. Para fazla basılıyor, hızına yetişemiyorlar herhalde. Memura verilecek ek %15 zam, ülkenin ek %50 fiyat artışı görmesine sebep olacak. Asgari ücret artar zam yaparlar, memur maaşı artar zam yaparlar. Türkiye’de sistem bu.

Seçim öncesi tüm kozları oynamayı kafalarına koyarlarsa bence ek zam imkansız değil. Hatta tepki çekeceğini bile bile kendi seçmenleri başka adaylara kaymasın diye zam vereceklerdir. Yoksa o tarihlerde neyin zammı olacak normal bir şey değil. Zaten seçim öncesinde ne koparırlarsa kardır, başka türlü memura bir para akışı olmayacaktır. Tabi bunun yükünü bütün ülke olarak yükselen enflasyon ve boşalan kasa ile ödeyeceğiz Smiley

Daha önceden ek zam yapıldığını hatırlamıyorum şimdi nisanda tekrar konuşulacakmış. Memura da emekliye de zam yapılsın ama esnaf da unutulmasın. Seçim öncesi esnafa yapılan herhangi bir şey göremedim. Emeklilere yapılan zammın çok az olduğunu gördük. Asgari ücretle aynı seviyeye getirilmesi lazım.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 15, 2023, 07:56:41 AM

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
January 10, 2023, 11:48:23 AM

legendary
Cashback 15%
January 10, 2023, 07:01:19 AM
Seçime kadar daha çok şey konuşulur bu ülkede vatandaşın birşeyler görebilmesi için sık seçime ihtiyaç var. Bu ne saçmalıktır günden güne memura maaş artışı düşünülüyor kardeşim durum bu kadar mı kötü oldu. Bir hesabı doğru yapacak bir allahın kulu da mı kalmadı bu ülkede.
işin aslı ilk %25 duyurulduktan sonra "seçime yakın yüksek miktarda zam gelecek." dedikodusu başlamıştı. bu eyt ayağına bir sgk merkezine gitmem gerekti. orada memursen mi ne o sendikanın içinde olan memur görevli zam için pek de hoş şeyler söylemedi:) ayağa kalkıp alkışladı sizin başkan dedim ben de. işin boktan tarafı sözleşmeli memur olarak asgari ücretten 200 lira fazla maaş alan memur varmış. zaten büyük çoğunluğu torpilli olan taşerondan kadroya geçen temizlik/güvenlik personelleri müdürden fazla maaş alıyor. ahaha şaka gibi lan. demem o ki seçime kadar maaşlara zam, doğalgaza indirim, bol petrol kuyuları çıkar. her hafta seçim olsa ülke 1 seneye kalmaz dünyanın en iyi ülkesi olur.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 09, 2023, 12:26:38 PM
Seçime kadar daha çok şey konuşulur bu ülkede vatandaşın birşeyler görebilmesi için sık seçime ihtiyaç var. Bu ne saçmalıktır günden güne memura maaş artışı düşünülüyor kardeşim durum bu kadar mı kötü oldu. Bir hesabı doğru yapacak bir allahın kulu da mı kalmadı bu ülkede.
legendary
Cashback 15%
January 09, 2023, 11:57:33 AM

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 07, 2023, 02:29:25 AM
%25 in revize edilip bir anda apar topar %30 yapılmış olması gerçekten hayret verici bir durum. Demek ki baskı daha büyük olsa %40 da %50 de alınabilirmiş diye düşünüyor insan. İş işten geçti elbette artık. Ülkede siyasi değişim yaşanma zamanı çoktan geldi ve geçiyor be arkadaşlar. Öyle düşünüyorum şahsen. Daha ne vermesini bekliyorlar anlamıyorum. Bitmiş bir siyasi irade var bence karşımızda. Seçim kazanması için zorlayan muhalefet olmasa işte.
Kesinlikle hocam. Adamlar tepki ölçtü, biraz ses çıkınca 25'ten 30 yaptılar ve konu böyle kapandı. %25'ten 30'a çıkınca sevinen bile olmuştur. Tamamen seçim için ince ince düşünüp hareket ediyorlar. Kamuoyunun verdiği negatif tepkinin dozuna göre hareket eden bir hükümet var inanılmaz. Akıllı ve sağlam adım görmeyeli çok uzun yıllar oldu. Özellikle emeklinin durumu aşırı kötü ama oradan oy kazanma durumu olmadığı için ekstra kötü davranıyor. Çünkü zaten emeklilerin büyük çoğunluğu onlara veriyor, sandığa giderken açlıktan kan şekerleri düşüp bayılsalar bile ampule basarlar. Vermeyenden oy çevirmesi de çok zor. Onun için ekstra az verebilir, değişen bir şey yok.

Emekliyi 3500’den 5500’e çıkardılar ve bunun karşılığında bir çok emekli özellikle eytden faydalananlar oyunu vereceklerini söylemeye başladılar bile, Türkiye’mizde böyledir, daha düne kadar 180 derece düşünceye sahip kişiler, bir kaç zam ve olması gereken şeyden sonra oyumu vereceğim derler, şu ekonomik düzenin sorumlusu olarak artık yabancı dıj güçler denmeye başladı bile,
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 06, 2023, 04:54:25 PM
%25 in revize edilip bir anda apar topar %30 yapılmış olması gerçekten hayret verici bir durum. Demek ki baskı daha büyük olsa %40 da %50 de alınabilirmiş diye düşünüyor insan. İş işten geçti elbette artık. Ülkede siyasi değişim yaşanma zamanı çoktan geldi ve geçiyor be arkadaşlar. Öyle düşünüyorum şahsen. Daha ne vermesini bekliyorlar anlamıyorum. Bitmiş bir siyasi irade var bence karşımızda. Seçim kazanması için zorlayan muhalefet olmasa işte.
Kesinlikle hocam. Adamlar tepki ölçtü, biraz ses çıkınca 25'ten 30 yaptılar ve konu böyle kapandı. %25'ten 30'a çıkınca sevinen bile olmuştur. Tamamen seçim için ince ince düşünüp hareket ediyorlar. Kamuoyunun verdiği negatif tepkinin dozuna göre hareket eden bir hükümet var inanılmaz. Akıllı ve sağlam adım görmeyeli çok uzun yıllar oldu. Özellikle emeklinin durumu aşırı kötü ama oradan oy kazanma durumu olmadığı için ekstra kötü davranıyor. Çünkü zaten emeklilerin büyük çoğunluğu onlara veriyor, sandığa giderken açlıktan kan şekerleri düşüp bayılsalar bile ampule basarlar. Vermeyenden oy çevirmesi de çok zor. Onun için ekstra az verebilir, değişen bir şey yok.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
January 06, 2023, 03:37:06 AM
Hadi yine iyisiniz. Fakir fukaraya fazla fazla (!) zam verdiler. Elektrik ve doğalgaz fiyatları her gün global olarak düşse de Türkiye’de böyle şeyler göremezsiniz. Zaten fazla olan paralar bir de kaçak kullanım bedeli gibi haraç ücretleriyle daha da katlanıyor. Memur maaşı yüzde 30 olsa ne yazar 3 ay sonra zaten eriyecek. Sen ENAG’a göre artış yapman lazım ki insanlar gerçek enflasyona yakın zam alsınlar.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
January 05, 2023, 04:45:13 AM
Günlük faiz oranı arttırımı geliyor, millet tatmin olmadığı için değişiyor bu faiz oranları, seçimde yaklaşıyor, hükümet elindeki oyu kaybetmemek adına faiz arttırıyor.
Merkez Bankasının 2023 yılında 7 gün 24 saat açık olacağını düşünüyorum, sonuçta para lazım, umarım hammadde de sıkıntı çekmezler.
Hocam bu hükümet faiz artırımı yapmaz yapamaz bence. Umutlu değilim ben. Az buçuk tanıyoruz cumhurbaşkanımızı. Faize karşı birisi. Dolarda devasa zıplama olması durumu hariç Erdoğan faiz artışına ikna edilemez. Hadi yaptı diyelim olacak belli, liranın alım gücü artacak ama bu sefer ev fiyatları dip yapacak, evi değersizleşen halk sinirlenecek. Dünyada ne yazık ki asla herkes bir seferde mutlu edemezsin. Düşük faiz politikası sürer diye düşünüyorum.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
January 05, 2023, 03:02:22 AM
Dün yapılan açıklama ile birlikte memur maaşlarına da ek %5 gibi bir rakam verildi.Bana kalırsa Türkiye zamlı şartlarında yetmez.Türkiye’de memur olmak da zor.Devlete sırtını yaslıyorsun aldığın para asgari ücretin 2 lira fazlası.

En düşük memur maaşında seyyanen bir iyileştirme yapsalardı iyi olurdu.Böyle bir çalışma yapmadıkları için memurun alım gücü sürekli düşüyor.Zaten enflasyon ortada.Zor bir süreçten geçiyoruz.
Pages:
Jump to: