Pages:
Author

Topic: [MesutCan] Hem BTC hem TL bazlı Yeni Fon --> IronFund [ Ana Para Korumalı] - page 5. (Read 23999 times)

hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
4-) Anonim 4 - 5450 adet Fon = 381.500 TL  06.02.2017

Bu arkadaşın havale/eft dekontu var mıdır? Buluşup elden mi ödeme yaptı?
full member
Activity: 476
Merit: 100
Hocam mümkünse anaparayı geri göndereyim yatırdığım btcyi gönderin .

Böyle birşey mümkünse ben de aynı şekilde istiyorum.
Anaparayi btc gonderdiniz size odeme anapara tl olarakmi geldi?

btc olarak gönderdim tl geldi
sr. member
Activity: 280
Merit: 250
Evet 0.4 btc olarak anapara gönderdim.
o zaman sana o 0.4 btc yi vermek ZORUNDA. soyle dusun. bana tl olarak para gonderdin ama ben 1 ay sonunda parayi euro olarak vericem diyorum. ama o zamanlarda euro %50 dususte... sen parayi euro olarak alip tl ye cevirsen ne olur? %50 zarar edersin. banane eurodan ben tl verdim tl alicam dersen sen HAKLI olursun. btc olarak verdin anaparayi, o zaman btc olarak alacaksin bu kadar net!
Fon tl bazina cevrilerek yapilacak demis fonun ilk mesajinda. Dolayisiyla fona btc ile girsenizde o gun tl ye cevrilmis gibi fona dahil edilmis. Suan odemeyide tl olarak yapiyor. Yani fonu yapan arkadas dedigini yapiyor. Bunlari fona girerken acikliga getirecektiniz ama kimse sorgusuz sualsiz paralari akitmis. Bence asil soru sunu sorun 1 hafta sonra 300bin tl giris olmus fona ve kari eritmis. Bu giren 300binin dekontu varmi? Kimse bunu sormamis.
O gözümden kacmis evet yapilan dogru.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
o zaman sana o 0.4 btc yi vermek ZORUNDA. soyle dusun. bana tl olarak para gonderdin ama ben 1 ay sonunda parayi euro olarak vericem diyorum. ama o zamanlarda euro %50 dususte... sen parayi euro olarak alip tl ye cevirsen ne olur? %50 zarar edersin. banane eurodan ben tl verdim tl alicam dersen sen HAKLI olursun. btc olarak verdin anaparayi, o zaman btc olarak alacaksin bu kadar net!
Fon tl bazina cevrilerek yapilacak demis fonun ilk mesajinda. Dolayisiyla fona btc ile girsenizde o gun tl ye cevrilmis gibi fona dahil edilmis. Suan odemeyide tl olarak yapiyor. Yani fonu yapan arkadas dedigini yapiyor. Bunlari fona girerken acikliga getirecektiniz ama kimse sorgusuz sualsiz paralari akitmis. Bence asil soru sunu sorun 1 hafta sonra 300bin tl giris olmus fona ve kari eritmis. Bu giren 300binin dekontu varmi? Kimse bunu sormamis.
sr. member
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
olayın iki cumlede özetini yapayım mı size.

btc boyle inanılmaz fırlayınca zaten gonderdiğiniz tl ler(o paralarla btc alındıgı için) kendi kendini katladı hiçbirşey yapmadan.
paranın bu kadar fazla arttıgını gorunce arkadaşın dagıtası gelmedi.o yuzden tl bazında filan gibi olaylar cıktı ortaya.

yatırımcı kendisi btc alsa %40 yakın kazanacakken yazık oldu gercekten.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
sr. member

Senin anaparan btc miydi? O zaman btc olarak anapara vermek zorunda. sen anaparani btc olarak gonderdin. Ne demek anaparayi btc olarak odeyemem falan? Belki sen abd de yaziyorsun ve tl yari yariya dustu? O zaman nolacak? Tl beni ne ilgilendirsin? anapara anlasmasini btc uzerinden yapmisim zaten.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255

Anaparayi btc gonderdiniz size odeme anapara tl olarakmi geldi?
sr. member
Activity: 854
Merit: 256

sr. member
Activity: 546
Abi benim en cok anlamadigim sey fona 25 inde giren adamin karini neden 11 gun sonra giren balinaya aktariyorsun ? buradaki amac dusundurucu. bi de haktan bahsedilmis hesaplama yapiyormus falan. Dokum isteyip hakkinizi arayin bence.

Hem ayrica dikkatimi cekti nasil %20 net kar olabiliyor ? Hic dusundunuz mu ? Neden %20.34 degil mesela? Cok ilginc... tam sayi tutturulmus yani. bi coine giriyorsun ve tam tamina %50 kar etmek gibi birsey, %50.7 degil yani.

aaa Mesut can hocam 19.87 kar etmiştir ama cebinden eklemiştir olur mu yoksa hiç  Grin Grin
sr. member
Abi benim en cok anlamadigim sey fona 25 inde giren adamin karini neden 11 gun sonra giren balinaya aktariyorsun ? buradaki amac dusundurucu. bi de haktan bahsedilmis hesaplama yapiyormus falan. Dokum isteyip hakkinizi arayin bence.

Hem ayrica dikkatimi cekti nasil %20 net kar olabiliyor ? Hic dusundunuz mu ? Neden %20.34 degil mesela? Cok ilginc... tam sayi tutturulmus yani. bi coine giriyorsun ve tam tamina %50 kar etmek gibi birsey, %50.7 degil yani.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
bu durumda hem BTC hem de ₺ yatırımcısı korunmuş olurken fon yöneticisi de korunmuş oluyor.

fon yoneticisinin korunması ne demek hocam allah askına.
isteyen tl isteyen btc yolladı.
tl yollayan adamın tl si ilede btc alındı sonucta euro dolar tl trading yapılmadı ki bu fonda.
direk btc ve altcoin trading fonu bu.
tl yollayan adam su anda zararda bu fona girdiği için.

ben baştan beri diyorum fona para yatırıyorsunuz fon yoneticisi ne yapıyor ,ne ediyor bir allahın kulu sormuyor.
ne sattın ne aldın.bize bir döküm ver haftalık diyen yok.halbuki 1 dk lık bir iş bu dokumun alınması.
biz nerden bilecez bu fonun %200 kazanmadıgını nerde şeffaflık?
%20 ile %100 kar vaat etti.btc %40 yakın arttı bu donemde arkadaş tl bazında %20 verdi bitti olay.kim ne diyebilir simdi buna?

su anda bu fon yoneticisi ne derse uymak zorundasınız bu tartışmayı fona para yatırmadan once yapacaktınız.

şeffaflık yazmıştın. yeni düzeltme şeklimiz bu heralde silip tekrar mesajı post etmek. bende tam cevap yazıyorsum şeffaflık vaadeden fon var mı diye. hiç rastlamadım. ki benim mesajımda kinayedir.
full member

sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
bu durumda hem BTC hem de ₺ yatırımcısı korunmuş olurken fon yöneticisi de korunmuş oluyor.

fon yoneticisinin korunması ne demek hocam allah askına.
isteyen tl isteyen btc yolladı.
tl yollayan adamın tl si ilede btc alındı sonucta euro dolar tl trading yapılmadı ki bu fonda.
direk btc ve altcoin trading fonu bu.
tl yollayan adam su anda zararda bu fona girdiği için.

ben baştan beri diyorum fona para yatırıyorsunuz fon yoneticisi ne yapıyor ,ne ediyor bir allahın kulu sormuyor.
ne sattın ne aldın.bize bir döküm ver haftalık diyen yok.halbuki 1 dk lık bir iş bu dokumun alınması.
biz nerden bilecez bu fonun %200 kazanmadıgını nerde şeffaflık?
%20 ile %100 kar vaat etti.btc %40 yakın arttı bu donemde arkadaş tl bazında %20 verdi bitti olay.kim ne diyebilir simdi buna?

su anda bu fon yoneticisi ne derse uymak zorundasınız bu tartışmayı fona para yatırmadan once yapacaktınız.
sr. member
Activity: 546
Leonara o kadar laf ediyordunuz Mesut daha iyi halletti bu işi leonar bence mesuttan tavsiye almalısın...
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Fena duduklendiniz arkadaşlar hakkınızı arayın fon bittiğinde %50 kar denilmis grupta adamın bütün şeyi btcdeydi bı kaç gün önce. aslında öyle 300klik bı yatırım olmadı karı düşürmek için varmış gösterildi. Bu fon TL ile girenlere ve fon yöneticisine yaradı
full member
Ne anladım ben bu işten Smiley Mesut hocam bu tarz amator fon yönetimi size yakışmadı. Zaten btc oldukça yükselmişti. Siz o zaman hiç birşey yapmadınız. Aldınız btcleri güzel bir artış oluncada sattınız ve kar %20 dediniz. Ben mi yanlış anlıyorum bu işleri acaba.

Tez olarak btc düşseydi peki ozamanda satarduk yine zarar etmezdik .Bana kalırsa adil fon olmadı .Şuan btc almak istesem %15 zarardayım.En azından btcnin artyığı miktar %35 kar verilirdi onla btc alırdık.Kar etmemiş gibi olurdu.

Btc almak için 920 dolara düşmesini bekleyeceğim + arada 40 günde boşu boşuna geçti
full member
Activity: 208
Ne anladım ben bu işten Smiley Mesut hocam bu tarz amator fon yönetimi size yakışmadı. Zaten btc oldukça yükselmişti. Siz o zaman hiç birşey yapmadınız. Aldınız btcleri güzel bir artış oluncada sattınız ve kar %20 dediniz. Ben mi yanlış anlıyorum bu işleri acaba.
sr. member
bu fon işlerinin düğün gibi olduğuna karar verdim. kimseyi mutlu edemiyorsun arkadaş. allah fon yöneticilerine ve yatırımcılara sabır versin ikiside  büyük stres. bu işin doğasında var bu kimseyi mutlu edemezsin. ama mesut hocam adil davranıp karı adil dağıtacağına inancım tam. BTC yatıranın anaparasının BTC olarak ödenmesi ve karın ₺ gönderilmesi mantıklı. bu durumda hem BTC hem de ₺ yatırımcısı korunmuş olurken fon yöneticisi de korunmuş oluyor.
fonda buyuk haksizlik olmus. adil dagitilmak isteniyorsa fona 25 inde giren adamla 11 12 gun sonra giren balina ayni parayi alamamali. balina girmeden %20 kar edilmisti o kardan gelen parayi 11 12 gun sonra giren balinaya da paylastirmis oluyor. yani fona 25 inde giren adama haksizlik yapilmis oluyor.
Pages:
Jump to: