Pages:
Author

Topic: Metode pasivne zarade - opcije i testiranje istih - page 7. (Read 2165 times)

hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Dodao sam Freebitco.in na listu, jer i oni nude staking i dosta su pouzdani i popularni.
Kad kazem staking, nije to staking u pravom smislu rijeci, ali zna se na sta se misli
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Vrlo zanimljivo za real estate. Znaci ako se cijena nekretnine podigne, avtomatsko tvoji tokeni za tu nekretninu isto dobije na cijeni? Moras li cekati, da se cijena podigne jednom godisnje ili se cijena uskladi prije toga? Postoji li jos kakva slicna tome kao realt.co, sto se bavi nekretninama, koje mozes kupiti dio tokenima i zaraditi na pasivnoj zaradi?

Realno na airswapu ti mozes prodati po kojoj cijeni hoces, ako imas kupca. A sluzbeno oni objave kad je appraisal i kad dobiju podatke od firme koja appraisa, korigiraju cijenu tokena.
Sto se tice slicnih, nisam nasao. Tj spominjali su se neki slicni projekti, ali koliko sam vidio nisu dosli dalje od moneygraba u ico fazi. Tj nisu se pomakli od pocetka 2019 godine.
Znam da ima non crypto shema ovoga, da mozes kupiti "frakciju" nekretnine, no kad se radi o tim non crypto firmama, cesto je minimalni ulog $5k, pa umjesto 100 ownera jedne kuce, imas ih mozda 10 (samim time veci cut rente dobijes), no to i limitira kolicinu ljudi koja je spremna ulozit u to.
sr. member
Activity: 406
Merit: 301
Vrlo zanimljivo za real estate. Znaci ako se cijena nekretnine podigne, avtomatsko tvoji tokeni za tu nekretninu isto dobije na cijeni? Moras li cekati, da se cijena podigne jednom godisnje ili se cijena uskladi prije toga? Postoji li jos kakva slicna tome kao realt.co, sto se bavi nekretninama, koje mozes kupiti dio tokenima i zaraditi na pasivnoj zaradi?
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
hvala ti na svim iscrpnim informacijama, ipak cu preskociti, ne da mi se probati sa manjim iznosom za par procenata godisnje, a suvise mi je veliki rizik od neke ponzi sheme za veci iznos

tebi sve najbolje

Nema problema. Kao sto sam naveo u naslovu, ja pisem i testiram. Tko zna, mozda se ispostavi za par mjeseci da je ponzi, pa popusim pare. Al jbg, bez rizika nema ni para.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1140
Nil Satis Nisi Optimum
hvala ti na svim iscrpnim informacijama, ipak cu preskociti, ne da mi se probati sa manjim iznosom za par procenata godisnje, a suvise mi je veliki rizik od neke ponzi sheme za veci iznos

tebi sve najbolje
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
gde si nasao te podatke za realni prosek? malo sam gledao nekretnine u tom delu Detroit-a na sajtovima za prodaju nekretnina, i bas su sarene, cudno mi je da nisam nasao ove dve, npr. na Zillow imas i prethodne prodaje listane, i njih nema
https://www.zillow.com/homedetails/10000-Grayton-St-Detroit-MI-48224/88107194_zpid/
Imam dosta ekipe u US, i nekoliko u Detroitu, te sam se raspitao. Kao sto rekoh, testiram to vec preko 3 mjeseca, i ulozio sam dosta, pa sam htio znati sve podatke.

da li dobijes neki dokaz da su oni kupili tu kucu? ne mora da pise iznos koji su platili, ali sluzbeni dokaz o vlasnistvu valjda dobijes?
Ima dokaz. Online registar nekretnina za Michigan. Doduse i sama vlast prizna da je u backlogu, no poceli su podaci pristizati. Za Marlowe se vidi da je u vlasnistvu Realt.co tj registriran kao zaseban LLC.
Ovo je pitanje koje se postavlja gotovo svaki put na community callu, i pokazali su sve podatke uzivo

ovde pise da je vrednost te kuce $44k, a na njihovom sajtu pise $65k nije bas mala razlika
https://www.spokeo.com/MI/Detroit/10048-Grayton-St#property-details

nisam nasao online katastar za Detroit koji se ne placa, ali pretpostavljam da ste vi proverili da su oni vlasnici?
Kada kupis tokene, dobijes dokument u kojem su svi podaci. I istina, kuca je prodana za $44k, no onda se nadodaju legal fee, pa upkeep, pa popravci, itd, i cijena naraste.
U ugovoru pise da je Real.co napravio preinake da se kuca dovede u sto bolje uvjete za zivot, pogotovo ako je section 8, jer onda ima posebne zahtjeve od govt.

kad odem na CEO-a na Linkedin-u, on ima dve pozicije, jedan od dva sajta je http://bunkercapital.com/, koji nije u upotrebi
Iskreno neznam, nisam gledao. Malo sam ga googlao i vidio da se bavi nekretninama jako dugo, pa mi je to valjda bilo dosta


evo za ovu na Floridi ima "review" na realtor-u, pise da je zadnja promena vlasnistva bila 2011
https://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/272-NE-42nd-Ct_Pompano-Beach_FL_33064_M64136-52047#photo9
pise da je procena $228k, na realt.co sajtu je vrednost $176k
Sajt moguce da jos nije updatean, jer je ovo kupljeno prije cca mjesec dva. A sto se tice cijene, sami su rekli na callu da je vlasnik panic-sellao zbog korone, pa je zato valjda bolji deal


zato sam rekao da ce da pukne kad nema novih kupaca, mislim da je u pitanju Ponzi schema - dva elementa su tu - garantovani prihod pre svega i referal za nove korisnike
Ja ne bi rekao da je ponzi.
1) Referal je svega 2%, znaci $1 na token od $50 dolara. Nije bas neka ponzi ludost, tj nema smisla
2) Prihod je garantiran samo za section 8 kuce, gdje su jako male sanse da stanar nece platit rentu, jer vecinu placa drzava. Pise ti u ugovoru u biti da se ne garantira nista, i da se moze desit da bude mjesec dana bez rente, iako su sanse jako male.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1140
Nil Satis Nisi Optimum
Znaci, realni prosjek za Detroit ti je oko 11%. I tu se manje vise krece sve sto je u Detroitu.
U Floridi, kad kazes 7% je "visoko" jer tamo je range od 4-6%.
U New Yorku ti je cca 3% "visoko".


gde si nasao te podatke za realni prosek? malo sam gledao nekretnine u tom delu Detroit-a na sajtovima za prodaju nekretnina, i bas su sarene, cudno mi je da nisam nasao ove dve, npr. na Zillow imas i prethodne prodaje listane, i njih nema
https://www.zillow.com/homedetails/10000-Grayton-St-Detroit-MI-48224/88107194_zpid/

da li dobijes neki dokaz da su oni kupili tu kucu? ne mora da pise iznos koji su platili, ali sluzbeni dokaz o vlasnistvu valjda dobijes?

ovde pise da je vrednost te kuce $44k, a na njihovom sajtu pise $65k nije bas mala razlika
https://www.spokeo.com/MI/Detroit/10048-Grayton-St#property-details

nisam nasao online katastar za Detroit koji se ne placa, ali pretpostavljam da ste vi proverili da su oni vlasnici?

kad odem na CEO-a na Linkedin-u, on ima dve pozicije, jedan od dva sajta je http://bunkercapital.com/, koji nije u upotrebi

evo za ovu na Floridi ima "review" na realtor-u, pise da je zadnja promena vlasnistva bila 2011
https://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/272-NE-42nd-Ct_Pompano-Beach_FL_33064_M64136-52047#photo9
pise da je procena $228k, na realt.co sajtu je vrednost $176k


zato sam rekao da ce da pukne kad nema novih kupaca, mislim da je u pitanju Ponzi schema - dva elementa su tu - garantovani prihod pre svega i referal za nove korisnike
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...

Ovaj dio me zanima... Trenutno Realt.co otkupljuje tokene samo za nekretnine koje su rasprodali. Znači jedina šansa da prodaš tokene nekretnine koja nije rasprodana je prodaja preko Uniswap (i to Uniswap V1 jer za Uniswap V2 piše "Insufficient liquidity for this trade."). Zar se na Uniswap može definirati cijena? Nisam ga nikad koristio ali kod davanja ordera ne vidim da mogu definirati cijenu.


Uskoro prelaze na Balancer pa ce tamo biti malo lakse. Mislim da na uniswapu nemozes definirati (nisam siguran) ali na airswapu mozes, i stavis recimo "ja bi kupio 5 tokena za cijenu X" i  generira ti link sa tom ponudom. Stavis ju na kanal na discordu, i kome pase, odradi trade.
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
vrlo interesantno, to prakticno znaci da bi ja mogao da izadjem dan pred evoluaciju cene, i vratim se sutra, i ukinem sebi taj rizik promene cene nekretnine
da li si razmisljao o tome?

jesam, ali mi se neda ciganiti oko toga. ja osobno vjerujem da ako bude pad cijene, biti ce minimalan, i vise sam bullish prema rastu

deluje mi dosta veliki prinos na nekretnine, 13%, ovih 7% deluje realnije, mada je za nase uslove i to dosta dobro, pa razmisljam da ubacim mali iznos da vidim kako ide, moram da priznam da mi deluje da ce potonuti cela prica kad prestane ukrcavanje novih ljudi

Znaci, realni prosjek za Detroit ti je oko 11%. I tu se manje vise krece sve sto je u Detroitu.
U Floridi, kad kazes 7% je "visoko" jer tamo je range od 4-6%.
U New Yorku ti je cca 3% "visoko".

I @slackovic je u pravu, kada je izasla kuca na Liberal streetu sa 13% cap, rasprodana je u roku sat i 15 minuta.
Ne vjerujem da ce potonuti, jer se ljudi vracaju kontantno i kupuju, pogotovo sto su tokeni cca $50, i to privlaci jako puno ulagaca. Kroz godinu racunam da ce se stabilizirati reputacija projekta (ipak je jos nov, pa su ljudi sumnjicavi) i onda ocekujem jos vecu navalu.

Cisto primjera radi, evo moj portfolio (kupio sam i Grayton, no cekam da se dostave tokeni)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1198
No ako ides prodavati nekom drugom, ima caka. Svaki token ima whitelistu ETH adresa (pravne osnove za US) i moze ga kupiti samo osoba koja je whitelistana za taj token. (ovo te ne mora tolko brinuti, jer i ako stavis 50 centi ispod cijene, ekipa kupuje odma)

Ovaj dio me zanima... Trenutno Realt.co otkupljuje tokene samo za nekretnine koje su rasprodali. Znači jedina šansa da prodaš tokene nekretnine koja nije rasprodana je prodaja preko Uniswap (i to Uniswap V1 jer za Uniswap V2 piše "Insufficient liquidity for this trade."). Zar se na Uniswap može definirati cijena? Nisam ga nikad koristio ali kod davanja ordera ne vidim da mogu definirati cijenu.


vrlo interesantno, to prakticno znaci da bi ja mogao da izadjem dan pred evoluaciju cene, i vratim se sutra, i ukinem sebi taj rizik promene cene nekretnine
da li si razmisljao o tome?

deluje mi dosta veliki prinos na nekretnine, 13%, ovih 7% deluje realnije, mada je za nase uslove i to dosta dobro, pa razmisljam da ubacim mali iznos da vidim kako ide, moram da priznam da mi deluje da ce potonuti cela prica kad prestane ukrcavanje novih ljudi

Za većinu novih nekretnina ti je prinos nešto iznad 11%. Ovih 7% je najmanji prinos od svih nekretnina, a 13% najveći. Nekretninu s prinosom 13% su rasprodali u roku par sati ako se ne varam.

Ne vidim zašto bi potonula priča ako ljudi prestanu kupovati. Ako se prestane kupovati, oni će (valjda) prestati kupovati i nuditi nove nekretnine.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1140
Nil Satis Nisi Optimum
vrlo interesantno, to prakticno znaci da bi ja mogao da izadjem dan pred evoluaciju cene, i vratim se sutra, i ukinem sebi taj rizik promene cene nekretnine
da li si razmisljao o tome?

deluje mi dosta veliki prinos na nekretnine, 13%, ovih 7% deluje realnije, mada je za nase uslove i to dosta dobro, pa razmisljam da ubacim mali iznos da vidim kako ide, moram da priznam da mi deluje da ce potonuti cela prica kad prestane ukrcavanje novih ljudi
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Real estate / nekretnine

1. Realt.co - već sam pisao o ovom projektu, i testiram ga već jedno 3 mjeseca, pa ću iznijeti i neke brojeve;
- dnevna isplata provizije (doduše trenutno zbog velikog fee-a na ETH networku, isplaćuju kumulativno svaka 3 dana
- period ulaganja : dugoročno (može i kratkoročno, ali je poanta da se ubire vrhnje godinama)
- moj trenutni ulog: $2,108.36
- prihod: $1.99 svaka 3 dana, tj 0.66 centi dnevno (isplaćuju u USDC)
- vrijednost nekretnina se appraisa jednom godišnje, znaci tokeni koji predstavljaju nekretninu mogu jednom godišnje skočiti ili pasti u vrijednosti

Zamolba: Ukoliko se odlučite na ovu investiciju, pmajte me da vam dam ref kod. Čak ću vam i tih 2% vratit od prve kupnje


na skali od jedan do deset, kojim brojem bi označio rizik kod ove investicije, pre svega u domenu da padne cena tokena kad bude godisnja revizija cene
koliko mogu da zakljucim nekih 10% je godisnji prinos?

Neznam da li bi mogao to kvantificirati u samo jednu brojku. Naime, trenutno nude uglavnom nekretnine u Detroitu, najvise zato sto se grad ponovno razvija, i cijene su niske.
Evo primjer:

15634 Liberal St, Detroit, MI 48205
- znaci kuca u Detroitu, koja vrijedi cca $50k
- s obzirom da je kupljena za vrijeme korone, uspjeli su postici dobar deal (prodavac je htio prodat posto poto) i godisnji return je 13%
- kuca je section 8, sto znaci da goverment placa 50-90% rente, a ostatak stanoprimac
- neke realne projekcije sa par siteova da bi cijena mogla varirati oko 5%, i trend je negativan zbog korone i situacije u americi ATM

No ovo drugo imanje
272 NE 42nd Court, Deerfield Beach, FL 33064
- kuca blizu Miamia na Floridi
- posto je trziste nekretnina drugacije, godisnji return je samo 7% (sto je za floridu jako dobro)
- section 8 kuca, dobra stvar, znaci nece kasniti najamnina
- no sto je pozitivno, kuca je blizu kampusa, i projekcije su da ce dugorocno rasti vrijednost, em sto je na FL, em sto je blizu kampusa


Dakle kad bi morao to sumirati, rekao bi da je rizik niski-do srednji ( brojkom 3.5 - 4 ), jer i ako za godinu dana padne vrijednost tokena, tada si vec dobio ~10% returna, sto bi trebalo u svakom slucaju pokrit razliku ako bude neki loss (osim u slucaju da bas cijelo trziste tanka, onda jebiga)

legendary
Activity: 2128
Merit: 1140
Nil Satis Nisi Optimum
Real estate / nekretnine

1. Realt.co - već sam pisao o ovom projektu, i testiram ga već jedno 3 mjeseca, pa ću iznijeti i neke brojeve;
- dnevna isplata provizije (doduše trenutno zbog velikog fee-a na ETH networku, isplaćuju kumulativno svaka 3 dana
- period ulaganja : dugoročno (može i kratkoročno, ali je poanta da se ubire vrhnje godinama)
- moj trenutni ulog: $2,108.36
- prihod: $1.99 svaka 3 dana, tj 0.66 centi dnevno (isplaćuju u USDC)
- vrijednost nekretnina se appraisa jednom godišnje, znaci tokeni koji predstavljaju nekretninu mogu jednom godišnje skočiti ili pasti u vrijednosti

Zamolba: Ukoliko se odlučite na ovu investiciju, pmajte me da vam dam ref kod. Čak ću vam i tih 2% vratit od prve kupnje


na skali od jedan do deset, kojim brojem bi označio rizik kod ove investicije, pre svega u domenu da padne cena tokena kad bude godisnja revizija cene
koliko mogu da zakljucim nekih 10% je godisnji prinos?
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Jako dobra tema

zanima me pod 1. -> Realt.co

ti si ulozio ETH i za to dobio tokene koji su zalockani, pretpostavljam, i za lockani pariod dobivas rewarde
pitanje moje je dali mozes taj zalockani dio povuci u bilo kojem trenu ili si vezan na neko odredjeno vrijeme?

Mozes platiti sa ETH/BTC/BCH/DAI/USDC... pa cak i sa karticom (Crypto.com cashback Wink ) i dobijes tokene na adresu koju si stavio. Na tu istu adresu ti stize dnevna renta. Token mozes u bilo kojem trenu prodat natrag samom realt.co ili na uniswapu.

No ako ides prodavati nekom drugom, ima caka. Svaki token ima whitelistu ETH adresa (pravne osnove za US) i moze ga kupiti samo osoba koja je whitelistana za taj token. (ovo te ne mora tolko brinuti, jer i ako stavis 50 centi ispod cijene, ekipa kupuje odma)

Znaci TLDR; Nema lock perioda.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
Jako dobra tema

zanima me pod 1. -> Realt.co

ti si ulozio ETH i za to dobio tokene koji su zalockani, pretpostavljam, i za lockani pariod dobivas rewarde
pitanje moje je dali mozes taj zalockani dio povuci u bilo kojem trenu ili si vezan na neko odredjeno vrijeme?
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Rezervirano za update
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Rezervirano za update
hero member
Activity: 1946
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
Pošto je dosta ljudi zainteresirano za pasivnu zaradu, sto od ulaganja, sto od stakeinga i savinga, odlučio sam napraviti niz testova te vam donijeti opcije koje sam probao, i moja mišljenja i testiranja istih.
Nisam pobornik HYIP i Ponzi/Piramida/Matrix shema, nego jednostavno ulaganje bez ikakvih "caka" ili "requirementa".

Redoslijed kojim ću ih tu staviti nije sa svrhom, nego kako ih se sjetim. Probati ću odvojiti u sekcije, jer možda neki ne žele ulagat u određene tipove (princip, vjera, veganstvo, etc...)
I naravno, investicije su u BTC, no i u nekim altcoinima.



Real estate / nekretnine

1. Realt.co - već sam pisao o ovom projektu, i testiram ga već jedno 3 mjeseca, pa ću iznijeti i neke brojeve;
- dnevna isplata provizije (doduše trenutno zbog velikog fee-a na ETH networku, isplaćuju kumulativno svaka 3 dana
- period ulaganja : dugoročno (može i kratkoročno, ali je poanta da se ubire vrhnje godinama)
- moj trenutni ulog: $2,108.36
- prihod: $1.99 svaka 3 dana, tj 0.66 centi dnevno (isplaćuju u USDC)
- vrijednost nekretnina se appraisa jednom godišnje, znaci tokeni koji predstavljaju nekretninu mogu jednom godišnje skočiti ili pasti u vrijednosti

Zamolba: Ukoliko se odlučite na ovu investiciju, pmajte me da vam dam ref kod. Čak ću vam i tih 2% vratit od prve kupnje

Gambling / online kasina

1. Bitvest - svima dobro poznata online kockarnica, nema threada gdje nema bar jedan njihov signature
- dajete iznos BTC-a (ili ETH-a) da sluzi kao house pool, sto znaci da svaka pobjeda/gubitak korisnika se dodaje/uzima vama proporcionalno količini novaca u house poolu
- moj period ulaganja: 6 tjedana
- moj ulog: 0.025 BTC
- prihodi: neko vrijeme sam bio 15k satoshija u plusu, no onda je odjednom palo na -40k satoshija. Kada se popelo na -23k satoshija povukao sam ulog efektivno sa gubitkom od 23k satoshija
- moje osobno mišljenje: možda se isplati na dugoročno, ali s obzirom da tamo svaki dan podjele par miliona inhouse tokena s kojima se može kockati, većina ekipe kocka s tim, pa nema puno fluktuacije. Znalo je proči i po 5 dana da se balance nije pomaknuo

2. Bustadice - također jedna legenda signature kampanja
- dajete iznos BTC-a (ili ETH-a) da sluzi kao house pool, sto znaci da svaka pobjeda/gubitak korisnika se dodaje/uzima vama proporcionalno količini novaca u house poolu
- za razliku od Bitvesta i Yolodice koji cu kasnije spomenuti, imaju tzv dilution fee od 2%. To je iznos koji vam odmah uzmu i raspodjele drugim ulagačima
- moj period ulaganja: 6 tjedana
- moj ulog: 0.025 BTC
- prihodi: ako se ne računa dilusion fee, onda sam 35k satoshija u plusu, no posto mi je dilusion fee bio 50k sat, trenutno sam 14k satoshi u minusu. Ali s obzirom da ima konstantni rast, još uvijek imam otvoren ulog. Držat ću ga bar dok ne budem na nuli Nakon sto sam se popeo do -8k, taman da cu pokrit dilusion fee, roknulo nazad na -43k satoshija :S
- moje osobno mišljenje: za duži period bi moglo biti ok, za kraci nikako zbog dilusion fee-a

3. Yolodice - još jedna malo manje poznata kockarnica (u odnosu na prve dvije)
- dajete iznos BTC-a (ili ETH-a) da sluzi kao house pool, sto znaci da svaka pobjeda/gubitak korisnika se dodaje/uzima vama proporcionalno količini novaca u house poolu
- nudi ulaganje u BTC, LTC i DOGE
- moj period ulaganje: 6 tjedana
- moj ulog: 0.025 BTC, 2 LTC i 10 000 DOGE
- moji prihodi: 23k satoshija u gubitku, 0.05 LTC u plusu, 436 DOGE u gubitku
- moje osobno mišljenje: s obzirom da nema dilusion fee-a, može se aktivno pratiti stanje i vaditi van ulog kad god ste u plusu

Staking / saving

1. Staking/saving na Binance
- oko ove metode će uvijek biti kontroverze, jer mnogo ljudi ne vjeruje mjenjačnicama i ne žele držati novce tamo. I to je u redu, no za one "hrabrije" ili "luđe" Binance nudi par opcija zarade
- za Staking je potrebno samo imati minimalni iznos u svom Binance walletu, i oni svaki dan pripisuju određenu svotu
- za Savings je potrebno lockati određenu svotu na određeni period. Imaju flexible saving gdje se asset može povuci van bilo kada ali je manja kamata, i fixed saving koji se zaključava na 7/14/30 dana i ima nešto veću kamatu
- generalno ROI je maleni, u prosjeku od 0.5% do 2% godišnje, za fleksibilni savings, a za fiksni tipa pola posto vise, no ako vjerujete Binancu i samo vam tokeni stoje gore, zašto ne.
- osobno imam gore nesto ADA, BNB i XLM i prosječno dobijem između 8 i 18 centi dnevno, ovisno o cijeni tokena u tom trenu

2. Blockchain.com
- isto kao i Binance, ovisi da li vjerujete web based walletu sa svojim cryptom. Ja osobno koristim Blockchain.com od negdje 2013 godine bez ikakvih problema i nedoumica
- nude opciju stakinga BTC-a (4.5% pa) i ETH-a (5% pa), sa mogućnosti dužih i kraćih perioda lockova. Ja osobno koristim kratke intervale od 7 dana, isključivo iz razloga da ako moram novce izvadit da mi ne propadne sva kamata
- moj ulog: 0.425 BTC-a i 5 ETH
- moj period ulaganja: intervali od 7 dana
- moji prihodi: 0.00035793 BTC i 0.00333377 ETH
- moje osobno mišljenje: ukoliko vjerujete Blockchain.com i samo vam tamo stoji neki asset stoji, zašto ne

3. TRX na Ledgeru
- moj ulog: 34080 TRX, 100% bandwith voting za Binance
- moj period ulaganja: dok ne odlučim prodati
- moji prihodi: između 5 i 7 TRX dnevno
- moje osobno mišljenje: ukoliko imate ledger i višak TRX, svakako. Stake-ani TRX se dodjeljuje svakih nekoliko sati, i nakon 3 dana se može povući. Sve je lokalno i na Ledgeru pa nema nikakve opasnosti

4. Freebitco.in
- jako stari, i najpopularniji bitcoin faucet, nudi uslugu stejkanja BTC-a. Godišnja kamata im je 4.08% i isplaćuju dnevno
- prednost je sto nakon sto depositate vise od $100 u BTC-u, miče se CAPTCHA sa faucet dijela, pa se može fino automatizirati da svakih sat vremena kapne nešto satosija
- ima i jednu negativnu stranu, a to je da nudi dice game, i nerijetko se ekipa zaigra i izgubi tamo sav profit ili čak cijelu osnovicu
- moja mišljenje: u kombinaciji sa nekim botom/appom koji radi auto faucet spin, moglo bi biti isplativo, jer kad se nakupi RP-a, mogu se uključiti bonusi

n+1. Compound dappp
- TBD
- TBD
- TBD



Ovaj post nije finalni, jer još nekoliko stvari testiram, pa ću updateat kako sakupim relevantan info.
Nadam se da će nekima pomoći u odluci o ulaganju i/ili stakeanju asseta


TODO: Sažet čitabu u tablicu, i napravit eng verziju istog
Pages:
Jump to: