Pages:
Author

Topic: Mining Yatırım Fonu - page 8. (Read 3979 times)

hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
September 12, 2017, 06:31:43 AM
bende katılmak isterim. destek olmak açısından. telefonum sizde olması lazım. iletişimi wp aracılığıyla da yapabilirsiniz. Allah utandırmasın. TR base bir cloud mining çıkması güzel Smiley
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
September 11, 2017, 11:17:16 AM
Size bir tavsiyem olacak,
madem TL olarak yatırım alacaksınız.
Bunun için bir web sitesi hazırlayın.
web sitesi üzerinden kredi kartı ile direk mhs alınabilsin.
üyeler ellerindeki mhs leri diğerlerine devir yapabilsin.
ufak çapta bir iç piyasa bile oluşturabilirsiniz.
https://www.hashnest.com/ u bir inceleyin.
işin içine bitcoin ile tahsilat girmediği müddetçe ufak bir bütçe ve bir sanal pos anlaşması ile bir site açabilirsiniz.
bu hem size kurumsal bir kimlik kazandırır.

eğer sistem tutarsa dediğiniz gibi birşeye ihtiyaç duyacağız ama şuanda deneme aşamasında gibi birşey kendimiz bir farm oluşturmaya çalışıyoruz destek gelirse halka açık bir farm olucak Smiley
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
September 11, 2017, 08:46:35 AM
Size bir tavsiyem olacak,
madem TL olarak yatırım alacaksınız.
Bunun için bir web sitesi hazırlayın.
web sitesi üzerinden kredi kartı ile direk mhs alınabilsin.
üyeler ellerindeki mhs leri diğerlerine devir yapabilsin.
ufak çapta bir iç piyasa bile oluşturabilirsiniz.
https://www.hashnest.com/ u bir inceleyin.
işin içine bitcoin ile tahsilat girmediği müddetçe ufak bir bütçe ve bir sanal pos anlaşması ile bir site açabilirsiniz.
bu hem size kurumsal bir kimlik kazandırır.
legendary
September 11, 2017, 06:47:42 AM

Öncelikle başarılar dilerim.

ben koleksiyon amaçlı  olarak 1 dash kazıp saklamak istiyorum.
150 mhs nin tamamını 6 aylığına kiralarsam. içerde tutacağım para 3750 TL
6 ayda ödeyeceğim işletim gideri : 0,006×150×180 = 162 TL
6 ayın sonunda 3750 TL yi geri alacağım. 162 TL ye bir dash kazmış olacağım doğru mu?

Evet ancak 6 ay sonra karlar çok aşırı düşerse yani hash gücü talebi kalmazsa hash güçleri satılana kadar sizi bekletmek zorunda kalabilirim yada bu cihazı size gönderebilirim bu kötü senaryo. İyi senaryo ise dash veya bu algoritmadaki coinler aşırı derece pahalanır ve bu tarz cihazlar 5-6 bin tl ye çıkarsa siz 6 ay sonra ben hash gücümü 3750 tl ye satmayacağım cihazı gönderin ben 6 bin tl ye satacağım dediğinizde sadece kargo ücreti ödeyerek bu cihaza sahip olabileceksiniz (cihazların lokasyonu Türkiye olup ortalama kargo ücreti 20-25 tl arasındadır. Not: ödemeler değişken ve btc bazlı olduğundan gelen karla 1 dash e sahip olma süreniz değişebilir.
legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
September 11, 2017, 06:36:38 AM
Öncelikle başarılar dilerim.

ben koleksiyon amaçlı  olarak 1 dash kazıp saklamak istiyorum.
150 mhs nin tamamını 6 aylığına kiralarsam. içerde tutacağım para 3750 TL
6 ayda ödeyeceğim işletim gideri : 0,006×150×180 = 162 TL
6 ayın sonunda 3750 TL yi geri alacağım. 162 TL ye bir dash kazmış olacağım doğru mu?
legendary
September 11, 2017, 06:27:56 AM
dash kaziyorsa dash olarak alamiyor muyuz?

Daha stabil gelir elde edilebilmek adına nicehash gibi sitelerde hash gücünü kiraya verdiğimiz için bu sitelerden ödemeyi btc olarak alıyoruz o yüzden btc olarak ödeme yapmayı planlıyoruz.
legendary
September 11, 2017, 06:26:13 AM
Güzel ve risksiz bi proje bana göre. Arkadaşta güvenilir. Yatırım yapmayı düşünüyorum.

Güveniniz için teşekkür ederim kâr marjı çok değil ancak elimden ve maddi durumum el verdiğince sisteme katılacaklara en az riskle kar etmeyi ve cihaz edindirmeyi amaçlıyorum.
full member
Activity: 168
Merit: 100
September 11, 2017, 06:25:24 AM
dash kaziyorsa dash olarak alamiyor muyuz?
hero member
Activity: 756
Merit: 500
September 11, 2017, 06:03:07 AM
Güzel ve risksiz bi proje bana göre. Arkadaşta güvenilir. Yatırım yapmayı düşünüyorum.
legendary
September 11, 2017, 05:38:05 AM
MALİYETLERİN AŞIRI YÜKSELMESİ SEBEBİ İLE FONUMUZU DONDURMUŞ BULUNMAKTAYIZ KİMSEYİ MADUR ETMEMEK ADINA YATIRIM YAPAN ARKADAŞLARIN YATIRIM TUTARLARININ GERİ ÖDEMELERİ KENDİLERİNE YAPILDI UMARIM BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ SÜRE ZARFINDA BENDEN MEMNUN OLMUŞLARDIR. HER PAY ÖDEMESİNDE HESAPLAMALARI TİTİZLİKLE YAPMAYA ÇALIŞTIM BUNA RAĞMEN UFAK TEFEK HATALARIM OLMUŞ OLABİLİR BU KONUDA HAKKINIZI HELAL ETMENİZİ DİLİYOR BENİM HAKKIM VARSA HERKESE SONUNA KADAR HELAL HOŞ OLSUN UMARIM İLERİDE DAHA KURUMSAL VE SİSTEMATİK YATIRIM FONLARI İLE BULUŞMA DİLEĞİYLE HERKESE İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

Güncelleme 1: Bugün birim enerji bedelimizin yılbaşına kadar yükselmeyeceğini haber aldık. Bundan dolayı 1 mhs (elektrik+bakım) giderleri: 0,004 TL/gün olarak güncelledik. (21 Ekim 2017)

Güncelleme 2: Fona katılan arkadaşların izni ile birlikte fon başlangıcından bu güne kadar her gün mhs başına kazanç tablomuzu sizlerle paylaşıyoruz online şekilde her gün güncelleyeceğiz

Güncelleme 3: İlk gpu rig imizi kurduk bir kısım gücümüzü satışa çıkarmayı planlıyoruz rigleri EQUIHASH algoritmasında çalıştıryoruz. 1 H/s birim fiyatı 7,5 tl olarak belirlenmiştir bu fiyat 1 yıllık kiralama bedeli olup 1 yıllık süre zarfında hiçbir bakım ve diğer gider kesintisi olmayacaktır.  

Güncelleme 4: Katılımcıların onayı ile birlikte 25 aralık 2017 den itibaren Gpu rigler nicehash de Equihash algoritmasında kazım yapacaktır minimum ödeme tutarında bakiye paribu hesabına aktarılıp tl olarak exchange edilip paylar tl olarak yansıtılacaktır.  

Baikal Miner Günlük Kazanç Tablosu : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rEDmX6HNVUTMAi5y8IRGyp0zF1__DLFGXZt6FLq5Lqo/edit?usp=sharing

Equihash Günlük Kazanç Tablosu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hRIWV-Z7_6_hDrzbzgbt841bxMiYGhHygKyW-FUaxw4/edit#gid=0

Öncelikle herkese iyi günler dilerim uzun zamandır bir mining fonu kurmayı planlıyordum ancak karşınıza somut şeylerle çıkmak için halletmem gereken şeyler vardı bağlantıları ve ekipmanları ayarlamalarını yer mekan ayarlamaları konusundaki bilinmezlikleri çözdükten sonra konuyu açıyorum olumlu ve olumsuz her türlü yorumunuza açığım (küfür ve hakaret olmamak koşuluyla).

Öncelikle bu konuda her konuda şeffaf olunacak diğer cloud madenciliklerinde olan hash gücünü 1 yıl 2 yıl 5 yıl gibi süreleri olmayacak hash gücü sizde olduğu sürece kazanç/bakım giderleri kar ettiği sürece sizde kar ediceksiniz. Bakım giderleri her zaman minimum düzeyde tutulacak ekstrem bir durum olmadan 3 ay önceden bakım maliyetleri güncellenmeyecek aldığınız hash güçlerini istediğinizde hiç zarar etmeden sizden geri alma(karların düştüğünde veya çok büyük toplu çıkışlarda bu opsiyon geçersizdir.) veya toplamdaki hash gücünüz cihaz gücüne denk geldiğinde sadece kargo ücreti ödeyerek cihazı bizden alıp mining kendi bünyenizde devam edebileceksiniz bunun dışında hiçbir zaman size elimizde olmayan cihazı size satmayacağız (bir çok cloud mining in yaptığı iş) bakım maliyetleri tl bazında olup cihazdan kazanılan coinler bitcoine çevrilip size o şekilde ödemeler yapılacak (coin gönderimlerindeki standart fee miktarı alacağınız ödemeden düşülecek) eğer kabul ederseniz fee miktarı ve kur farkı kesintisi yapılarak istediğiniz bankaya tl olarak ödemeler yapılacak ödemeler haftalık olarak yapılacak. Yeni aldığımız mining cihazları 48 saat test edilerek sisteme ondan sonra eklenecek. Genel olarak bitmainin sahip olduğu hashnest cloud mining'in kurallarına benzer bir rig olacak.

İlk olarak ulaşım ve kar marjı yüksek olduğu için dash miner cihazları ile farmı kurup devam ettirme stratejisindeyim ancak ilerleyen zamanlarda diğer algoritmalı cihazlarıda almaya çalışacağız.

1 mhs miner kontrat bedelileri: 25 TL bu değer yeni aldığımız cihazlarda değişken olabilir ancak fiyat düşsede çıksada siz sistemden çıkmak istediğiniz anda giriş yaptığınız değer size ödenecektir. taahütlü fiyatlar 150 lik cihaz için: 22,5 TL
300 lük cihaz için 12,5 TL
1 mhs (elektrik+bakım) giderleri: 0,004 TL/gün
1 mhs mining geliri: Bu değer her gün değişecek olup 13.09.2017 tarihiyle ortalama 0.00000213 BTC per MH

SATIŞTAKİ X11 HASH GÜCÜ: 150 MHS (bu partiden hash gücü alan arkadaşlar 150 mhs i tamamladıklarında istediklerinde kendilerine baikal mini miner gönderilecektir. Bu cihaz x11 algoritması haricinde X13 / X14 / X15 / Quark / Qubit algoritmalarındaki coinleri kazabilmektedir.

BAİKAL MİNİ MİNER(150MHS)  BOŞTA 120 MHS
HASH SATIN ALAN HESAPLAR:

1. 30 mhs deepocean  TAAHÜTSÜZ ALIM YAPTI.  
2. 12 mhs burakyilmaz  TAAHÜTSÜZ ALIM YAPTI. Fondan çıkış yaptı ödemesi gönderildi

BAİKAL CUBE MİNER(300MHS)  BOŞTA 173 MHS

1. 127 mhs koinsever TAAHÜTLÜ ALIM YAPTI.

EQUİHASH BOŞTA GÜÇ 208 H/S          

1. 222 H/S (forumdışı satın alma)
2. 70 H/S koinsever

Pages:
Jump to: