Pages:
Author

Topic: Nano Ledger S iskustva - page 16. (Read 20341 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
July 13, 2018, 09:08:48 AM
Evo, konačno sam i ja uspio instalirati ETC account na Ledger Live. Trebalo je puno pokušaja ali na kraju sam uspio. Pročitao sam Reddit post gdje je netko napisao da je tek nakon reinstalacije Ethereum aplikacije na uređaju uspio instalirati ETC account. Ja sam napravio reinstalaciju i svejedno nisam mogao. Onda sam htio vidjeti mogu li instalirati novi Ethereum account i mogao sam bez problema. Onda sam kliknuo na Back i još jednom pokušao odabrati Ethereum Classic i odjednom je proradilo. Ne znam kako, ne znam zašto ali uspio sam pa sam išao ovdje napisati točno korake. Možda nekom pomogne Smiley

Nadam se da će uskoro izdati novu verziju sa sređenim tim sitnim bugovima koji živciraju.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
July 12, 2018, 05:46:11 AM
App ver 1.0.1 bagovita jako da ali ce biti popeglana uskoro ja se nadam
Meni je etc uredno vidljiv
Ali svaki coin koji sam dodavao trebao sam rastartat aplikaciju
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
July 12, 2018, 02:12:53 AM
ste testirali novu app Ledger Live?  Cool  https://www.ledgerwallet.com/live

kakvi su vaši prvi utisci?

Čovječe... Ja sam mislio da se radi o novom proizvodu koji je neka mini verzija Ledger Nano S uređaja Grin

Probao sam aplikaciju i nije loše. Sviđa mi se općenito dizajn aplikacije, to što odmah na početku korištenja provjerava je li uređaj "genuine" i što pita korisnika je li sam odabrao PIN i recovery seed. Čisto da ne bi bilo da ljudi stružu papiriće s recovery seed-om pa izgube sva sredstva.

Ono što mi se ne sviđa je što kod opcije za instalaciju novih wallet-a na uređaj nije označeno koje wallet-e već imaš instalirano (npr. barem da je za te wallet-e gumb Install onemogućen). Osim toga, imaju jedan mali bug kod kojeg me malo "štrecnulo". Kad se ide na dodavanje novog account-a (npr. Ethereum) i ako je na uređaju već otvoren Ethereum account, onda aplikacija to "ne vidi" nego cijelo vrijeme čeka i upozorava korisnika da otvori Ethereum account na uređaju. Riješenje je da se na uređaju zatvore svi accounti (dođe se na dio gdje biraš koji account ćeš otvoriti), onda se prvo u aplikaciji odabere da želiš otvoriti Ethereum account i tek kad te aplikacija traži da otvoriš Ethereum account na uređaju, da ga onda otvoriš. U tom slučaju sve radi kako treba. Vjerujem da će taj mali bug ispraviti.

Još me jedino malo začudilo kako to da se ne može dodati NEO wallet (a podržan je od strane Ledger-a). Vjerujem da je razlog to što za NEO ne postoji aplikacija razvijena od strane Ledger tvrtke nego "third party" aplikacija pa NEO wallet trenutno ne može biti integriran. Nadam se da će ga s vremenom dodati.

I još jedan problemčić. Ne mogu dodati Ethereum Classic account jer aplikacija traži da otvorim Ethereum Classic aplikaciju na uređaju, a ona ne postoji. Za Ethereum Classic se također koristi Ethereum aplikacija na uređaju.

Eto, za sad toliko. Sve u svemu, OK aplikacija ali treba ju još malo doraditi.
full member
Activity: 294
Merit: 103
July 11, 2018, 11:23:14 AM
Jedan korisnik na forumu nudi uslugu povrata jednog dijela novca kod kupovine hardware walleta.
Na Ledger Nano S se može uštedjeti $8 a za ostale walleta treba ga kontaktirati preko PMa.

Wallet kupujete direktno od proizvođača preko njegovog reffereal linka i on vam pošalje navedenu vrijednost na Bitcoin novčanik nakon potvrde o kupovni.
Ne znam jel neko več spominjao ovu uslugu prije ili imao iskustva sa tim korisnikom ali ako ste zainteresovani možete pogledati njegov oglas ovdje
https://bitcointalksearch.org/topic/discounts-on-hardware-wallets-save-8-per-every-ledger-nano-s-4434661


hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
July 11, 2018, 09:24:06 AM
ste testirali novu app Ledger Live?  Cool  https://www.ledgerwallet.com/live

kakvi su vaši prvi utisci?
newbie
Activity: 32
Merit: 0
June 12, 2018, 01:15:46 PM
Ja imam nešto NEO coina na Ledger-u i do sad nisam imao problema. Adresa koja je generirana prvi put i dalje je ista. Slao sam NEO s walleta na burzu i natrag, claim-ao GAS, te spremio NKN token na Ledger. Stvarno nije bilo nikakvih problema (osim što me malo "štrecnulo" kad sam prebacio NKN token, a on se nije prikazao; onda sam skužio da ga treba dodati slično kao u MEW).
Možda je bio problem u nekoj staroj verziji firmware-a ili Neon wallet-a. Naravno da kad je lova u pitanju, svatko će na drugoga svaliti krivicu ali svakako nije u redu da ljudi ostanu bez love zbog tuđe greške.

Moguće, ne znam dal postoji varijatna da se virus umiješao u Neon wallet...  Nadam se da su onda riješili ako više nema problema. Hvala na info.
newbie
Activity: 32
Merit: 0
June 12, 2018, 01:11:05 PM
Preselio sam nedavno NEO na bittrex, ali provjeriti cu ovih dana dali radi wallet pa javim
Moj je ledjer na zadnji firmware updejtan

A do sada je sve bilo ok?
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
June 12, 2018, 02:09:40 AM
Ja imam nešto NEO coina na Ledger-u i do sad nisam imao problema. Adresa koja je generirana prvi put i dalje je ista. Slao sam NEO s walleta na burzu i natrag, claim-ao GAS, te spremio NKN token na Ledger. Stvarno nije bilo nikakvih problema (osim što me malo "štrecnulo" kad sam prebacio NKN token, a on se nije prikazao; onda sam skužio da ga treba dodati slično kao u MEW).
Možda je bio problem u nekoj staroj verziji firmware-a ili Neon wallet-a. Naravno da kad je lova u pitanju, svatko će na drugoga svaliti krivicu ali svakako nije u redu da ljudi ostanu bez love zbog tuđe greške.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
June 11, 2018, 04:47:24 PM
Preselio sam nedavno NEO na bittrex, ali provjeriti cu ovih dana dali radi wallet pa javim
Moj je ledjer na zadnji firmware updejtan
newbie
Activity: 32
Merit: 0
June 11, 2018, 03:23:40 PM
Stvarno bilo bi dobro ovdje cuti iskustva...
newbie
Activity: 32
Merit: 0
June 11, 2018, 03:22:07 PM
Vi koji koristite Neon wallet i Ledger, kakva su iskustva? Navodno ima problema da su ljudi izgubili sredstva:
https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/issues/524

Spremi memonic, zapamti pin i nema kako da izgubiš išta
Ali nikakve šanse

Ako izgubiš ledger, kupi novi, ukucaj memonic i preseli sredstva na burzu, resetiraj ledger, dobines nivi memonic ukucaš novi pin pa prebaciš natrag s burze na ledger

Simple as that

Ledger je siguran u iber.

baš sam pročitala postove, navode da je neki bug u korištenju Neon Walleta i Ledgera, radi se o tome da se generira private key, polože sredstva i prilikom sljedećeg pokretanja walleta se generira novi private key a do starog ne mogu više pristupiti nikako, znaci ne radi se o krađi već o nekakvom propustu jer na računu stoje položena sredstva - nitko ih nije ukrao ali se ne može do njih. e sad, Ledger tvrdi da nije njihova greška, koliko sam uspjela vidjeti, problem  korisnicima nije riješen... Nije baš pojašnjeno dal je problem riješen sa najnovijim update-om i dal je do Neon walleta ili Ledgera, na internetu sam nalazila i na slične događaje novijih datuma...
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
June 10, 2018, 04:48:13 PM
Vi koji koristite Neon wallet i Ledger, kakva su iskustva? Navodno ima problema da su ljudi izgubili sredstva:
https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/issues/524

Spremi memonic, zapamti pin i nema kako da izgubiš išta
Ali nikakve šanse

Ako izgubiš ledger, kupi novi, ukucaj memonic i preseli sredstva na burzu, resetiraj ledger, dobines nivi memonic ukucaš novi pin pa prebaciš natrag s burze na ledger

Simple as that

Ledger je siguran u iber.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
June 10, 2018, 10:26:49 AM
Vi koji koristite Neon wallet i Ledger, kakva su iskustva? Navodno ima problema da su ljudi izgubili sredstva:
https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/issues/524
member
Activity: 406
Merit: 10
June 09, 2018, 05:53:13 AM
Najavili su za maj mesec novu verziju Ledge NANO.
Savremeniji izgled, više coina, još sigurniji.
Dali neko zna kada će se pojaviti na tržištu?
member
Activity: 131
Merit: 12
June 07, 2018, 08:04:58 PM
Naručila sam ga u veljači, stigao je čim su izbacili novu seriju. Koštao je 94,80 eur (s uključenom dostavom) i do danas ga nisam uključila. Nikako da se ohrabrim i pogledam kako sve to napraviti. Undecided

jr. member
Activity: 178
Merit: 7
June 07, 2018, 03:01:04 PM
Pozdrav ljudi,

planiram narucit ovaj hardware wallet pa me zanima kakva su iskustva? Do sad sam sve drzao u paper walletima. Jel postoje slucajevi hackiranja ovakvih walleta? Ne mislim na social engineering ili neku moju bedastocu.  Smiley

Hvala na odgovrima.
svakako je vrlo korisno, u svakom slučaju, tako ispisujući sve potrebne podatke postavljene na sigurno mjesto.
sada razmišljam o izradi dviju kopija svega i pohranjivanju na dva mjesta, jer ne znamo što će se dogoditi sljedeće.
Mislim da je knjiga dobra stvar, pogotovo jer podržava najčešće korištene kovanice.
Ako imate riječ na papiru, s novom, možete izgledati kao da je star. tako da činimo to beristilah napraviti preporuku koja nije poznata drugima

E pa svaka cast na ovom odgovoru kao da je preveden s mongolskog na hrvatski.

Nano Ledger je izvrsna spravica iako mnogi grijese misleci da su tokeni pohranjeni na nj umjesto na blockchain. Ono sto je odlicno kod njega je sve i da hacker udje u racunalo i dodje do kljuceva racuna moze se slikati jer s tim jer potrebno je fizicki pritisnuti dva gumba na uredjaju za ikakvu transakciju.
U slucaju gubitka uredjaja opet je bezvrijedan "pronalazacu" jer nema seed rijeci za pokrenuti uredjaj.
Iako podrzava puno razlicih blockchain sustava Nano ipak jos ne podrzava primjerice IOTA tangle jer je DAG blockchain. Tko zna, mozda ce jednog dana taj i novi drugi update-i izaci.
U svakom slucaju preporucujem.
jr. member
Activity: 60
Merit: 1
June 07, 2018, 02:29:27 PM
Pozdrav ljudi,

planiram narucit ovaj hardware wallet pa me zanima kakva su iskustva? Do sad sam sve drzao u paper walletima. Jel postoje slucajevi hackiranja ovakvih walleta? Ne mislim na social engineering ili neku moju bedastocu.  Smiley

Hvala na odgovrima.
svakako je vrlo korisno, u svakom slučaju, tako ispisujući sve potrebne podatke postavljene na sigurno mjesto.
sada razmišljam o izradi dviju kopija svega i pohranjivanju na dva mjesta, jer ne znamo što će se dogoditi sljedeće.
Mislim da je knjiga dobra stvar, pogotovo jer podržava najčešće korištene kovanice.
Ako imate riječ na papiru, s novom, možete izgledati kao da je star. tako da činimo to beristilah napraviti preporuku koja nije poznata drugima
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
May 25, 2018, 03:12:44 AM
Mislim da će oni cijenu Nano S modela i dalje držati u rangu Trezora, 90-110 EUR-a, nevjerujem da će biti pojeftinjenja.
Novi model ako i  naprave u dogledno vrijeme držati će cijenu sa trezorom T i to će biti reda veličine 140-160 EUR-a

Misija Ledgerove početne cijene od 60 EUR-a je bila stjecanje kritične mase ljudi koji su  kod odabira modela više manje birali Ledger umjesto Trezora na račun povoljnije cijene što je bila razumna odluka za istu funkcionalnost.


Pa naravno... Tako se to radi kad se moraš probiti na tržištu. Staviš cijenu nižu od konkurencije i onda kad ljudi saznaju za proizvod i vide da je barem jednako dobar kao konkurencija. Kad vide, onda se cijena digne sve dok potražnja ostane na jednakoj razini...
full member
Activity: 728
Merit: 115
May 24, 2018, 03:16:20 PM
Mislim da će oni cijenu Nano S modela i dalje držati u rangu Trezora, 90-110 EUR-a, nevjerujem da će biti pojeftinjenja.
Novi model ako i  naprave u dogledno vrijeme držati će cijenu sa trezorom T i to će biti reda veličine 140-160 EUR-a

Misija Ledgerove početne cijene od 60 EUR-a je bila stjecanje kritične mase ljudi koji su  kod odabira modela više manje birali Ledger umjesto Trezora na račun povoljnije cijene što je bila razumna odluka za istu funkcionalnost.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
May 24, 2018, 09:09:17 AM
Wow! 94€ je cijena sad??? Nisam ni znao. Ako se ne varam, ja sam ga negdje u 10. mjesecu (taman negdje tjedan dana prije Black Friday) platio 70 €, a na Black Friday rasprodaji je bio 55 €. Ovo sad je stvarno skupo. Ali svejedno mislim da vrijedi svakog eura!

A jbg

Bio je jeftin u začetcima dok je Trezor bio bog i batina
Sada kada su se brandirali i dosta ljudi kaže i najbolji, mogu i jesu digli cijene jer ne moraju biti jeftiniji od Trezora

Kada je došao mogao se kupiti bilo gdje po cijeni koja je bila 450-490kn, to ispada oko 60-65 EUR-a.
Danas je njegova cijena cca 95EUR-a.

Što je sa KeepKeyem da li podržavaju segwit ili i dalje nema ništa po tom pitanju?

Cijena novog Trezora T će biti ista kao i cijena Keepkey-a, Nano S pak s druge strane izgleda cheap naspram ovih drugih iako rade isti posao.

Nadam se da će uskoro i Ledger izdati nekakvu reviziju Nano S modela.


A zbog čega bi izdali reviziju? Mislim, Nano S radi svoj posao odlično i ne vidim što mogu poboljšati. OK, mogu staviti ljepši ekran i općenito redizajnirati uređaj ali dok god on radi ono što treba (zaštita wallet-a), ne vidim razlog za reviziju.

Osobno smatram da je ovo bilo OK dok je cijena bila 60EUR-a, za 100EUR-a očekujem ipak malo kvalitetniji proizvod po pitanju završne obrade. Kučište je napravljeno od plastike kakva se u kini stavlja na najeftinije usb stickove. Naravno da što se mene tiče mogu mi ga dati i u kartonskom kučištu ako je dobar za ono što mu je namjena ali tada bi i cijena morala biti na istoj razini.

Cijena je porasla u trenutku kada je bila pomamam za ovim proizvodom, iskoristili su priliku, digli su cijenu i nikada je nisu vratili na staro.
Ujedno tada su aktivno radili na walletima, danas traže od timova koji apliciraju da sami odrade taj dio.

Ako pak  gledamo sa stajališta "radi svoj posao" tada ne bi nikad išli u nadogradnju i upgrade bilo kojeg prozvoda. Wink


Istina, ali bilo kakva nadogradnja Nano S uređaja ne bi poboljšala njegovu sigurnost nego samo dizajn. To je nekima bitno, ali meni je bitno jedino da radi svoj posao i gotovo... A što se tiče cijene, ona je rezultat ponude i potražnje. U trenutku kad je bila pomama i kad su se Nano S uređaji čekali tjednima, pa i mjesecima, naravno da su povisili cijenu jer se uređaj prodavao. A sad ga očito i dalje prodaju u dovoljnoj količini da se opravda cijena. Jer da nema potražnje, išla bi cijena dolje...
Pages:
Jump to: