Pages:
Author

Topic: Nano Ledger S iskustva - page 18. (Read 20341 times)

member
Activity: 77
Merit: 11
March 14, 2018, 11:21:24 PM
Quote
Prevaranti su toliko kreativni da mi ni ne mozemo zamisliti sve nacine kako neko moze da vas prevari.

jeste off topic ali ova me recenica toliko podsjeti na ovu scenu Cheesy
https://www.youtube.com/watch?v=JMg2BFEkgrA
"neki cete da poginete al neki cemo i da se vratimo"
member
Activity: 140
Merit: 16
March 14, 2018, 04:00:34 PM
Mislim da nije vredno kalkulisati i u startu ustedeti 10 ili dvadeste evra pa na kraju izgubiti mnogo vece iznose.
Ja bih uvek vise platio i narucio direktno od dobavljaca. Prevaranti su toliko kreativni da mi ni ne mozemo zamisliti sve nacine kako neko moze da vas prevari.
Kada je rec o sigurnosti samo da napomenem da sam bez problema uradio update prateci upustva koje su postavili na svom sajtu.
Navodno sada mozemo da instaliramo vise aplikacija.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
March 13, 2018, 03:29:13 PM
Wow! 94€ je cijena sad??? Nisam ni znao. Ako se ne varam, ja sam ga negdje u 10. mjesecu (taman negdje tjedan dana prije Black Friday) platio 70 €, a na Black Friday rasprodaji je bio 55 €. Ovo sad je stvarno skupo. Ali svejedno mislim da vrijedi svakog eura!
full member
Activity: 211
Merit: 101
March 13, 2018, 12:00:21 PM
Zar nije dovoljno kupljeni (rabljeni) Ledger samo resetirati na tvorničke postavke i kreirati će se potpuno novi setovi ključeva i recovery fraza?
Naravno ovdje ne govorim o mogućnosti manipuliranja hardverom što je ipak znatno kompliciranije i manje vjerojatno.

nebi ti preporučio da se igraš sa rabljenim walletom, uštedit ćeš koju kunu a nikad ne znaš što si dobio.
94€ je zanemariva cifra koliku ti sigurnost ovo nudi, pregrizi i uzmi, meni najbolja odluka koju sam donio otkad sam u cryptu (a ledger uzimao  bitcoinima dok je bio <2000$  Grin  )

https://www.ledgerwallet.com/r/ab18
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
March 13, 2018, 08:14:17 AM
Ovaj wallet vazi za najbezbednije hardverski wallet na trzistu i najprodavaniji. I ja ću kupiti dok me neko ne hakuje  Roll Eyes

Samo pazi od koga ga kupuješ, najbolje direktno od proizvođača, da se ne dogodi da prodavač ima frazu za recovery jer onda sve pada u vodu.

Zar nije dovoljno kupljeni (rabljeni) Ledger samo resetirati na tvorničke postavke i kreirati će se potpuno novi setovi ključeva i recovery fraza?
Naravno ovdje ne govorim o mogućnosti manipuliranja hardverom što je ipak znatno kompliciranije i manje vjerojatno.


Da, mislim da je problem s preddefiniranom recovery frazom prošlost. Vrijedio je na nekim starijim verzijama Leger uređaja koji nisu imali ekran pa su dolazili s papirom na kojem je bila napisana recovery fraza. Tu je bilo više prostora za manipulaciju. Kod Ledger Nano S nema preddefinirane fraze tako da je dovoljno resetirati ga na tvorničke postavke. Mislim da čak i na kutiji negdje piše da nemaju "security seal" kojeg treba prerezati kod otvaranja kutije upravo zato jer se kod svakog resetiranja generira nova recovery fraza.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
March 13, 2018, 08:06:31 AM
Ovaj wallet vazi za najbezbednije hardverski wallet na trzistu i najprodavaniji. I ja ću kupiti dok me neko ne hakuje  Roll Eyes

Samo pazi od koga ga kupuješ, najbolje direktno od proizvođača, da se ne dogodi da prodavač ima frazu za recovery jer onda sve pada u vodu.

Zar nije dovoljno kupljeni (rabljeni) Ledger samo resetirati na tvorničke postavke i kreirati će se potpuno novi setovi ključeva i recovery fraza?
Naravno ovdje ne govorim o mogućnosti manipuliranja hardverom što je ipak znatno kompliciranije i manje vjerojatno.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
March 13, 2018, 07:50:56 AM
Ovaj wallet vazi za najbezbednije hardverski wallet na trzistu i najprodavaniji. I ja ću kupiti dok me neko ne hakuje  Roll Eyes

Samo pazi od koga ga kupuješ, najbolje direktno od proizvođača, da se ne dogodi da prodavač ima frazu za recovery jer onda sve pada u vodu.
full member
Activity: 602
Merit: 100
March 13, 2018, 04:10:22 AM
Ovaj wallet vazi za najbezbednije hardverski wallet na trzistu i najprodavaniji. I ja ću kupiti dok me neko ne hakuje  Roll Eyes
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
March 07, 2018, 10:17:31 AM
Huh... Jedva sam pronašao ovaj thread Smiley
Ledger je izdao novi firmware za svoj popularni hardware wallet Ledger Nano S. Neki ljudi su imali problema s ažuriranjem pa su objavili upute korak po korak kako ažurirati. Upute pročitajte ovdje: https://support.ledgerwallet.com/hc/en-us/articles/360001340473-How-to-update-my-Ledger-Nano-S-with-the-firmware-1-4

Upravo sam ovo isto hteo da napisem. Danas sam i ja dobio ovo obavestenje.
Svakako je preopruka da se uradi ovaj update ali i sami kazu da ce verovatno ovih dana server biti preopterecen.
Hajde neka neko napise svoje iskustvo ako je neko vec uradio update. 

Ja sam jutros napravio update i sve je prošle bez ikakvog problema. Pratio sam upute s te stranice. Htio sam i sinoć napraviti update, ali nije prolazilo. Pretpostavljam da su im serveri bili preopterećeni.
member
Activity: 140
Merit: 16
March 07, 2018, 09:28:35 AM
Huh... Jedva sam pronašao ovaj thread Smiley
Ledger je izdao novi firmware za svoj popularni hardware wallet Ledger Nano S. Neki ljudi su imali problema s ažuriranjem pa su objavili upute korak po korak kako ažurirati. Upute pročitajte ovdje: https://support.ledgerwallet.com/hc/en-us/articles/360001340473-How-to-update-my-Ledger-Nano-S-with-the-firmware-1-4

Upravo sam ovo isto hteo da napisem. Danas sam i ja dobio ovo obavestenje.
Svakako je preopruka da se uradi ovaj update ali i sami kazu da ce verovatno ovih dana server biti preopterecen.
Hajde neka neko napise svoje iskustvo ako je neko vec uradio update. 
newbie
Activity: 126
Merit: 0
March 06, 2018, 10:11:26 PM
ma na ha ya ga cha ta gi li no du do ka
newbie
Activity: 40
Merit: 0
March 06, 2018, 06:53:32 PM
Huh... Jedva sam pronašao ovaj thread Smiley
Ledger je izdao novi firmware za svoj popularni hardware wallet Ledger Nano S. Neki ljudi su imali problema s ažuriranjem pa su objavili upute korak po korak kako ažurirati. Upute pročitajte ovdje: https://support.ledgerwallet.com/hc/en-us/articles/360001340473-How-to-update-my-Ledger-Nano-S-with-the-firmware-1-4

Uh, da nisam ovo video ne bih ni skuzio da su update bacili. Nisam dugo dirao svoj nano haha. anyway hvala!
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
March 06, 2018, 04:16:34 PM
Huh... Jedva sam pronašao ovaj thread Smiley
Ledger je izdao novi firmware za svoj popularni hardware wallet Ledger Nano S. Neki ljudi su imali problema s ažuriranjem pa su objavili upute korak po korak kako ažurirati. Upute pročitajte ovdje: https://support.ledgerwallet.com/hc/en-us/articles/360001340473-How-to-update-my-Ledger-Nano-S-with-the-firmware-1-4
jr. member
Activity: 60
Merit: 3
February 02, 2018, 07:35:48 AM
Dobra stvar ja Sam zadovoljan
member
Activity: 88
Merit: 18
February 01, 2018, 08:52:14 PM
Obzirom na nestasicu i dugo cekanje, za razliku od modela - Ledger Nano, model Ledger Nano S (S=Screen) ne morate nuzno poruciti direktno od proizvodjaca posto on ne dolazi sa predefinisanim seed rečima, samo se postarajte da ga po primitku resetujete i generisete sopstvene seed reči.

Gorepomenuta prevara je otud sto kod modela bez ekrana imate predefinisani seed koji je bio poznat prevarantu, kod S varijante ne morate brinuti.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
January 14, 2018, 11:47:10 AM
Da li neko ima problema sa NEO aplikacijom na ledgeru? Skinuo sam update i kada pokrenem neo u ledgeru dodje mi poruka "wake up neo" i nakon toga se nista ne desava. Aplikacija unutar browsera mi se ne otvara. Ostale coinove mogu normalno slati i primati, samo kod nea mi je tako.

Ta poruka ti se i mora pojavit. Imaš Neon wallet?

Koliko aplikacija si instalirao? Mozda vise nemas dovoljno memorije. Probaj da maknes neki wallet koji trenutno ne koristis pa pokusaj opet da pokrenes NEO aplikaciju.


Ovo je rijesilo stvar, instalirao sam previse appova. Hvala na pomoci..
member
Activity: 140
Merit: 16
January 11, 2018, 05:40:19 PM
Ja sam narucio za sebe pre Bozica ali sam hteo da ovih dana porucim jos jedan za prijatelja.
Sada vidim da ih nema i da im je cena u predplati znatno veca. Ja sam jako zadovoljan i preporucio bi ga svima.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 10, 2018, 03:39:05 PM
Drugari, nadam se da ste svoj Ledger narucili na vreme.
Upravo sam pogledao na Ledger sajtu i trenutno se moze uraditi samo pre-order a prva moguca isporuka je tek 21.03.
Koliko sam primetio i cena mu je skocila.

Da, mene baš danas kolegica pitala gdje sam naručio Ledger Nano S pa sam joj htio poslati link i vidim da neće slati sve do tog datuma. Stvarno je pomama za tim uređajem. Ali i treba jer je stvarno super stvarčica Smiley
jr. member
Activity: 60
Merit: 6
January 10, 2018, 02:33:59 PM
Drugari, nadam se da ste svoj Ledger narucili na vreme.
Upravo sam pogledao na Ledger sajtu i trenutno se moze uraditi samo pre-order a prva moguca isporuka je tek 21.03.
Koliko sam primetio i cena mu je skocila.
member
Activity: 129
Merit: 17
January 09, 2018, 07:19:31 PM
Da li neko ima problema sa NEO aplikacijom na ledgeru? Skinuo sam update i kada pokrenem neo u ledgeru dodje mi poruka "wake up neo" i nakon toga se nista ne desava. Aplikacija unutar browsera mi se ne otvara. Ostale coinove mogu normalno slati i primati, samo kod nea mi je tako.

Ta poruka ti se i mora pojavit. Imaš Neon wallet?

Koliko aplikacija si instalirao? Mozda vise nemas dovoljno memorije. Probaj da maknes neki wallet koji trenutno ne koristis pa pokusaj opet da pokrenes NEO aplikaciju.


ili jednostavno uninstall NEO app, ugasi ledger, upali ledger i ponovno install app
tako mi je znao stekati i ripple i eth\etc app, pa ga samo reinstaliras i to je to

Pitanje. Ako uninstaliras aplikaciju pa je ponovo vratis, sta se desava sa coinim koje si imao na tom walletu.
Da li sa novom instalacijom walleta dobijas novu adresu ili je ona negde sacuvana?
 
Pages:
Jump to: