Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 26. (Read 10772 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Breaking Bad'i izlemeyen adam dizi izledim demesin Breaking Bad efsanedir yıllardır netflix kullansamda son zamanlarda amazon plus servisinin dizilerini izliyorum ve amazonun platformunun netflizden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. netflix'in kendine özel dizilerinden sadece la casede papel i izledim diğerleri bayıyor.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Breaking bad i izlemiştim efsane bir dizi gerçekten sıkılmadan sonuna kadar izledim sonunda bitsin istemedim. İzlemeyenler direkt listesine alsın. Ayrıca filmlerden de birdbox güzeldi yeni Türk filmlerini de veriyor ben başarılı buldum platformu 20 TL ne ki sakız parası aylık . Böyle kaliteli içerikler için Netflix olmayanlarında böyle evde kalınan bir dönemde abone olması lazım bence YouTube gibi zırt pırt reklam derdi de yok

Breaking Bad'i sevdiyseniz, Ozark'ı tavsiye ederim. Aynı ayarda olmasa da konusu çok benzer ve karakterler de çok sağlam. Bu ara yeni sezonu eklenmişti.
1 yıldan fazladır üyeyim. Netflix'in özelliklerine o kadar alışmışım ki; bazen diğer dizi sitelerine girdiğimde "jeneriği atla" tuşunu arıyor gözlerim :)
member
Activity: 490
Merit: 16
Breaking bad i izlemiştim efsane bir dizi gerçekten sıkılmadan sonuna kadar izledim sonunda bitsin istemedim. İzlemeyenler direkt listesine alsın. Ayrıca filmlerden de birdbox güzeldi yeni Türk filmlerini de veriyor ben başarılı buldum platformu 20 TL ne ki sakız parası aylık . Böyle kaliteli içerikler için Netflix olmayanlarında böyle evde kalınan bir dönemde abone olması lazım bence YouTube gibi zırt pırt reklam derdi de yok
legendary
Dün akşam canım sıkılırken denk geldim ve kesin sıkılırım saçma sapan bir Amerikan Reality Show'dur falan diyerek izlemeye başladım ama baya hoşuma gitti yani gitmemesi sıkıntı ateşli kızlar falan :) bahsedeceğim +18 yani ona göre evde çoluk çocuk izlenecek birşey değil.

Geçen ay bakmıştım buna ama konusu beni pek sarmadı. İlk bölümün sonuna zor geldim. Kızlar güzel elbette ama konu bildik şeyler. Tam bir yarışma formatı var; ekstra ilginç bir senaryo bulamadım. Elbette seveni de vardır bu türün. Belki sonraki bölümlerde ilginçleşiyor olabilir.

Kod 8 izleyen oldu mu güzel mi

Listeme almıştım ben de bunu. Fragmanı çekici görünüyor. "Kayıp Evren Çocukları" bitince buna başlayacağım.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
Kod 8 izleyen oldu mu güzel mi
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Dün akşam canım sıkılırken denk geldim ve kesin sıkılırım saçma sapan bir Amerikan Reality Show'dur falan diyerek izlemeye başladım ama baya hoşuma gitti yani gitmemesi sıkıntı ateşli kızlar falan Smiley bahsedeceğim +18 yani ona göre evde çoluk çocuk izlenecek birşey değil.

Too Hot To Handle

Bundan sonra bir de Fransa,Brezilya ve Amerika da çekilmiş farklı versiyonları olan The Circle izleyeceğim
legendary
La Casa de Papel'i bitirdikten sonra yeni dizi ararken şöyle bir şey buldum: "Kayıp Evren Çocukları".
Paralel evren konusuna farklı bir yorum katmışlar. Birbirinin zıttı olan 4 okul arkadaşının, kazayla farklı bir evrene düşmelerini ve buradan kurtulmaya çalışmalarını anlatıyor. Orta karar bir dizi fakat sürükleyici tarafı da var. 3 sezon çekimi yapıldığı için dikkatimi çekmişti. Her bölüm yaklaşık 20 dakika sürüyor. Her sezonda da 13 bölüm var. İlgisi olanlar incelesinler.
full member
Activity: 518
Merit: 185
netflix'te son 1 haftadır ana ekranda çıkan bir film var: ultras

Ultrası dün izledim hocam. yaklaşık 15 yıl kadar bir zamanımı Beşiktaş tribünlerinde geçirmiş biri olarak filmi beğendim. Ama çok daha fazla vurucu sahneler bekliyordum açıkcası. Tribünlerde nice hayatlar bir deplasman uğruna veya rant uğruna sönüyor. Bir çok genç özentilik sonucu geleceğinden oluyor maalesef. daha duygusal, ateşli bir o kadar da özendiricilikten  uzak bir  senaryo olsa tadından yenmezdi ama yine de güzelmiş. Özellikle bestelerini çok beğendim... Ama bir çArşı değil hocam Smiley
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
The Platform ve The English Game adında iki yapımı bu hafta içi izleyeceğim herhangi bir aksilik olmazsa eğer.

Geçenlerde Cem Yılmaz'ın karakomik filmlerinde gemide geçen filmini izledim çok beğendim mi hayır ama yine de çoğu türk yapımından daha iyi olduğu kesin.

the platform güzel ama bir yerden sonra benim canımı sıktı. mıy mıy mıy şekline bağlayan her türlü yapım beni yoruyor. @jopen birkaç üst postta netflix'te olan "ultras" isimli filmden bahsettim. mutlaka izle beğenirsin sen Tongue

The platformu sonuna kadar dayanıp izledim ama hep bir yerden sonra hareketlenecek ya da bir yerde sürpriz bir şey olacak derken film bitti. Hem de öyle bir bitti ki, bu muydu yani? Tamam film, bir çok metafor içeriyor olabilir ama bu kadar uyduruk son mu olur. Hatta dönüp baktım part2 filan mı var diye.

Karakomik izlediğimde dedim iyi ki, sinemaya gitmemişim. İlk dram kısmı çok sarmadı ama ikinci yine fena değildi. Netflix bayi toplantısı gibi filmleri de getirse, şu dönemde güzel izlenir.

Bir de bakıyorum Türkiye top 10, yeni gelen her Türk filmini millet ilgi ile izliyor. İşte kaliteyi çok düşürmeden sayıyı artır ki, insanların bağımlılıkları artsın.

Bu arada güzel film tavsiyeleri için burayı sık sık takip ediyorum. Şimdiden yazan arkadaşlara teşekkürler.

platform güzel film, biraz vahşet içeriyor "vahşi kapitalizm" olayları

katlar, sınıf mücadelelerini ve sınıf değiştirenlerin davranışlarındaki değişimi gösteriyor. Bernard Shaw'ın bir sözü vardı: "20 yaşında komünist olmayan 40 yaşında hala komünist olan aptaldır." yani gençlerin daha çok eşitlik arayışında olduğunu yaşlandıkça kazanımlara sahip çıkmanın belirginleştiğine dair bir vurgu var sanırım.

anyway
filmin sonunda da

dikkat!!!! SPOİLER:
bir adanmışlık söz konusu zannedersem. çocuk, gelecek nesilleri ve "mesaj"ı temsil ediyor.

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
The Platform ve The English Game adında iki yapımı bu hafta içi izleyeceğim herhangi bir aksilik olmazsa eğer.

Geçenlerde Cem Yılmaz'ın karakomik filmlerinde gemide geçen filmini izledim çok beğendim mi hayır ama yine de çoğu türk yapımından daha iyi olduğu kesin.

the platform güzel ama bir yerden sonra benim canımı sıktı. mıy mıy mıy şekline bağlayan her türlü yapım beni yoruyor. @jopen birkaç üst postta netflix'te olan "ultras" isimli filmden bahsettim. mutlaka izle beğenirsin sen Tongue

The platformu sonuna kadar dayanıp izledim ama hep bir yerden sonra hareketlenecek ya da bir yerde sürpriz bir şey olacak derken film bitti. Hem de öyle bir bitti ki, bu muydu yani? Tamam film, bir çok metafor içeriyor olabilir ama bu kadar uyduruk son mu olur. Hatta dönüp baktım part2 filan mı var diye.

Karakomik izlediğimde dedim iyi ki, sinemaya gitmemişim. İlk dram kısmı çok sarmadı ama ikinci yine fena değildi. Netflix bayi toplantısı gibi filmleri de getirse, şu dönemde güzel izlenir.

Bir de bakıyorum Türkiye top 10, yeni gelen her Türk filmini millet ilgi ile izliyor. İşte kaliteyi çok düşürmeden sayıyı artır ki, insanların bağımlılıkları artsın.

Bu arada güzel film tavsiyeleri için burayı sık sık takip ediyorum. Şimdiden yazan arkadaşlara teşekkürler.
sr. member

Sağol @gospodin.

"ULTRAS" sürekli karşıma çıkıyordu zaten onuda listeye ekliyorum o zaman. Ben bu arada hala "The Irishman" bile izlemedim. Planı yapıyorum oturuyorum başına açıyorum Netflix'i ana ekranda Irishman bana bakıyor ben ona sonra içimden 3 saat şimdi izlenir mi izlenmez mi diye düşünüp duruyorum sonra vazgeçiyorum Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

sr. member

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
daha izlemedim ama netflix'e cemyılmazyın karakomik filmler  serisi gelmiş. benim gibi ev hapsindeki kişilere duyrulur :d
full member
Activity: 518
Merit: 185
Dün gece The Platform'u izledim. enteresan bir film. Değişik ve çok fazla ince mesaj içeren bir senaryosu var. Ama uyarlama aşamasında bir kaç problemi olduğu kesin. Konu baya güzel olmasına rağmen yeteri kadar iyi işlenememiş gibi geldi bana. Puanım 7/10 bu zor günlerde izlemenizi tavsiye ederim.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
netflix'te son 1 haftadır ana ekranda çıkan bir film var: ultras

biraz tribün kültürünüz varsa film hoşunuza gidecektir. işin aslı bundan 15-20 sene önce olsa "auaosoda" derdim ama şimdi ancak "derdinizi sikm" demek istiyorum. yok kültürmüş, kimlikmiş vs bildiğin italyanlara hayat tatlı gelmiş lan resmen. şu forumdaki en azılı 10 taraftarı alın napoli'ye bırakın bakın ne yapıyor. şimdi değil 1 sene sonra bırakın.
legendary
İlla ki yazan olmuştur ama Messiah dizisini izledim biraz hoş bir dizi baya benim en çok ilgimi çeken yanı 4 büyük dini soft bir biçimde bir araya getirmeye çalışıyor izlediğim kadarıyla gayet başarılı bir anlatımı var

Geçen ay baya tartışmıştık bu diziyi. Hatırlatmanız iyi oldu aslında... Oldukça ilginç bir hikayesi var. İnsanı iki arada bırakıyor; Mesih mi değil mi diye! Hatta şu Washington'daki meşhur sahneyi tartıştık da mantıklı bir açıklama bulamadık. İllüzyon geçmişi de varmış adamın ama o sahneyi kameraların önünde nasıl yapabildi halen bilinmiyor. İkinci sezon yakın zamanda gelirse artık merakları giderirler belki. Çok fena bir yerde kalmıştı :)
İlk sezonu bitireyim ben de katılayım tartışmaya, zira çok severim beğendiğim yapımları tartışmayı :D
İlizyonist konulu yapımları ayrı bi severim The Mentalist saolsun şiddetle tavsiye ederim

Ben bitirdiniz sanmıştım valla yanlış okumuşum; iyi ki spoiler vermemişim. Ama Washington'daki su sahnesine çok dikkat edin. O kadarını söylemiş olayım bari :) İzleyecek dizi arıyorum ben de; Mentalist'i duymuştum fakat başlayamamıştım. Ona bir bakayım bari. 7 sezonmuş vay be! "La Case De Papel" gelene kadar Mentalist'in ilk sezonuyla idare ederim ben de artık. Netflix'de olsaymış bari, rahatlık olurdu. İyi seyirler olsun hepimize...
full member
Activity: 266
Merit: 106
İlla ki yazan olmuştur ama Messiah dizisini izledim biraz hoş bir dizi baya benim en çok ilgimi çeken yanı 4 büyük dini soft bir biçimde bir araya getirmeye çalışıyor izlediğim kadarıyla gayet başarılı bir anlatımı var

Geçen ay baya tartışmıştık bu diziyi. Hatırlatmanız iyi oldu aslında... Oldukça ilginç bir hikayesi var. İnsanı iki arada bırakıyor; Mesih mi değil mi diye! Hatta şu Washington'daki meşhur sahneyi tartıştık da mantıklı bir açıklama bulamadık. İllüzyon geçmişi de varmış adamın ama o sahneyi kameraların önünde nasıl yapabildi halen bilinmiyor. İkinci sezon yakın zamanda gelirse artık merakları giderirler belki. Çok fena bir yerde kalmıştı Smiley
İlk sezonu bitireyim ben de katılayım tartışmaya, zira çok severim beğendiğim yapımları tartışmayı Cheesy
İlizyonist konulu yapımları ayrı bi severim The Mentalist saolsun şiddetle tavsiye ederim
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
The Game Changers'ı izlemedim; ama bir dönem, gelmiş geçmiş en büyük hacim ve en yüksek kilo ile üst üste defalarca mr.olympia olan ronie coleman bile "natural" olduğunu iddia etmiş. bu yüzden, "xxx bitkisel protein tozu, üçüncü gözünüzü açar ve bir üst boyut ile iletişime geçersiniz" deseler bile yadırgamam. :)))

mesih'in ise ilk 4 bölümünü izledim ve devamını da getiremedim, bence tam bir küreselci işi.. bknz: I, Pet Goat II
legendary

Geçen ay baya tartışmıştık bu diziyi. Hatırlatmanız iyi oldu aslında... Oldukça ilginç bir hikayesi var. İnsanı iki arada bırakıyor; Mesih mi değil mi diye! Hatta şu Washington'daki meşhur sahneyi tartıştık da mantıklı bir açıklama bulamadık. İllüzyon geçmişi de varmış adamın ama o sahneyi kameraların önünde nasıl yapabildi halen bilinmiyor. İkinci sezon yakın zamanda gelirse artık merakları giderirler belki. Çok fena bir yerde kalmıştı :)
Pages:
Jump to: