Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 27. (Read 10770 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
The Game Changers - https://www.netflix.com/watch/81157840

Netflix üyeliği olmayan arkadaşlar için : https://www.filmmodu.org/the-game-changers-izle   (Sağ üstte Türkçe Altyazılı bölümü seçin)

Beni çok şaşırtan bir belgesel oldu. Belgesel içerisinde yer alan kişilerin aktif spor hayatlarının olması ve bitkisel beslenme ile performanslarını dah çok yükseltiklerini göstermeleri çok ilginç geldi. Et ağırlıklı beslenmeye göre bitkisel beslenmenin yararı az çok biliyordum ama böyle belgesel içerisinde verilen ufak testlerle daha bir farkına varmış oldum. Belgesel taraflı yayın yapıyor yapmıyor bilemiyorum ama gerçekten spor ile ilgilenen kişiler veya diyet yapanlar için güzel bilgiler içeriyor.

Edit ; Belgesel içerisinde sadece beslenme ağırlıklı değil sigara ve fast food kültürünün hayatımıza nasıl girdiğinden de bahsediyor. ilginç ilginç mutlaka izleyin Smiley

Bir ara bitkisel protein ile, hayvansal protein arasındaki farkı uzun bir süre araştırmış biri olarak söyleyebilirim ki; bitkisel besinlerden aldığımız proteinler ne kadar yeterli gözükse de aminoasit dağılımı, emilim ve sindirim konularında birçok farklılık gösteriyorlar. Bunun dışında nohut, bezelye ve soya gibi bazı bitkisel besinlerin de östrojen hormonunu arttırıp testosteron hormonunu baskıladığı, hem kas gelişimine negatif yönde etki ettiği hem de jinekomnasti yaptığına dair birçok araştırma var. Tüm bu gerçekliği reddetsek dahi, kırmızı ette bulunan creatine kaslara su depolayarak daha dayanıklı olmanı sağlıyor (~%5 civarında). Bir de, hem kesici hem de azı dişleri olan bir varlık olarak, bitkisel ve hayvansal kaynakları dengeli bir şekilde tüketmemiz gerektiğini düşünüyorum. Benim eskiden okuduğum ve baya desteklenen bir makaleye göre, insanların beyin kapasitelerinin bu denli gelişmiş olmalarının tek sebebi eskiden arta kalan leşlerdeki kemik iliğini içmemizmiş, zamanla insanlar ateşi buluyor ve etçil beslenmeye başlıyorlar. O dönemden itibaren etçil beslenen insan hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişmeye devam ediyor, karbonhidrat ise hayatımıza tarımla birlikte en son giriyor kaldı ki bunu Biyoloji dersinde hücre yapısını inceleyen biri çok rahatlıkla görebilir. Biz ise ilk başta karbonhidrat, sonra yağ en son ise proteinleri enerji olarak kullanmaya başlıyoruz. Sorun şu ki bitkilerde yeterli protein ve yağ bulunmuyor. Baklagiller protein oranında zengin olsa da yeterli yağa ve protein dağılımına sahip değil.

Tüm bu teoriler ve gerçeklik bize gösteriyor ki, sadece bitkisel besinler sağlıklı bir yaşam için yeterli değil. Bunları neden anlatıyorum dersen, vegan ve vejeteryan propagandası sadece besin takviyelerini bitkisel adı altında insanlara daha pahalı bir şekilde satmak için oluşturulmuş bir reklam çeşidi. Supplement endüstrisi çok büyüdü ve birçok ülkede bu ürünler tüketiliyor. Bende bile whey protein var ama internette bakarsan bir de bunun casein versiyonu olan uzun emilimlisi var, soyalısı var, yumurtadan yapılmışı var. Kısacası burası büyük bir sektör oldu ve aslında bunların hiçbirine ihtiyaç yok, sadece daha fazla para kazanmak istiyorlar. Yine de filmde Arnold Schwarzenegger oynuyormuş, izlemezsek olmaz.
belgeseli az evvel ben de izledim. işin açıkçası biraz sıkıcı bir yapım izlerken bunu bilin. anlatılanlar şöyleymiş böyleymiş tadında geçiyor. bana çok taraflı bir "şov" olarak gözüktü ama son zamanlarda sebze yemediğimi hatta kırmızı ete öküz gibi abandığımı anladım. yarından itibaren güzel bir beslenme ile hayatıma devam edeceğim. beslenmesi düzenli olmayan arkadaşlar sırf bu yüzden izlesin.

@Lachrymose, terminatör artık sadece lahana yiyormuşSmiley
hero member
Activity: 1316
Merit: 966

Netflix üyeliği olmayan arkadaşlar için : https://www.filmmodu.org/the-game-changers-izle   (Sağ üstte Türkçe Altyazılı bölümü seçin)

Beni çok şaşırtan bir belgesel oldu. Belgesel içerisinde yer alan kişilerin aktif spor hayatlarının olması ve bitkisel beslenme ile performanslarını dah çok yükseltiklerini göstermeleri çok ilginç geldi. Et ağırlıklı beslenmeye göre bitkisel beslenmenin yararı az çok biliyordum ama böyle belgesel içerisinde verilen ufak testlerle daha bir farkına varmış oldum. Belgesel taraflı yayın yapıyor yapmıyor bilemiyorum ama gerçekten spor ile ilgilenen kişiler veya diyet yapanlar için güzel bilgiler içeriyor.

Edit ; Belgesel içerisinde sadece beslenme ağırlıklı değil sigara ve fast food kültürünün hayatımıza nasıl girdiğinden de bahsediyor. ilginç ilginç mutlaka izleyin Smiley

Bir ara bitkisel protein ile, hayvansal protein arasındaki farkı uzun bir süre araştırmış biri olarak söyleyebilirim ki; bitkisel besinlerden aldığımız proteinler ne kadar yeterli gözükse de aminoasit dağılımı, emilim ve sindirim konularında birçok farklılık gösteriyorlar. Bunun dışında nohut, bezelye ve soya gibi bazı bitkisel besinlerin de östrojen hormonunu arttırıp testosteron hormonunu baskıladığı, hem kas gelişimine negatif yönde etki ettiği hem de jinekomnasti yaptığına dair birçok araştırma var. Tüm bu gerçekliği reddetsek dahi, kırmızı ette bulunan creatine kaslara su depolayarak daha dayanıklı olmanı sağlıyor (~%5 civarında). Bir de, hem kesici hem de azı dişleri olan bir varlık olarak, bitkisel ve hayvansal kaynakları dengeli bir şekilde tüketmemiz gerektiğini düşünüyorum. Benim eskiden okuduğum ve baya desteklenen bir makaleye göre, insanların beyin kapasitelerinin bu denli gelişmiş olmalarının tek sebebi eskiden arta kalan leşlerdeki kemik iliğini içmemizmiş, zamanla insanlar ateşi buluyor ve etçil beslenmeye başlıyorlar. O dönemden itibaren etçil beslenen insan hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişmeye devam ediyor, karbonhidrat ise hayatımıza tarımla birlikte en son giriyor kaldı ki bunu Biyoloji dersinde hücre yapısını inceleyen biri çok rahatlıkla görebilir. Biz ise ilk başta karbonhidrat, sonra yağ en son ise proteinleri enerji olarak kullanmaya başlıyoruz. Sorun şu ki bitkilerde yeterli protein ve yağ bulunmuyor. Baklagiller protein oranında zengin olsa da yeterli yağa ve protein dağılımına sahip değil.

Tüm bu teoriler ve gerçeklik bize gösteriyor ki, sadece bitkisel besinler sağlıklı bir yaşam için yeterli değil. Bunları neden anlatıyorum dersen, vegan ve vejeteryan propagandası sadece besin takviyelerini bitkisel adı altında insanlara daha pahalı bir şekilde satmak için oluşturulmuş bir reklam çeşidi. Supplement endüstrisi çok büyüdü ve birçok ülkede bu ürünler tüketiliyor. Bende bile whey protein var ama internette bakarsan bir de bunun casein versiyonu olan uzun emilimlisi var, soyalısı var, yumurtadan yapılmışı var. Kısacası burası büyük bir sektör oldu ve aslında bunların hiçbirine ihtiyaç yok, sadece daha fazla para kazanmak istiyorlar. Yine de filmde Arnold Schwarzenegger oynuyormuş, izlemezsek olmaz.
full member
Activity: 266
Merit: 106
İlla ki yazan olmuştur ama Messiah dizisini izledim biraz hoş bir dizi baya benim en çok ilgimi çeken yanı 4 büyük dini soft bir biçimde bir araya getirmeye çalışıyor izlediğim kadarıyla gayet başarılı bir anlatımı var
legendary
Cashback 15%

Netflix üyeliği olmayan arkadaşlar için : https://www.filmmodu.org/the-game-changers-izle   (Sağ üstte Türkçe Altyazılı bölümü seçin)

Listeye attım hocam. Belki bilen vardır Hugh jackman yani hepimizin bildiği adıyla Wolverine aslında vegan. ( Ona benzer bir şey işte) bu herif proteini et gibi ürünlerden almak yerine, hayvansal,  sebze ile işini görüyordu. Bunu ilk duyduğum zaman günde 1,5 tavuk yemeği bırakıp pasta yemeye başlamıştım. Demek istediğim spor yapan arkadaşlar bu videoları izleyip benim gibi tosuncuk olabilirler ileride Smiley
hero member
Activity: 1890
Merit: 792

sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
netflix'in ana sayfasında mark wahlberg'in başrolünde oynadığı spenser confidential adlı film var. benim gibi sırf wahlberg olduğu için ne olursa olsun izlerim diyenlerdenseniz izleyin ama değilseniz yanına bile yaklaşmayın.

Bende pazar pazar evdeyim izleyecek birşeyler arıyordum.Bu film iyi geldi teşekkürler @gospodin öneri için.İzleyelim bakalım Mark Wahlberg için izlenir gerçekten.
legendary
Cashback 15%
netflix'in ana sayfasında mark wahlberg'in başrolünde oynadığı spenser confidential adlı film var. benim gibi sırf wahlberg olduğu için ne olursa olsun izlerim diyenlerdenseniz izleyin ama değilseniz yanına bile yaklaşmayın.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Polisiye sevenler için bir öneri: "Paranoid". Geçen hafta izleyecek bir şeyler ararken takıldı gözüme. Orta karar bir dizi. 1 sezon / 8 bölümden oluşuyor. Henüz 2 bölümünü izleyebildim. Yoklukta gideri var diyebilirim. La Casa de Papel'in yeni sezonu önümüzdeki ay geliyormuş. O gelene kadar her şey çerez sayılır. Vakit geçirmeye çalışıyoruz :)
legendary
Cashback 15%
i am not okay with this netflix üzerine yeni gelmiş açıp izlemeye başladım ortalama bölüm süreleri 20 dakika ve 7 bölüm sürüyor sadece. Son bölüme henüz başlamadım ama izlediğim 6 bölümü neredeyse çöp. bu dizi belki ileride çok iyi olur bilemiyorum ama şimdilik benim için vakit kaybı oldu.

https://www.imdb.com/title/tt9446688/?ref_=nv_sr_srsg_0
abi bu dizinin tırt olduğu fragmanından belliydi. nedense 15-25 yaşındaki kitle netflix için daha önemli gibi duruyor türkiye içeriğinde. ben netflix kullanıcısının öğrenciden çıok çalışan kesim olur diye tahmin ediyordum ama değilmiş belli ki.
legendary
better than us adlı rus dizisine başladım. konu son derece bilindik ama garip bir şekilde dizi insanı içine çekiyor. şu an beşinci bölümdeyim biraz yavaş ilerliyor ama vakti olanların izlemesini tavsiye ederim. bir de dizideki herkes mi güzel olur lan? robotlar bile taş gibi:)) https://www.imdb.com/title/tt8285216/

Geçen sene izlemiştim ve çok beğenmiştim bu diziyi. Benzerleri de çok vardı ama bu dizide olayların işleniş tarzı daha farklı gelmişti bana. Sanırım devamı çekilmedi bunun. Nasıl bittiğini hatırlamıyorum ama robot Arisa karakteri, güzelliğiyle beynime işlemiş :) Merak edenler için; Paulina Andreeva canlandırıyor Arisa'yı.
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
i am not okay with this netflix üzerine yeni gelmiş açıp izlemeye başladım ortalama bölüm süreleri 20 dakika ve 7 bölüm sürüyor sadece. Son bölüme henüz başlamadım ama izlediğim 6 bölümü neredeyse çöp. bu dizi belki ileride çok iyi olur bilemiyorum ama şimdilik benim için vakit kaybı oldu.

https://www.imdb.com/title/tt9446688/?ref_=nv_sr_srsg_0
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Netflix'in "Anne with an E" dizisiniz izliyoruz 2 haftadır. 3. sezona geldik, çok tatlı güzel saf bir dönem dizisi olmuş. Beğendim. 15 yaşındaki kız oyuncu harika resmen.
Dün bitti dizi. Tatlı şeker güzel bir dizi olmuş. Boş vakti olanlar izleyebilir ama aman aman harika da diyemem. Güzel duygusal bir dizi.

https://www.imdb.com/title/tt5421602/

Başrol oyuncusu Amybeth McNulty isimli 15-16 yaşındaki oyuncu. Çok başarılı geleceği açık birisi bence.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Dün Aman Tanrım 2 (2007) filmini izledim. Bir önceki film zaten harika komik enteresan bir filmdi. Onu çok beğenmiştim, bunu da ondan sonra beğendim. Öncekinin yerini tutmaz ama keyifli bir filmdi. Ailecek de izlenebilir bir film bu.

https://www.netflix.com/tr/TITLE/70045274

Kısacası, modern Nuh Peygamber uyarlaması ve espri anlayışı olan bir tanrının hikayesi.
full member
Activity: 784
Merit: 120
ekşi sözlük'te şöyle güzel bir başlık var: https://eksisozluk.com/izlenesi-netflix-turkiye-icerikleri--5734880?p=6

ben en son olarak when heroes fly isimli israil dizisini izliyorum. bu adamların dizileri son dönemde hoşuma gitmeye başladı. film izleme alışkanlıklarımızda devrim yaptı demişsiniz de hocam ben genelde yarı netflix yarı kaçak izliyorum. netflix'te bazen ileri tuşuna sürekli basınca takılıyor:)

Bu diziyi listeme ekledim. Ben Lucifer dizisi ile burada tanıştım. Çok fazla eleştiri almış bir dizi özellikle dini çevrelerin çok büyük eleştirisini almış bir diziydi. 3. Sezondan sonra Netflix kucak açtı. Hem komedi hem polisiye tarzı harika bir dizi öneririm.
legendary
robotlar bile taş gibi:)) https://www.imdb.com/title/tt8285216/
Robot dediğin güzel olur, kafana göre tasarlarsın, istediğin gibi yaparsın. Cheesy
legendary
Cashback 15%
better than us adlı rus dizisine başladım. konu son derece bilindik ama garip bir şekilde dizi insanı içine çekiyor. şu an beşinci bölümdeyim biraz yavaş ilerliyor ama vakti olanların izlemesini tavsiye ederim. bir de dizideki herkes mi güzel olur lan? robotlar bile taş gibi:)) https://www.imdb.com/title/tt8285216/
legendary
Netflix'in "Anne with an E" dizisiniz izliyoruz 2 haftadır. 3. sezona geldik, çok tatlı güzel saf bir dönem dizisi olmuş. Beğendim. 15 yaşındaki kız oyuncu harika resmen.
legendary
Polisiye sevenler için bir tavsiyem var: Marcella... Geçen gün fark ettim ve izlemeye başladım. Eğer "Unbelievable" izleyen varsa, ona yakın bir konu işlenmiş. Marcella, 2017 yapımı ve 2 sezonluk bir dizi. Bölümleri 45 dakikalık yapmışlar. İlk sezonu bitirmek üzereyim; şimdilik iyi gidiyor. İlk bölümden itibaren merak duygusu sarıyor zaten. Ama beklentiyi yüksek tutmadan izlemek lazım. Öyle çok muhteşem bir polisiye değil. Eğer bitirirsem tekrar editlerim burayı.

Son zamanlarda yukarıya yazdığım tavsiyelerimi de burada tekrar toparlayayım:
- Locke&Key
- The Stranger
- OmniScient
- Messiah
- You
legendary
Yeni bir diziye daha başladım: Locke&Key.
Fantastik dizileri pek sevmem aslında. Buna da başlarken tereddütlerim vardı. Fakat senaryoyu oldukça güzel hazırlamışlar ve kendi içinde bir mantığa oturtmuşlar. Anahtarların anlamları ve onlarla yapılabilecek "sihirler" konu içerisine güzel yedirilmiş. Dizi izlettiriyor kendini... Her biri yaklaşık 50 dakikalık 10 bölümden oluşuyor. Neredeyse sinema filmi gibi hazırlanmış. Ben henüz bitiremedim. İkinci sezon onayı gelirse, çekimlerin tamamlanması 6 aydan fazla sürebilir.
Edit: Bitirdim bunu da... Gayet sürükleyiciydi. Tavsiye edeirm.
legendary
Cashback 15%
Dün tesadüf Ricky Gervais gösterilerine bakarken yazıp yönettiği The Invention of Lying- Yalanın icadı filmini gördüm biraz izledikten sonra çok hoşuma gitti. Kısaca film hiç yalan söylenmeyen bir dünyada yalan söylemeye başlayan bir insanın yaşadıklarını anlatıyor. konusu çok farklı ve özellikle Mark Bellison (Ricky Gervais) Evinin önünde yaptığı açıklamalar ve insanların tepkilerine çok güldüm. Şu an netflix üzerinde veriliyor ama diğer sitelerde var mı bilmiyorum. Farklı bir senaryo ve kara mizah sevenler için harika bir film.

Netflix için : https://www.netflix.com/watch/70105370
güzel film hocam o. her ne kadar bizim yamuk diş artık zayıf, yakışıklı bir it olsa da çok keyifli birisi. ben de şimdi kendi listeme 2-3 tane netflix dizisi ekledim. daha önce izleyenler varsa yorumlarını bekliyorum:

dix pour cent: ekşi sözlük netflix imdb (8,3)

giri/haji: 2 bölümünü izledim. dizi sadece japonya'da geçecek yakuza hikayesi diye heyecanlanmıştım ama bok vardı da avrupa'ya geldiler.  ekşi sözlük netflix imdb (8,0)

healer: ekşi sözlük netflix imdb (8,5)

peep show: ekşi sözlük netflix imdb (8,6)

bodyguard: ekşi sözlük netflix imdb (8,2)

son 2 dizi oldukça popüler hatta netflix'in ana sayfasında sürekli olarak dönüp dolaşan dizilerdi.
Pages:
Jump to: