Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 30. (Read 10770 times)

sr. member
Activity: 686
Merit: 250
Dark dizisi yeni sezon ne zaman başlayacak bilgisi olan var mı?
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Bilindik dizileri falan izledim en son Atiye'ye başlama düşüncem var, izleyen arkadaşlar var mıdır nasıldır genel trailer vs izlediğimde göze hoş geliyor bir iki arkadaş da önerdi ama daha fazla kişiden fikir alayım diyorum.

Atiye güzel, klasik Türk dizilerinden ziyade biraz daha avrupayi çekimleri ve sahneleri var. Öyle müthiş bir konusu var, uykusuz izledim denilebilecek tarz olmasa da, insan sıkılmadan izliyor. Yanına bir de bedava Türkiye reklamı daha ne olsun.
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
Bilindik dizileri falan izledim en son Atiye'ye başlama düşüncem var, izleyen arkadaşlar var mıdır nasıldır genel trailer vs izlediğimde göze hoş geliyor bir iki arkadaş da önerdi ama daha fazla kişiden fikir alayım diyorum.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Bir soru: Deminden beri düşünüyorum arkadaşlar. Bu dizinin konusu hangi filme benziyor?

Merit için değil ama You benzeri filmler şurada listelenmiş bir bak istersen ama muhtemelen gone girl senin bahsettiğin Smiley

Güzel bir listeymiş hocam. Fakat enteresandır ki, benim bahsettiğim film bunların içinde de yok. Oysaki çok ilgisi olmayanları bile listeye koymuşlar Shocked
Bu benim dediğim filmdeki karakter, teknolojiyle biraz ilgiliydi. Kızın evine kamera sistemi falan kurmuştu gizlice.

Gone Girl de sağlam filmdi. Oradaki kadın, You dizisindeki Joe'nun daha psikopat hali Smiley
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
Bir soru: Deminden beri düşünüyorum arkadaşlar. Bu dizinin konusu hangi filme benziyor?

Merit için değil ama You benzeri filmler şurada listelenmiş bir bak istersen ama muhtemelen gone girl senin bahsettiğin Smiley
sr. member
Activity: 987
Merit: 254
Daha önce söylendi mi bilmiyorum geriyi okumadım ama netflixe vpn ile başka ülkeler üzerinden bağlanırsanız netflix türkiye içeriğine mahkum kalmazsınız. netflix türkiye içeriği gerçekten çok yetersiz.

Aynen bizde yurtdışında bulunduğumuz zaman bunun farkına varmıştık. Birçok sezon bile henüz Türkiye'ye girmemiş oluyor. Ayrıca içerik konusunda kesinlikle daha zengin...
legendary
Geçen gün, kardeşimin ısrarı üzerine "You" dizisine başladım. Uzun zamandır erteliyordum; artık izleyecek bir şey bulamayınca başladım izlemeye. Bence gayet güzel bir dizi; sürükleyici ve heyecanlı bir şekilde ilerliyor. Bazı şeyleri bir noktadan sonra tahmin etmeye başladım. O yüzden "ters köşe" yapıp şaşırtabilme kabiliyetini biraz zayıf buldum. Henüz birinci sezonu bitiremedim, 1 haftaya tamamlarım diye düşünüyorum.

Bir soru: Deminden beri düşünüyorum arkadaşlar. Bu dizinin konusu hangi filme benziyor? Bir türlü bulamadım. Hani takıntılı bir sapık vardı. Sevdiği kadının evini gözetliyor, onunla tanışma/karşılaşma bahaneleri buluyor, kadının erkek arkadaşına bir şeyler yapıyordu... Cevaplayana merit yollayacağım valla, ben de takıntı yaptım şimdi Grin
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Daha önce söylendi mi bilmiyorum geriyi okumadım ama netflixe vpn ile başka ülkeler üzerinden bağlanırsanız netflix türkiye içeriğine mahkum kalmazsınız. netflix türkiye içeriği gerçekten çok yetersiz.

İşin garip tarafı, bildiğim kadarıyla Netflix Türkiye'de baya bir abone sayısına ulaştı. Hal böyle iken, nedense büyük bir atak yaparak çeşitliliği artırmıyor. Mesela sinemada çıkan filmleri çok daha hızlı bünyesine katabilir. Yeni daha fazla dizi oluşturabilir. Bakıyorum bırakın Türkçe içeriği, yabancı film sayısı bile diğer ülkelere göre oldukça az sayıda kalıyor.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Çıkalı 20 gün oldu sayılır Atiye ile ilgili elbet yazıldı konuşuldu ben ancak izlediğim için şimdi yazıyorum Cheesy ilk bölüme başlamam ve 8. bölümü bitirmem tam bir gün içinde oldu. Her boşlukta gelip gidip izledim. İlk bölümü, ikinci bölümü falan izlerken aşırı beğendim etkilendim ama sezon finali sadece benim için mi fos oldu acaba? Başta çok yükseldiğim ama özellikle 5. bölümden sonrasını sırf sonunu merak ettiğim ve arkeolojik gizemli şeylere olan merakımdan hızlı hızlı izledim. Ama beni hiç tatmin etmedi finali  Undecided
hero member
Activity: 1008
Merit: 533

Tr altyazıda oluyor mu vpn ile farklı ülkeden girince?

yok Kalemder hocam türkçe altyazı malesef olmuyor. hangi ülke üzerinden bağlanıyorsanız o ülke dilinde altyazılar oluyor. bir de bazılarında ekstradan ingilizce altyazı seçeneği oluyor.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope

Tr altyazıda oluyor mu vpn ile farklı ülkeden girince?
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
legendary
Sezonlarının çoğu ya da tamamı bitmiş dizi isteyenlere şunları tavsiye edebilirim:
Orphan Black
Lost in Space
The Good Place

Bunlardan en çok Orphan Black'i beğenmiştim. Harika oyunculuklar var. Lost in Space de bilimkurgu kategorisinde iyi denebilecek dizilerden. The Good Place ise ilk sezonunda beni fazlasıyla sarmıştı. Sonrasında biraz cıvıttılar. Cennet/cehennem kavramlarını komedi unsurları üzerinden ele almışlardı.
legendary
Be A Hope
Ben artık her filmi sorgulamayı bıraktım. Kendi içerisinde bariz bir mantık hatası yoksa salıyorum gidiyor. Sonuçta stres olmak için değil, kafa dağıtmak için izliyoruz. Sıkıcı yerleri, klişeleri atlıyorum her filmde. Kendi kurduğu evrenin şartlarına aykırı mantık hatası olursa sinirleniyorum yine Cheesy

Mesih dizisinde, "bazı şeyleri neden açıkça sormuyorlar, kes lan traşı soruya soruyla cevap verme" dediğim yerler oldu benimde. Ama o sorulara cevap verse dizinin anlamı kalmazdı değil mi... Dizi bizi o ikilemde bırakarak başarılı oluyor zaten.

İnananların yıllardır sorguladığı şu soru üzerine temellenmiş dizi: Mesih gelse bile ona nasıl inanacağız?

Mesih tartışmaları çok yoğun ve derindir. Dabbe tartışmaları da öyle. Bu konulardan 10 dizi daha çıkar. (Korku filmleri değil!!!)
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
Kalemder de dahil olmak üzere birkaç kişinin tavsiyesiyle "Messiah/Mesih" dizisine başladım birkaç gün önce. 7 bölüm izlemişim bir çırpıda. En favori bölümüm ise 6 numara Wink Genel olarak beğendim şimdilik. Bazı sahneler ağır ilerlese de; tam "bırakacam artık" dediğimde bomba bir aksiyon koyuyorlar, şenleniyor biraz ortalık. "Adama şunu neden sormuyorlar?" , "bunu neden yapmıyorlar?" dediğim pek çok yer var. Ama buna karşılık birkaç zeki hamle de gözüme çarptı dizide. Umarım sonunu güzel bağlamışlardır.
Güzel güzel sonu da güzel 😀 adamı sürekli ikilemde bırakıyorlar, ilerleyen bölümlerde daha fazla atraksiyon göreceksiniz üstad
legendary
@Kalemder de dahil olmak üzere birkaç kişinin tavsiyesiyle "Messiah/Mesih" dizisine başladım birkaç gün önce. 7 bölüm izlemişim bir çırpıda. En favori bölümüm ise 6 numara Wink Genel olarak beğendim şimdilik. Bazı sahneler ağır ilerlese de; tam "bırakacam artık" dediğimde bomba bir aksiyon koyuyorlar, şenleniyor biraz ortalık. "Adama şunu neden sormuyorlar?" , "bunu neden yapmıyorlar?" dediğim pek çok yer var. Ama buna karşılık birkaç zeki hamle de gözüme çarptı dizide. Umarım sonunu güzel bağlamışlardır.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Power dizisini önerebilirim James “Ghost” St. Patrick adamın hayatına odaklanıyor New yorkta popüler bir gece klübü işletiyor aynı zaman da büyük uyuşturucu ağındaki büyük isimlerden biri newyorktaki.Hikaye,senaryo ve oyuncuklarını başarılı buluyorum kesinlikte tavsiye edicegim bir dizi.Ve dizide Curtis James Jackson(50 cent) oynuyor dizideki oyunculugu gerçekten başarılı
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
harbiden izleyecek birşey kalmadı Huh filmler bittiiii, dizilerin "bana göre" olanları tükendiii
yerli dizileri izlemiyorum, yabancı tavsiyelere açığım Smiley
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
uzun zamandır dizi izleyemiyorum  45 dakika bile olsa 1 bölümde anlatılacak konuyu uzata uzata inatla 3-5 bölüme yayıyorlar vakit harcamak için izliyorsun saatlerini vermek zorundasın günde 1-2 saat farklı şeyler görmek istiyor insan
legendary
Be A Hope
mesih e başladım ben de ama daha 1 bölümü bitiremedim. hatta nerede kaldığımı bile hatırlamıyorum Smiley
genellikle yatarken bi bölümü açıp uyuyana kadar 4 5 bölüm izliyorum ama mesih in ilk bölümü mü çok monoton dizi geneli mi öyle bilemiyorum bölüm tamamlanmadan içim geçiyor  Grin
Boş ve sıkıcı bir çok sahne var oraları atlayarak izledim. Bu aralar dizilerin çoğu boş sahnelerle şişiriliyor
Pages:
Jump to: