Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 29. (Read 10767 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Bahsedildi mi göremedim ama yeni bir dizi geliyor. Rise of Empire Ottoman, bizden baya Türk oyuncular da var. Cuma günü sanırım ilk sezonu verecekler, umarım güzel bir yapım olmuştur da, soluksuz izleriz.

Şuraya bir fragmanı bırakıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=t3ISUY0l0WQ

Bende üstün körü ilk bölüme baktım. Görüşlerimi şöyle sıralayayım:

* Orijinal dillerin kullanılmaması rahatsız edici.
* Türklerin garip İngilizce aksanını duymak hoş değil, zorlama.
* Sahnelerde acayip abartılar var. Spartakus, GOT efektlerine gerek yok idi.
* En eğlenceli sahneler Celal Şengör'in konuşmaları idi. Tanımıyorum kendisini ama google'layınca, bazıları "osmanlı düşmanı" olarak tanımlamış. Detayını bilmiyorum, tarih sıkıcı...

Sonuç olarak izlenesi bir yapım olarak bulmadım kapattım.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Bahsedildi mi göremedim ama yeni bir dizi geliyor. Rise of Empire Ottoman, bizden baya Türk oyuncular da var. Cuma günü sanırım ilk sezonu verecekler, umarım güzel bir yapım olmuştur da, soluksuz izleriz.

İlk bölümü izledim belgesel tadın da güzel bir diziye benziyor ama yarım yamalak izlemiş gibiyim uyuya kalmışım yarısında nedense. Yinede bana baktığım güzel bir dizi olarak geldi devam edecem bakalım.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Dün biraz acip baktım ama izlemedim. Fatih rolündeki eleman bildiğin game of thrones teki snow picinin abisine benzemiş. İngilizce olması bence saçmalık. Yap Türkçe, Bizans takiler de kendi diliyle konussun. Ben kurtuluş savaşı dönemi için güzel bir belgesel bekliyorum. TRT deki eski kurtuluş savaşı dizilerini alıp güncelleseler bile yeter.
member
Activity: 854
Merit: 20

diziyi izledim bitirdim. yorumlayacam ama spoiler vermemeye çalışcam yinede izlemeden önce yorum okumamakta fayda vardır bence izleyin önce başkasının düşüncesiyle izlememiş olursunuz bence !

Dizi kurgu ve belgesel gibi olması açısından benim çok hoşuma gitti ayrıca ingilizce olması bence daha güzel olmuş ve fatihin çok dil bilen biri olduğunu vurgulamışlar fatihin zekasını kararlılığını imanını nitekim namaz sahnesi bile var kısmen belirtmiş taktir etmişler ve anlatıcılar gerçekten çok saygın isimler oyuncuların çoğu türkmüş gibi  hatta yabancı oyuncular bile türklere benziyor bunlar beğendiğim tarafları
Fatihin tahtı elinden alınmış gösterildi hep anlatılan herkesin bildiği meşhur söz vardır halbuki '' eğer sen padişahsan gel ordularını yönet ,  eğer ben padişahsam sana emrediyorum gel ordularını yönet '' diye babasını tekrar başa getirdiği anlatılır fakat lala ların baskısıyla elinden alındığı gösterilmiş
Karşı taraf haklı cesur gaspedilen iyi savunan ve yalnız olarak gösterilmiş fatih ise neredeyse tamamen şansıyla fetih yapmış gibi verildi bana göre ..
Emrah Safa Gürkan senki olmaz öyle saçma tarih diye program yapan adamsın barima sen net olaydın güzel olmuş anlatımlar vs ama elin adamı diyorki cenevizli Giustiniani okadar iyi bir savaşçıydıki birtek adamı dahi ölmedi öve öve bitiremediler elin korsanını ama bizimkiler 2 ay boyuncu bütün saldırılarda yenildiler son gün hadi aldık dedi aldılar ve hiç  kahraman yok nerede ulubatlı hasan derler adama
sonuç olarak zevkle başladım vasat olarak devam eden dizi kötüye yakın bir sunumla bitti diyebilirim
diziyi global olması ve izleyenlerin sadece türk olmaması ve netflix yayın anlayışı çerçevesinde anca bukadar olacağı kanaatindeyim daha netflix in kafasında gitseler padişah zağnosa zağnos Giustinian yi düdüklerdi ama şehzade orhanın avrupadaki kaçamakları birde anasının banyodaki sefası dışında osmanlıya neredeyse hiç el atmadılar cinsellik yönünden ki son dönemlerde en çok eleştiri alanda bu oldu dizilerin sex hatta eşcinsel hayata dair kurgulandığı yönündeydi ama film dediğim gibi kurgusal ve belgesel tadında olmasıyla benim hoşuma gitti.. en azından türk yapımı fatih filmlerinden çok daha iyiydi..
hero member
Activity: 1400
Merit: 569

Belgesel dizi en sevdiğim tarzlardan. Nasıl olacak merak ediyorum, takip ediyorum bir süredir.

Ben de özellikle, yapılan yorumlarda taraf olarak karşı tarafı tutup tutmayacaklarını merak ediyorum. Sonuçta birçok Türk oyuncu da olduğu ve Türk izleyicileri de kızdırmamak için tahminen orta ayar yorumlar gelecektir. Gemilerin karadan yürümesi olmayabilir çünkü ucundan da olsa gösterirlerdi diye düşünüyorum.

Fragmandan garipsediğim iki durum var.

1- Fatih Sultan Mehmet'i daha esmer bir arkadaş oynayabilirdi. Portrelerde esmer gözüküyor.
2- Türk tarafı Türkçe konuşmalı, o kısımlarda alt yazı ile devam etmelilerdi. Bunu bağnaz bir görüş açısı olarak değil, orijinal dili kullanmanın filmlere çok daha büyük artı kazandırdığını düşünüyorum. Hatırlarsanız, Çernobil dizisinde de ingilizce konuşuluyordu ama iyi bir iş çıkarılmak isteniyorsa, orada da Rusça kullanılmalıydı.

legendary
Activity: 1554
Merit: 1334

Belgesel dizi en sevdiğim tarzlardan. Nasıl olacak merak ediyorum, takip ediyorum bir süredir.
hero member

legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
~

ilk sezon muhteşem ikinci sezonu izlemesende olur. ama cidden güzel dizidir.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
Bir bolum bakmıstım da sacma geldı ya haha zamanımı ona harcamıyım dedım. Bazen kalıtelı ısler cıksa da genel olarak netflıxı cok da begenmıyorum ucretsız kullandıgım bır hesap var yoksa para verıp kullanmazdım gıbı.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Sex Education'ı izleyen var mı ya? Cheesy bizim yaş grubuna göre artık fazla teenage kalan bir dizi ama izletiyor kendini. Tam boş zaman, kafa dağıtma aktivitesi. Çok da hafife almayın ama kurgu gayet güzel, konulara çok ince ince değinilmiş, öyle basit bir senaryo değil yani detaylı çalışılmış. Bir sezon yayınlamışlardı tadı tamağımızda kalmıştı bir kaç gün önce 2. sezon da geldi henüz başlamadım ama ilk fırsatta onu izlemeye düşünüyorum
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
You dizisinde ikinci sezona başladım. Valla ben bu sezonu diğerine göre daha çok sevdim. Özellikle de "Love" karakteri harika! Önceki sezondaki "Beck" karakterini de severdim ama Love'ı gördükten sonra gerisi boş geliyor bana. Spoiler vermeden tamamlıyorum postumu Wink
hero member
Filmsizlikten geçen gün "Çiçero" izledim. Senaryosunda bazı gariplikler ya da mantığa uymayan şeyler var ama genel olarak film fena değil. Yaşanmış olaylardan öykülenmiş olması da, filmi daha değerli kılıyor.

Çok yaşa İlyas Bazna!
Hocam o filmin yapımcısı Mustafa uslu bu iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Yaşanmış öyküler derken ne demek istediğimi anlarsınız.

Evet biraz baktım, yönetmeni sağlam papuç değil. Hikayenin ne kadar gerçekten alıntı olduğu konusunda da şüphe uyandırdı. Farklı tarafsız kaynaklardan okumak lazım.
legendary
Filmsizlikten geçen gün "Çiçero" izledim. Senaryosunda bazı gariplikler ya da mantığa uymayan şeyler var ama genel olarak film fena değil. Yaşanmış olaylardan öykülenmiş olması da, filmi daha değerli kılıyor.

Çok yaşa İlyas Bazna!
Hocam o filmin yapımcısı Mustafa uslu bu iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Yaşanmış öyküler derken ne demek istediğimi anlarsınız.
hero member

Çok yaşa İlyas Bazna!
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Glow diye bir dizi var onu izleyen oldumu aranızda acaba merak ediyorum orange is the new dizisinin oyuncuları sanırım burada komedi tarzı bir diziymiş. 4 sezon için onay almış herhalde bayadır da devam ediyor dizi.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Bende yeni tanıştım Netflix ile
La casa de papel
Black list
Vis a Vis birkaç belgesel var onlarda editlerim

Yeni tanıştıysanız, elinizde muhteşem bir kaynak var şu anda. Benim mesela 1 yıldan fazla oldu Netflix üyeliğime, o kadar çok dizi/film izlemişim ki şimdi izleyecek şey bulamıyorum artık. Yeni sezonları bekleyip duruyorum. Stokları tükettim yani :) Bu bakımdan çok şanslısınız. Bu başlık altında -aylarca izlemelik- bir sürü tavsiye var. İyi seyirler olsun...
member
Activity: 490
Merit: 10
Bende yeni tanıştım Netflix ile
La casa de papel
Black list
Vis a Vis birkaç belgesel var onlarda editlerim
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Ben de Messiah hakkında kısa öz yorum arıyordum. Biraz ekşi'den baktım biraz da buraya bakayım dedim. İzlemeye karar verdim. Hafta içi akşamları izlerim muhtemelen.
hero member
messaih dizisini ben de bitirip beğenenler arasına katıldım. ben netflix'in yerinde olsam aviram karakterinin geçmişini anlatan güzel bir israil dizisi yapardım. bence dizideki en orijinal karakter oydu. isa'dan bile iyiydi adam.

Netflix'de öyle bir yokluğa düştük ki, herkes yeni çıkanları da izlemek istiyor.

Bu Messaih iyi midir kötü müdür diye baya düşündüm. Sonra ekşi sözlükte baya bir okudum. Dizinin ortalaması resmen %50 sevmiş, %50 beğenmemiş. Yine vakit bulursam, ilk bölümü izleyeceğim.
legendary
messaih dizisini ben de bitirip beğenenler arasına katıldım. ben netflix'in yerinde olsam aviram karakterinin geçmişini anlatan güzel bir israil dizisi yapardım. bence dizideki en orijinal karakter oydu. isa'dan bile iyiydi adam.
Pages:
Jump to: