Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 123. (Read 466906 times)

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
May 15, 2017, 02:32:05 AM
The Stop-Limit feature has been temporarily disabled as we investigate an issue

polo stop-limiti devre dışı bırakmış, beyler dikkatli olun. görmemiştim ben
sr. member
Activity: 686
Merit: 250
May 14, 2017, 08:07:56 PM
Fazla düşünmene gerek yok dostum polo kendisi spekülasyoncu zaten. Fazla fazla komisyon aldığı yetmiyormuş gibi şimdide bu tarz sistemsel hata bahanesi ile milletin elindeki coinlere göz dikti.
sr. member
Activity: 994
Merit: 391
May 14, 2017, 05:30:59 PM
Diğer konuya yazdım, buraya da yazayım.
2-3 saattir işlem yapılamıyor. DDOS falan diyorlar hikaye. Her tarafı çalışıyor sitenin, trollboxdan tut, balanslara, margin durumuna, işlem geçmişine kadar. ama order çalışmıyor.
Daha önce de yazdığım gibi, kimse al-sat emri giremiyor ama birileri takır takır boşaltıyor.
Bütün büyük margin coinlerde buy-sell aralığı açıldı. misal BTS sell 2092 sat - buy 1900 sat daha da boşaltıyorlar. STR sell 2228 sat - buy 1773 sat onu da boşaltıyorlar daha.
ETH sell 0.0507 - buy 0.0495 vs. vs. hepsi de dumplanıyor birileri tarafından, onlar her kimse işlem yapabiliyor, biz yapamıyoruz ne hikmetse. Durum hiç normal de görünmüyor, umarım sonu kötü olmaz.

COİNLER NASIL OLDUDA DÜŞTÜ?

İşin daha da ilginç yanı sözde ddos saldırısı sırasında buy order da bekleyen alım emirlerinin sanki yok muş gibi gerçekleşmemiş olması ve özellikle büyük coinlerde bu sebepten ani büyük düşüşlerin yaşanması.  Nerdenmi biliyorum. Kardeşimin saldırı sırasında golem de alım emri vardı ve coinin fiyatı alış emrinin çok altına düşmesine rağmen coinler kardeşimin hesabına geçmedi. Sanki o düşüş hiç yaşanmamış gibi alım emri hala duruyordu. Eğer yanılıyorsam sözde ddos saldırısı sırasında alım emirleri çalışan biri olduysa lütfen yazsın biz de öğrenmiş oluruz.

Saldırı sırasında elimde stellar vardı. stellar 2100 gibi bir fiyatta 1400 lere kadar düştü. Stelların saldırıdan önce buy order'ında 3000 btc alım bekliyordu ve bunun en az 1000 btc lik kısmı 2100 ila 1400 arasındadır diye tahmin ediyorum. (Şu an gene 3000 btc lik buy order var ve bunun 1500 btc lik kısmı 2100-1400 fiyat aralığında). Dolayısıyla bu coini 1400 lere kadar düşürebilmek için bu kadar coin satılmış olmalı. Ancak grafiğin hacim çubukları incelendiğinde satışların aslında son derece küçük olduğu hemen görülebilir. Yani buy orderların bir kısmı satış esnasında sanki yokmuş gibiydi.
Bir ihtimal daha var. Saldırı sırasında herkesin alım emirlerini iptal etmesi ve coinin altının boşalması ve çok küçük satışlarla bu kadar sert bir düşüşün yaşanması (Bu arada insanlar saldırı sırasında nasıl emir girdiler? çok mu şanslıydılarda, site yoğunluk sırasında onların emirlerini gerçekleştirdi bizimkileri gerçekleştiremedi bunu sizin takdirinize bırakıyorum).
-Bu eğer polonun oyunuysa bunu kesinlikle koinleri elden çıkartmak için yapmış olamaz. O zaman hem alım emirlerinin gerçekleşmesi gerekirdi hem de hacmin devasa boyutlarda olması gerekirdi. Olay sırasında coinlere bakın hepsinin işlem hacmi son derece dar. BTS de falan neredeyse hacim sıfır (Eğer hacim grafikleri ile oynama yapılmadıysa).
-Coin toplamak içinde yapmış olamaz. Dediğim gibi hacimler son derece dar. Buradan toplayarak elde edeceği kar, kaybettiği prestij neticesinde kaybettiği parayı karşılayamaz
-En akıllıca varsayım kaldıraç sistemini kullananların pozisyonlarını kapatmak için yapmış olabileceği.
-Yada gerçekten bir saldırı oldu.

Hangisi daha kötü bilmiyorum.

hero member
Activity: 756
Merit: 541
May 13, 2017, 06:04:17 PM
polo patlarsa polo da olmayan coinler değer kazanacak millet hep trexe yöneldi bakalım ne olacak bu işin sonu.

Merhaba;

Ben bu saldırıların polo'nun Bitcoin Unlimited'e verdiği destekten kaynaklandığını düşünüyorum. Bunun sonu unutulduğu gibi olmayacaktır.

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
May 13, 2017, 05:33:12 PM
polo patlarsa polo da olmayan coinler değer kazanacak millet hep trexe yöneldi bakalım ne olacak bu işin sonu.
sr. member
Activity: 476
May 13, 2017, 05:29:22 PM
Sa hayırlı geceler. Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var Sad bir miktar steem polo dan bittrex e attım fakat geçmedi. İşlem geçmişini kontrol ettiğimde gönderme işlemi başarısız diyor fakat steem coinlerim polo hesabımda da gözükmüyor Sad  ne yapmalıyım ?

yardım menüsünden konu açtım hemen anında ilgilenip hatayı düzelttiler. Hesabıma iade oldu.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
May 13, 2017, 05:24:47 PM
poloniexe ether atayım dedim 0.6 ether attım ama en az 1 ether atmak gerekiyormuş. şimdi ben bunun üzerine 0.4 ether atsam olur mu. 1'e tamamlar mı? yoksa direk 1 mi atayım

0.4 atsan yeterli, 1 olunca hesabına yansıyor toplam.
newbie
Activity: 50
Merit: 0
May 13, 2017, 05:21:52 PM
poloniexe ether atayım dedim 0.6 ether attım ama en az 1 ether atmak gerekiyormuş. şimdi ben bunun üzerine 0.4 ether atsam olur mu. 1'e tamamlar mı? yoksa direk 1 mi atayım
sr. member
May 13, 2017, 05:14:10 PM
sende benim gibi yanlış adrese atmışsın sanırım poloya ticket at ama geri dönüşü biraz zor

sana dönüş yaptılar mı ? ne oldu senin durum ? Ben daha önce waves çekecektim adresi yanlış girdiğimde uyarmıştı kabul etmedi. Bu sefer uyarı vermedi direk düştü hesabımdan
hero member
Activity: 714
Merit: 500
May 13, 2017, 05:01:26 PM
sende benim gibi yanlış adrese atmışsın sanırım poloya ticket at ama geri dönüşü biraz zor
sr. member
May 13, 2017, 04:59:37 PM
Sa hayırlı geceler. Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var Sad bir miktar steem polo dan bittrex e attım fakat geçmedi. İşlem geçmişini kontrol ettiğimde gönderme işlemi başarısız diyor fakat steem coinlerim polo hesabımda da gözükmüyor Sad  ne yapmalıyım ?

hero member
Activity: 714
Merit: 500
May 13, 2017, 02:14:39 PM
adresinizin yanında birde tag kısmına bazı sayılar girmeniz gerekiyor. depozit yada withdrawal yaparken her iki kısmıda doğru olarak doldurup göndermelisiniz.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
May 13, 2017, 01:50:59 PM
poloda ripple deposit kısmında şöyle bir uyarı çıkıyor "IMPORTANT: The first time you deposit to a Ripple deposit address, 20 XRP will be held there in order to reserve the address. This is because the Ripple network requires a minimum of 20 XRP to be in any active address. The money does not go to anyone, and the difference will be credited to your account if the minimum requirement is ever lowered. Once you have funded your deposit address with 20 XRP, you will be able to deposit any amount and receive your full deposit. Please note that if you generate a new deposit address, you will have to fund that one with 20 XRP as well."

Bu ne anlama geliyor. Ayrıca withdraw kısmında Adress satırının altında Destination Tag diye bir bölüm daha var bu bölüme ne yazmamız gerekiyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Tag olayını bilmiyorum XRP ye özel olabilir de, diğer uyarı POLO ya yatıracağınız tutar ilkse 20 XRP network tarafından rezerv edilir kesilir diyor. Minimumu karşılayacak bir tutar göndermelisiniz ilk seferde
full member
Activity: 142
Merit: 100
May 13, 2017, 12:46:42 PM
poloda ripple deposit kısmında şöyle bir uyarı çıkıyor "IMPORTANT: The first time you deposit to a Ripple deposit address, 20 XRP will be held there in order to reserve the address. This is because the Ripple network requires a minimum of 20 XRP to be in any active address. The money does not go to anyone, and the difference will be credited to your account if the minimum requirement is ever lowered. Once you have funded your deposit address with 20 XRP, you will be able to deposit any amount and receive your full deposit. Please note that if you generate a new deposit address, you will have to fund that one with 20 XRP as well."

Bu ne anlama geliyor. Ayrıca withdraw kısmında Adress satırının altında Destination Tag diye bir bölüm daha var bu bölüme ne yazmamız gerekiyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
newbie
Activity: 40
Merit: 0
May 13, 2017, 12:44:18 PM
Poloniex herhalde istediği zaman fiyata etki etmek istiyor veya birilerine kazandırmak.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
May 13, 2017, 12:33:50 PM
bagısıklık kazandı millet artık.
düştüğü gibi 1 saat içnde eski haline geldi nerdeyse koinler.
bu arada yinede poloniex allah belanı versin.
hero member
Activity: 756
Merit: 541
May 13, 2017, 11:05:09 AM
Bahtımın içine edeyim. Eldeki son BTC'leri site saçmalamadan önce çekmiştim. Şimdi ise herşey dumpanmış elde btc yok. Shocked

sr. member
Merit: 257
May 13, 2017, 10:45:05 AM
ve beklenen kısa surede tekrar oldu.
tekrar scamcoin ripple 2.sıraya yerleşti.
cok scam bir coin bu canım  Grin Grin

1   Bitcoin Bitcoin   $28,603,252,393   
2   Ripple Ripple   $8,360,716,642   
3   Ethereum Ethereum   $8,284,888,988   $90.48   

trollere selam olsun. Grin

Bu site kullanıcıları enteresan. Ripple ve Ethereum'a ilginin çok fazla olduğunu ve bu talebin fiyatları yükselteceğini söylüyorum bana diyorlarki Ripple'de yapıp Wawes'te yapamadığın ne var? Yahu birader ben talebe bakarım gerisi beni ne ilgilendirir? Param katlanmış mı, katlanmış ona bakarım. Ripple ve Ethereum'da 1 yatırdım 4e katladı ve katlanmaya devam edecek. Millet scam diyedursun, analizler önümde talep çok yüksek

Ethereum'a Hollanda, İsviçre, Venezuela, Singapur ve Japonya'dan
Ripple'ya Amerika, İngiltere, Hollanda, Singapur ve Avusturalya'dan talep var.

Talebin geldiği ülkeler venezuela hariç bankalar cenneti demekki bu para birimlerinin ilk üçte olması tesadüf değil. Venezuela'da enflasyondan dolayı insanlar parasını kaybediyordu. Venezuela halkı gitti elde olan parasıyla Ethereum'a yatırım yaptı. Ethereum'da anlık büyük düşüşler olmaz çünkü insanlar bunu uzun vadeli yatırım olarak aldı.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
May 13, 2017, 10:26:56 AM
ripple patlamaya hazır bir bomba olarak görüyorum. En ufak bir olumlu haber rippleyi uçuşa geçirecektir diye düşünüyorum. YTD.

evet aynen, patlıyor şu anda  Grin
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
May 13, 2017, 10:26:54 AM
Diğer konuya yazdım, buraya da yazayım.
2-3 saattir işlem yapılamıyor. DDOS falan diyorlar hikaye. Her tarafı çalışıyor sitenin, trollboxdan tut, balanslara, margin durumuna, işlem geçmişine kadar. ama order çalışmıyor.
Daha önce de yazdığım gibi, kimse al-sat emri giremiyor ama birileri takır takır boşaltıyor.
Bütün büyük margin coinlerde buy-sell aralığı açıldı. misal BTS sell 2092 sat - buy 1900 sat daha da boşaltıyorlar. STR sell 2228 sat - buy 1773 sat onu da boşaltıyorlar daha.
ETH sell 0.0507 - buy 0.0495 vs. vs. hepsi de dumplanıyor birileri tarafından, onlar her kimse işlem yapabiliyor, biz yapamıyoruz ne hikmetse. Durum hiç normal de görünmüyor, umarım sonu kötü olmaz.
Jump to: