Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 228. (Read 466907 times)

ikm
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
February 04, 2017, 08:49:35 AM
Biraz da hacimsiz coin lerden kenara alıp atıyorum NOBL (nobbleCoin) den de biraz aldım. Yüksek meblağlar ile girmiyorum çöp olsada can yakmayacak artarsa %50 kar kardir dedirtecek cinsten miktarlarla.
Hazır btc artışı varken, yeni yıla el de birkaç altcoin tutarak başlamak mantıkı geliyor

en iyi illaki vurur bende aynı mantıktayım 50 lira 100 lira alıcan ne kazandırdı kardır diyip kaçcan
batarsada ağlatmaz en azından  Grin
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
February 04, 2017, 08:21:13 AM
Ne bbr imiş ya  çıktı indi şimdi tekrar çıktı 3x den fazla yaptı
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
February 03, 2017, 11:53:10 AM
Biraz da hacimsiz coin lerden kenara alıp atıyorum NOBL (nobbleCoin) den de biraz aldım. Yüksek meblağlar ile girmiyorum çöp olsada can yakmayacak artarsa %50 kar kardir dedirtecek cinsten miktarlarla.
Hazır btc artışı varken, yeni yıla el de birkaç altcoin tutarak başlamak mantıkı geliyor
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
February 03, 2017, 11:49:47 AM
Decred alacaktim guvenemedim.  Keske alsaymisim biraz
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
February 03, 2017, 08:35:00 AM
xrp  ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Ondanda biraz aldım

xrp akümülasyon fazında gibi, iki kere toplayıp saldılar, ben de ayak uydurmaya çalışıyorum.
legendary
just in case
February 03, 2017, 06:30:42 AM
xrp  ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Ondanda biraz aldım
sr. member
February 03, 2017, 02:57:16 AM
hem xem aldım hem de unty aldım bakalım tutacak mı şansa kadere ,
siz yatırım tavsiyesinde bulunmadınız fikrinizi söylediniz. bende riske girdim  batarsa batar çekemeycem
legendary
just in case
February 03, 2017, 02:50:54 AM
xvc - vcash 2x yaptı. Şimdi benzerini Unity de bekliyorum
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
February 03, 2017, 02:45:34 AM
dün gece pascaldan çıktım, kolay kolayda girmem
decred, xem yakın takip ediyorum

mesajımın üstünden 1 hafta geçmiş
ben xem aldım 640 dan 500 sata kadar geriledi, dün akşamki pumpla şuan artıdayım
decr, 0.0015 seviyesindeydi almadım, 0.0028 e kadar pumplandı, şuan 0.0025  seviyelerinde  Angry

xemden yeni bir pump dalgası bekliyorum , bakalım bu kez tutacak mı Smiley

SJCX de biraz kıpırdaıma var bir şey çıkar mı sizce pump yani ??
takip etmediğim bir coin, ama arada pump görüyor, yorum yapamam
sr. member
February 03, 2017, 02:28:19 AM

ben xem aldım 640 dan 500 sata kadar geriledi, dün akşamki pumpla şuan artıdayım
decr, 0.0015 seviyesindeydi almadım, 0.0028 e kadar pumplandı, şuan 0.0025  seviyelerinde  Angry

SJCX de biraz kıpırdaıma var bir şey çıkar mı sizce pump yani ??
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
February 03, 2017, 01:44:34 AM

hero member
Activity: 1330
Merit: 533
February 02, 2017, 06:23:50 PM
Yobitte şu parayı baya şişiriyorlar, kumarbaz varsa baksın.
member
Activity: 105
Merit: 10
February 02, 2017, 05:12:10 PM
BELA da ara sıra pump yapılan coinler arasında. Grafiği genişletin ve geçmişte ne olduğuna bakın. Coinle ilgili bir gelişme yoksa ve btcusd yönü yukarıysa eskisinden farklı bir şey olmayacaktır, sağlam pump sonrası sağlam dump gelecektir.
Böyle dandik coinlerde duvarlara asla güvenmeyin.
Pump yapılırken 100 bitcoinlik alım duvarı konulunca herkes "oha duvara bak, buna satan da ağır maldır yani bu kadar destek varken nasıl düşsün fiyatı" gibi düşünülebilir ama çok yanlış bu. Duvar konulunca genelde panik alım sonucunda alım fiyatının %1 ila %5 fazlasından alımlar başlar. İşte o satmak için son şanstır. Klasik bir taktik mesela bu dediğim, 2-3 gün önce NEOS'ta da yapılmıştı.
30 dakika sonrasında ise dump trendi başlar ve "ahh satacaktık o duvara yaa" lar başlar. (tabi her pumpta bu olacak diye bir şey yok, farklı yöntemler var.)
Derken, 3-4 gün içinde 24h hacmi 10 btc'nin altına inmiştir bile. Sonra ya poloniexten kaldırılır ya da fiyati çok düşükten aylar sonra yeni bir pump vee geçmişte yaptığını tekrar eden balinalar yine kâr ederler.
Belada dün akşam 4 dakika içinde 450btcden 230lara düşüş olmuştu.
Umarım gün gelir o balinalardan oluruz
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
February 02, 2017, 04:42:28 PM
BELA da ara sıra pump yapılan coinler arasında. Grafiği genişletin ve geçmişte ne olduğuna bakın. Coinle ilgili bir gelişme yoksa ve btcusd yönü yukarıysa eskisinden farklı bir şey olmayacaktır, sağlam pump sonrası sağlam dump gelecektir.
Böyle dandik coinlerde duvarlara asla güvenmeyin.
Pump yapılırken 100 bitcoinlik alım duvarı konulunca herkes "oha duvara bak, buna satan da ağır maldır yani bu kadar destek varken nasıl düşsün fiyatı" gibi düşünülebilir ama çok yanlış bu. Duvar konulunca genelde panik alım sonucunda alım fiyatının %1 ila %5 fazlasından alımlar başlar. İşte o satmak için son şanstır. Klasik bir taktik mesela bu dediğim, 2-3 gün önce NEOS'ta da yapılmıştı.
30 dakika sonrasında ise dump trendi başlar ve "ahh satacaktık o duvara yaa" lar başlar. (tabi her pumpta bu olacak diye bir şey yok, farklı yöntemler var.)
Derken, 3-4 gün içinde 24h hacmi 10 btc'nin altına inmiştir bile. Sonra ya poloniexten kaldırılır ya da fiyati çok düşükten aylar sonra yeni bir pump vee geçmişte yaptığını tekrar eden balinalar yine kâr ederler.
member
February 02, 2017, 04:33:07 PM
Bir coin de zarar edildiğinde takılıp kalınmaması gerektiğini düşünüyorum o sırada başka fırsatları kaçırabilirsiniz.
İlk defa kararsız kaldım bana çok iyi kazandırmıştı bela ta ki dikkatsizlik yapıncaya kadar. Fakat fikriniz için teşekkür ederim. Bu coin gerçekten BELA oldu
legendary
just in case
February 02, 2017, 04:17:15 PM
Bir coin de zarar edildiğinde takılıp kalınmaması gerektiğini düşünüyorum o sırada başka fırsatları kaçırabilirsiniz.
member
February 02, 2017, 04:13:20 PM
PINK, MYR, BELA ve NOTE'un pumplanması muhtemeldi aslında ama zamanlaması biraz şaşırttı. BTC yatay seyirdeyken oluyordu böyle şeyler. 0.1 btc ile falan girseydik iyi kâr edebilirdik.
Bundan sonra sırada AMP, SJCX, belki DOGE ve ARDR olabilir, flash crash olabileceği için ölü fiyattan alım emri girebilirsiniz bunlara.
ZEC yavaş yavaş eriyor, bunun başlıca sebeplerinden biri BTC fiyatının artması. İkincisi ise şu: http://whattomine.com/coins
Hala mining profitability listesinin başında. Kazan satıyor yani, arkasında destek de yok. Polo ZEC'i margin'e eklese güzel fırsatlar doğabilirdi.

BTC fiyatındaki artış devam ederse ETH ve ZEC başta olmak üzere tüm coinler kıpkırmızı olacak, ona göre işlem yapmanızı öneririm.
Exp aldık eskiye düştü bu ne böyle    satsam mi daha iner mi?   Ne yapayım bilmiyorum
EXP 30k'dan alıp 32k'dan çıktığım coin. Ben de bundan sonrasını kestiremiyorum.
Sizce bela erimeye devsm eder mi ? Yoksa belacam vb. Tekrar değer kazanma/pump yeme ihtimali var mi ? Anlık bir dalgınlıkla satış fiyatını yanlış girdim ve şuan beladayım da :/
sr. member
February 02, 2017, 12:39:20 PM
Exp de 105 btc alım var biriktirip sonra mı çıkacaklar  ? 33 e düşünce 5 bitcoin kadar yeniden alım oldu bu gün
hero member
Activity: 546
Merit: 501
February 02, 2017, 11:55:52 AM
2 aya yakın xcp nin pump yemesini bekliyordum. 0.00177 den aldığım xcp leri 2 ay beklettikten sonra dün pumptan önce %36 kar ile satınca çok sinir oldum.Adamlar sanki beni bekliyordu pump için , " şu amca satsa da hemen pumplasak " Bu nedir abi.
sen ona sinir oluyorsun ben nexium aldım 42den 2 gün önce 112 lere kadar çıktı satmadım 5 btc 16 btc oldu satmadım kısaca beterin beteri var sıkma canını

Bu sizin duygusal davranmanızdan kaynaklı birşey ben rasyonel davranacam derken , kendi analizime güvenmemekle yaptım hatayı.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
February 02, 2017, 11:36:01 AM
PINK, MYR, BELA ve NOTE'un pumplanması muhtemeldi aslında ama zamanlaması biraz şaşırttı. BTC yatay seyirdeyken oluyordu böyle şeyler. 0.1 btc ile falan girseydik iyi kâr edebilirdik.
Bundan sonra sırada AMP, SJCX, belki DOGE ve ARDR olabilir, flash crash olabileceği için ölü fiyattan alım emri girebilirsiniz bunlara.
ZEC yavaş yavaş eriyor, bunun başlıca sebeplerinden biri BTC fiyatının artması. İkincisi ise şu: http://whattomine.com/coins
Hala mining profitability listesinin başında. Kazan satıyor yani, arkasında destek de yok. Polo ZEC'i margin'e eklese güzel fırsatlar doğabilirdi.

BTC fiyatındaki artış devam ederse ETH ve ZEC başta olmak üzere tüm coinler kıpkırmızı olacak, ona göre işlem yapmanızı öneririm.
Exp aldık eskiye düştü bu ne böyle    satsam mi daha iner mi?   Ne yapayım bilmiyorum
EXP 30k'dan alıp 32k'dan çıktığım coin. Ben de bundan sonrasını kestiremiyorum.
Jump to: