Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 246. (Read 466907 times)

sr. member
Activity: 280
Merit: 250
October 06, 2016, 02:37:42 PM
Şu anda gözlemimde olanlar: LBC, birileri sürekli minelanan coinleri topluyor. 47 pumpını unutmayalım. Aynı şekilde SDC'de de toplama var. 8400 civarı da NAV. Haftasonu en az biri yükselecektir. Para dağıtılabilir. Ben Factom dumpını kaçırdığıma yanıyorum. Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed

LBC dediğim gibi oldu. Nav'da halen 8000-8400 arası iyi bir alım gibi. Balina desteğini çekmedi, ufak ufak topluyor gibi. SDC'de bollingerı yukarı kırmak üzere gibi, ama dump da gelebilir. Emin değilim.

Nav içinde Sdc içinde bende yükseliş gözükmüyor. Özellikle Nav hacim azalıyor BB ye göre aşağı gelecek gibi. SDC içinse kararsız gözüküyor yukarıda aşağıda gidebilir. Stratejime göre ise her ikiside tut diyor. Strateji başarısı nav için oldukça yüksek ama, sdc için test değerlerine göre genelde zarar yazmış.
Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte eğer kar yapmışsam riske girmem karımı alır çekilirdim. Tabi tercih ve risk size kalmış.

Hocam sdc'den ben güzel kar yaptım, şu anda da biraz şansımı zorluyorum açıkçası. Aşağıdaki grafikte şemsiye oluşuyor gibi. Ucuna kadar dalgaları yakalamaya çalışıyorum. Tabii daire içinde olan yere de dokunabilir. 180 direnç oldu hep. Ancak benim gözlemlediğim, birbirine benzer ufak alımlarla birilerinin çaktırmadan topladığı. Tabii wallar kalkmazsa yükseliş zor. Başka balina aşağıda istiyorsa fiyatı aşağıya itmeye çalışacaktır. Uzun dönem için SDC güzel yatırım. Ancak en az 1-2 AY unutacak paranız olmalı. Marketplace tarihi duyurulduğunda 2-3x rahat yapar. Marketcapi 9.3m civarı.

Nav için de yine kısa vadede balinalar desteğini çekmediği için ufak bir sıçrama daha olabilir, sonra 7000lerde supporta çarpana kadar serbest düşüş olabilir.

Bu arada ben henüz Nav ve SDC almadım, istediğim değerlere düşmedi. Zaten piyasa AŞIRI HAREKETSİZ.

cryptowat  30 dakikalik artislara bakmak istedigimde 3-4 ay oncesini goremiyorum. tum zamanlarin 30 min lik grafiklerine nasil bakabilirim?
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
October 06, 2016, 09:22:35 AM
Lafı uzatmak istemiyorum. REP'te yükseliş bekliyorum (bunu yazdığımda 115 idi şu an 122)
Buralardan alınabilir, yatırım tavsiyesi değildir

Monero buralarda daha takılacak gibi
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
October 06, 2016, 08:53:22 AM
Factomda buyuk bir yukselis bekliyorum. En az 550 en fazla 700 uzerine kadar yolu var. Son buyuk dumplarda balina duvarlari da doldu. 370 civari akumule devam ederken, satim emirlerinin biriktigi 400e kadar bir alim yaptilar, market de katilinca ufak bir pump olmus oldu. Simdi dunden beri 440a kadar biriken satimlari aliyorlar gibi. Grafige bakarsaniz alinan coinlerin ancak yarisi tekrar satiliyor ve yine grafik de cikis trendinde, bullish gibi. 410-420 arasi long acmayi planliyorum. Bu arada dalgalari da yakaladim iki kez, hatiri sayilir bir miktar aldim. En son 440 satip 425 civari kapatim shortu. Simdi yuklu long acmayi dusunuyorum.
hero member
Activity: 518
Merit: 500
October 02, 2016, 09:56:31 AM
CGA nedir ne değildir hiç bilmiyorum ama nedense market depth grafiğine iyi güldüm Cheesy Cheesy 10 btc ile alıyorlar bakalım aşabilecek mi duvarı

yüzde 20 gibi görünen yüzde 500 yapmışlar 4000 indirip 20000 çıkardılar aq denk getirien aq btc nin kazara elinde olan varsa iyi kazanç
newbie
Activity: 25
Merit: 0
October 02, 2016, 09:45:15 AM
Factom guzel kar getirdi.
legendary
October 02, 2016, 06:09:42 AM
CGA nedir ne değildir hiç bilmiyorum ama nedense market depth grafiğine iyi güldüm Cheesy Cheesy 10 btc ile alıyorlar bakalım aşabilecek mi duvarı
legendary
October 01, 2016, 03:41:37 PM
Çok hareketli bir gündü, Monero, Ripple, hele hele Factom çok iyi fırsatlar sundu.
1CR bundan sonra dump'a başlar yavaş yavaş, aman dikkat. Pump-dump coinlerde sert düşüşleri alım fırsatı olarak görmek doğru olmayabilir.
FCT düşüşü iyi kâr ettirdi, kim niye dumpladı fikrim yok. Yanlışlıkla satmış bir balina olabilir belki
Monero ve Ripple düşüşte değil mi?
Coin düşerken nasıl kar ediyorsunuz.  Açığa satış, açığa alış denilen olayla mı,
Yoksa fiyat dalgalanmalarında al sat yaparak mı?
Evet düşüşte. 1285'ten xrp aldım mesela tutuyorum.
İnsanlar panikliyor ve elindekilerin tamamı ile hemen işlem yapıyor, bu panik noktalarını iyi yakalamak lazım.
FCT aniden dumplandı, hemen sonra Buy Orders'taki miktar kademeli olarak artıyordu ve herkes kararsızdı bu belliydi. Sonra birileri aldı, birileri daha çok aldı ve toparlandı fiyat.

Bir de şunu tecrübe ettim: 1CR pumplanırken çok fiyat farkı oluyordu ve bu fiyat farkına rağmen birileri deli gibi satış emirlerinden almaya devam ediyordu. Bunun açıklaması şuymuş "ne pahasına olursa olsun almak." Yani +-%5 fiyat farkına rağmen birileri almaya devam ediyorsa, muhtemelen yön yukarı.
legendary
October 01, 2016, 03:38:40 PM
Çok hareketli bir gündü, Monero, Ripple, hele hele Factom çok iyi fırsatlar sundu.
1CR bundan sonra dump'a başlar yavaş yavaş, aman dikkat. Pump-dump coinlerde sert düşüşleri alım fırsatı olarak görmek doğru olmayabilir.
FCT düşüşü iyi kâr ettirdi, kim niye dumpladı fikrim yok. Yanlışlıkla satmış bir balina olabilir belki
Coin düşerken nasıl kar ediyorsunuz.  Açığa satış, açığa alış denilen olayla mı,

Aynen o denilen olayla. Margin trade ile short pozisyon açıp düştüğünde geri aldığınızda ya da direk pozisyonunuzu kapadığınızda durum böyle oluyor. Tabii bunun kendince riskleri de var. Bazen patlayabiliyorsunuz zira coinin nereye çıkacağı hiç belli olmuyor, likude olabiliyor paranız. Tecrübe edinmek için ufak miktarlarla başlanabilir, ancak shortçuların da ağladığı çok olmuştur. Wink
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
October 01, 2016, 03:18:17 PM
legendary
October 01, 2016, 01:58:27 PM
sr. member
Activity: 456
Merit: 261
October 01, 2016, 05:07:53 AM
Bu gece 1CR'den 0.03 BTC kazandım iyi geldi. Panik anında doğru işlemler yaptım, çok açık fiyat farkı vardı, ondan yararlandım baya. Cheesy
122'den monero aldım, dün 1422'den aldığım XRP'leri bozdurdum. 430'dan da birazcık FCT aldım. Bakalım ne olacak
Allah bereket versin baya hızlı bir gece olmuş onu alıp onu satmışsınız sürekli işlem Smiley
legendary
October 01, 2016, 04:30:59 AM
Bu gece 1CR'den 0.03 BTC kazandım iyi geldi. Panik anında doğru işlemler yaptım, çok açık fiyat farkı vardı, ondan yararlandım baya. Cheesy
122'den monero aldım, dün 1422'den aldığım XRP'leri bozdurdum. 430'dan da birazcık FCT aldım. Bakalım ne olacak
hero member
October 01, 2016, 03:20:27 AM
bu nxt ne olacak acayip kaktırdılar !  Angry Angry Angry Angry Angry Cry Cry Cry Cry Cry

zarar yüzde elli geçti aq
legendary
September 30, 2016, 03:41:48 PM
Dün elim maidsafe 13700 alımından döndü, pişman oldum almadığıma. Şimdi ise short yapabilecek hedef belirlemeye çalışıyorum. Önerisi olan var mı?

Ayrıca iki gündür ripple'da güzel margin oldu, birkaç kere kötü hareket yapsam da genel olarak karlıydı. Şimdi tekrar 1100-1200 bandına mı yoksa 1600 denemesi mi bunun kararını vermeye çalışıyorum. Bir iki saat daha böyle giderse iyice sıkışacak bollingerlar. Çift tarafa hareket olabilir. Ancak dün 1480-1550 arası baya bir yığılan alımları topladılar, burada bırakacaklarına inanmıyorum. Yine de long pozisyonu açmaya yemiyor, yükselse de shortlasam diye bekliyorum.
sr. member
Activity: 456
Merit: 261
September 27, 2016, 10:13:07 AM
Şu zamanlar altcoin alıp beklemek daha mantıklı o zaman çoğu coin çakıldı resmen
hero member
September 27, 2016, 08:37:50 AM
acayip durağan bu aralar niye moddysten mi ki Cheesy
polonun notumu dütşü nedir...

en kötü günde 1 coin yüzde yüzü geçerdi şimdi duruldu ortalık!!! niye acaba
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
September 27, 2016, 08:20:51 AM
bütün coinler düşüyor ama hacim de büyük bir değişim yok.
para çıkışı kime göre neye göre? birileri satarken birileri de almıyor mu?
dolayısı ile bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum ben.

ben 38 den aldım fiyat 40 oldu, 40 tan sattım 39 a düştü. o aradaki farkı geri coin e yatırmamışsam sistemden para çıkışı olmuştur o yüzden marketcap ortalamCoinFiyatı*coinAdeti ile hesaplanıyor. Bu demek değilki adam aldı parayı karı kıza yatırdı . USD ye dönmüştür atıyorum TL ye atıyorum RUR a dönmüştür. Coinlerde genel olarak düşüş varsa adamlar coin Dışındaki para birimine dönüyor demektir. USD gibi.

Bende bu gün anlama kıtlığı var.
Bende TL/USD var sen altcoin i btc ye çevirdin sonrada btc yi bana sattın USD aldın.
bir şey fark etmedi. sadece sen çıktın yerine ben girdim  kripto para uzayına. Smiley

Evet abi ben çıktım sen girdin ama ben 38 den aldıgımı 40 dan kitledim sana. 2 tl lik artış, yani kar marjım sistemden benim çektiğim para oluyor.

Yani demeye çalıştığım şey şu daha önceden coin leri pumplayanlar elde ettikleri karı, pumplanmış fiyatlardan satarak, kar marjlarını realize etmiştir, sonra USD de kalmıştır.
Ben poloniex den şüpheleniyorum şüpheli işlemler yapıyor olabilir. Niye diye sorarsanız çoğu coin e girin bir - iki aylık hepsinin pump grafikleri birbirine benziyor. Yada çok güzel bir pump oluşumu var hep beraber girip pump atıp karlarını alıp çıkıyorlar
hero member
Activity: 756
Merit: 505
September 27, 2016, 08:13:40 AM

ben 38 den aldım fiyat 40 oldu, 40 tan sattım 39 a düştü. o aradaki farkı geri coin e yatırmamışsam sistemden para çıkışı olmuştur o yüzden marketcap ortalamCoinFiyatı*coinAdeti ile hesaplanıyor. Bu demek değilki adam aldı parayı karı kıza yatırdı . USD ye dönmüştür atıyorum TL ye atıyorum RUR a dönmüştür. Coinlerde genel olarak düşüş varsa adamlar coin Dışındaki para birimine dönüyor demektir. USD gibi.

Bende TL/USD var sen altcoin i btc ye çevirdin sonrada btc yi bana sattın USD aldın.
bir şey fark etmedi. sadece sen çıktın yerine ben girdim  kripto para uzayına. Smiley

Bende anlamadım poloniexde cuma aksamından sonra coğu alt coin düşüşte Allahtan ufak bir kar yapmış  Btc ye dönmustum takipteyim Bakalım
legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
September 27, 2016, 07:58:40 AM

bir şey fark etmedi. sadece sen çıktın yerine ben girdim  kripto para uzayına. Smiley
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
September 27, 2016, 07:53:50 AM

Jump to: