Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 247. (Read 466907 times)

legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
September 27, 2016, 07:49:16 AM
bütün coinler düşüyor ama hacim de büyük bir değişim yok.
para çıkışı kime göre neye göre? birileri satarken birileri de almıyor mu?
dolayısı ile bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum ben.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
September 27, 2016, 06:05:09 AM
para lazım oldu demekki piyasada para çıkışı var
sr. member
Activity: 300
Merit: 250
September 26, 2016, 08:02:05 PM
bir haltlar dönüyor piyasada. neredeyse tüm altcoinler kırmızı ve btc de herhangi bir ciddi artış yok. ne olaki acaba?
full member
Activity: 122
Merit: 100
September 26, 2016, 04:24:04 PM
piyasa çok sessiz  Grin   gene uçurucaklar yakında bir şeyleri

exp ve emc2 aldım elimde kaldı maaliyetler güzel ama hacim çok düşük Smiley
sr. member
Activity: 456
Merit: 261
September 26, 2016, 12:43:22 PM
xem'de düşüş görünüyor şuan 828 SAT. Alım yapılabilir mi sizce bu fiyattan?
legendary
Activity: 2240
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
September 25, 2016, 06:00:17 AM
NAUT pumplanıyor şuan. Bir süredir düşüşteydi. Alım için iyi bir zaman olabilir bu fiyatlar diye düşünüyorum .
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
September 24, 2016, 04:39:45 PM
Şu anda gözlemimde olanlar: LBC, birileri sürekli minelanan coinleri topluyor. 47 pumpını unutmayalım. Aynı şekilde SDC'de de toplama var. 8400 civarı da NAV. Haftasonu en az biri yükselecektir. Para dağıtılabilir. Ben Factom dumpını kaçırdığıma yanıyorum. Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed

LBC dediğim gibi oldu. Nav'da halen 8000-8400 arası iyi bir alım gibi. Balina desteğini çekmedi, ufak ufak topluyor gibi. SDC'de bollingerı yukarı kırmak üzere gibi, ama dump da gelebilir. Emin değilim.

Nav içinde Sdc içinde bende yükseliş gözükmüyor. Özellikle Nav hacim azalıyor BB ye göre aşağı gelecek gibi. SDC içinse kararsız gözüküyor yukarıda aşağıda gidebilir. Stratejime göre ise her ikiside tut diyor. Strateji başarısı nav için oldukça yüksek ama, sdc için test değerlerine göre genelde zarar yazmış.
Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte eğer kar yapmışsam riske girmem karımı alır çekilirdim. Tabi tercih ve risk size kalmış.

Hocam sdc'den ben güzel kar yaptım, şu anda da biraz şansımı zorluyorum açıkçası. Aşağıdaki grafikte şemsiye oluşuyor gibi. Ucuna kadar dalgaları yakalamaya çalışıyorum. Tabii daire içinde olan yere de dokunabilir. 180 direnç oldu hep. Ancak benim gözlemlediğim, birbirine benzer ufak alımlarla birilerinin çaktırmadan topladığı. Tabii wallar kalkmazsa yükseliş zor. Başka balina aşağıda istiyorsa fiyatı aşağıya itmeye çalışacaktır. Uzun dönem için SDC güzel yatırım. Ancak en az 1-2 AY unutacak paranız olmalı. Marketplace tarihi duyurulduğunda 2-3x rahat yapar. Marketcapi 9.3m civarı.

Nav için de yine kısa vadede balinalar desteğini çekmediği için ufak bir sıçrama daha olabilir, sonra 7000lerde supporta çarpana kadar serbest düşüş olabilir.

Bu arada ben henüz Nav ve SDC almadım, istediğim değerlere düşmedi. Zaten piyasa AŞIRI HAREKETSİZ.

hero member
Activity: 714
Merit: 500
September 24, 2016, 04:20:20 PM
Şu anda gözlemimde olanlar: LBC, birileri sürekli minelanan coinleri topluyor. 47 pumpını unutmayalım. Aynı şekilde SDC'de de toplama var. 8400 civarı da NAV. Haftasonu en az biri yükselecektir. Para dağıtılabilir. Ben Factom dumpını kaçırdığıma yanıyorum. Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed

LBC dediğim gibi oldu. Nav'da halen 8000-8400 arası iyi bir alım gibi. Balina desteğini çekmedi, ufak ufak topluyor gibi. SDC'de bollingerı yukarı kırmak üzere gibi, ama dump da gelebilir. Emin değilim.

Nav içinde Sdc içinde bende yükseliş gözükmüyor. Özellikle Nav hacim azalıyor BB ye göre aşağı gelecek gibi. SDC içinse kararsız gözüküyor yukarıda aşağıda gidebilir. Stratejime göre ise her ikiside tut diyor. Strateji başarısı nav için oldukça yüksek ama, sdc için test değerlerine göre genelde zarar yazmış.
Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte eğer kar yapmışsam riske girmem karımı alır çekilirdim. Tabi tercih ve risk size kalmış.
legendary
September 24, 2016, 03:17:54 PM

legendary
Activity: 1862
Merit: 1019
September 24, 2016, 06:11:05 AM
DOGE'nin hacimde yükseliş var ancak fiyat aynı yerde 38 satta duruyor. Dün 36'ya kadar salınmıştı ancak hemen toparladı, geçen hafta da birilerinin toplamaya çalıştığını biliyoruz. Beklenen hareket bu 1-2 hafta içinde gelecek mi acaba?
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
September 24, 2016, 05:47:31 AM
Aramızda gizli gizli DOGE tutan kaç kişi var? Cheesy
36 al 40 sat duzenli olarak yapmaya çalısıyorum. elimde btc oldugu surece. bu aralıkta kaybetmek imkansıza yakın
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
September 24, 2016, 05:32:42 AM
Polo trollbox'ta "buy xcoin" ve "doge to da moon" gibi şeyler yazanları ve pump-dump duyurusu yapanlar banlanır. 5 bitmark değersiz zaten boşver gitsin Smiley

Şimdi gelelim benim düşüncelerime (tavsiyelerime değil)

DOGE: 38'den al tut (uzun vadeli, margin önermiyorum)
XMR: kararsızım ama 168 geçici bir taban olabillir
SC: 75-80'lere buy girilebilir.
FCT: Panik satışlarında sert düşüş olursa alınabilir
STEEM, Pink, burst, naut, myr, etc: bulaşmayın
NOTE: pump gelebilir, 1700 taban gibi

Müsaadenle ben de bir şeyler eklemek isterim hocam;

DOGE: Aynı şekilde al tut
XMR: Ben yönün yukarı olduğunu düşünüyorum, piyasa değeri hala çok az.
FCT: Uzun vadede yön aşağı
STEEM: Yön Aşağı, gelip geçici bir proje

eyvallah hocam.

bugün rüyamda poloda yatırım yaptığım coini inanılmaz şişirmişlerdi %2000 falan, çok da güzel btc kazanmıştım hatta balance kısmında 11 btc yazıyordu. sonra zengin bunalımına girmiştim yani nedense sevinmemiştim hiç Cheesy neyse,

factom tahmin ettiğim gibi tekrardan panik satışı yaptı, hatta iki kez yaptı, o panikteki alsaydınız %18 kardaydınız şimdi, ama çok iyi takip etmek lazım en dipten alabilmek için.
FCT: bundan sonra ne olacağı konusunda bir fikrim yok ama eninde sonunda 600'ün üstünü görür herhalde.
doge'ye 36 ve 37'den buy girebilirsiniz.

balinaysanız ve pumplanacak coin arıyorsanız NOTE şu an çok müsait buna, market depth'e bakarsanız 1900'lerden satanlar ümidi kesmiş görünüyor(belki de baskı kurmak içindir ama sanmıyorum), yani fiyat altlara doğru yığılmış durumda. çok bitcoinim olsa yavaş yavaş 1800-2000 aralığından toplayıp fiyatı yavaş yavaş arttırırdım. (tabi bunu zamana yayarak yapılması lazım, sonuçta millet sabırsız. sıkılan satıyor) yavaşça pumplarsanız dump da yavaş olacaktır(bu %99 böyle oluyor, hızlı pumplanan hızlı dumplanır.), hacmi de 100 btc üstünde tutmalısınız. bu şekilde iyi para kazanabilirsiniz ama önce balina olmanız gerek Cheesy

ama mesela EMC2'de aynı durum yok, pumplamaya kalksanız 300'e kadar 2 bitcoin falan var zaten. XCN, BURST, hele hele NAUT pumplamaya hiç müsait değil. önemli olan düşük fiyattan bolca toplamak. gerisi basit: şişir şişir sat Cheesy
hacimli coinleri şişirmek için daha güçlü balina olmalısınız. hacimsiz coinleri düşük maliyetlerle şişirebilirsiniz. dediğim gibi note uygun görünüyor şu an için.
legendary
September 24, 2016, 05:15:24 AM
legendary
September 23, 2016, 05:25:47 AM
Bana da öyle geliyor. İki yöne de hareket mümkün. Gui wallet daha çıkmadı, çıktığında muhakkak bir artış olacaktır. İyi takip edip Gui wallet öncesi 150 altı alınabilir. Öte yandan fct de çekici fiyatlara inmeye başladı. Hemen olmasa bile 450 civarı alınıp kenara koyulabilir.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
September 23, 2016, 04:47:17 AM

Code:
Monero sanki bu haftasonu bir çıkış yapacak, ytd.

Bana piyasa kararsız gibi geliyor usta ; eğer yeni bir haber yoksa 145 lere kadar çekilmesini bekliyorum.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
September 23, 2016, 04:39:01 AM
Monero sanki bu haftasonu bir çıkış yapacak, ytd.
member
Activity: 84
Merit: 10
September 22, 2016, 04:19:52 PM
Steem artışa geçti 92binden işlem görüyor.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
September 22, 2016, 11:04:51 AM
Smiley coin çıkmadan 37 den alabilirim inş
legendary
Activity: 1424
September 22, 2016, 10:51:36 AM
Aramızda gizli gizli DOGE tutan kaç kişi var? Cheesy
legendary
Activity: 1232
September 22, 2016, 10:08:01 AM
Polo trollbox'ta "buy xcoin" ve "doge to da moon" gibi şeyler yazanları ve pump-dump duyurusu yapanlar banlanır. 5 bitmark değersiz zaten boşver gitsin Smiley

Şimdi gelelim benim düşüncelerime (tavsiyelerime değil)

DOGE: 38'den al tut (uzun vadeli, margin önermiyorum)
XMR: kararsızım ama 168 geçici bir taban olabillir
SC: 75-80'lere buy girilebilir.
FCT: Panik satışlarında sert düşüş olursa alınabilir
STEEM, Pink, burst, naut, myr, etc: bulaşmayın
NOTE: pump gelebilir, 1700 taban gibi

Müsaadenle ben de bir şeyler eklemek isterim hocam;

DOGE: Aynı şekilde al tut
XMR: Ben yönün yukarı olduğunu düşünüyorum, piyasa değeri hala çok az.
FCT: Uzun vadede yön aşağı
STEEM: Yön Aşağı, gelip geçici bir proje
Jump to: