Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 248. (Read 466907 times)

sr. member
Activity: 378
Merit: 250
September 22, 2016, 10:00:29 AM
Steemde ki bu düşüşün nedeni ne sürekli düşüşte. Kaçırdığım birşey mi var?
Gecmısıne bakarsanız cok sısmıs oldugunu gorursunuz zamanında.
Coinlerin tüm geçmiş değerlerine bakabilecegimiz bir site var mı?

http://coinmarketcap.com/ sitesinden bakabilirsin. Neredeyse bütün coinler var. Ben burdan takip ediyorum. Coinin üstüne tıklarsan geçmiş değerleri grafiklerinden görebilirsin.

sr. member
Activity: 456
Merit: 261
September 22, 2016, 09:38:20 AM
Coinlerin tüm geçmiş değerlerine bakabilecegimiz bir site var mı?
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
September 22, 2016, 09:26:18 AM
Polo trollbox'ta "buy xcoin" ve "doge to da moon" gibi şeyler yazanları ve pump-dump duyurusu yapanlar banlanır. 5 bitmark değersiz zaten boşver gitsin Smiley

Şimdi gelelim benim düşüncelerime (tavsiyelerime değil)

DOGE: 38'den al tut (uzun vadeli, margin önermiyorum)
XMR: kararsızım ama 168 geçici bir taban olabillir
SC: 75-80'lere buy girilebilir.
FCT: Panik satışlarında sert düşüş olursa alınabilir
STEEM, Pink, burst, naut, myr, etc: bulaşmayın
NOTE: pump gelebilir, 1700 taban gibi
newbie
Activity: 46
Merit: 0
September 22, 2016, 07:43:38 AM
bende onun adını yazdığımda banada 5 bitmark yolladı sonrada böyle yazınca şaşırmıştım açıkcası yeniyim buralarda. teşekkürler bilgilendirme için
legendary
Activity: 1862
Merit: 1019
September 22, 2016, 07:40:32 AM
merhabalar az önce poloniex trollbox da gezerken  " VitalikisMySon " nickli birisi geldi ve herkese bitmark dağıtıyor. sonrada böyle birşeyler yazdı bir fikri olan varmı?

Trollboxta yazan hiçbir şeye inanmayın, mümkünse takip dahi etmeyin. ETC ve ETH yükselebilir ancak bu o troll söylediği için olmaz. İnternette hiç tanımadığınız birinin sözüyle hareket etmeyin. Bu manipülasyoncuların en çok kullandığı yöntemlerden biridir.
newbie
Activity: 46
September 22, 2016, 07:26:16 AM
merhabalar az önce poloniex trollbox da gezerken  " VitalikisMySon " nickli birisi geldi ve herkese bitmark dağıtıyor. sonrada böyle birşeyler yazdı bir fikri olan varmı?

http://i.hizliresim.com/oEdLgb.jpg
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
September 21, 2016, 04:37:39 PM
sr. member
Activity: 456
Merit: 261
September 21, 2016, 04:34:40 PM
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
September 21, 2016, 02:50:25 PM
sayın bostancı üç beş alırsa 400 altı bile görülebilir aksi takdirde 800 altına düşürceklerini sanmıyorum  Grin

Önemli Duyuru

Arkadaşlar,
Ailede yaşanan bir dizi sağlık problemleri nedeniyle %100 nakite dönmüş durumdayım.
Lisk, XMR, DGB, DOGE, BTS yatırımlarımın tamamını zararına satarak çıktım.
24 tane BOBC ve bit kapital yatırımlarım dışında piyasadan elimi çekmiş durumdayım. Gönül rahatlığı ile alım satım yapabilirsiniz.

Bunun yanında,
düşmesini istediğiniz bir coin varsa 1mhandh8J4uJx18sHhgeBJWZLKxMnuqGv adresine minimum 2 mbtc de gönderip bana öm ile tx inizi ve halledilecek coin'i bildirirseniz.
poloniex de deposit eder istediğiniz coin in betini bereketini bellerim.

Gecmiş olsun. Sensiz piyasamı olur en kısa zamanda donersin umarım aramıza.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
September 21, 2016, 02:41:37 PM
dcr ile ilgili ne diyorsunuz. fazla ucuzlamadı mı?
hero member
September 21, 2016, 03:34:28 AM
Geçmiş olsun hocam önemli bir şey yoktur inşallah. Piyasanın sizsiz tadı çıkmaz. 
legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
September 21, 2016, 03:31:24 AM
sayın bostancı üç beş alırsa 400 altı bile görülebilir aksi takdirde 800 altına düşürceklerini sanmıyorum  Grin

Önemli Duyuru

Arkadaşlar,
Ailede yaşanan bir dizi sağlık problemleri nedeniyle %100 nakite dönmüş durumdayım.
Lisk, XMR, DGB, DOGE, BTS yatırımlarımın tamamını zararına satarak çıktım.
24 tane BOBC ve bit kapital yatırımlarım dışında piyasadan elimi çekmiş durumdayım. Gönül rahatlığı ile alım satım yapabilirsiniz.

Bunun yanında,
düşmesini istediğiniz bir coin varsa 1mhandh8J4uJx18sHhgeBJWZLKxMnuqGv adresine minimum 2 mbtc de gönderip bana öm ile tx inizi ve halledilecek coin'i bildirirseniz.
poloniex de deposit eder istediğiniz coin in betini bereketini bellerim.
hero member
September 21, 2016, 03:18:31 AM
Zaten başarı oranı düşük ama kafadan işlem yapmaktan daha verimli. Öbür türlü karanlıkta yol bulmaya benziyor. En azından bu işlemde elinde fener var her yeri aydınlatmasada önündeki çukuru görebiliyorsun.
Kullandığınız indikatör ve veriler tamamen sizin yatırım stratejinizle ve alabileceğiniz riskle alakalı. Zaten bu yüzden bu kadar çok indikatör ve strateji var. Her kes aynı olsaydı herkes aynı değerleri kullanırdı. Bu yüzden kullanacağınız indikatör ve stratejiyi kendiniz belirlemeniz lazım. Tamamen deneme ile bulabileceğinizi söyleyebilirim, çünkü bu benim denemeye aldığım 5. strateji hala tam anlamıyla bana uygun diyemem.  
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
September 21, 2016, 03:18:15 AM
Bollinger band sadece akümülasyon yapıldığına inandığım, çıkması için haber, popülerlik olan grafiklerde indikatör oluyor bana. Onun dışında sizin dediğinize katılıyorum. Kaldı ki bollinger aşağısına da hareketler zaman zaman olmuyor değil doğal olarak. Coin hakkında çıkacak haberler, ufak bir pump sonrası dumpın balinalar tarafından ittirilmesi - bu sırada ufak ufak kendi walları ile toplamaları ve diğer grafik kurallarını elimden geldiğince uyarlamaya çalışıyorum (cup & handle, head & shoulders vs). Tabii her zaman tutmuyor ama tutunca tatlı oluyor. Tongue
hero member
Activity: 510
September 21, 2016, 02:56:03 AM
xcp için yeni projelerden dolayı kulanım oranı artmış gözüküyor ve hacim olarak artmış. ikinci olarak strateji için kullandığım göstergeler al diyor. Tabi yanılmışta olabilirler. Çünkü strateji başarısı çok yüksek değil.
Bcy için alım hacmi 90 küsürlerden 125 küsürlere çıktı ve yine stratejime göre al diyor.

Tabi bunlar yatırım tavsiyesi değildir. İlk yazımda ilk cümlem bunlar için ne düşünüyorsunuz du?
bcy için biraz risk aldım. 5 günlük ma 21günlük ma yı 1 saatlikte yukardaydı şu an aşağısına kırmış ve bolinger bandı ortalamasınında altında; dediğin gibi düşüş olabilir. Burada 8 btc lik taşıma desteği kırılmazsa bb nin üstüne atacaktır. taşıayamazsa riske girmeden ufak zararla kapamak lazım.

Öyle hocam, ben halen cesaret edemedim, izlemedeyim. Sanki bollingerdan aşağı bir hareket olacak gibi. 8 btcnin önüne bir türlü buy gelmiyor. Ben bu arada 717'den xcp yakaladım hatırı sayılır bir miktar. Onu kenara attım, umarım yanılmayız. Onun dışında alacak bir şey bulamadım şu anda zaten.

Hocam sizin postlarınızı ve XCP'yi takip ediyordum birkaç gündür ama ancak bu gece LISK'teki pozisyondan çıktım. Bereket, güzel kar ettim ama 717 den %50 üzeri kar bıraktı size. Doğru seçim yapmışsınız, bana da keşke dedirtti  Smiley Bol kazanç

Penguen söylemese benim dikkatten kaçmıştı. Bollingerlar gerçekten güzel sıkışmıştı. Ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Ben bir yandan da 225 civarlarından sdc aldım dün gece, yine bollingerların sıkıştığı anda, o da 268 yaptı, biraz erken sattım ama yine de kar kardır. Smiley Şimdi tekrar tamamen btcde kaldım, alım bekliyorum. Gördüğüm bir fırsat olursa paylaşacağım.

Bollinger bantları dışında hangi indikatörleri kullanıyorsunuz ? Açıkçası bu kadar sığ bir piyasada işe yarayacağını düşünmüyordum. Takipteyim
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
September 21, 2016, 02:45:03 AM
xcp için yeni projelerden dolayı kulanım oranı artmış gözüküyor ve hacim olarak artmış. ikinci olarak strateji için kullandığım göstergeler al diyor. Tabi yanılmışta olabilirler. Çünkü strateji başarısı çok yüksek değil.
Bcy için alım hacmi 90 küsürlerden 125 küsürlere çıktı ve yine stratejime göre al diyor.

Tabi bunlar yatırım tavsiyesi değildir. İlk yazımda ilk cümlem bunlar için ne düşünüyorsunuz du?
bcy için biraz risk aldım. 5 günlük ma 21günlük ma yı 1 saatlikte yukardaydı şu an aşağısına kırmış ve bolinger bandı ortalamasınında altında; dediğin gibi düşüş olabilir. Burada 8 btc lik taşıma desteği kırılmazsa bb nin üstüne atacaktır. taşıayamazsa riske girmeden ufak zararla kapamak lazım.

Öyle hocam, ben halen cesaret edemedim, izlemedeyim. Sanki bollingerdan aşağı bir hareket olacak gibi. 8 btcnin önüne bir türlü buy gelmiyor. Ben bu arada 717'den xcp yakaladım hatırı sayılır bir miktar. Onu kenara attım, umarım yanılmayız. Onun dışında alacak bir şey bulamadım şu anda zaten.

Hocam sizin postlarınızı ve XCP'yi takip ediyordum birkaç gündür ama ancak bu gece LISK'teki pozisyondan çıktım. Bereket, güzel kar ettim ama 717 den %50 üzeri kar bıraktı size. Doğru seçim yapmışsınız, bana da keşke dedirtti  Smiley Bol kazanç

Penguen söylemese benim dikkatten kaçmıştı. Bollingerlar gerçekten güzel sıkışmıştı. Ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Ben bir yandan da 225 civarlarından sdc aldım dün gece, yine bollingerların sıkıştığı anda, o da 268 yaptı, biraz erken sattım ama yine de kar kardır. Smiley Şimdi tekrar tamamen btcde kaldım, alım bekliyorum. Gördüğüm bir fırsat olursa paylaşacağım.
newbie
Activity: 8
September 21, 2016, 02:41:21 AM
SC çıkıcak gibi  Cool

103 den geri geldi Smiley

104 Göstermelikti sanki.
Volume gittikçe artıyor sağlam bir pump yapacaklar gibi geliyor.
hero member
Activity: 510
September 21, 2016, 02:36:59 AM

full member
Activity: 122
Merit: 100
September 21, 2016, 01:43:26 AM
SC çıkıcak gibi  Cool

103 den geri geldi Smiley
hero member
September 21, 2016, 01:33:06 AM
bob usta aldırdın bana xmr yi şimdi satacağım zamanıda söylede hayrın tam olsun. Yarım bırakma 230 mu hedef nokta?

1920'den sattın mı?

yok usta satmadım satsaydım iyiydi Smiley
Jump to: