Pages:
Author

Topic: Radio Caca (RACA) - page 2. (Read 5062 times)

legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
December 13, 2021, 12:17:25 PM
RACA konusunda insanların bu kadar temkinli yaklaşmasını anlayabiliyorum. Sonuçta sürekli oyunun kuralının değiştirilmesi hoş karşılanacak bir şey değil. Gelir sürekli değişiyor ve insanlar güvenlerini kaybediyor. Diğer yandan bakınca da ekibin amacı sürekliliği sağlamak ve olayın ponziden ibaret olmamasını istemek.

Şu anda roi artmış olabilir ama bu konu aylardır var, birçok kişi zaten çoktan yatırdığı paranın kat kat üstünü kazandı. Risk almadan kazanç olmuyor, düşen fiyat ve metamon fiyatlarına bakınca şu anda hala yatırım yapmak güzel bir getiri sağlayabilir. Henüz metaverseün başında olduğumuzu da düşünürsek ekip saçma sapan bir şeyler yapmadığı sürece projenin değer kazanmaması için bir sebep yok.

Herkes egg ve metamon üzerinden hareket ediyor, bence state landler için de bir şeyler yapılabilir yakın zamanda. Neredeyse hiç prim yapmadı, prim yapmasını gerektirecek çok bir şey de olmadı Cheesy
jr. member
Activity: 33
Merit: 3
December 13, 2021, 11:39:37 AM
iki taraf da çok aşırı fanatikleşti artık konuyu okuyan kime hak vereceğini şaşırdı Smiley  

Ama gerçek olan BENCE DE tek bu racaya zamanında giren hatta oyun ilk açıldığında ,yine bugünkü değerlerine çıktığında ya da athye koştuğunda bile metamon alıp oyun oynayan çok güzel kazandı , benim maliyetim 0,002lerdeydi oyuna baya baya geç başladım ona rağmen kazanıp çıktım.   Ama bu saatten sonra sisteme giren ponziyi sırtlar kazanamazsınız her an kural değişiyor sürekli bir şeylerin değeri azalıyor vs .
yani azaldığı gibi yeni güncellemelerle yukarıya da atabilir kazancınız ama artık o riski almaya değmez.  şu saaten sonra en fazla eski oyuncuların 1 metamonla takılması lazım
Dediğim gibi kesin konuşmak yanlış olur ama risk çok çok yüksek bir projeye bu kadar bağlanmak anlamsız başka yerlerde macera aramalı

Edit: ben bunu yazarken zaten yeni bir entry girilmiş ve o da aslında durumu kabul etmiş kimse size kazanmadınız demiyor buradaki çoğu oyuncu kazandı  hatta holderlar bile , ama sırf ponzinin suyu kesilmesin diye umut satmak yanlış.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
December 13, 2021, 11:37:27 AM
Egg fiyatları 30kya düştü diye bütün ayı 30kdan hesaplayan çok zeki arkadaş daha birkaç hafta önce 100kdan egg sattığımızı bilmiyor. Metamon çıkma oranı %20'ye yükseltildiğinde egg satmak yerine Metamon ordusu kurduk, şimdi bunun meyvelerini topluyoruz. Metamon fiyatları 200-400 dolarken burada ısrarla oyuna girin oynayın diyenlerin mesajları geçmiş sayfalarda bulunabilir. Wink
Bir ay öncesine kadar metamon roi yapması için 20 gün yetiyordu, şimdi roi süresi uzadı. Ekibin mal olmasına rağmen oyunun para bastığı gerçeği matematiksel olarak ortada.
Marketten fee kesilmesi daha 3 gün önce başladı. Bir de bu hesaplamaları yaparken BNB feelerinden bahseden birisi net fakirdir, devletten yeşil kart falan çözebilir.
Metamonların levelı arttıkça daha çok fragment kazandırdığını ve daha hızlı egg mintlendiğini oyunu oynamayan birinin bilmesini beklemiyoruz. Grin
Oyun yarın da patlayabilir on yıl sonra da, biz yatırım yaparken bunu göz önünde bulundurarak yaptık. Risk aldık ve kazandık, risk almayıp uzaktan bakanlar da bunlar nasıl para kazanıyor diyerek iç geçirirken günlüklerine yazabilirler. Herkesin tercihi kendine.
jr. member
Activity: 42
Merit: 1
December 13, 2021, 11:01:12 AM
Oyun hala deli gibi para basarken fud yapanların altın yumurtlayan metamonlarınızı ucuza elinizden kapmalarına izin vermeyin. Çok değil bir ay önce oyuna giren biri bile ufak bir yatırımla çoktan roi oldu şimdi sokaktaki insanların hayal bile edemeyeceği paraları günlük olarak çekiyor.
https://usm.usmverse.com açıldı denemelere başlandı. 2022 RACA için oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor.

Bak bir kandıran daha çıktı. Evet beyler herkesin gözü önünde hesaplama yapalım.

Şuanki anlık fiyat $0.003300
1 adet metamon alalım en ucuzu 755,000 RACA > 2500 $ ortalama
1 adet metamon 3-4 günde 1 adet yumurta üretiyor ayda ortalama 8 adet yumurta verir. 1 adet yumurta ise şuanda 29,000 racadan satılabiliyor. > 95 $

Gelelim komisyonlara
Oyun savaşı için günlük toplam 1000 raca komisyon veriyorsunuz.
Markette %5 yumurta satmak için komisyon veriyorsunuz 1450 raca
Ödediğiniz extra bnb fee leri.

Roi hesaplayalım. Aylarca fiyatın hep sabit oldugunu hiç düşmeyeceğini varsayıyoruz fiyat düşerse zaman daha da uzar.

Ayda 8 yumurta çıkartıyordun. 29k dan ayda 232,000 raca topladın bunun %5 satarken fee ye gidiyor. kaldımı sana ayda 220,400 raca oyun oynarken günlük 1000 racada fee veriyorsun ayda 1000x30= 30,000 raca yapar kaldımı senin eline geçen 190,000 raca buda aylar boyunca hiç fiyatın düşmeyeceğini varsayarsak 627 $ yapar.

1 metamon 2500 $ aldık ayda 627$ max kazanadık daha bnb feeleri hariç. 2500/627 = 4 ortalama 4 ayda amorti yapıyorsun 4. ayın sonunda kara geçmeye başlıyorsun.

Evet şuan için bile amorti süresi min. 4 ay. halen 20 günde amorti yapıldıgını idda eden adminler var. Kanmayın hesap ortada açın bakın markete inanmayın bu dolandırıcılara 4 ay 5 ay olur fiyat düşer 6-7 ay olur sana kazandırmazlar. Bu devirde kim kime para kazandırıyor açık gözünüzü.

Buda meşhur projeleri usmverse oyuna girmek istemeyenler için cüzdan baglayıp betasını gösteriyorum.

https://www.hizliresim.com/i2h12bh

Metaverse projesine bak bir tarafınızla gülebilirsiniz.
legendary
December 13, 2021, 10:39:03 AM
Oyun hala deli gibi para basarken fud yapanların altın yumurtlayan metamonlarınızı ucuza elinizden kapmalarına izin vermeyin. Çok değil bir ay önce oyuna giren biri bile ufak bir yatırımla çoktan roi oldu şimdi sokaktaki insanların hayal bile edemeyeceği paraları günlük olarak çekiyor.
https://usm.usmverse.com açıldı denemelere başlandı. 2022 RACA için oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
December 13, 2021, 10:18:44 AM
Biri scam diyor biri scam değil diyor, genelde kripto aleminde çoğu proje scamdır bu bilinen bir gerçek 2-3 yıl sonra hangi projenin yaşayıp yaşamayacağını kimse bilmez, her projeye çok güvenmenizi tavsiye etmem, belki cidden sağlam bir projedir, belki sessiz sessiz paraları toplayıp gideceklerdir bunlar gibilerinin çok örnekleri var.
Gereksiz bir tartışma bana kalırsa.
jr. member
December 13, 2021, 07:43:05 AM
Çin ulusal haber kanalı metaverse adı altında play to earn oyunlarının büyük dolandırıcılık yaptıgını söyledi ...

https://twitter.com/RuisiFinance/status/1470331357716836353

Aynı haberde AXIE'den de bahsediliyor, AXIE de mi scam, güneydoğu asya'dan yeni milyarderler çıkaran projelere Çin totaliter rejim olduğu için negatif imaj yüklemeye çalışıyor,

Bitcoin mining de yasak bu arada Çin'de, o da mı scam...

yatacak yerin yok katıksız troll geliyosun bu forumu kirletiyosun, uzaktan takip eden arkadaşların kafası karışmasın diye ara sıra yanıtlıyoruz Roll Eyes

Telegramın çakma admini milleti kandıramazsın bildiğin çiftlik bank yumurta üret sat. Dolandırıcılıgın başı racadır kesinlikle almayın fiyata bakın btc arttıgı halde sürekli düşüyor daha elinizde tutup ne zarara giriyorsunuz birsürü fırsat var.

USM diye token cıkartmıslar şimdide yok arsa yok tarla ta 9 ay sonra alım satım işlemi başlayacak onla milleti kandırıyorlar. Paintten yapılma vasıtsız site zaten dolandırıcıyım diye bagırıyor.

Birde elon musk maya musk tutturmuslar arkalarında o var diye. Sizin çöp coininizi adam ne yapsın bir tane bile kanıt yok projede olduklarına dair. Play to earn oyunlarının sonu belli https://coinmarketcap.com/currencies/cryptomines/  800 $dan 2 $ düşen play to earn oyunu bunun da arkasında su var bu var diyorlardı ne oldu sonu belli. Yeni yatırımcı gelmediği sürece bom sistem patlar bütün ponzilerde oldugu gibi.

Metaverse sanal gerçeklik diye kanmayın bunların metaverse ile alakaları yok metaverse zaten böyle olmaz. Bir token scam denildiği milletin içine kurt düşer sittin sene dahada cıkmaz buna herkes scam diyor karar sizin. Ben yine halkı bilinçlerdirmeye devam edeceğim.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
December 13, 2021, 07:25:13 AM
cınlıler btc yı gunde 30 kere yasaklayabılen bır ırk. o yuzden benım ıcın bu haber reklamdır.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
December 13, 2021, 07:21:41 AM
Çin ulusal haber kanalı metaverse adı altında play to earn oyunlarının büyük dolandırıcılık yaptıgını söyledi ...

Aynı haberde AXIE'den de bahsediliyor, AXIE de mi scam, güneydoğu asya'dan yeni milyarderler çıkaran projelere Çin totaliter rejim olduğu için negatif imaj yüklemeye çalışıyor,

Bitcoin mining de yasak bu arada Çin'de, o da mı scam...

yatacak yerin yok katıksız troll geliyosun bu forumu kirletiyosun, uzaktan takip eden arkadaşların kafası karışmasın diye ara sıra yanıtlıyoruz Roll Eyes
jr. member
December 13, 2021, 07:11:38 AM
Çin ulusal haber kanalı metaverse adı altında play to earn oyunlarının büyük dolandırıcılık yaptıgını söyledi ve racanın metamonunu paylasmıs. Haberden sonra raca büyük çöküş ve buhrana girdi.

P2E dolandırıcılıgına sen de dur de.

jr. member
December 10, 2021, 08:05:49 AM
Daha öncede yazmıştım yine yazıyorum "Play to Earn" tokenlerinin ekonomisini dengelemek zor iş ve kimseyi memnun edecek bir sistem yok.
Değişiklikler devamlı olacaktır , çok önceden girenler ve yeni girenler dahil bu değişiklikler çoğunluğu memnun etmeyecektir.
İlk çıktığında metamon aldıysanız zaten yatırımınızı çoktan çıkarmışsınızdır.
Değişikler sadece Racada değil hepsinde oluyor. Axie dışında 6 ay içinde çıkan P2E projelerinin hepsi patladı ve fiyatlarında devasa düşüşler oldu
Raca son zamanlarda çıkan P2E projelerinin en iyilerinden birisi ama bu sistemlerde herkesi memnun etmek ve sistemi sürdürmek zor iş.
Ayrıca Play to Earn sistemleri manipülasyona çok açık ve çıkış ve inişte aynı oranla hızlı olabiliyor.
Ekibin devamlı iyi bir şekilde ekonomiyi gözlemlemesi ve dengelemesi şart.
Ortada Cryptomines gibi bir örnek varken Raca yarın 10 kat çıksada düşsede şaşırmam.
O yüzden takım tutar gibi proje tutmamak ve yatırımınızı çıkardıysanız sistemin yarın çökebileceğini unutmadan cebi doldurmak en iyisi.
Herkese bol kazançlı günler dilerim.

Çok doğru söylemişsiniz P2E sisteminin sonu belli bende herkese anlatmaya calısıyorum en çok kızdıgım olay projedeki adminlerin özellikle telegramdaki şahısların yatırımcılarını kandırması daha bugun bir admin haftaya %50 artabilir diyor sürekli kandırma peşindeler işin içinde türklerin oldugundan bile şüphelenmeye basladım. Yumurta fiyatları 100k iken yatırım cıkartma süresi 30 gündü şuan 35k lara düştü yumurtalar yatırım süresi 70 günlere çıktı üstüne sürekli fee vereceksiniz adamlarda gelmiş diyor 20 günde paranız çıkıyor yalan buna inan yeni yatırımcılar sonra hüsrana uğruyor.

Hele hold yapanlar arkadaş sistem zaten p2e niye hold yapıyorsun bari oyun oynada zararın bir miktar cıkart kendini kurtarmaya bak.
Cryptomines 800 $ dan 1 hafta içinde 3$ düştü neden sonu belli çünki adamlar 200x kat birde düştü yazık. Dolandırıcılıgın yeni versiyonu P2E kimse metaverse diye millete yutturmaya calısmasın bildiğin çiftlikbank.
full member
Activity: 348
Merit: 119
December 10, 2021, 07:38:24 AM
Daha öncede yazmıştım yine yazıyorum "Play to Earn" tokenlerinin ekonomisini dengelemek zor iş ve kimseyi memnun edecek bir sistem yok.
Değişiklikler devamlı olacaktır , çok önceden girenler ve yeni girenler dahil bu değişiklikler çoğunluğu memnun etmeyecektir.
İlk çıktığında metamon aldıysanız zaten yatırımınızı çoktan çıkarmışsınızdır.
Değişikler sadece Racada değil hepsinde oluyor. Axie dışında 6 ay içinde çıkan P2E projelerinin hepsi patladı ve fiyatlarında devasa düşüşler oldu
Raca son zamanlarda çıkan P2E projelerinin en iyilerinden birisi ama bu sistemlerde herkesi memnun etmek ve sistemi sürdürmek zor iş.
Ayrıca Play to Earn sistemleri manipülasyona çok açık ve çıkış ve inişte aynı oranla hızlı olabiliyor.
Ekibin devamlı iyi bir şekilde ekonomiyi gözlemlemesi ve dengelemesi şart.
Ortada Cryptomines gibi bir örnek varken Raca yarın 10 kat çıksada düşsede şaşırmam.
O yüzden takım tutar gibi proje tutmamak ve yatırımınızı çıkardıysanız sistemin yarın çökebileceğini unutmadan cebi doldurmak en iyisi.
Herkese bol kazançlı günler dilerim.
jr. member
December 09, 2021, 03:31:59 PM
Radio Caca ekibi sürekli içerik değiştirmeye devam ediyor. Söylenildiği gibi metaverse üzerinde kullanıcak arsalar yumurtalardan çıkacaktı onu da iptal etmişler. Zaten %9 ihtimalle çıkan metamonları kaldırdılar yumurtaların içinden en azından bu arsalar değerli olur diye ümitliydi insanlar şimdi ne cıkacak pot yada elmas birde konser bileti falan eklemişler değerli olacaklarını zannetmiyorum. Yumurtalar değersizleşmeye devam ederse bu oyun kısa sürede patlar. Bu kadar sık değişiklik yapmaları da hiç profesyonel durmuyor.

Yok ya ne patlaması 1$ olacak arkasında elon musk var binance var cz var gizliden destekliyorlar !

Adamlar tabiki sürekli değişiklik yapacak ne kadar cok oyalarlarsa o kadar iyi. Yumurtalar cazip değil kim alacak şimdi sen kazandıgını markette satamazsan ne anlamı kaldı yumurtalar satılmadıkca fiyatlar aşağıya gidecek sonunda bumm.

Bu arada konser bileti çıkacakmıs cumurtalarda şeyma subası veya aleyna tilki bileti varsa ben varım.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
December 09, 2021, 03:28:14 PM
Radio Caca ekibi sürekli içerik değiştirmeye devam ediyor. Söylenildiği gibi metaverse üzerinde kullanıcak arsalar yumurtalardan çıkacaktı onu da iptal etmişler. Zaten %9 ihtimalle çıkan metamonları kaldırdılar yumurtaların içinden en azından bu arsalar değerli olur diye ümitliydi insanlar şimdi ne cıkacak pot yada elmas birde konser bileti falan eklemişler değerli olacaklarını zannetmiyorum. Yumurtalar değersizleşmeye devam ederse bu oyun kısa sürede patlar. Bu kadar sık değişiklik yapmaları da hiç profesyonel durmuyor.
jr. member
December 09, 2021, 12:39:43 PM
An itibari ile 280 milyon raca dolasımda kısa sürede 100 milyon dolasıma girdi çok dikkatli olunmalı hayra alamet diyel
legendary
December 08, 2021, 04:37:30 PM
Oyun üç günlük aranın ardından bu sabah açıldı ve bugünün battlelarını bitirmek için 12 saat süre vardı. Akşam yeni güne geçince de fiyatta çok ciddi bir oynama olmadı, daha büyük bir dump gelebileceği konusunda beklentiler vardı. Egg fiyatları bir anlık 50k altına düşse de sonra hızlı toparladı. Demek ki egg toplayanlar var. Şu anda eggler açılamıyor biliyorsunuz, haftaya açılmaya başlanacak. Battleların verdiği fragment miktarında değişim olmadı.
member
Activity: 392
Merit: 10
December 07, 2021, 11:48:52 AM
Twitter'da yeni listeleme açıklandı. Bu sefer de okex borsasına girdi raca. Bakalım nerelere gidecek.
Yolu açık olsun inşallah.

https://twitter.com/OKEx/status/1468116022582386694?s=20

RACA'yı bir süreliğine ben de takibe almıştım ve zamanında biraz alım yapıp güzel kar elde edince satmıştım. Projenin arkasındaki insanlar bana yüzde yüz güven vermediği için çok uzun süre tutmadım. Maye Musk'ın da bu proje ile alakası olduğu söyleniyor ama bilemiyorum. Belirlediğim bir alım noktası var oraya tekrar gelirse düşüneceğim bir miktar daha almayı. OKEx'te listelenmesi güzel olmuş. Belki ilerleyen zamanlarda Binance'da da görürüz ki bu yeni bir patlama yapmasına da neden olabilir bence.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
December 07, 2021, 04:24:15 AM
Twitter'da yeni listeleme açıklandı. Bu sefer de okex borsasına girdi raca. Bakalım nerelere gidecek.
Yolu açık olsun inşallah.

https://twitter.com/OKEx/status/1468116022582386694?s=20
newbie
Activity: 2
Merit: 0
December 07, 2021, 01:53:20 AM
An itibari ile 176,192,487,375 bugun yaklasık 12 milyar adet kilit açıldı dolasıma dahil oldu 54 milyon $ yapar.

Bu arada güncelleme ayagına oyunu kapattılar ta haziran 2022 de açılcak olan tokenden airdrop yapıyorlar ulan ne alınıyor ne satılıyor değeri yok. haziran 2022 kadar racanın r si kalmaz.oyunu kapatıp susturmak için airdrop verdiler kimsenin sesi cıkmıyor  24 saat içinde açılacak denildi kaç saat geçti halen ne duyuru ne kadar var.  Tongue acaba çiftlik bankın inekleri kaçtımı artık süt vermeyecek mi ?
Şefim senin derdin ne bu projeyle Smiley sat gitsin
member
Activity: 994
Merit: 20
December 06, 2021, 06:17:22 PM
RACA durdu durdu bombayı Kasım ayının ortalarına doğru patlattı valla. Projeyi daha önce detaylıca araştırmıştım ve özellikle arkasındaki isimleri görünce iştahım iyice kabardı diyebilirim.  Grin  Yine de hype'a kapılıp çok büyük paralar atmadan güvenli bir şekilde takıldım. En tepeden satmamama rağmen yine de ciddi kar yaptığımı söyleyebilirim. RACA son zamanlarda insanların yüzünü güldürmüş sayılı projelerden birisi kesinlikle.
Pages:
Jump to: