Pages:
Author

Topic: REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar - page 12. (Read 25253 times)

legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
arkadaşlar bu ledger tek bir defalığınamı seed üretmekte? mesela ilerde güvenlik amaçlı seedi yenileyebilirmiyiz?
Yenilersiniz. Adımlar:
1- Ledger'daki bütün coinleri farklı bir yere çekersiniz.
2- Pin'i 3 kere yanlış girersiniz, cihaz sıfırlanır.
3- Cihazı yeniden kurarsınız, kurarken yeni cihaz olarak kurarsınız tabi.
4- Yeni seed verir.
5- Yeni cihaza dışarıya aldığınız coinlerinizi alırsınız.
Böylelikle yeni bir seed'de tutmuş olursunuz coinlerinizi.
full member
Activity: 367
Merit: 100
Çok teşekkürler takipte kalacam, şimdi ihtiyacım olmasa da hala umudum var yakın zamanda alabilirim ben de
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
arkadaşlar bu ledger tek bir defalığınamı seed üretmekte? mesela ilerde güvenlik amaçlı seedi yenileyebilirmiyiz?
dostum 3 kere pin'i yanlış gir cihaz kilitlenir ve sıfırlanır tekrar açıldığında restore et yada yeni cihaz kur seçeneği çıkar yeni dersen başka bir seed geliyor karşına restore dersen eski seed'ini girip cüzdanı geri yükleyebiliyorsun.
full member
Activity: 350
Merit: 100
bu ledger nano S lerin tasarımı çok şık, diğerlerinden daha güzel gözüküyor, tr forumlarda böyle rehberler olması çok işe yarıyor.
hero member
Activity: 882
Merit: 507

Nasıl bir defamı ? Seed oluştuktan sonra saklayacaksın güvenlik falan ne alaka o seedi kaybetmedikten sonra bir şey olmaz. Smiley
newbie
Activity: 38
Merit: 0
hero member
Activity: 922
Merit: 534
Baya sağlam bir bilgi kaynağı olmuş, açıkçası ben çok beğendim ve çok hoş bir çalışma çıkmış. Bu tür bilgi kaynaklarının devamının gelmesi forumumuz için oldukça iyi olacaktır. Tekrardan elinize sağlık.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
Verdiğiniz emek için elinize sağlık teşekkür ederim. Yakında 2 tane ledger nano almayı düşünüyorum baya kaliteli bir cihaza benziyor, ben hardware wallet dışında ki walletlere pek güvenemiyorum.
sr. member
Activity: 490
Merit: 278
güzel bir konu olmuş. ledger nano s'i yaklaşık bir aydan beri kullanıyorum ve çok memnunum
sr. member
Activity: 317
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Ledgerdeki güvenlik olayının ana unsuru private keyleri cihaz dışına çıkarmaması siz private keyi cihaz dışına çıkarırsanız güvenlik riskini artırmış olursunuz bu durumda hardware wallet olayının hiç bir anlamı kalmaz.
legendary
@BLACKASUS anladığım kadarıyla ledger kaybolursa yedeklediğin 24 keywordden cüzdanımı nasıl kurtaracağını soruyorsun.
Bu araç aracılığıyla keywordlerinin ürettiği adreslere ve private keylerine ulaşabilirsin. Fakat zorunda olmadığın müddetçe seedlerini hiç bir yere girme online bir ortamda asla yedekleme. Bu kurtarma aracının scriptini githubtan indirip offline olarakta çalıştırabilirsin.
https://www.ledgerwallet.com/support/bip39-standalone.html

Copay ve myceliumda gördüğün menüler sadece ledgeri mobil platformda kullanmanı sağlıyor.

Kalınlaştırdığım yer çok önemli. Seed'i Ledger dışında bir yere girdiğiniz an, girdiğiniz yer ne kadar güvenilir olursa olsun onlara da teslim etmiş oluyorsunuz.
sr. member
Activity: 302
@BLACKASUS anladığım kadarıyla ledger kaybolursa yedeklediğin 24 keywordden cüzdanımı nasıl kurtaracağını soruyorsun.
Bu araç aracılığıyla keywordlerinin ürettiği adreslere ve private keylerine ulaşabilirsin. Fakat zorunda olmadığın müddetçe seedlerini hiç bir yere girme online bir ortamda asla yedekleme. Bu kurtarma aracının scriptini githubtan indirip offline olarakta çalıştırabilirsin.
https://www.ledgerwallet.com/support/bip39-standalone.html

Copay ve myceliumda gördüğün menüler sadece ledgeri mobil platformda kullanmanı sağlıyor.

sr. member
Activity: 505
Merit: 252
bende bir tane aldım ama aklımda hâla bazı şüpheler var firma yarın öbür gün cüzdandaki coinlerin üstüne çökme ihtimali nedir ?
ve bu 24 kelimeyi en güvenli nerede saklanır ki birkaç kelime olsa ezberlersin 24 tane yabancı kelime evde tutsan çalınabilir,kaybolabilir sonuçta bir kağıt parçası internet ortamında tutsan daha da sıkıntı nerede tutulur en güvenli ?
sizce de bunlarla hiç uğraşmayıp yerel bitcoin borsalarında tutmak daha güvenli olmaz mı?
Borsalar kesinlikle bu cihazdan daha güvenli değil. Ledger'da teorik olarak seed'de, yani private key'de saklıyorsunuz. Tamamen size ait. Borsada ise borsanın canı nerde isterse orda duruyor coinler...

peki cihazım çalındı,kayboldu veya bozuldu  hemen içindeki bitcoinleri almak istiyorum copay cüzdanımdan almaya çalıştığımda hardware wallet seçeneğinden ledger hardware wallet seçtikten sonra account number istiyor buraya 24 kelimeyimi yazmamız gerekecek yoksa başka bir kelimemi lazım
[i mg]https://i.hizliresim.com/Dy3JXO.png[/img]

İlk sayfada sorunuzun cevabı mevcut. Lütfen okuyunuz.

Ledger'ım bozuldu/kayboldu/çalındı/çalışmıyor ne yapmalıyım?
Şimdi önümüzde alternatifler var. Bir kere coinleriniz halen güvenilir ellerde. Pin kodunuzu bilmeden kimse erişemez. Pin kodunuzu biliyorlarsa elveda diyin...
Gelelim yapılacaklara.
Yedek bir ledger'ınız yoksa hemen yeni bir ledger alıp ilk kurulumda cihazın size verdiği 24 kelimelik seed'i yeni cihaza girip coinlerinize ulaşabilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz.
Peki hemen ledger alamıyorsak ve coinlerimize hemen ulaşmak istiyorsak?
Ledger'ın seed'i yine kurtarıcımız olacak.
Cihazda hangi coinleri saklıyorsanız ona göre bir yol izlemeniz gerekmekte.
Ethereum için https://www.myetherwallet.com/#view-wallet-info adresinden "Mnemonic Phrase" seçeneğinden seed'i girince ethereumlarınıza ulaşırsınız.
Bitcoin için ise Mycelium mobil uygulamasına seed girilebiliyor. Btc'leriniz de elinize geçer.
Ltc ve diğer coinler için de benzer şekilde muhtemelen, yollarını keşfettikçe ekleyeceğim.

YALNIZ ŞU ÇOK ÖNEMLİ,
Seed'inizi başka bir yere girdiğiniz anda ledger'daki coinlerinizin güvenliği azalmış demektir. Denemek için ledger seed'inizi başka bir yere SAKIN girmeyiniz...

cevabın için teşekkürler baştaki  yazıyı okumuştum orada zaten bitcoinlerimizi nasıl alınacağı yazıyordu ben sadece copay üzerinde ledger seçeneği var oradaki account number ne onu sormuştum  bu account number 24 kelimemiz mi oluyor? yoksa başka birşey mi? sadece mycelium bitcoin cüzdanından mı 24 kelime ile bitcoinler geri alınıyor ?
legendary
bende bir tane aldım ama aklımda hâla bazı şüpheler var firma yarın öbür gün cüzdandaki coinlerin üstüne çökme ihtimali nedir ?
ve bu 24 kelimeyi en güvenli nerede saklanır ki birkaç kelime olsa ezberlersin 24 tane yabancı kelime evde tutsan çalınabilir,kaybolabilir sonuçta bir kağıt parçası internet ortamında tutsan daha da sıkıntı nerede tutulur en güvenli ?
sizce de bunlarla hiç uğraşmayıp yerel bitcoin borsalarında tutmak daha güvenli olmaz mı?
Borsalar kesinlikle bu cihazdan daha güvenli değil. Ledger'da teorik olarak seed'de, yani private key'de saklıyorsunuz. Tamamen size ait. Borsada ise borsanın canı nerde isterse orda duruyor coinler...

peki cihazım çalındı,kayboldu veya bozuldu  hemen içindeki bitcoinleri almak istiyorum copay cüzdanımdan almaya çalıştığımda hardware wallet seçeneğinden ledger hardware wallet seçtikten sonra account number istiyor buraya 24 kelimeyimi yazmamız gerekecek yoksa başka bir kelimemi lazım
[i mg]https://i.hizliresim.com/Dy3JXO.png[/img]

İlk sayfada sorunuzun cevabı mevcut. Lütfen okuyunuz.

Ledger'ım bozuldu/kayboldu/çalındı/çalışmıyor ne yapmalıyım?
Şimdi önümüzde alternatifler var. Bir kere coinleriniz halen güvenilir ellerde. Pin kodunuzu bilmeden kimse erişemez. Pin kodunuzu biliyorlarsa elveda diyin...
Gelelim yapılacaklara.
Yedek bir ledger'ınız yoksa hemen yeni bir ledger alıp ilk kurulumda cihazın size verdiği 24 kelimelik seed'i yeni cihaza girip coinlerinize ulaşabilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz.
Peki hemen ledger alamıyorsak ve coinlerimize hemen ulaşmak istiyorsak?
Ledger'ın seed'i yine kurtarıcımız olacak.
Cihazda hangi coinleri saklıyorsanız ona göre bir yol izlemeniz gerekmekte.
Ethereum için https://www.myetherwallet.com/#view-wallet-info adresinden "Mnemonic Phrase" seçeneğinden seed'i girince ethereumlarınıza ulaşırsınız.
Bitcoin için ise Mycelium mobil uygulamasına seed girilebiliyor. Btc'leriniz de elinize geçer.
Ltc ve diğer coinler için de benzer şekilde muhtemelen, yollarını keşfettikçe ekleyeceğim.

YALNIZ ŞU ÇOK ÖNEMLİ,
Seed'inizi başka bir yere girdiğiniz anda ledger'daki coinlerinizin güvenliği azalmış demektir. Denemek için ledger seed'inizi başka bir yere SAKIN girmeyiniz...
sr. member

sr. member
Bitcoin borsası herhalde en güvensiz ortam Smiley adam kepenkleri indirip gitse karşında kimse yok.
Ledger şirketinin senin keylerini ele geçirebilme ihtimali yok.O ihtimal olursa tüm herkesin addresinin private key'i ele geçirilebilir çözülebilir demek.
İleri derece paranoyak isen bir cüzdan oluşturursun paper wallet olarak yazıcıdından çıkartır sokakta kimlik kaplamacıda kaplatırırsın en az 5 tane yaparsın aynı paper walletten ülkenin 5 farklı gömersin vs vs..
sr. member
legendary
Bu konuda PHI618 adlı arkadaşta bende satılan yerleri yazdık önceki sayfalarda mevcut, istediğiniz yerden alabilirsiniz kimse referans numarası vermiyor buradan alın demiyor ya da reklam yapmıyor.Tek derdimiz ledger kullanan arkadaşların bu konu altında güzel bir şekilde bilgi alışverişi yapabilmesi ve sorunlarını paylaşabilmesi.

Aynen. Çeşitli satıcılar mevcut artık ülkemizde. Serbest piyasa.
sr. member
Bu konuda PHI618 adlı arkadaşta bende satılan yerleri yazdık önceki sayfalarda mevcut, istediğiniz yerden alabilirsiniz kimse referans numarası vermiyor buradan alın demiyor ya da reklam yapmıyor.Tek derdimiz ledger kullanan arkadaşların bu konu altında güzel bir şekilde bilgi alışverişi yapabilmesi ve sorunlarını paylaşabilmesi.
legendary
Bildiğim kadarıyla eth destekliyor peki eth tabanlı bütün coinleride destekliyormu ?
İlk mesajda cevabı var. Okuyun lütfen.

Ben şeyi yapamadım yada böyle birşey varmı bilmiyorum şimdi aleti laptopa bağladık ve BTC veya ETH cüzdanı açınca içerisindeki miktarı led ekranda yazıyormu?
Hayır yazmaz.
Pages:
Jump to: