Pages:
Author

Topic: REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar - page 14. (Read 25234 times)

full member
Activity: 202
Merit: 100
peki istediğim 4 adet coini saklayabilir miyim? Örnek: ben sadece İOTA,RİPPLE,TEZOS ve MONETHA saklamak istiyorum.Bu mümkün müdür?Uygulayan oldu mu?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
~snip

güncel olarak n11 de de bir adet satan bir sayfa var 599 TL demiş fiyatına malesef türkiye fiyatları uçmuş durumda 513 den aşağı görmedim ben su ana kadar

+++

şurada da 70 eur civarında satan birisi mevcut isterseniz deneyebilirsiniz .
https://www.amazon.de/Ledger-Nano-Bitcoin-Ethereum-Hardware/dp/B01J66NF46

Üzgünüz, bu ürün seçtiğiniz adrese gönderilemiyor. Daha fazla bilgi al. Teslimat adresini değiştirebilir ya da ürünü siparişinizden silebilirsiniz.

amazon bu urunleri turkiyeye gondermiyor malesef Smiley
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
bende almak istiyorum ama tl fiyatı biraz pahalı geliyor , yurtdışından araştırıyorum

350-450’e bulabiliyorsan sakin kacirma al yurtdisinda daha pahali ve tr ye kargo ucreti bayag fazla
şu anda türkiyede nerelerde satılıyor bununla ilgili bir bilginiz var mı?
https://intranetpazar.com/ledgernanos/
Burada şuan stokta mevcut.

https://www.bitcoincuzdanlari.com/ledger/ledger-nano-s-satin-al/
Buradan da alabilirsiniz.Ama stokta yok sanırım.
Bunlara artı olarak teknostore mağazası da satışa başlamış.
Binbirçeşit.com da satıyor.

güncel olarak n11 de de bir adet satan bir sayfa var 599 TL demiş fiyatına malesef türkiye fiyatları uçmuş durumda 513 den aşağı görmedim ben su ana kadar

+++

şurada da 70 eur civarında satan birisi mevcut isterseniz deneyebilirsiniz .
https://www.amazon.de/Ledger-Nano-Bitcoin-Ethereum-Hardware/dp/B01J66NF46
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
bende almak istiyorum ama tl fiyatı biraz pahalı geliyor , yurtdışından araştırıyorum

350-450’e bulabiliyorsan sakin kacirma al yurtdisinda daha pahali ve tr ye kargo ucreti bayag fazla

Bunlara artı olarak teknostore mağazası da satışa başlamış.
Binbirçeşit.com da satıyor.
full member
Activity: 202
güzel bir konu bilgiler için teşekkürler.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260

sr. member
Activity: 728
Merit: 261

sr. member
Activity: 812
Merit: 260

legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
demekki bu fonksiyonun kullanimininda legder kaybolsa dahi diger sistemler ile recovery mumkun olacak.

Güzel ve başarılı bir deneme olmuş. Bir kaç güzel olay yakaladım bunun gibi. Gerçekten üstünde düşünülmüş olduğu çok belli. Örneğin bellek boyutunu düşük tutmak çok akıllıca alınmış bir önlem. Sanırım bu tür isabetli kararlar cihaza güvenmemi sağladı.
member
Activity: 98
Merit: 10
kasımda ki fork söylentisi için ledgar nano sesahip olanlar ne yapmalı .. ? ledgarın içinde duran btc lere birşey olur mu ? ya da ikiye bölünse pay alır mıyız illa online sistemde mi tutmak gerekiyor
bu konuda fikriniz var mı ?
full member
Activity: 406
Merit: 189
legendary
TR de bazı siteler 550-600 tl ye satıyorlar daha uyguna alabileceğim yerler var mı?
Facebook'tan daha önce ismini verdiğim Ali Sermet Taşdöğen'den 3 ay kadar önce ön sipariş ile 370 tl'ye aldım. Şu an kaç lira bilmiyorum.
member

legacy ve segwit ne demek ne işe yarar .. birde bu nano s 5 on yıl sonra yenileriçıkacağı için elimizde patlar mı ? güncellemeden dolayı sıkıntı yaşayıp coinlerimiz içeride kalır mı ? nasıl gidiyor kullanımın
Legacy 1 ağustos öncesi btc zinciri, segwit 1 ağustos'tan sonra oluşan daha gelişmiş btc zinciri. Segwit daha hızlı, daha verimli.
Ledger'a bir şey olmaz, olsa da içindeki coinlere bir şey olmaz.
ok eyvallah )
full member
Activity: 131
TR de bazı siteler 550-600 tl ye satıyorlar daha uyguna alabileceğim yerler var mı?
legendary

legacy ve segwit ne demek ne işe yarar .. birde bu nano s 5 on yıl sonra yenileriçıkacağı için elimizde patlar mı ? güncellemeden dolayı sıkıntı yaşayıp coinlerimiz içeride kalır mı ? nasıl gidiyor kullanımın
Legacy 1 ağustos öncesi btc zinciri, segwit 1 ağustos'tan sonra oluşan daha gelişmiş btc zinciri. Segwit daha hızlı, daha verimli.
Ledger'a bir şey olmaz, olsa da içindeki coinlere bir şey olmaz.
member
legendary
İlerisi için rezerve.

*Cüzdana bilgisayar yardımıyla bağlanmadan bakiyeyi hiçbir şekilde göremiyorum, buna karşı bir fikriniz var mı acaba? Güncel hayatta param artmış mı azalmış mı insan merak ediyor. *Bir de cüzdanın açık key’i sürekli değişiyor, yani belirli bir public key göremedim ben. Dolayısıyla BTC satın almak ve cüzdana göndermek için illa ki  yanımda Ledger olmak zorunda mı? *Ayrıca bu Ledger’in ios uygulaması mevcut. Kullanan eden oldu mu, ne işe yarar meret?

receive dedigin zaman sana verdigi adres senin acik anahtarin oluyor, bu adresi mobilde kullandigin bir cuzdan varsa buraya watch address olarak ekleyip bakiye durumunu izlemeye alabilirsin.

fidu u2f nedir hocam cihaza katkısı nedir ne işimize yarıyor bunun hakkında bilgi vereiblir misiniz?

fido u2f
2FA nin bir tik ustu, icerisinde guvenlik cipi olan cihazlar sistemlere tanitilip yalnizca bu cihaz ile oturum acilmasi saglaniyor. ben suan google 2FA nin yanina bu cihazi da ekledim, ornegin google da oturum acmak istedigimde benden ledger uzerinden onay vermemi istiyor Smiley
windows logon islemleri de bu tip cihazlarla yapilabiliyor.
elektronik imza gibi dusunun destekleyen sistemlere giris yapmak icin cihazi takarak pin kodu ya da uygulama uzerinden izin vermek suretiyle kimlik dogruluyor
legendary
~snip

Mycelium deneyin, bakalım olacak mı...

Ben bir deneme yaptım. Seed'i onaylıyor ama farklı bir key oluşturuyordu yanlış hatırlamıyorsam.
İçinde 0 bakiye olmadığı durumu deneyecektim, üşendim.

electrum ile mevcut 24lu bip39 seed i extend ederek ledger icine yazdigim security key i ekleyerek denedim legacy bitcoin adreslerinde herhangi bir sorun yok, cihaz icindeki adres electrum icinde de olustu. ethereum icinse mew uzerinde mnemonic key yazilan alanin altindaki password kismina security key i yazarak adrese disaridan ulastim. demekki bu fonksiyonun kullanimininda legder kaybolsa dahi diger sistemler ile recovery mumkun olacak.
ben cihazi sevdim ya fido U2F ozelligi de gayet guzel.
manager ile dev. paketler var bunlarin kullanim alanlarini da deneyip tecrube edecegim. bunlardan password tool kurdum ama sifreyi ledger uzerinde mi olusturacam nerede kullanacam tam cozemedim.
fidu u2f nedir hocam cihaza katkısı nedir ne işimize yarıyor bunun hakkında bilgi vereiblir misiniz?
newbie
Activity: 3
Merit: 0
İlerisi için rezerve.

*Cüzdana bilgisayar yardımıyla bağlanmadan bakiyeyi hiçbir şekilde göremiyorum, buna karşı bir fikriniz var mı acaba? Güncel hayatta param artmış mı azalmış mı insan merak ediyor. *Bir de cüzdanın açık key’i sürekli değişiyor, yani belirli bir public key göremedim ben. Dolayısıyla BTC satın almak ve cüzdana göndermek için illa ki  yanımda Ledger olmak zorunda mı? *Ayrıca bu Ledger’in ios uygulaması mevcut. Kullanan eden oldu mu, ne işe yarar meret?
legendary
~snip

Mycelium deneyin, bakalım olacak mı...

Ben bir deneme yaptım. Seed'i onaylıyor ama farklı bir key oluşturuyordu yanlış hatırlamıyorsam.
İçinde 0 bakiye olmadığı durumu deneyecektim, üşendim.

electrum ile mevcut 24lu bip39 seed i extend ederek ledger icine yazdigim security key i ekleyerek denedim legacy bitcoin adreslerinde herhangi bir sorun yok, cihaz icindeki adres electrum icinde de olustu. ethereum icinse mew uzerinde mnemonic key yazilan alanin altindaki password kismina security key i yazarak adrese disaridan ulastim. demekki bu fonksiyonun kullanimininda legder kaybolsa dahi diger sistemler ile recovery mumkun olacak.
ben cihazi sevdim ya fido U2F ozelligi de gayet guzel.
manager ile dev. paketler var bunlarin kullanim alanlarini da deneyip tecrube edecegim. bunlardan password tool kurdum ama sifreyi ledger uzerinde mi olusturacam nerede kullanacam tam cozemedim.
Pages:
Jump to: