Pages:
Author

Topic: Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin Makalesinin Türkçesi - page 2. (Read 93440 times)

legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Bitcoin'in ilk ortaya çıkış amacı: Güvenilir, gizli (anonim), hızlı ve ucuz para transferiydi. Gelinen son noktada ise bir yatırım aracına dönüştü. Değeri sürekli yükselen-düşen bir paranın, alışverişlerde (mal alıp satmak için) ne sıklıkta kullanılabileceği soru işareti oluşturuyor.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Emeği geçen herkesin ellerine sağlık herkesin faydalanabileceği bir başlık olmuş çok teşekkür ediyorum.
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
Twitterdaki @bitcoinhaber Satoshi Nakamotonun bitcoini tanıttığı makaleyi sitesinde türkçeye çevirmiş. Çok yararlı bir iş olmuş. Pdf olarakta indirebiliyorsunuz.

http://www.bitcoinhaber.net/2014/05/bitcoin-makale.html
http://bitcoin-turkiye.net/bitcoin-makale.pdf

Makaleyi sesli kitap olarak youtube'a ekledim.

https://www.youtube.com/watch?v=2RPFFXyrMZM

PDF linki bozulmuş onu tekrar düzeltirseniz sevinirim. Onun dışında gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş Bitcoine sırf para yea işte diyen bir takım dalgacı zihniyet yanında onun ne olduğundan haberi olmayan diğer zihniyeti de içine alacak şekilde hepsine ders niteliğinde bir teknolji olduğunu anlatma adına çok başarılı bir çalışma. Bunun için ayrıca teşekkürler.
jr. member
Activity: 31
Merit: 1
Güzel bir makale. daha doğrusu manifesto. tam anlamıyla benimsedim, uygun adım ileri marş Smiley
newbie
Activity: 14
Eline sağlık hocam yararlı şeyler için uğraşanlara hayranım emeğin için teşekkürler Smiley
Rdu
jr. member
Activity: 224
Eline sağlık hocam. Bu makalenin Türkçesinin olduğunu biliyordum ama henüz okuma fırsatım olmamıştı. Burada durması güzel en azından dileyen bir göz gezdirir. Bilgi edinmiş oluruz.
newbie
Activity: 1
Güzel çalışma olmuş. Elerinize sağlık.
copper member
Activity: 27
Mad About Crypto !
Her kesin okumasini siddetle tavsiye ederim zira dunyayi degistirien bir makale
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Konuyla alakasız olacak ama ben bu işin belirli sermaye sahipleri tarafından piyasaya sürüldüğünü ve deneysel olarak ortaya çıktığını düşünüyorum piyasa kendini geliştirdiği zaman bu adamlar işin başına geçecekler
jr. member
Activity: 161
Satoshi Nakamoto tamamen finansal kurumlardan bağımsız çalışan bir sistem kurmuş ama günümüzde coin borsaları bankalarla çalışıyor, bu ne yaman çelişki böyle, esas buna çözüm bulunmalı...
newbie
Activity: 84
Piyasada büyük bir yükseliş olucak zamanla herkes bunu görecek açtığım konularda yazdığım yorumlarda hep bahsediyorum az da olsa yatırım yapmalı herkes
newbie
Activity: 1
İşin mantığını öğrendiğimde daha da güven geldi. Emeği geçen herkeze teşekkürler. Bilgi paylaştıkca çoğalan bir hazinedir . . .
member
Activity: 140
Merit: 18
Akademisyen satoshi seni bulacağım eğer hala hayattaysan :Fsdfd elinize sağlık hocam güzel bir çalışma olmuş, özellikle youtube bölümü dinlemesi daha bi başka herkese iyi forumlar bol kazançlar.
jr. member
Activity: 81
satoshinin makalesi daha doğrusu manifestosu ufuk açıcı Smiley
member
Activity: 602
Merit: 11
Bu gercekmiymis ki acaba
newbie
Activity: 5
Faydalı
newbie
Activity: 294
bence bu dünyayı değiştiren sayılı makaleler arasında yerini çoktan aldı bile. thanks satoshi..
jr. member
Activity: 39
Merit: 2
 Bugün fiyatının düşmesi ya da yükselmesi çok önemli değil. Önemli olan daha önce de çok kişinin çözmeye uğraştığı bir problemin dahice bir yöntemle çözülmüş olması.Makaleden de anlaşılacağı üzere yine herşey matematiğin üzerine kurulmuş. Bitcoin türkçe makaleyinin eklenmesi en azından ne olup bittiğini görmemizi sağlıyor. teşekkürler.
newbie
Activity: 51
Bu makaleye yazıldığı an tanıklık edenler şuan ne durumda acaba. Düşünsenize gaza gelip 1k bitcoin aldıklarını o an. Ki o an hiç bir değeri yoktu.
sr. member
Activity: 504
Merit: 256
Bitcoinin nasıl oluştuğunu ifade eden güzel bir makale...  Türkçeye çevirenlerin emeğine sağlık... Elimde merit olmadığı için meritte veremedim lakin o kadar kişiden bir kişinin merit vermesine de üzüldüm... İlk fırsatta benden size helalinden gelecek tabi ki ben merit alabilirsem Smiley
Pages:
Jump to: