Pages:
Author

Topic: Se merita sa minez o criptomoneda noua?!! - page 3. (Read 787 times)

jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 22, 2021, 04:27:52 PM
#57
@Rizzrack

Nu sunt eu Andrei ...

Fara emoji ?  Sad Ma dezamagesti !

Am ramas perplex cand am citit teoria ta de mai sus ca te pacalim... la ce te asteptai dupa? Nu te asteptai la putin misto?
Pana la urma binele cu forta nu se poate.

Un singur lucru iti mai spun: mineritul de MyCoin foloseste (presupun) placa video. Daca tot forjezi pc-ul familiei macar incearca sa minezi si alta moneda (preferabil deja listata) cu procesorul, de exemplu XMR. Cred ca merg simultan si joci la 2 capete.

Nu mai fi bou ca nimeni nu iti vrea raul...

70%👍

Eu nu sunt lacom in ceea ce priveste MYCN asta cele 2400 sunt suficiente
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 22, 2021, 04:03:22 PM
#56
@Rizzrack

Nu sunt eu Andrei ...

Fara emoji ?  Sad Ma dezamagesti !

Am ramas perplex cand am citit teoria ta de mai sus ca te pacalim... la ce te asteptai dupa? Nu te asteptai la putin misto?
Pana la urma binele cu forta nu se poate.

Un singur lucru iti mai spun: mineritul de MyCoin foloseste (presupun) placa video. Daca tot forjezi pc-ul familiei macar incearca sa minezi si alta moneda (preferabil deja listata) cu procesorul, de exemplu XMR. Cred ca merg simultan si joci la 2 capete.

Nu mai fi bou ca nimeni nu iti vrea raul...
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 22, 2021, 03:50:07 PM
#55
@Rizzrack

Nu sunt eu Andrei dar na atacurile voastre nu ma mai mira … e prea mult hate si nu va inteleg agresivitatea totusi presupun ca finaciar o duceti bine ce va face sa nu acceptati ca si altii sa fie independenti financiar … putin cam dictatori… nu-mi atribui mie gratuit postarile voastre …

La cat hate manifesti nu cred ca de prea mult bine … Stai lin ca nu ai ce imparti esti prea “happy” sa ai ceva si cand mai vezi si pe altii ca incearca si tu nu mai poti te enervezi … calmeaza-te … este moneda voastra si acum atacati din toate partile… eu sincer chiar ma bucur ca intr-o zi cele 2400 de monede vor valora ceva asa ca tot hate-ul vostru a demonstrat contrariul la ce ati vrut sa invocati… ati luptat ceva … sunteti buni ca soldatii 👍👏
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 22, 2021, 02:40:11 PM
#54
...mai suspicios decat era cand i-am spus ca acest precioussss MYCN nu merita efortul (in caz ca nu e si teapa).

Gata Neurotic, s-a prins omul de manevra noastra. Nu mai pune botul la vrajeala... Aia e, trebuie sa impartim "celelalte monede ale lui satoshi" si cu el!

Zau asa, nu mai fi asa avar...
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 22, 2021, 11:48:54 AM
#53
Din pacate ai perceput totul gresit. Tu ai impresia ca noi te descurajam pe tine din a mineri si, pe la spate, sa minerim noi moneda aia...? LOL! Tu ai impresia ca noi incercam sa te manipulam spre a nu te imbogati?

Cu toata parerea de rau nu cred ca mai poate fi salvat...

Putem incerca din nou dupa ce da suficient de tare cu capul de zid. Din pacate s-ar putea ca un pic de hobby mining la MYCN sa nu fie suficient de relevant/important, deci va dura...


Fi tare Andrei ! (asta pentru ca presupun ca tu esti andrei din acest thread: https://bitcoinforum.com/altcoin-announcements/mycoin-mycn-bitcoin-forked-1-mil-coins-giveaway/ )

Acum o sa il faci suspicios. Chiar mai suspicios decat era cand i-am spus ca acest precioussss MYCN nu merita efortul (in caz ca nu e si teapa).
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 22, 2021, 11:23:24 AM
#52
Din pacate ai perceput totul gresit. Tu ai impresia ca noi te descurajam pe tine din a mineri si, pe la spate, sa minerim noi moneda aia...? LOL! Tu ai impresia ca noi incercam sa te manipulam spre a nu te imbogati?

Cu toata parerea de rau nu cred ca mai poate fi salvat...

Exact cum am intuit un nimeni aka eu am aflat de moneda unui grup de interese am inceput sa intreb de ea marea majoritate a raspunsurilor au fost negative, unii in spate mineaza ca nebunii iar cand portofelel lor sunt plume ochi apare oferta de vanzare : cumparati acum pentru 0.10 $ pana va fi listat pe exchange pentru ca atunci ii va exploda iar pretul

Nu mai asculta gurile rele ! Da-i cu mineritul inainte ! MyCoin to the MOON !!! Diamond hands !!!

Fi tare Andrei ! (asta pentru ca presupun ca tu esti andrei din acest thread: https://bitcoinforum.com/altcoin-announcements/mycoin-mycn-bitcoin-forked-1-mil-coins-giveaway/ )

Vad ca nu putem sa te pacalim... offf. Parca acum imi pare rau ca iti spuneam ca nu e profitabil. Imi e rusine chiar. Vroiam eu sa fiu singurul miner !  Roll Eyes Roll Eyes Dar ai dreptate, este loc pentru toata lumea. Baga tare sa sara siguranta de la panoul electric !

Spor !
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
November 22, 2021, 09:45:40 AM
#51
Din pacate ai perceput totul gresit. Tu ai impresia ca noi te descurajam pe tine din a mineri si, pe la spate, sa minerim noi moneda aia...? LOL! Tu ai impresia ca noi incercam sa te manipulam spre a nu te imbogati?

Din partea mea poti mineri tot capitalul de moneda... Serios, ai luat-o rau pe aratura cu postarea de mai sus. Corect, nu pierzi nimic daca tii echipamentele la minerit un sfert de ora. Insa discutia nu era pentru un sfert de ora de minerit, nu? Era pentru ani de zile de minerit.

Cat despre povestile de Ion Creanga, acestea nu sunt povesti deloc. Omul chiar a creat acea moneda. Daca ai fi intrat pe topic-ul lui, ai fi vazut.

"Negativismul" pe care l-ai mentionat - offff - a fost doar o incercare de a-ti explica ca nu are sens sa-ti pierzi timpul de pomana cu un shit coin. Daca tu insa vrei sa ti-l pierzi, pierde-l... Nu e vorba de nicio lacomie aici a vreunuia dintre noi. Pur si simplu am vrut sa-ti deschidem putin ochii. Daca tu insa vrei sa-i tii inchisi - e alegerea ta. Mult succes cu MyCoin Smiley

In sfarsit, in ceea ce priveste moneda pe care vrei s-o creezi, asa cum am scris si mai sus, pentru a fi folosita trebuie sa aiba si o utilitate. Daca tu nu aduci nicio utilitate cu aceasta moneda, ea nu va fi folosita de minei. Dar, ma rog, mult succes si pe aceasta parte! Smiley
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 22, 2021, 09:17:23 AM
#50
@GazetaBitcoin 100%👍

Exact cum am intuit un nimeni aka eu am aflat de moneda unui grup de interese am inceput sa intreb de ea marea majoritate a raspunsurilor au fost negative, unii in spate mineaza ca nebunii iar cand portofelel lor sunt plume ochi apare oferta de vanzare : cumparati acum pentru 0.10 $ pana va fi listat pe exchange pentru ca atunci ii va exploda iar pretul … Bine acum strategia asta cu povestile de Ion Creanga merg dar daca te-as manipula eu pe tine acum na fiecare suntem diferiti, diferenta asta a dus la dezvaluirea proiectului MyCoin putin mai devreme decat era necesar. Tradatorii si invidiosii au reactionat cati va dintre ei au incercat sa stopeze avantul meu cand spuneam bai codul sursa nu are nimic dubios cineva a zis nu este la vedere tocmai cine l-a pus asa a vrut sa fie o discretie probabil, eu l-am descarcat si dezarhivat si nu mi-a explodat casa, apoi l-am instalat si am minat si tot nu mi-a explodat casa … este cert nu am minat decat 10 blocuri la cat mi-ati tras frana de mana ca nu ca o sa platesti degeaba curent. … dar in continuare cineva mineaza ca este unul ca sunt doi ca sunt 100 nu am de unde sti… dar se poate observa cu numarul blocurilor minate creste vertiginos, in ciuda acestui lucru voi spuneti bai nu trebuie nu te baga ca pierzi bani etc … pierzi bani daca minezi 2400 de monede din 28 mil in 10-15 minute?!! A pierdut cineva care a minat 10 blocuri de BTC in 10-15 minute? Uite pentru ca nu sunt lacom dar vreau sa-mi demonstrez atat mie cat si voua ca am dreptate si voi face urmatorii pasi: voi face un commit saptamana asta sa vad daca cei de la MyCoin sunt pe bune lacomi si nu vor plati conform programelor lor de reward daca nu vor plati pentru contributia mea imi voi face o moneda pentru care unii nu ar fi deacord cu ea dar pentru a demonstra ca oricine s-ar ridica sunteti dispusi sa-l distrugeti … nu voi mina MyCoin ca sa nu va suparati ca va iau din felia de pizza chiar la un moment dat voi dona aceste monezi ca Nu o sa ma imbogatesc eu cu ele …

O sa fac acel commit doar ca sa va demonstrez ca sunteti lacomi si ca nu poti castiga in viata de unul singur iar daca nu voi primi nimic pentru commit asta este … hate-ul e hate daca voi primi nu voi mai alege sa fac propria moneda ca nu este un lucru chiar simplu desi ma ma cam abitioneaza ideea… sa fac o moneda si sa incepem toti astia mai saraci sa minam de la inceput fara sa fac cum fac mai toti inventatori de monezi premineaza ei 50% si incep sa vanda ca o sa ajunga pretul la cer … eu din ce vad MyCoin asta incurajeaza minatul nu cumparatul este just ca nu am aflat de ea exact la inceput sa vad daca era preminata sau nu dar la cum indrumati sa nu ca nu ca mai bine lasa ca platesti ca o sa fie ca etc … eu de unde am aflat de ea sursa mi-a zis bai este super ok nu stia nici ala prea multe dar acum are si el o supozitie ca cine i-a dat lui pontul ar fi un user Legendary de pe aceasta comunitate el la randul lui fiind si el la fel dar cum peste tot exista “bisericutze” si tradare na … negativismul vostru confirma ca useri de top de aici o pastoresc asta ar fi totusi un lucru f bun din punctul meu de vedere ca totusi este administrata de unii care stiu pe ce planeta sunt mai nasoala este treaba cu lacomia ca eu am dezvaluito si va este teama ca intra si altii sa mineze si nu mai pot unii sa se “laude cu averile” cum spunea cineva 😂😂😂 daca este la liber si mai este si dezbatuta fiecare este liber sa faca ce vrea. Greu ca cineva sa tina un secret voi trebuie sa va mituiti intre voi ca altfel se scurg informatiile ca apa la vale 😂😂😂 … acum si saracii pot mina eu mi-am luat partea sunt prea multumit daca iau si ceva din contributie pai da ar fi prea bine si mai bine ar fi ca cine a scris acolo ca da pentru contributie sa nu se razgandeasca ca atunci o sa urlu si eu ca voi 😂😂😂
newbie
Activity: 14
Merit: 1
November 22, 2021, 06:41:02 AM
#49
Mai bine imi vedeam de treaba… decat sa intreb …. Pana la urma si BTC este un shitcoin daca acea moneda nu a avut mari modificari…

Daca tot ai intrebat... hai sa raspundem. Daca nu pentru tine, macar pentru ceilalti care vad intrebarea ta si intra pe acest topic.

In momentul de fata merita sa minezi cam orice este listat pe un exchange, la preturile de acum.
Daca verifici pe https://whattomine.com/ cred ca iesi pe profit cu toate chiar si la $0.2 / kWh cat este la noi.

On topic: Cu monedele noi, nu stiu ce sa zic, e relativ:
1) daca moneda este listata pe exchange;
2) vrei sa vinzi imediat ce minezi sau vrei sa pastrezi ce minezi.
3) cu ce echipament vrei sa minezi (daca este CPU/GPU only si sau ASIC).
4) ai energie gratis (de ex: panouri solare, scutire de la energie electrica) sau nu.


legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
November 22, 2021, 06:34:15 AM
#48
@GazetaBitcoin 100%👍😊

Hehe, thx! Imi place si ma amuza totodata cum raspunzi tu fiecaruia, cu un thumb up si un procentaj Smiley

oprit ca nu sunt lacom si na ma gandesc doar ca nu este corect sa minez eu tot ci fair este sa impart

Sincer, cu afirmatia asta m-ai dat pe spate. In sensul bun. Serios acum, rar asa oameni altruisti...

sunt convins ca nici peste 5 ani nu va sari de 1$ poate be moneda dar este singura dupa Bitcoin unde este specificat numele lui Satoshi …

Lol, pai atunci BSV (Bitcoin Satoshi Vision) ce mai este? In plus, mai toate bifurcarile Bitcoin au apelat la numele lui Satoshi pentru a insela oamenii si pentru a-i atrage. Bitcoin Cash spune ca este adevaratul Bitcoin. BSV spune ca nici BTC nici BCash nu respecta adevarata viziune a lui Satoshi, ci doar BSV. Si, de cine e creat BSV? De Craig Steve Right, cel care incearca de ani de zile sa demonstreze (fara succes) ca el este Satoshi. Apoi, ce mai zici de toate celelalte bifurcari sau tentative de bifurcari? Bitcoin Gold, Bitcoin Silver, Bitcoin Clashic (Clashic!!!), Bitcoin Unlimited, Bitcoin SegWit 2x -- mai continui?

Imi pare rau sa iti spun, dar aici nu vezi padurea de copaci. Toti impostorii astia incearca sa profite de pe urma lui Satoshi si sa insele oamenii cu faptul ca "Bitcoin-ul lor" e cel adevarat. Dar asta e ca si cum iti vand eu tie Adria Cola si iti spun ca e Coca-Cola, intelegi?

am mai vb si cu alti fani crypto care mi-au spus ca poate fi o mare teapa sau un mare succes… eu nu am decat 2400 care acum chiar le pot folosi ca au fost confirmate ca cineva unul sau mai multi mineaza … na va tin la curent cand raman fara monede fara sa fac ceva asa din senin… este cert ca eu si varul meu sunt cam kamikaze dar poate avem noroc… ma intreb de ce totusi este minata?!! Clar este un interes …

biguy, problema principala nu este aceea daca te trezesti peste noapte fara monede, poate ai inteles gresit. Okay, se poate intampla si asta, dar riscurile sunt mai mici. Problema principala e ca tu investesti timp si bani in ceva neproductiv. Pretul echipamentelor, pretul curentului; pana chiar si timpul din viata ta pe care il petreci studiind moneda aceasta -- toate acestea nu se justifica... Si nu se justifica intrucat daca tu ai mineri Bitcoin - de pilda - si ai pastra ce obtii timp de doi ani, in comparatie cu ce detii in moneda asta, pastrata si ea la randul ei vreme de doi ani, eu pot sa bag mana in foc ca vei fi mult mai avantajat daca vei ramane cu Bitcoin decat cu... altcoin-ul acesta.

Referitor la partea "Clar exista un interes" - pai exista interes pentru orice moneda nou aparuta, de la toti care, similar tie, merg pe premisa ca "au pierdut trenul Bitcoin" si spera ca moneda gasita de fiecare sa ajunga la 10x peste cativa ani. Toti minerii astia sunt niste oameni care isi pun o speranta in ceva iluzoriu.

Am nenumarati amici cu care am vorbit de-a lungul anilor - ori mineri, ori traderi. Si-mi spuneau: "moama, am gasit moneda asta, sigur face 10x" / "fii atent ce moneda noua am gasit, asta o sa rupa, uite ce proiect are" etc. Absolut tuturor le-am spus: "luati, oameni buni, BTC, si pastrati-l. Asta e tot ce trebuie sa faceti.". Le spun asta din 2016. Acum, recent, cand m-am mai intalnit cu cate unul, am intrebat: "cat castig ai avut in toti anii astia?". Mai toti sunt pe pierdere. Apoi intreb: "te-ai gandit vreo data la ce profit ai fi ajuns daca ma ascultai si, in loc sa visezi la cai vezri pe pereti si sa investesti in toate shit coin-urile posibile, ai fi tinut doar BTC pana in prezent?" -- si aici toti suspina si spun "asa este, ai avut dreptate". Culmea e ca nici macar dupa ce au vazut ca am avut dreptate nu merg pe acest drum si viseaza in continuare la cai verzi pe pereti.

Tu, biguy, poti invata din greselile altora, sau din ale tale. In general e mai bine sa inveti din ale altora Smiley

De investitori din ce am inteles le doneaza alora nu le vinde pentru a “imparti puterea de decizie” asa am inteles ca ei nu vand ci incurajeaza minatul si participarea la programele lor de reward … asa am inteles … cum pot sa ne fure daca ne da moca… [...] anunt Daca imi vor fura monezile minate

Cum am scris mai sus, problema nu e ca iti fura monedele, ci ca iti fura puterea de hash, pe care tu o poti folosi multi mai eficient in alte scopuri... In cazul acesta nu iti fura nimeni (probabil) nimic din portofelul electronic. In schimb, iti da ceva cu valoare zero. Te bucura asta? Smiley

eu sincer parca nu va inteleg ati avea mai multa incredere in mine de exemplu Daca imi fac maine un cripto decat in MyCoin asta unde apare Satoshi consemnat?!! Sincer imi fac un cripto experimental daca chiar Satoshi asta a ajuns sa nu mai fie crezut desi credeti in el la BTC dar nu credeti in el la MyCoin! Care doamne iarta-ma este faza?!

Daca iti faci un proiect unde sa te folosesti de numele lui Satoshi atunci nu ar avea nimeni de aici incredere in tine. Ce fac aia de la MyCoin este josnic, dar nu vezi asta. Cum e posibil sa te folosesti de numele creatorului Bitcoin pentru a-ti populariza propriul altcoin? Asta inseamna ca nu esti capabil sa ti-l popularizezi singur, din moment ce apelezi la numele lui Satoshi. Mai mult, si la numele forumului.

Cum sa crezi in Satoshi la MyCoin? Serios, chiar pui intrebarea asta? Pai ce treaba are mai biguy Satoshi cu MyCoin-ul, in afara de faptul ca-i foloseste fraudulos imaginea? Incredere in codul Bitcoin avem. Am putea avea incredere chiar si in codul acelei monede, daca ar fi identic - poate nu siguranta codului e problema. Problema insa e ca ei se folosesc de numele cuiva, fara consimtamantul acelui om, pentru a castiga bani. Cum sa faci asta? Mai departe, daca ei folosesc codul Bitcoin asa cum este el, inseamna ca e o replica. Pentru ce ai nevoie de o replica a Bitcoin? Sa faci ce cu ea? Nu ai deja Bitcoin? Ok, au cod 100% sigur. Si ce? De ce ar avea replica asta vreo valoare? E o copie in acest caz, nu? Mai mult: daca Bitcoin ar fi fost marca inregistrata, ar fi putut fi chiar plagiat! Ce parere ai de asta? Noroc ca pe Satoshi nu l-au interesat banii si a dat codul gratis tuturor. Acum altii incearca sa faca bani pe spinarea lui.

Jur ca imi fac moneda mea si daca si pe aia o sa o contestati atunci este clar … acceptati orice mai putin concurenta… [...] o sa fac o moneda experimentala sper sa am timp cat de curand si sa vad reactia … daca veti fi cu hate este clar ca MyCoin asta este a voastra descurajati minatul la ea pana va umpleti voi portofelele si cautati pe Ala dintre voi care a scurs informatia iar eu beneficiind de norocul prostului am aduso aici in discutie… [...]

Parca prea mi se pare ca incercati sa demontati orice in privinta ei ca e teapa ca nu valoreaza ca BitcoinTalk se dezice de ea, ca nu cumpara dar astia nu vand nimic pe bune si voi minati la greu [...] imi fac moneda mea experimentala

Eu unul chiar te incurajezi sa o faci Smiley Nu ai fi singurul. Uite, IonCreanga a creat moneda P.U.L.A.. In hyperlink gasesti topic-ul. Nu i-a reprosat nimeni nimic niciodata. Insa el nu a apelat la imaginea lui Satoshi, nici a altcuiva, pentru a-si promova produsul. Asta este o chestiune de etica si, in unele cazuri, de lege. Una peste alta, ca moneda ta sa aiba succes, ar trebui sa aduca o utilitate... Altfel, apare intrebarea: de ce sa folosesc acea moneda si sa nu folosesc BTC? Sau Monero, daca vreau sa am anonimitate 100% -- am spus asta doar ca exemplu.

o sa mai spuneti ca sunt tepar ca sunt un nimeni la MyCoin si BTC este Satoshi nimeni nu-l stie nimeni nu l-a vazut dar toti zic numai vb bune …

Partea asta este trista, sa stii. Din pacate, tu nu stii cu adevarat ce a facut Satoshi pentru omenire. Si foarte multi nu stiu asta. Cei mai multi stiu doar ca Satoshi a inventat Bitcoin (eventual, urmat de un "asa, si?").

Satoshi nu doar a inventat Bitcoin. El a revolutionat intregul sistem financiar al lumii, luand puterea din mainile elitelor si oferind-o inapoi oamenilor. A reusit sa creeze ceea ce toti Cypherpunks dinaintea lui au incercat: o moneda electronica, (pseudo-) anonima, complet peer-to-peer, care permite ca plățile online să fie trimise în mod direct de la o parte către alta fără a apela la o instituție financiară. Practic, a oprit invazia statului asupra tranzactiilor financiare ale oamenilor. A eliminat intermediarul din tranzactiile financiare. A eliminat nevoia de banci, de Western Union, de autoritati centrale. A oferit oamnilor posibilitatea sa fie propriii lor bancheri, fara ca altcineva sa stie ce face fiecare cu banii proprii. A creat un sistem monetar care nu necesita incredere din partea participantilor. A creat un sistem de plată electronic bazat pe dovezi criptografice în  detrimentul încrederii, care să permită oricăror două părți să tranzacționeze între ele în mod direct, fără a fi necesară o terță parte în care să aibă încredere. Iar tranzacțiile, care sunt practic ireversibile din punct de vedere computațional, sunt menite sa protejeze vânzătorii de fraude. Tu ai citit vreodata white paper-ul Bitcoin?

Ai citit vreodata in ce a constat munca facuta de Cypherpunks?

Ai citit vreodata manifestul crypto-anarhic al lui Tim May, cel care a fost primul Cypherpunk?

Ai idee ce atrocitati au facut guvernele pentru a impiedica accesul oamenilor la criptografie? Sau ai idee despe ce tentative josnice au incercat, pentru a le da impresia oamenilor ca au totusi acces la criptografie, ei navand insa anonimitate deloc?

O sa intelegi toate aceste lucruri, dar si multe altele despre Satoshi daca vei studia, biguy. In necunostinta de cauza e normal sa spui "e, si ce mare fleac daca a inventat el Bitcoin?". Insa intelegand tot contexul politic si ce a precedat aparitiei Bitcoin, abia atunci vei intelege ce cadou a oferit Satoshii intregii lumi. Si, daca vrei cu adevarat sa intelegi asta, citeste aceasta carte. Vei invata din cartea aceea mai mult decat tot ce stii tu pana in prezent despre crypto... Si ai sa imi multumesti mai tarziu, dupa ce o vei citi.

Si abia atunci vei intelege si de ce "toti il vad cu ochi buni pe Satoshi". In realitate nu-l vad toti cu ochi buni. Ci doar aceia care stiu cu adevarat ce a facut. Pare greu de crezut: insa el a schimbat lumea!
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 21, 2021, 03:08:12 PM
#47
@GazetaBitcoin 100%👍😊

Iti apreciez sincer toate sugestiile dar la naiba am folosit codul lor pt cei 2400 de monede si inca le am verific din cand in cand si cineva o fi unul or fi mai multi ca nu stiu cum sa fac sa aflu dar mineaza la greu eu m-am oprit ca nu sunt lacom si na ma gandesc doar ca nu este corect sa minez eu tot ci fair este sa impart dar am vz o diferenta in ceea ce priveste gradul de dificultate, eu am minat cu 0.5 dificultate acum chiar am verificat si dificultatea este 1.1 si sunt 48978 de blocuri minate primul halving este la 52000 … acum sincer eu nu caut imbigatirea peste noapte si nu ma lacomesc. La urmatorul halving reward este 120 de monede sunt convins ca nici peste 5 ani nu va sari de 1$ poate be moneda dar este singura dupa Bitcoin unde este specificat numele lui Satoshi … am mai vb si cu alti fani crypto care mi-au spus ca poate fi o mare teapa sau un mare succes… teapa sincer I-am verificat Codul sursa vreo 2 saptamani l-am confruntat cu cel al lui BTC nu are modificat decat Genesis Block nr total de monede reward-ul si am confruntat sa vad diferenta dintre BTC si BTC cash la fel … eu nu am decat 2400 care acum chiar le pot folosi ca au fost confirmate ca cineva unul sau mai multi mineaza … na va tin la curent cand raman fara monede fara sa fac ceva asa din senin… este cert ca eu si varul meu sunt cam kamikaze dar poate avem noroc… ma intreb de ce totusi este minata?!! Clar este un interes …

De investitori din ce am inteles le doneaza alora nu le vinde pentru a “imparti puterea de decizie” asa am inteles ca ei nu vand ci incurajeaza minatul si participarea la programele lor de reward … asa am inteles … cum pot sa ne fure daca ne da moca… hai sa vedem pana la urma cui ii da reward pentru contributie iar apoi ii fura monezile parca pare prea trasa de par eu iti donez tie 2 monede apoi ti le fur?!! Daca or face asa la naiba supozitia pare cam trista … eu va anunt Daca imi vor fura monezile minate

Eu nu intentionez sa fac nimic cu ele in urmatorii 20 de ani aveti adresa mea in semnatura daca dispar mor nu acum cand valoreaza -1€ ci inainte sa le folosesc cand poate or valora ceva, eu nu incurajez pe nimeni sa mineze sau sa participe la programele lor de reward sau mai mult sa cumpere …

Oricum aici este un mister, e bine sa ai cripto cat mai mult este foarte riscant sa intri pe proiecte noi, trebuie sa ai grija f mare ca poti lua teapa mare daca nu intri pe crypto promovate de grupuri de interese … eu sincer parca nu va inteleg ati avea mai multa incredere in mine de exemplu Daca imi fac maine un cripto decat in MyCoin asta unde apare Satoshi consemnat?!! Sincer imi fac un cripto experimental daca chiar Satoshi asta a ajuns sa nu mai fie crezut desi credeti in el la BTC dar nu credeti in el la MyCoin! Care doamne iarta-ma este faza?!

Jur ca imi fac moneda mea si daca si pe aia o sa o contestati atunci este clar … acceptati orice mai putin concurenta… Sunteti ca mecanicii auto cand te duci cu o masina la ei sa o verifice ca vrei sa o cumperi iti spun ca e ok cumpara epava, dupa ce o cumperi iti pai mai nene eu ti-am zis ca are probleme si te infunda in cheltuieli … o sa fac o moneda experimentala sper sa am timp cat de curand si sa vad reactia … daca veti fi cu hate este clar ca MyCoin asta este a voastra descurajati minatul la ea pana va umpleti voi portofelele si cautati pe Ala dintre voi care a scurs informatia iar eu beneficiind de norocul prostului am aduso aici in discutie…

Parca prea mi se pare ca incercati sa demontati orice in privinta ei ca e teapa ca nu valoreaza ca BitcoinTalk se dezice de ea, ca nu cumpara dar astia nu vand nimic pe bune si voi minati la greu poate ca cineva mineaza nu se joaca adica eu am 10 blocuri dar pana la 50k nu cred ca sunt numai ca mine cu 10 blocuri de fiecare nu? Imi fac eu exact cum ati facut voi MyCoin asta ca nu e mare lucru si sa vad ce o sa mai spuneti ca sunt tepar ca sunt un nimeni la MyCoin si BTC este Satoshi nimeni nu-l stie nimeni nu l-a vazut dar toti zic numai vb bune … imi fac moneda mea experimentala Nu vreau eu sa ma imbogatesc cu sunt multumit cu cat am si nu visez la prostii sa ma laud dar daca veti reactiona si impotriva mea la fel nu ca fi moral si etic… Acum cine a scurs informatia despre moneda voastra ascunsa MyCoin si minati la ea zi si noapte voi stiti 😂😂😂 ca asa cum ma contestati pe mine va tradati si intre voi 😒 … nimic nu e bun decat ce fac unii si daca afli ce fac ei si te bagi si tu nu e bine domnule…

Pe bune ca imi fac o moneda experimentala numai ca sa va vad reactia si daca si atunci veti incepe sa aruncati cu noroi … oamenii care or sa vrea sa ma mai judece o sa o mai faca dar in privinta voastra … voi folosi tot Codul de la BTC pentru ca la cat l-am examinat in ultima perioada de frica la ceea ce mi-ati bagat in cap cred ca pot sa-l reproduc ca pe Luceafarul de M.Eminescu … acum vreau sa vad un lucru daca incepeti sa promovati MyCoin asta sau ii schimbari numele atunci chiar aia din spatele lui sunt niste tradatori sau se opresc din minat …

Imi permiteti sa fac o moneda experimentala bazata pe Codul Sursa BTC pe care sa o anunt aici si sincer va dau inapoi cele 2400 de monede MyCoin si dupa jur ca renunt la cripto Daca imi demonstrati aruncand cu noroi … Dar vreau sa experimentez lucrul asta sa vad daca aveti constiinta… o veti submina? Va veti opri din minat MyCoin? Ca una din doua o veti distruge nu aia minata ci cea experimentala ca na … voi incerca Daca imi veti permite😊

Si o pildã: “ O sa vedeti voi!!! Ce inseamna sa te fereasca Dzeu de harnicia prostului!” 😂😂😂
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
November 21, 2021, 08:40:56 AM
#46
O intrebare pertinenta: Bitcoin fusese listat pe exchange cand a aparut?

biguy, BTC nu a fost listat la niciun exchange cand a fost inventat, intrucat nu exista niciun exchange atunci. Mai intai a aparut Bitcoin, apoi au aparut exchange-urile, care nu au fost decat rezultatul lacomiei unaor oameni si care a indepartat Bitcoin de la scopul sau initial -- acela de a elibera oamenii de sub jugul guvernelor si al bancilor. Ceea ce s-a intamplat cu BTC si exchange-urile poti asemana cu o situatie de genul: Prometeu le-a dat oamenilor focul, iar oamenii au luat focul si si-au dat foc la case, in loc sa-l foloseasca pentru a se incalzi sau pentru a prepara mancarea. Exchange-urile si proprietarii lor au fost si sunt ca niste capuse pentru BTC. Revenind insa, nu a fost listat intrucat nu avea cum sa fie listat: nu existau exchange-uri.



sincer m-ati pus pe ganduri nu ca as pierde timp sa minez ci pentru faptul ca desi astia folosesc Codul Sursa BTC totusi se ridica niste probleme de siguranta majore

[...]
Daca minezi toate monedele dubioase exista 2 riscuri:
    - platesti aiurea curentul pentru ca nu le vei vinde in veci vecilor amin! Plus ca uzezi aiurea placile...
    - te alegi cu vreun virus si iti fura astia ce alte monede mai ai

biguy, in lumea crypto sunt atatea primejdii la orice pas, cum nici cu gandul nu gandesti. Pana si cu un simplu copy-paste poti ramane fara monede!

Partea asta ce iti spune? Mai citeste o data:

Nu are codul la vedere pe github. Ar trebui sa il descarc, dezarhivez etc. Pentru ce ? Ori ai codul la vedere ori ascunzi ceva (virusi?)



Daca ai sau planuiesti sa faci rost de placi bune mai bine te duci pe clasic si minezi ceva ce deja este profitabil. Cauta aici https://whattomine.com/ . Numerele de acolo sunt aproximative, dar iti poti face o idee pe termen scurt. Ca pe termen lung sunt multe variabile si trebuie sa intelegi putin mai multe chestii sa ai o oarecare idee mai clara.

Ca simpla sugestie, daca iti iei placi video si vrei sa nu iti bati capul cu invatarea diverselor soft-uri de minerit, poti instala NiceHash, care are doua butoane: Start si Stop (mining) Smiley Acest program isi minereste diverse monede, iar plata o incasezi mereu in BTC.



In sfarsit, legat de partea asta...

are o lista de posibili “investitori” care vor deveni parte din proiect in mod gratuit daca accepta sa li se doneze cate 500k de monede MYCN, clar ei nu vand ci isi cauta “parteneri”, iar din ce am vazut acestia doresc sa doneze ce au preminat unor oameni si entitati de 🔝 pe plan mondial dar am vazut ca printre aceste entitati se numara chiar si BitcoinTalk

Cu cea mai mare caldura iti recomand ca in crypto sa ai mereu in minte acest proverb: "nu orice zboara se mananca". Indiferent de ce proiect vezi, de ce oameni sunt anuntati ca ar fi parte a echipei, nu lua niciodata totul ca fiind 100% adevarat. Iti dau un singur exemplu: cum incearca un hot sa fure? Incercand sa castige increderea omului, nu? Si ce face in acest sens? Pai face orice tine de el pentru a-i castiga increderea si pentru a-l insela.

BitcoinTalk nu va accepta niciodata vreo asociere cu moneda asta si, 99% cu nicio alta. Multi ani forumul a acceptat doar BTC ca forma de plata si, relativ recent si in urma unui studiu laborios, a inceput sa accepte si Grin.

Sincer eu nu stiu cine administreaza BitcoinTalk

Forumul este administrat de theymos, al 35-ulea utilizator inregistrat al forumului si, cred, al doilea cel mai vechi care inca este activ (cel putin, eu unul il stiu doar pe BitcoinFX care sa fie mai vechi decat theymos si inca activ). theymos a primit "cheile forumului", sa zic asa, de la sirius (al patrulea utilizator inregistrat al forumului), iar acestuia i-a predat forumul Satoshi insusi.
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 15, 2021, 11:35:21 AM
#45
deci am 2400 MYCN câștigate in 15 min maxim de minat nu cred ca ma va rupe la factura …

O, bravo tie! Inseamna ca ai prins dificultatea foarte mica. Super! Asa ti-ai facut si damblaua Cheesy
Acum vine partea mai grea: sa ajunga MYCN sa si valoreze ceva.

Cand te plictisesti de minat sa-ti faci backup la wallet si... pune-l la saltea 10 ani. Daca am avut dreptate, va valora tot nimic; daca ne-am inselat, poti sa vii sa ne faci in ciuda cu averea ta Wink

100% 👍

Nu am de ce sa fac in ciuda nici acum nici mai tarziu, sti cum este vorba aia cand te lauzi prea mult diferenta te pune soarta sa o platesti. Merci mult pt sfat in legatura cu backup-ul, adevarul este ca mi-am facut damblaua dar nu ma opresc acum tatonez alte startup-uri, pentru ca si eu aveam atitudinea voastra de acum cu MyCoin dar eu eram “teacher” la demontat oameni montati sa mineze si sa cumpere BTC prin 2010-2011 si acum va inteleg nu va condamn ca nici pe mine atunci nici pe voi acum nu ne impingea nimeni sa descurajam, o faceam eu atunci si voi acum put si simplu. Oricum va multumesc! Eu Nu vreau sa fac valuri cu banii sa supar pe altii ci pentru siguranta mea si a familiei si binenteles daca pot ajuta si pe altii nu ma dau inapoi, dar din dar se face rai 😊.
Sigur o sa mai apar cu alta ca eu ciupesc putin de colo putin de din pop nu tin “toate ouale in aceeasi cutie” 😂😂😂. Mult noroc tuturor 👍😊🍀

PS: daca fac si un commit si imi da reward o mai pun de cateva monezi, oricum sunt super multumit pentru cat am este perfect, daca aveam acum 10 blocuri minate la BTC pana la primul halving, era altfel dadeam lectii asa iau lectii, niciodata nu este prea tarziu si never say never👍🙏
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 15, 2021, 09:26:36 AM
#44
deci am 2400 MYCN câștigate in 15 min maxim de minat nu cred ca ma va rupe la factura …

O, bravo tie! Inseamna ca ai prins dificultatea foarte mica. Super! Asa ti-ai facut si damblaua Cheesy
Acum vine partea mai grea: sa ajunga MYCN sa si valoreze ceva.

Cand te plictisesti de minat sa-ti faci backup la wallet si... pune-l la saltea 10 ani. Daca am avut dreptate, va valora tot nimic; daca ne-am inselat, poti sa vii sa ne faci in ciuda cu averea ta Wink
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 15, 2021, 09:04:49 AM
#43
1. Ultima oară mai vb despre subiectul asta neîntrebat 😊
2. Deci am reușit sa minez azi cu varul meu amândoi am reușit sa instalam și node și wallet și miner și am 10 blocuri minate sunt “preafericit” la cât eram sa abandonez ideea.
3. Dacă pana ies la pensie ajunge măcar la câteva miuțe o sa fiu “mai mult decât preafericit” … deci am 2400 MYCN câștigate in 15 min maxim de minat nu cred ca ma va rupe la factura …
4. Dovada: https://ibb.co/mz8MjYT

O săptămâna plăcută!
😊
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 13, 2021, 01:50:12 AM
#42
Mai repede vorbesti cu dev-ul ca niciunul din aia nu vor primi nimic...

Sa nu ma intelegi gresit... apuca-te de minat, dar ceva ce merita. Daca nu banii, macar experienta iti va ajuta.

Spor!

100% 👍😊

Am ajuns sa cersesc ce altii arunca la gunoi, cum dau de Dev?

O sa o fac si pe asta o sa-i cer daca vrea sa ma ajute sa obtin ceva ce i s-ar cuveni lui sa-mi dea mie sa vedem unde se ajunge…

Daca imi trimiti in pm cum dau de el pana nu ia valoare moneda asta ca sa nu se razgandeasca si el dupa 😂😂, ca si eu m-as razgandi daca vad ca misca

Numai bine …

PS: se va vedea in adresa atasata de mine daca am reusit sau nu sa-l conving 🙏
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 12, 2021, 04:01:39 PM
#41
Mai repede vorbesti cu dev-ul ca niciunul din aia nu vor primi nimic...

Sa nu ma intelegi gresit... apuca-te de minat, dar ceva ce merita. Daca nu banii, macar experienta iti va ajuta.

Spor!
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 12, 2021, 03:58:09 PM
#40
@NeuroticFish ne cam invartim in cercuri cu baiatul asta...

@biguy vad ca nu intelegi ce raspund oamenii astia aici...
- este un cacat de moneda fara nici o posibila utilizare
- treaba aia cu lista de personaje este cea mai proasta varianta de marketing si nimic mai mult.
- nu voi cumpara, mina sau recomanda asa ceva

Dar ce tot zic eu aici... baga mare si mineaza! Daca tot pierzi bani pe curent, macar iti bagi urechile si mai inveti una alta. E bine si asa  Wink

Be positive 100% 👍

Uite nu voi mina…

In eventualitatea ca va razganditi si-mi trimiteti mie monezile alea 500k MyCoin care nu valoreaza nimic 😊

Va multumesc pentru efort si pentru intelegere!
O seara placuta!
😊👍
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 12, 2021, 03:50:24 PM
#39
@NeuroticFish ne cam invartim in cercuri cu baiatul asta...

@biguy vad ca nu intelegi ce raspund oamenii astia aici...
- este un cacat de moneda fara nici o posibila utilizare
- treaba aia cu lista de personaje este cea mai proasta varianta de marketing si nimic mai mult.
- nu voi cumpara, mina sau recomanda asa ceva

Dar ce tot zic eu aici... baga mare si mineaza! Daca tot pierzi bani pe curent, macar iti bagi urechile si mai inveti una alta. E bine si asa  Wink
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 12, 2021, 01:53:31 PM
#38
100% 👍 deci as avea ceva sanse sa mi se foloseasca adresa MyCoin pentru donatie… totusi o veste buna … 👍

Cred ca nu am fost clar: Bitcointalk va ignora acea cerere de donatie. Orice alta actiune din partea lor ar insemna sustinerea proiectului, iar eu nu vor face asta.

100% Trist 😔 f trist

Dar eu sunt deschis sa-mi ofer adresa MyCoin daca va avea alt punct de vedere fata de cel declarat de tine … adica nu ma gandesc sa faca cererea cand poate va valora 1$ unitatea de MyCoin si sa zica bai nene pana la urma este vb de 1/2 mil $ cum sa-i dau in vant …

Oricum am analiza si vedea situatia satulul nu-l crede pe flamand vb in general nu neaparat despre situatia de acum …

O seara placuta! 😊

Pages:
Jump to: