Pages:
Author

Topic: Se merita sa minez o criptomoneda noua?!! - page 4. (Read 781 times)

legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 12, 2021, 01:45:50 PM
#37
100% 👍 deci as avea ceva sanse sa mi se foloseasca adresa MyCoin pentru donatie… totusi o veste buna … 👍

Cred ca nu am fost clar: Bitcointalk va ignora acea cerere de donatie. Orice alta actiune din partea lor ar insemna sustinerea proiectului, iar eu nu vor face asta.
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 12, 2021, 01:43:18 PM
#36
Acum am vazut ca este preminat mai mult de 30% si are o lista de posibili “investitori” care vor deveni parte din proiect in mod gratuit daca accepta sa li se doneze cate 500k de monede MYCN, clar ei nu vand ci isi cauta “parteneri”, iar din ce am vazut acestia doresc sa doneze ce au preminat unor oameni si entitati de 🔝 pe plan mondial dar am vazut ca printre aceste entitati se numara chiar si BitcoinTalk.

Oooo, nuuuuuu.... Imi scapase partea asta.  Shocked
Asta e o "reclama inselatoare" (adica teapa). Bitcointalk nu se va lega la cap sa accepte acei bani. Bitcointalk are suficienti bani, iar daca ar accepta acea donatie s-ar intelege ca bitcointalk sustine acea moneda si nu e cazul.
Deci cu aceasta gaselnita isi si pastreaza monezile pentru ei, si isi fac si reclama. Nu miroase deloc bine.


Ai vise interesante cu acei bani dar administratorul bitcointalk nu se va baga in acea afacere. Sper ca acum intelegi de ce.
Si din nou, tine minte ca 500000 x 0 = 0.


100% 👍 deci as avea ceva sanse sa mi se foloseasca adresa MyCoin pentru donatie… totusi o veste buna … 👍
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 12, 2021, 01:38:50 PM
#35
Acum am vazut ca este preminat mai mult de 30% si are o lista de posibili “investitori” care vor deveni parte din proiect in mod gratuit daca accepta sa li se doneze cate 500k de monede MYCN, clar ei nu vand ci isi cauta “parteneri”, iar din ce am vazut acestia doresc sa doneze ce au preminat unor oameni si entitati de 🔝 pe plan mondial dar am vazut ca printre aceste entitati se numara chiar si BitcoinTalk.

Oooo, nuuuuuu.... Imi scapase partea asta.  Shocked
Asta e o "reclama inselatoare" (adica teapa). Bitcointalk nu se va lega la cap sa accepte acei bani. Bitcointalk are suficienti bani, iar daca ar accepta acea donatie s-ar intelege ca bitcointalk sustine acea moneda si nu e cazul.
Deci cu aceasta gaselnita isi si pastreaza monezile pentru ei, si isi fac si reclama. Nu miroase deloc bine.


Ai vise interesante cu acei bani dar administratorul bitcointalk nu se va baga in acea afacere. Sper ca acum intelegi de ce.
Si din nou, tine minte ca 500000 x 0 = 0.
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 12, 2021, 01:26:17 PM
#34
Bun, dar MYCN e alt proiect, nu? Nu e scam, doar ca probabil e inutil, deci in caz ca va ajunge pe vreun exchange, nu va avea pret bun si probabil ca nici nu ve rezista mult.

Pai nici un proiect nu e scam... pana nu e confirmat  Cheesy

Dar din punctul meu de vedere varianta a doua e mult mai plauzibila. Pentru a deveni scam ar trebui sa aibe o oarecare valoare...

100% 👍👏

Este cert ca nu poate fi catalogat ca scam pentru ca probabil are valoare zero, mai mult ca sigur.
Acum am vazut ca este preminat mai mult de 30% si are o lista de posibili “investitori” care vor deveni parte din proiect in mod gratuit daca accepta sa li se doneze cate 500k de monede MYCN, clar ei nu vand ci isi cauta “parteneri”, iar din ce am vazut acestia doresc sa doneze ce au preminat unor oameni si entitati de 🔝 pe plan mondial dar am vazut ca printre aceste entitati se numara chiar si BitcoinTalk. Acum ma gandesc daca ce au preminat vor sa doneze si ei doresc sa-si opreasca 10% din ce au preminat cat de teapa sa fie?!! Este aberant sa crezi ca poti aduna toti oamenii si entitatile astea in jurul acestei monede dar totusi daca ne gandim ca totusi un procent de +30% sa fie detinut de un grup de oameni care au realizat ceva in viata asta ar putea da stabilitate f mare, dar este imposibil sunt mii de monede iesite acum si ca una sa se remarce fara sa stim cine este in spatele ei fara sa fie macar cu valoare zero pe un exchange …

Sincer eu nu stiu cine administreaza BitcoinTalk dar daca nu vor vrea acea donatie de 500k de monede sunt dispus sa ma ofer sa-mi dati mie acele monede, sincer nu mi-ar strica 😁 ca poate peste ani si ani imi iau o Tesla 3 din ei.

Pe bune daca vor vedea cei ce administreaza BitcoinTalk sunt dispus sa va dau adresa mea de MyCoin(MYCN) sa o folositi atunci cand veti face cererea de donatie, sincer sa vedem chiar dau astia monezile sau se tin de cioace, si asa scap eu sa mai cheltui bani pe facturi la curent pe minat.

Pe bune ca sunt dispus sa primesc eu acele monede daca este asa de periculoasa … intotdeauna am facut ce 99% nu au facut 😂😂

Joc la ultima sansa 😂😂

PS: o sa-mi fac un wallet in weekend si imi voi pune adresa MyCoin la semnatura in orice eventualitate ca cei ce administreaza BitcoinTalk refuza sa primeasca ei donatia si doresc sa faca un Roman Fericit(dar din dar se face rai 😂).
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 12, 2021, 09:51:14 AM
#33
Bun, dar MYCN e alt proiect, nu? Nu e scam, doar ca probabil e inutil, deci in caz ca va ajunge pe vreun exchange, nu va avea pret bun si probabil ca nici nu ve rezista mult.

Pai nici un proiect nu e scam... pana nu e confirmat  Cheesy

Dar din punctul meu de vedere varianta a doua e mult mai plauzibila. Pentru a deveni scam ar trebui sa aibe o oarecare valoare...
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 12, 2021, 09:15:38 AM
#32
Adica a schimbat MYC in BTC si a fugit cu ei.

Bun, dar MYCN e alt proiect, nu? Nu e scam, doar ca probabil e inutil, deci in caz ca va ajunge pe vreun exchange, nu va avea pret bun si probabil ca nici nu ve rezista mult.

Orcum o sa incerc sa minez ceva si poate obtin si niste reward-uri daca apuc sa fiu printre primii care vor contribui, depinde si de timpul pe care il am.

Doar sa nu investesti in hardware, iar minatul sa-l faci, eventual, doar cat folosesti tu calculatorul. Asa nu iti va parea rau cand va veni factura de curent.
Iar daca dificultatea e mare si deja nu obtii mai nimic... sa nu-ti para rau. Repet, sunt sanse prea mari sa fie doar o moneda fara nicio valoare.
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 12, 2021, 08:11:47 AM
#31
cum au facut cei de la MyCoin inainte de au reusit sa lase userii fara monezi dupa ce le-au minat, ar fi sincer o mare descoperire daca au folosit codul sursa BTC si au reusit lucrul asta

sincer m-ati pus pe ganduri nu ca as pierde timp sa minez ci pentru faptul ca desi astia folosesc Codul Sursa BTC totusi se ridica niste probleme de siguranta majore

101% 👎
Nu ai inteles tu bine !

Do not buy MYC on any Exchange  now!  
very very sorry !
one member of the MYC Team cheated us and sold a huge number of MYC on Exchange and then taken away the left MYC

Scam-ul de atunci a fost ca un membru al echipei a vandut o suma mare de moneda pe exchange (dump). Adica a schimbat MYC in BTC si a fugit cu ei. Nu a disparut nimic din niciun portofel, doar ca valoarea a scazut mult si s-a ales praful de proiect. Sa zicem ca a fost asa si nu asta a fost scopul de la inceput...
Diferenta este ca aia de atunci au ajuns pe un exchange. Astia de acum nu cred.
Satoshi a facut BTC-ul si l-a lasat cadou. Astia de vin dupa o fac doar pentru profit (marea majoritate).

Cate monede exista si au existat ?
Multe zeci de mii !

Cate din ele merita sa le minezi?
Sub 50 ! Si asta intr-un mod foarte optimist

Care sunt sansele sa platesti aiurea curent ?
Mari !

Daca minezi toate monedele dubioase exista 2 riscuri:
    - platesti aiurea curentul pentru ca nu le vei vinde in veci vecilor amin! Plus ca uzezi aiurea placile...
    - te alegi cu vreun virus si iti fura astia ce alte monede mai ai

Daca ai sau planuiesti sa faci rost de placi bune mai bine te duci pe clasic si minezi ceva ce deja este profitabil. Cauta aici https://whattomine.com/ . Numerele de acolo sunt aproximative, dar iti poti face o idee pe termen scurt. Ca pe termen lung sunt multe variabile si trebuie sa intelegi putin mai multe chestii sa ai o oarecare idee mai clara.

Bafta !
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 12, 2021, 01:45:58 AM
#30
O intrebare pertinenta: Bitcoin fusese listat pe exchange cand a aparut?

100% 👎

Aia este parerea mea...

Dar ce sa mai zic, sper sa ne faci pe toti sa ne inghitim cuvintele si sa fie foarte profitabila experienta ta de minerit. Spor !

100👍

Este fair felul in care vezi lucrurile, mai ales ca are numele asociat cu un scam, o sa ma mai documentez cum se poate sa ramai fara monezi dintr-un scam de genul asta, cum au facut cei de la MyCoin inainte de au reusit sa lase userii fara monezi dupa ce le-au minat, ar fi sincer o mare descoperire daca au folosit codul sursa BTC si au reusit lucrul asta 😉.  Pai cine ar mai sta sa mineze daca s-ar putea lua … o sa incerc sa ma documentez in concediul din Decembrie… va dati seama cum ar circula BTC de la unul la altul fara PKey … sincer m-ati pus pe ganduri nu ca as pierde timp sa minez ci pentru faptul ca desi astia folosesc Codul Sursa BTC totusi se ridica niste probleme de siguranta majore de catre un user cu o reputatie destul de buna pe acest forum … daca imi raspundea un Newbie ma gandeam ca este invidios asa sincer mai pierd ceva timp in concediu si daca ma conving clar ca este scam va anunt si demonstrez si metoda prin care se puteau pierde monezile … daca nu gasesc nimic imi vad de treaba si nu sugerez nimanui nimic pentru ca sincer am incredere intr-un user cu reputatie f buna si plus de asta aici sa ajungi la o astfel de reputatie chiar trebuie sa fi demonstrat multe calitati printre care si sinceriratea si corectitudinea.

O zi si un weekend placute!
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 11, 2021, 09:13:20 PM
#29
O intrebare pertinenta: Bitcoin fusese listat pe exchange cand a aparut?

100% 👎

Aia este parerea mea...

Dar ce sa mai zic, sper sa ne faci pe toti sa ne inghitim cuvintele si sa fie foarte profitabila experienta ta de minerit. Spor !
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 11, 2021, 09:06:23 PM
#28

Clar nu sunt un "mare detectiv", dar:
1. Din ce m-am uitat le ei pe git/whitepaper, pare sa fie o clona de bitcoin. Iar daca asta e tot ce avem... chiar daca nu o fi scam, tot inutila mi se pare. Deci sunt sanse mari sa minezi si sa ramai cu curentul platit si niste monezi fara valoare. Riscul nu-i asa mare, doar ca pierzi timp in care te-ai fi putut orienta spre ceva care sa chiar merite...
Dica orice programator mai rasarit poate sa faca un nou bitcoin si sa-l numeasca cum vrea. Dar de acolo pana la a-l face cat de cat valoros mai e cale tare lunga...

2. Am gasit inca un MyCoin, dar MYC (2017), nu MYCN (2021) care era scam.


Din pacate nu sunt convins ca am ajutat prea mult... In principiu la prima vedere nu pare scam, dar nici nu pare sa merite pierderea de timp.

90% 👍
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 11, 2021, 09:03:07 PM
#27

...este de la moneda aia din 2014 despre care zicea Neurotic ca a fost SCAM
Link-ul pentru explorer zice pe CMC ca este "http://myc.cryptocoinunion.com/" ...exact ca vechiul MYC

Asta nou (2021) nu e listat pe CMC... si din nou, de ce ar fi ?

70% 👍

O intrebare pertinenta: Bitcoin fusese listat pe exchange cand a aparut?

PS: codul l-am verificat saptamana asta si nu difera de cel al lui BTC decat la parametrii …

Orcum o sa incerc sa minez ceva si poate obtin si niste reward-uri daca apuc sa fiu printre primii care vor contribui, depinde si de timpul pe care il am.
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
November 11, 2021, 12:30:06 PM
#26
Ce parere aveti din experienta voastra miroase a “scam”?

Premine 25%
Vrajeala ca doneaza cate 500k monede lui Zuckerberg, Elon, Bill Gates etc e penibila ...
Nu are codul la vedere pe github. Ar trebui sa il descarc, dezarhivez etc. Pentru ce ? Ori ai codul la vedere ori ascunzi ceva (virusi?)
Nu e listat pe nicaieri si nici nu va fi ! (parerea mea) - ca sa fie acceptat de un exchange trebuie ca respectivul exchange sa tine un nod de MyCoin, portofel, integrare etc. Pentru ce ? Baiatul asta nu are nici site, daramite cativa BTC pentru costul de listare...

Macar daca era vreun token ERC sau BEP se lista repede pe uniswap sau pancakeswap si poate reuseai sa faci un mic profit pana fugeau cu fondurile. Dar aici nici macar atat nu vad sa se intample.

De curiozitate cum de te-a prins moneda asta ? Care sunt motivele tale sa crezi in ea ? Nu intreb pentru vreun prieten, mai degraba pentru dusmani  Cheesy

Si apropo, linkul ala de pe CMC ...

...este de la moneda aia din 2014 despre care zicea Neurotic ca a fost SCAM
Link-ul pentru explorer zice pe CMC ca este "http://myc.cryptocoinunion.com/" ...exact ca vechiul MYC


Asta nou (2021) nu e listat pe CMC... si din nou, de ce ar fi ?
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 11, 2021, 09:51:19 AM
#25
Ce parere aveti din experienta voastra miroase a “scam”?

Clar nu sunt un "mare detectiv", dar:
1. Din ce m-am uitat le ei pe git/whitepaper, pare sa fie o clona de bitcoin. Iar daca asta e tot ce avem... chiar daca nu o fi scam, tot inutila mi se pare. Deci sunt sanse mari sa minezi si sa ramai cu curentul platit si niste monezi fara valoare. Riscul nu-i asa mare, doar ca pierzi timp in care te-ai fi putut orienta spre ceva care sa chiar merite...
Dica orice programator mai rasarit poate sa faca un nou bitcoin si sa-l numeasca cum vrea. Dar de acolo pana la a-l face cat de cat valoros mai e cale tare lunga...

2. Am gasit inca un MyCoin, dar MYC (2017), nu MYCN (2021) care era scam.


Din pacate nu sunt convins ca am ajutat prea mult... In principiu la prima vedere nu pare scam, dar nici nu pare sa merite pierderea de timp.
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 10, 2021, 08:14:01 AM
#24
Un sfat sincer as vrea din partea celor mai experimentati.

Am zis ca voi reveni cu actualizari despre cum voi mina Moneda MyCoin gasita dar am fost luat de valul 4 Covid si nu am mai reusit, am trecut prin boala cu o forma usoara.

Acum pt ca ma simt mai bine de vreo o zi doua am revenit la research si am inceput iar documentarea in legatura cu Moneda asta MyCoin si am intrat la ei pe pagina de GitHub.
Acum nu stiu ce ar fi mai indicat sa minez sau sa incerc sa particip la programele lor de recompensare?

Acum fac si eu ca Toma necredinciosul: “or fi pe bune?”

https://github.com/iamycoin/BuildTheTrustWithDonations

Bine la oferta asta cu “ambasadorul” clar nu am ce cauta ca sunt constient ca nu mi se adreseaza mie: https://github.com/iamycoin/Ambassadors

Ce parere aveti din experienta voastra miroase a “scam”?
Ca mie sincer imi miroase cum imi mirosea si Bitcoin cand am aflat de el si m-am inselat total ca imi vine sa bubui si acum … ma gandesc ca orice apare cu mare tam tam ascunde ceva si ala care nu spune nimic probabil ca nu se mai complica ca la cat au batut altii tobele…

De exemplu TransferWise am aflat de el prin 2016 at la momentul ala era in UK nimeni nu vb de el toata lumea MoneyGram si WU, astia de la TransferWise Ofer rau si ofera niste servicii la niste comisioane de iti vine sa ii iei acasa dar nici acum nu se promoveaza precum MG sau WU … eu mai mult tind sa cred pe unul care nu vb mult decat unul care vb mult.

Ideea este ca daca moneda asta incepe sa se poata valorifica in 2-3-5 ani eu sunt multumit adica sa o am ca un fond de pensie nu ma gandesc sa acaparez lumea cu 100-200 de monede cat voi avea in final … ma gandesc pe termen lung nu la profituri imediate peste noapte.

PS: sper sa nu va fi facut capul calendar


jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 01, 2021, 01:09:47 PM
#23
mai ales ca este Bitcoin forked dupa versiunea 22.00

Se pare ca este ceva neintelegere aici, o s aincerc sa o clarific.. sper:
Bitcoin nu este forked dupa nimic. Bitcoin este sursa pentru alte forkuri si clone.

100% 👍
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 01, 2021, 01:04:13 PM
#22
mai ales ca este Bitcoin forked dupa versiunea 22.00

Se pare ca este ceva neintelegere aici, o s aincerc sa o clarific.. sper:
Bitcoin nu este forked dupa nimic. Bitcoin este sursa pentru alte forkuri si clone.
Bitcoin este un program pe calculator. Acest program este din timp in timp imbunatatit si apar versiuni mai noi. Ultima a fost botezata 22.00, asa cum ultimul Windows este 11 (si ceva).

Prin imbunatatiri a aparut SegWit, tot prin imbunatatiri o sa fie Taproot anul acesta, dar astea deja sunt detalii.
Faptul ca este imbunatatit nu inseamna neaparat ca s-a facut fork. Unele au produs, intr-adevar, si (soft) fork in retea, dar prea putine au avut acest efect. Si in asemenea cazuri (soft fork) majoritatea comunitatatii a decis ca respectivele modificari sunt ok. (S-a incercat si soft fork pentru blocuri mai mari si nu a fost acceptat de comunitate.)
Deci revin: versiune = imbunatatire, nu neaparat fork.
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 01, 2021, 01:02:04 PM
#21
Quote
Later edit: nu mai esti Newbie, ci Jr. Member Smiley Ti-am dat un merit pentru o postare de mai sus, pe care am scris ca o apreciez -- ce a de asumare a limitelor de competenta. Felicitari pentru promovare Smiley Rangul se va modifica din Newbie in Jr. Member cand vei ajunge la 30 puncte de activitate, adica foarte curand. Daca vrei sa citesti mai multe despre rangurile existente, iti recomand acest topic: Forum ranks/positions/badges (What do those shiny coins under my name mean?).

100% 👍
legendary
Activity: 1666
Merit: 6436
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
November 01, 2021, 12:49:07 PM
#20
Chiar nu as vrea sa pierd trenul asta cum am facut si cu BTC in 2011

Ce nu inteleg eu este de ce spui ca ai pierdut trenul BTC. Ai citit partea asta?

Totodata, mi se par a fi si tipul de idei perorate de cei care considera ca "au pierdut trenul" BTC / ETH. In realitate insa... nu au pierdut niciun tren. Cel mai bun moment de cumparat BTC este acum, iar raspunsul acesta a fost valabil si in 2010, si in 2011, si in 2012, si in 2013 si tot asa [...] si va fi valabil si in 2050, si in 2051 siiii, in sfarsit, in 2124, cand va fi minerita si ultima moneda Smiley Acum este cel mai bun moment de achizitie. Oricand te-ai intreba Smiley Asta e parerea mea.

De asemenea, BTC nu se obtine doar prin minerit si achizitionat. Poti oferi servicii si sa soliciti plata in BTC la fel de bine. Sau poti vinde diverse lucruri pe BTC... Deci ce tgren ai pierdut? Sau, mai bine zis, ce inseamna pentru tine ca ai pierdut acest tren?

nu indemn pe nimeni sa riste minand sau sa incerce pentru mine [...] Voi pune update-uri aici dupa ce incerc si inclusiv consumul de curent.

Cata vreme iti faci temele cum se cuvine si stii bine in ce te bagi, ce riscuri iti asumi, este totul in regula. Eu nu am studiat deloc acea moneda si, de pe CoinMarketCap, ce mult 4-5 imi trezesc vreun interes, si acelea fiind in general unele care asigura anonimitatea. Dar, ce sa zic, iti tin pumnii Smiley

In afara de aceasta, vad ca esti Newbie aici si poate nu iti dai seama, asa ca iti dau un sfat: nu mai da quote la tot citatul anterior, intrucat apare apoi ditamai postarea. Daca vrei sa citezi ceva din postarea anterioara, selecteaza fix sectiunea aceea la care faci referire si pune-o in quote (exemplu: cum m-am referit eu la anumite parti ale postarii tale si exact pe acelea le-am citat, nu intregul tau raspuns). Daca nu faci referire la o parte anume a postarii (lor) anterioare, atunci nu e nevoie sa dai quote deloc. Acest quote ajuta doar cand vrei sa subliniezi anumite parti pe unele dintre ideile interlocutorului.

Exemplu 1: Eu scriu ideile 1, 2, 3 si tot asa pana la 10. Tu ai ceva de obiectat la 1, 5 si 8. In acest caz nu dai quote la toata postarea mea, ci strict la sectiunile respective.
Exemplu 2: Eu scriu ceva si tu vrei sa scrii altceva, care are legatura cu ce am scris si eu mai sus, insa nu foarte mare, si nu face referire la niciun punct anume scris de mine. In acest caz nu are rost sa dai deloc quote.



Later edit: nu mai esti Newbie, ci Jr. Member Smiley Ti-am dat un merit pentru o postare de mai sus, pe care am scris ca o apreciez -- ce a de asumare a limitelor de competenta. Felicitari pentru promovare Smiley Rangul se va modifica din Newbie in Jr. Member cand vei ajunge la 30 puncte de activitate, adica foarte curand. Daca vrei sa citesti mai multe despre rangurile existente, iti recomand acest topic: Forum ranks/positions/badges (What do those shiny coins under my name mean?).
jr. member
Activity: 64
Merit: 1
November 01, 2021, 12:21:59 PM
#19
Am incercat sa le dau o sansa. Dar nu am urmarit fiecare pas. Si m-am trezit ca a aparut EGLD is ERD nu mai exista si va fi delistat. Am vandut si gata.

Aici cred ca pot sa te lamuresc eu cat de cat, intrucat am vazut intamplator ce s-a intamplat cu ERD-ul atunci. Din ce am inteles, pe vremea cand era ERD nu aveau blockchain propriu. Cand au trecut la EGLD au trecut si la un blockchain propriu. Referitor la monede, s-a realizat o echivalenta de 1000 ERD = 1 EGLD. Deci EGLD-ul a reprezentat tranzitia la blockchain propriu, care a avut loc cu putin timp inainte de a-si lansa si un portofel propriu, numit Maiar. Interesant este ca numele aminteste de vechiul e-Gold (astfel ca nu este deloc original), si chiar si asta inseamna, in fond EGLD. Alt aspect interesant, imediat ce ERD a disparut de pe CoinMarketCap, alt ERD i-a luat locul, sperand, probabil, sa profite de popularitatea ERD-ului original Smiley Vad ca exista in continuare. Nu sunt fan EGLD, nu ma intelegeti gresit, doar intamplarea a facut sa fiu la curent cu ce s-a intamplat atunci.

Dar fazele astea ca bitcoin e primitiv si ethereum e pe moarte sunt pentru aia care nu se uita un pic in jur. Intre marketing si spalare pe creier mai sunt ceva pasi...

Totodata, mi se par a fi si tipul de idei perorate de cei care considera ca "au pierdut trenul" BTC / ETH. In realitate insa... nu au pierdut niciun tren. Cel mai bun moment de cumparat BTC este acum, iar raspunsul acesta a fost valabil si in 2010, si in 2011, si in 2012, si in 2013 si tot asa [...] si va fi valabil si in 2050, si in 2051 siiii, in sfarsit, in 2124, cand va fi minerita si ultima moneda Smiley Acum este cel mai bun moment de achizitie. Oricand te-ai intreba Smiley Asta e parerea mea.

Revenind la realitate BTC e BTC ce deriva din el este mai credibil decat orice iar ce viseaza unii nu viseaza nimeni…
Orice presupune un risc …

Din pacate, multi viseaza la cai verzi pe pereti, la 10x-uri, la imbogatiri peste noapte, uitand de orice forma a realitatii. Precum cei supraponderali care cred ca s-a inventat pilula minune cu care slabesti peste noapte. Fals! Cum nu te ingrasi peste noapte, nici nu slabesti peste noapte. Sau cum viseaza cei care incep sa mearga la sala ca intr-o saptamana sa aiba musculatura super definita. Din nou, utopii. Totul se obtine cu greu si cu munca. Si nu peste noapte. A, ca unii au prins o moneda care chiar a explodat si au si reusit sa vanda la timp si sa faca bani frumosi - evident exista si cazuri de genul. Dar sunt ca si cum ai castiga la Loto.

Pana una-alta, cine a avut BTC si a fost hodler a avut cel mai mult de castigat...

Exact o similitudine am observat eu cu o moneda care a aparut in trei distributii si anume MyCoin daca o cauti pe google dai de 2 informatii una despre moneda MyCoin cu simbol MYCN si o alta informatie despre marele scam MyCoin apoi daca intri pe CoinMarketCap dai de moneda MyCoin cu simbolul MCN daca le ei pe fiecare la “bani marunti” reiese ca MyCoin cu simbolul MYCN este in fond cea reala acum urmaresc destul de des evolutia ei sa vad cand va fi listata si cat se mineaza… simt ca este ceva care promite nu au facut tam tam au cateva informatii pe profilul lor GitHub sunt curios cand se va face primul commit acolo si se va plati primul reward pentru munca … au niste reward-uri destul de bune nici nu s-ar merita sa minezi daca sti sa le faci treaba pentru care te platesc …

Mi-am instalat Wallet-ul lor si tot ce pot vedea este ca numarul blocurilor creste de la o zi la alta iar gardul de dificultate este de 0.5 iar reward-ul este theoretic de 240 de monede/block cu un total de 28 mil, vreau sa-mi iau un contor de curent separat si sa-mi configurez in weekend-ul asta un server de minare, Ideea este ca nu caut I’m bogati rea imediat a ci in viitor sa nu fiu nevoit sa invistesc in rig-uri etc electricitate.

Chiar nu as vrea sa pierd trenul asta cum am facut si cu BTC in 2011 crezand ca este o iluzie, nepricepand la vremea aia prea multe, mai ales ca este Bitcoin forked dupa versiunea 22.00, acum sa nu se interleaf’s gresit nu indemn pe nimeni sa riste minand sau sa incerce pentru mine ca eu nu stiu si sa-mi zica daca este ok, eu am intrebat our si simplu daca se merita sa minezi o moneda noua…

Voi pune update-uri aici dupa ce incerc si inclusiv consumul de curent ca la ce anunta astia cu facturile mai mai ca imi vine sa o las incurcata dar voi incerca daca voi reusi macar un bloc doua sunt multumit.

O seara placuta!
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
November 01, 2021, 10:17:09 AM
#18
Cand au trecut la EGLD au trecut si la un blockchain propriu.

Restul detaliilor le aflasem, dar asta cu blockchain propriu cumva imi scapase. Dar nu am sapat, ca ma enervasem..  Cheesy

alt ERD i-a luat locul, sperand, probabil, sa profite de popularitatea ERD-ului original

Eee, de astea se intampla chiar si fara sa dispara tickerul original. Capcana cu zahar e pusa, sunt doar asteptate mustele...
Pages:
Jump to: