Pages:
Author

Topic: SistemKoin - Kripto Para Borsası - page 5. (Read 22483 times)

full member
Activity: 406
Merit: 104
June 17, 2018, 06:49:50 PM
valla geniş şekilde adamlara GBT sorgusu yapılır gibi araştırma yapılmış forumda, valla bu forumdan korkulur
member
Activity: 322
Merit: 14
June 17, 2018, 10:18:16 AM
Bu hacim mevzusu aylardır devam ediyor ve mantıklı tek bir açıklama bile yapılmadı. Destekte bunları açıklamak yerine konuyu kaç ülkenin vatandaşının kullandığına getiriyor.
Benim anladığım bu forumdan gelecek kullanıcı umrumuzda değil biz hacmi yüksek göstererek burayla bağı olmayan veya burayı takip etmeyen insanlarla yetiniriz.
Borsa çok kaliteli olabilir. Kalitesine güvendikleri için bir anda müşteri çekmeye çalışıyor olabilirler ama herşeye rağmen yaptıkları iş doğru değil.
member
Activity: 309
Merit: 15
June 17, 2018, 09:56:52 AM
Hacim işine bir açıklık getirmeniz lazım. Böyle bir hacim olmadığı belli. Bu forumda bile doğru düzgün bilinmeyen bir borsanın bu hacme sahip olması olasılık dışı geliyor. Kim kullanıyor borsanızı? Bu forumu bilmeyen kripto para aşıkları mı var Türkiye'de de bizim haberimiz yok? Yılların borsalarını nasıl açılır açımaz geçebiliyorsunuz?

Hacmimizin Türk kullanıcılardan kaynaklanmadığını belirtmek isterim. Az önce site verilerinden aldığım listeyi sizinle paylaşmak isterim. Halihazırda borsamıza 54 farklı ülkeden kullanıcı kayıtlı bulunmakta ve resimden de görebileceğiniz şekilde şu anda borsamızda çevrimiçi olarak 33 farklı ülkeden kullanıcı bulunmaktadır.

Selam

Size kac kere su hacim artirma kolunun ayarini hafta sonuna ayarlamayi unutmayin diyecegim. Kac kere? Bitfinexin BTC/usd hacmi 11.600, Bitstampin 2975 BTC, Krakenin 2251BTC, yerelde  Paribunun BTC/TL hacmi 150 BTC, BTCTurk un 50BTC oldugu hacimsizlikte Sistemkoyun BTC/TL de 516BTC hacim yapmis. Zuhahahaa derler adama.. Hala mi yaa, hala mi? Artik keriz yerine  koymayin su insanlari.
Hacim artirma kolunu rahat birakin, gunluk 3BTC lik hamin ortaya ciksin.
newbie
Activity: 13
Merit: 0
June 13, 2018, 11:29:15 AM
jr. member
Activity: 54
Merit: 2
Trade Better Trade Crypto
June 13, 2018, 09:53:33 AM
Sistemkoin yöneticileri neden bu coinmarketcap verileri ile alakalı yapılan yorumlara cevap vermiyorsunuz?
member
Activity: 210
Merit: 10
June 12, 2018, 01:06:18 AM
Arkadaslar dogru yeremi yazdim bilmiyorum ama iddaa bayinden geliyorum sistem nasil oynaniyodu ?
jr. member
Activity: 112
Merit: 1
June 11, 2018, 05:13:12 PM
Edit3: 10.06.2018 Saat 14.30.. Siteye tekrar baktım BTC/TL hacmi 550 BTC olmuş. Çok istikrarlı bir hacminiz var. Piyasa ölüyken, paribu 110 BTC iken siz 606 BTC hacim yapıyosunuz. Piyasa allak bullak oldu piyasadan 20 milyar USD para çıkışı oldu, BTC 400-500 USD düştü, PAribunun hacmi 450 BTC oldu, siz hala stabilsiniz, hatta biraz hacminiz de düşmüş. 550 BTC'ye. Demekki kemikleşmiş bir hacminiz var. Smiley Çok komik ya.

o kemik kadro sağolsun Türkiye'de piyasayı ayakta tutuyor :d
ne kadar düşse de dik duruyorlar hala hacmi yüksek tutuyor  Grin
member
Activity: 602
Merit: 32
June 11, 2018, 05:11:08 PM
Api sayfasının kodlarını görmek gerek, site sahibi apiden online alıyor kandıramayız demiş ama az buçuk php, asp, .net bilenler bilirki bu verileri gönderirken kandırmak en kolayıdır.

Misal üye sayınızı ekrana yazdırırken sabit bir sayı ile üye sayısını toplayıp üyelerinizi misal 200.000+4 gibi aslında 4 üye varken 200.000de sabit sayı ile toplayıp gösterebilirsiniz. Apide veriyide yazdırırken muhtemelen 2 sayı aralığında random bir sayı seçip o sayıyı sürekli hacim olarak göndermişler Smiley

Olay kısa net ve kesin olarak bu Smiley

Malezyalının sende ne işi var allah aşkına binance dururken?

Adamın hesabına parada göndermiyorsun Smiley
sr. member
Activity: 434
Merit: 278
June 11, 2018, 11:03:31 AM
Edit3: 10.06.2018 Saat 14.30.. Siteye tekrar baktım BTC/TL hacmi 550 BTC olmuş. Çok istikrarlı bir hacminiz var. Piyasa ölüyken, paribu 110 BTC iken siz 606 BTC hacim yapıyosunuz. Piyasa allak bullak oldu piyasadan 20 milyar USD para çıkışı oldu, BTC 400-500 USD düştü, PAribunun hacmi 450 BTC oldu, siz hala stabilsiniz, hatta biraz hacminiz de düşmüş. 550 BTC'ye. Demekki kemikleşmiş bir hacminiz var. Smiley Çok komik ya.

Bu pazar 3kağıtcıları halen siteyi kapatıp kaçmadılarmı bundan 1 2 ay öncede aynı sahte hacim mevzusu vardı halen devammı ediyorlar katakulli işlere  Grin
member
June 10, 2018, 07:35:55 AM
member
June 10, 2018, 07:34:41 AM
Edit2: 10.06.2018 Saat 12.38.. Siteye tekrar girip baktım ve gördüm ki hacim yükseltme botunuz bozulmuş, hacim 3.07 BTC yazıyor. Smiley Burdan çağrı yapıyorum hacim artırma alet koluna birisi yanlışlıkla dokundu ve kapandı. Glıbal borsa için 3.07 BTC lik hacim, ayıp oluyo... Şahan Gökbakar'ın Reyting aleti gibi vur masaya artır reytingi Smiley)

member
June 09, 2018, 07:58:14 PM
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
June 09, 2018, 04:22:25 PM
full member
Activity: 624
Merit: 125
alcedoplatform.com
June 08, 2018, 11:36:54 PM
Kısa ve net olarak buradaki insanlara başarıyı çekemiyorsunuz diyenlere 'hasssssiktir' diyorum.

Sistemkoin'i yurt dışında kullaniyolarmışta bilmem ne, bu palavralar da neyin nesi böyle? Bildiğin fake veriler ile yatırımcı çekiliyor umarım o verilerle vergilendirilirsiniz. Bir kere hafif bir hacim yapsaniz tamam diyeceğim ama Paribu'nun 5 katı hacim girmek net dolandiricilik.
member
June 08, 2018, 04:57:32 PM
jr. member
Activity: 131
Merit: 8
June 08, 2018, 03:48:29 PM
Evet, her zamanki gibi yeni bir proje ve forumlarda bu girişimcilere sallayan, başarılarına inanamayan, çekemeyen ve salak saçma suçlamalar yapan tipler. Bu işler böyledir, ICO'larda da olur. Yeni bir ICO açılır, çok fazla para toplanır ve sonra hakkında bir sürü scam threadi açılır, amansızca FUD yayılır. Ama ICO scam değildir, başarılı olacaktır...

Bu borsayı hayatımda duymadım, bugün bitcointalk türkçe bölümünde yazılan bir post sonucunda haberim oldu. Şimdi yarım saatir okuyorum. Borsa hakkında yapılan bütün suçlamaları falan görünce ben de bir araştırayım dedim. İlk izlenimlerimi yazıyorum.

Şimdi ilk olarak bu borsa Paribu, BTCTurk ve Cex.io gibi borsalar ile karşılaştırılmış.
Paribu ve BTCTurk sadece Bitcoin/TL alım satımını sağlıyor. Cex.io Bitcoin, Ethereum, Ripple ve USD'nin birbirleriyle alım satımını sağlıyor. Sistemkoin ise Bitcoin, Ethereum, Ripple, LTC dahil tam 34 tane coinin hem türk lirasıyla, hem de bitcoin ve ethereum ile alım satımını sağlıyor. Bu Paribu'nun sunduğu hizmetin 17 katı, Cex.io'nun 8 katı demek. Piyasada bu kadar geniş hizmeti sunan başka bir borsa yok. Düşük hacimli altcoinleri bitcoin'e çevirmeden direk fiat karşılığında satmak çok cazip bir hizmet. Adamlar kimsenin yapmadığı bir şeyi yapmış. Dolayısıyla bu borsanın bu kadar büyük bir hacme sahip olması, iddia ettikleri gibi 54 farklı ülkeden kullanıcıları bulunması inanılmaz bir şey değil. Gayet normal.

İkinci olarak, "sitede hareket olmadığı", alım satımların uzun süre beklediğinden bahsedenler olmuş. Bunlara aslında açıklama da yapmamak lazım. Arkadaşım marketin altında fiyat girmişsin, alımım doldurulmuyor diye ağlıyorsun. Başka borsada beklemeyeceğini mi zannediyorsun. (Ha tabi hızlı alma seçeneği vardır sen koyarsın paranı o anda fiyat ne kadarsa ne kadar yükselse de sike sike satışını yapar sana.)
Benim market fiyatından alım girip 1 gün beklediğim oldu. Yine de alamadım alım fiyatını yukarı çekmek zorunda kaldım market yükseldi geri düşmedi çünkü. Alım duvarı, satım duvarı denen şeyler var ekonomiden anlamıyorsunuz geliyor burada yazıyorsunuz. Bu iş sende bitmiyor karşıda bir de senin gibi satış yapan insanlar var.

Telegram'dan yazınca dalgalanma oluyormuş sahte hacim varmış. Smiley Gerizekalı kardeşim. Adam borsada yapılan alım satımlardan komisyon kesiyor da para kazanıyor. Adam sahte dalgalanma yaratmak istese kendisi satar sana komisyonunu da düşer.
Ha adam kendisi satış yapmamış mıdır yapmıştır. Zaten yeni borsa açmak istediğin zaman para döndürmek için ortaya bir sermaye koyman lazım oradan müşteri çekip sonra müşterilere bırakman lazım bu her borsanın yaptığı bir şey. İlk gelen müşteri kimden alacak Bitcoinini satıcısı olmadığı zaman?

Zaten anladığım kadarıyla coinmarketcap'e şikayet verilmiş ama borsa hala silinmemiş. Coinmarketcap sitede bir güvensizlik görürse direk kaldırır zaten siz hiç merak etmeyin Wink. Bir ay geçer de bir şey olmamazsa site temizdir sıkıntı yoktur. Coinmarketcapi kandırmak kolay sahte url atıyorsun vs. vs. diyen arkadaşlar sizde bir borsa açın böyle milleti dolandırın madem?

Borsadaki bitcoin fiyat farkından bahseden de olmuş. 100-500TL'lik fark küçük alımlarda zaten fark etmiyor. Dünyadaki bütün borsalarda böyle küçük oynamalar olur. Çok istiyorsan piyasadaki bütün borsalarda hesap açacaksın o an en düşüğü nerede bulursan oradan alacaksın. Bu hareketin de saçma olduğunu söylemeye gerek var mı? Zaten o kadarlık farkın senin alımını etkilemeyeceğinin hesabını yapamıyorsan ne halin varsa gör.

Hesabımı şimdi açtım yakın zamanda deneme için bir para yatırırım, nedir ne değildir bakarım, izlenimlerimi de paylaşırım.

Edit 1: Arkadaşlar sitede dolar, euro ve USDT marketleri de açılmış. Adamlar zaten çoktan uluslararası bir borsa olmuşlar siz neyin sahte hacminden bahsediyorsunuz?
member
Activity: 177
Merit: 10
June 05, 2018, 02:32:40 AM
uzun zamandır kafamı kurcalayan şey buydu ee olayı abartındaca olan olmuş demekki ancak çok yeni bir borsanın bu tarz hareketler göstermesi güven kırıcı
newbie
Activity: 2
Merit: 0
June 04, 2018, 11:21:12 PM
27 Mayıs tarihinde Goldpowercoin(XGPC) adında bir erc20 token listelediler.
Sitesi http://goldpowercoin.com/ . White paper yok, plana göre temmuzda yayınlancakmış. Bu token tam nedir kaç tane vardır, kaçı kimdedir, arkasındaki takım kimdir vs. gibi bilgileri göremedim. Sitede kısa açıklamalar var, detaysız bir yol haritası var. İlk tweetleri https://twitter.com/coin_power mayıs başında. Web sitesi Nisan'da kurulmuş. https://etherscan.io/token/0x217e2e7bbcf64edfc12b7eda96ce469aeb32acd6 adresinden bakarsak 200 milyon adet var ilk işlem 25 mayıs'ta. Sistemkoin öncesi twitter üzerinden de tek açıklanan eylemleri http://naryum.com/ (daha olmayan bir e-ticaret sitesi) ile anlaşma.

Burada geleceği olan coinleri listelediklerinden de bahsedilmiş. Şimdi ben kendilerine bu forumun da amacına uygun olarak sormak istiyorum. Bu token'ı neye göre listelediniz? Daha white paper'ı bile yokken, adet ve dağılım bilgileri bile verilmemişken hangi bilgilere dayanarak yatırım yapılacak ve nasıl fiyatlandı? Borsa olarak sizin coin listeleme kriterleriniz neler?

Eğer bu token'ın arkasındaki de sizlerseniz (bilgiler ışığında bence en mantıklı düşüncedir reddebilirsiniz), öncelikle güzel tezgah kurmuşsunuz belirteyim.
Bugünlerde ethereum tabanlı bir token çıkarma maliyeti yazılımsal olarak çok düşük işçilik tutarlarıdır, forumda yapan arkadaşlar da var. Bu düşük maliyetler ile token yaratıp, bir ay içinde daha bilgileri bile yayınlamadan kendi borsan üzerinden fiyatlayıp sat. Artık bundan topladığınız paraları umarım gerçekten projelere aktarırsınız bari. Ama sahte hacim konusu ve bunun gibi hareketleriniz varken borsa olarak güven kazanamazsınız.

sr. member
Activity: 472
Merit: 254
Anlik Coin Fiyatlari BTCkur.com
May 31, 2018, 06:06:43 AM
Alin, bugun bende onceki iletiyi bilmeden bir ileti actim konu hakkinda...

https://bitcointalksearch.org/topic/sistemcoinde-24-saatlik-ltc-hacmi-3-milyon-dolardan-fazla-gorunuyor-4375793

simdi burada yazilan yanitlarida okuduktan sonra yazik dedim sadece. Ayrica CMC ye sikayet ettigim gibi, yukarida linke tiklayarak sizlere nasil sikayet edeceginizi yazdim. Boyle duzembazliklara, yalanlara izin vermeyelim. Bugun CMC`ye sahte rakamlar verenler, yarin kendi musterilerine beterini yapar.

Dogru durust hicbiryerde reklam bile verecek paralari yok. 3-4 ay once acilmis bir borsa, hicbir yerde dogru durust reklam vermeden nasil bu rakamlara olasabiliyor? nerde bunun kaniti?

Arkadaslardan biri cok guzel soylemis. Saatlerdir alim, satim tablolarinda hicbir islem yok demis. Diger bir arkadas 2 saattir 4bin $ lik islem olmus diyor. Firma yetkilileride diyorki yabanci uyelerimiz cok. Uyeleriniz yabancida olsa, turkde olsa tablolar oynamazmi kardesim? islem olmaz mi bir sitede?

Yalan dolan hepsi. Dikkat edin, paralarinizi vermeyin boylelerine. Guvenmeyin asla!
hero member
Activity: 953
Merit: 504
May 21, 2018, 02:44:18 AM
fake hacim oluşturuyorlar sanırım ama coin listelerken geleceği olan coinleri listeliyorlar. bu açıdan dikkatimi çektiler. umarım zamanla fake hacimden vazgeçerler.

Haklısınız hocam bu kadar yüksek hacim oluşturmasalar daha güvenilir olacaklar.Helbiz'in bu borsaya girmesine çok şaşırmıştım bu tarz başarılı hareketlere devam edebilirlerse ilerde büyük işler yapabilirler.

Benim de dikkatimi bu olay çekti. Adamlar iş yapabilecek coinleri ekliyorlar, kullanıcı çekmek için yapıyor olabilirler, kullanıcı geldikten sonra belki gerçek hacimlerine dönerler
Pages:
Jump to: