Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 28. (Read 1044471 times)

legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
March 23, 2016, 09:51:48 AM
Verjetno že vprašano/odgovorjeno ampak...kako najlažje/najhitreje pretvorim Tether (USDT) v EUR na svoj bančni račun?
Še bolje, če je možno, kako spravim na PayPal/Neteller/Skrill?

Hvala, lp.
newbie
Activity: 44
Merit: 0
March 23, 2016, 09:15:14 AM
@minimalB     Se je naberal v meni že nekaj časa  Tongue

Glede dogodka v kino šiška pa me zanima kakšna bo to delavnica in kaj se bo na njej delalo?

Tematika delavnice bo predvsem odvisna od znanja in želj udeležencev. Tule smo napisali nekaj več o tem:
https://bitnik.eu/bitnik-in-kino-siska-bitcoin-predavanje-z-delavnico/

Predlogi so zelo dobrodošli!
full member
Activity: 208
Merit: 100
March 22, 2016, 05:37:28 PM
@minimalB     Se je naberal v meni že nekaj časa  Tongue

Glede dogodka v kino šiška pa me zanima kakšna bo to delavnica in kaj se bo na njej delalo?
newbie
Activity: 44
Merit: 0
March 22, 2016, 06:43:54 AM
Bitcoin predavanje z delavnico v Kinu Šiška (Ljubljana):
http://www.kinosiska.si/drugo/bitnik-bitcoin-predavanje-z-delavnico

4.4.2016 ob 18:00, vstop prost.


super. se vidimo Smiley
donator
Activity: 674
Merit: 522
March 21, 2016, 06:59:43 PM
Bitcoin predavanje z delavnico v Kinu Šiška (Ljubljana):
http://www.kinosiska.si/drugo/bitnik-bitcoin-predavanje-z-delavnico

4.4.2016 ob 18:00, vstop prost.
hero member
Activity: 520
Merit: 500
March 19, 2016, 03:20:39 PM
E pa susjedi moji dragi, imam velike kritike nakon izleta u Ljubljanu pred 2 dana. Išao sam ciljano iz Rijeke baš na ATM jer sam skupio par BTC-a pa da napravim izlet i pokupim lovu, jeftinije mi nego u ZG.
Zapravo, toliko sam bio ljut da bi bio bacio i tzv. smartphone i bankomat i sve u 3 pm. Pitate se zašto? E vidite, reklama je na internetu kako je prvi ATM koji je stigao u Slo u Ljubljani u hotelu SLON i kako je još uvijek tamo. MEĐUTIM, NIJE VIŠE TAMO. Evo i dokaz:
http://coinatmradar.com/bitcoin_atm/226/bitcoin-atm-bitaccess-ljubljana-hotel-slon/

Drugo, pošalju me u Hotel UNION. Tamo ATM prazan, ima još 40€ unutra, uzmem ja tih 40€ i samo što ne počnem plakat od muke. Nema veze, ima ih još 2-3 gledam na onu kartu (pritom nemam interneta nego hvatam WIFI po gradu, otključavam ili slučajno ili nekakav FREE ACCESS).
Zaboravio sam napomenuti da mi je ženska na benzinskoj u Ilirskoj Bistrici prodala nakon 5-6 minuta objašnjavanja da mi treba PREPAID SIM CARD (ja na hrvatskom i engleskom, ona na nekom njezinom slovenskom pitaj boga) ali taj SIM se nikako nije mogao spojiti na internet dok su mi pozivi i poruke uredno radili.

Ok, mojim mukama nije kraj pa vozim na drugi kraj grada do nekog World Trade Center-a (možeš mislit). Tamo još 1 ATM koji nisam vidio ni na slici, ima 10 opcija na njemu a veličinom izgleda da unutra ne stane 5 centi. Još jedna mana, nema ni WIRELESS-a na toj poziciji ili je signal slab pa sam ko majmun držao mobitel u zraku i vadio 20 hebenih eura iz bankomata jer je i taj bio prazan... sramota...

Hvala bogu, samo 15km udaljen Petrol ima isto taj ATM pa sam eto tamo na kraju dignuo lovu i to mi je sve pljunulo po 20€ , nemoš vjerovat...

Poanta priče: IZBRIŠITE SA KARTE ATM U HOTELU SLON !!!


EDIT: Zaboravio sam napomenuti da je na svakom bankomatu FEE 10%, a ne 4.2 ili 5% kako lažete po stranicama.

baš nam je žao, da si pred 2 dana završio svoju posjetu u Ljubljani na takav način.
naveo si sve druge operatorje u Ljubljani koji hendlaju nakup i prodaju bitcoina, samo nas, Bitnik https://bitnik.eu/en/, nisi našao, šta nas čudi, jer so svi naši BTMji (okupno 5, od toga jedan 2-way) na listi CoinATMradar-a.

za info: naš 2-way BTM je u prostorima Kino Šiške, ovdje je link do infa za lokaciju (do pola sata moguče je parkirati zastonj izpred Kina Šiške direktno): http://coinatmradar.com/bitcoin_atm/856/bitcoin-atm-lamassu-ljubljana-kino-siska/
Na svim našim avtomatima fee je 4,2%. Cjena prikazana na displejima je konačna. Za nakup i prodaju bitcoina imamo limit na transakciju EUR 4.990,- (bankomat će ti izplačat u EUR 50,- i EUR 20,- nominaciji bankovca)

ako ti se posjeta u gradu nije totalno zagadila, onda te sljedeći put vabimo, da dođeš kupiti ili prodati bitcoine na naš BTM. Možeš nas i kontaktirati prije posjete ako želiš unaprijed prevjeriti stanje, tako da tvoja posjeta neče bit uzalud.

Naš broj je +386 1 777 42 43 i naš mail : [email protected]



Hvala puno. Sledeći put nazovem da pitam i dolazim u kino Šiška  Wink
newbie
Activity: 44
Merit: 0
March 17, 2016, 09:06:45 AM
E pa susjedi moji dragi, imam velike kritike nakon izleta u Ljubljanu pred 2 dana. Išao sam ciljano iz Rijeke baš na ATM jer sam skupio par BTC-a pa da napravim izlet i pokupim lovu, jeftinije mi nego u ZG.
Zapravo, toliko sam bio ljut da bi bio bacio i tzv. smartphone i bankomat i sve u 3 pm. Pitate se zašto? E vidite, reklama je na internetu kako je prvi ATM koji je stigao u Slo u Ljubljani u hotelu SLON i kako je još uvijek tamo. MEĐUTIM, NIJE VIŠE TAMO. Evo i dokaz:
http://coinatmradar.com/bitcoin_atm/226/bitcoin-atm-bitaccess-ljubljana-hotel-slon/

Drugo, pošalju me u Hotel UNION. Tamo ATM prazan, ima još 40€ unutra, uzmem ja tih 40€ i samo što ne počnem plakat od muke. Nema veze, ima ih još 2-3 gledam na onu kartu (pritom nemam interneta nego hvatam WIFI po gradu, otključavam ili slučajno ili nekakav FREE ACCESS).
Zaboravio sam napomenuti da mi je ženska na benzinskoj u Ilirskoj Bistrici prodala nakon 5-6 minuta objašnjavanja da mi treba PREPAID SIM CARD (ja na hrvatskom i engleskom, ona na nekom njezinom slovenskom pitaj boga) ali taj SIM se nikako nije mogao spojiti na internet dok su mi pozivi i poruke uredno radili.

Ok, mojim mukama nije kraj pa vozim na drugi kraj grada do nekog World Trade Center-a (možeš mislit). Tamo još 1 ATM koji nisam vidio ni na slici, ima 10 opcija na njemu a veličinom izgleda da unutra ne stane 5 centi. Još jedna mana, nema ni WIRELESS-a na toj poziciji ili je signal slab pa sam ko majmun držao mobitel u zraku i vadio 20 hebenih eura iz bankomata jer je i taj bio prazan... sramota...

Hvala bogu, samo 15km udaljen Petrol ima isto taj ATM pa sam eto tamo na kraju dignuo lovu i to mi je sve pljunulo po 20€ , nemoš vjerovat...

Poanta priče: IZBRIŠITE SA KARTE ATM U HOTELU SLON !!!


EDIT: Zaboravio sam napomenuti da je na svakom bankomatu FEE 10%, a ne 4.2 ili 5% kako lažete po stranicama.

baš nam je žao, da si pred 2 dana završio svoju posjetu u Ljubljani na takav način.
naveo si sve druge operatorje u Ljubljani koji hendlaju nakup i prodaju bitcoina, samo nas, Bitnik https://bitnik.eu/en/, nisi našao, šta nas čudi, jer so svi naši BTMji (okupno 5, od toga jedan 2-way) na listi CoinATMradar-a.

za info: naš 2-way BTM je u prostorima Kino Šiške, ovdje je link do infa za lokaciju (do pola sata moguče je parkirati zastonj izpred Kina Šiške direktno): http://coinatmradar.com/bitcoin_atm/856/bitcoin-atm-lamassu-ljubljana-kino-siska/
Na svim našim avtomatima fee je 4,2%. Cjena prikazana na displejima je konačna. Za nakup i prodaju bitcoina imamo limit na transakciju EUR 4.990,- (bankomat će ti izplačat u EUR 50,- i EUR 20,- nominaciji bankovca)

ako ti se posjeta u gradu nije totalno zagadila, onda te sljedeći put vabimo, da dođeš kupiti ili prodati bitcoine na naš BTM. Možeš nas i kontaktirati prije posjete ako želiš unaprijed prevjeriti stanje, tako da tvoja posjeta neče bit uzalud.

Naš broj je +386 1 777 42 43 i naš mail : [email protected]
newbie
Activity: 37
Merit: 0
March 17, 2016, 07:32:37 AM
E pa susjedi moji dragi, imam velike kritike nakon izleta u Ljubljanu pred 2 dana. Išao sam ciljano iz Rijeke baš na ATM jer sam skupio par BTC-a pa da napravim izlet i pokupim lovu, jeftinije mi nego u ZG.
Zapravo, toliko sam bio ljut da bi bio bacio i tzv. smartphone i bankomat i sve u 3 pm. Pitate se zašto? E vidite, reklama je na internetu kako je prvi ATM koji je stigao u Slo u Ljubljani u hotelu SLON i kako je još uvijek tamo. MEĐUTIM, NIJE VIŠE TAMO. Evo i dokaz:
http://coinatmradar.com/bitcoin_atm/226/bitcoin-atm-bitaccess-ljubljana-hotel-slon/

Drugo, pošalju me u Hotel UNION. Tamo ATM prazan, ima još 40€ unutra, uzmem ja tih 40€ i samo što ne počnem plakat od muke. Nema veze, ima ih još 2-3 gledam na onu kartu (pritom nemam interneta nego hvatam WIFI po gradu, otključavam ili slučajno ili nekakav FREE ACCESS).
Zaboravio sam napomenuti da mi je ženska na benzinskoj u Ilirskoj Bistrici prodala nakon 5-6 minuta objašnjavanja da mi treba PREPAID SIM CARD (ja na hrvatskom i engleskom, ona na nekom njezinom slovenskom pitaj boga) ali taj SIM se nikako nije mogao spojiti na internet dok su mi pozivi i poruke uredno radili.

Ok, mojim mukama nije kraj pa vozim na drugi kraj grada do nekog World Trade Center-a (možeš mislit). Tamo još 1 ATM koji nisam vidio ni na slici, ima 10 opcija na njemu a veličinom izgleda da unutra ne stane 5 centi. Još jedna mana, nema ni WIRELESS-a na toj poziciji ili je signal slab pa sam ko majmun držao mobitel u zraku i vadio 20 hebenih eura iz bankomata jer je i taj bio prazan... sramota...

Hvala bogu, samo 15km udaljen Petrol ima isto taj ATM pa sam eto tamo na kraju dignuo lovu i to mi je sve pljunulo po 20€ , nemoš vjerovat...

Poanta priče: IZBRIŠITE SA KARTE ATM U HOTELU SLON !!!


EDIT: Zaboravio sam napomenuti da je na svakom bankomatu FEE 10%, a ne 4.2 ili 5% kako lažete po stranicama.


Jedna stranica nazad:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=23321.700
hero member
Activity: 520
Merit: 500
March 17, 2016, 06:49:28 AM
E pa susjedi moji dragi, imam velike kritike nakon izleta u Ljubljanu pred 2 dana. Išao sam ciljano iz Rijeke baš na ATM jer sam skupio par BTC-a pa da napravim izlet i pokupim lovu, jeftinije mi nego u ZG.
Zapravo, toliko sam bio ljut da bi bio bacio i tzv. smartphone i bankomat i sve u 3 pm. Pitate se zašto? E vidite, reklama je na internetu kako je prvi ATM koji je stigao u Slo u Ljubljani u hotelu SLON i kako je još uvijek tamo. MEĐUTIM, NIJE VIŠE TAMO. Evo i dokaz:
http://coinatmradar.com/bitcoin_atm/226/bitcoin-atm-bitaccess-ljubljana-hotel-slon/

Drugo, pošalju me u Hotel UNION. Tamo ATM prazan, ima još 40€ unutra, uzmem ja tih 40€ i samo što ne počnem plakat od muke. Nema veze, ima ih još 2-3 gledam na onu kartu (pritom nemam interneta nego hvatam WIFI po gradu, otključavam ili slučajno ili nekakav FREE ACCESS).
Zaboravio sam napomenuti da mi je ženska na benzinskoj u Ilirskoj Bistrici prodala nakon 5-6 minuta objašnjavanja da mi treba PREPAID SIM CARD (ja na hrvatskom i engleskom, ona na nekom njezinom slovenskom pitaj boga) ali taj SIM se nikako nije mogao spojiti na internet dok su mi pozivi i poruke uredno radili.

Ok, mojim mukama nije kraj pa vozim na drugi kraj grada do nekog World Trade Center-a (možeš mislit). Tamo još 1 ATM koji nisam vidio ni na slici, ima 10 opcija na njemu a veličinom izgleda da unutra ne stane 5 centi. Još jedna mana, nema ni WIRELESS-a na toj poziciji ili je signal slab pa sam ko majmun držao mobitel u zraku i vadio 20 hebenih eura iz bankomata jer je i taj bio prazan... sramota...

Hvala bogu, samo 15km udaljen Petrol ima isto taj ATM pa sam eto tamo na kraju dignuo lovu i to mi je sve pljunulo po 20€ , nemoš vjerovat...

Poanta priče: IZBRIŠITE SA KARTE ATM U HOTELU SLON !!!


EDIT: Zaboravio sam napomenuti da je na svakom bankomatu FEE 10%, a ne 4.2 ili 5% kako lažete po stranicama.
donator
Activity: 674
Merit: 522
March 17, 2016, 05:36:22 AM
Hehe, smo se gospoda malo ujezili?  Grin
full member
Activity: 208
Merit: 100
March 17, 2016, 05:29:36 AM
Če/ko Bitstamp doda leverage trading al pa derivate se bo slika glede volumnov močno spremenila  Wink

Če bi bil jaz lastnik Bitstampa, bi me volumen zdaj že močno skrbel.

Jaz jih res ne razumem kaj bluzijo nesposobneži, zaspal na lovorikah. Edina stvar k se je pri njih spremenila v teh letih je da so povečal varnost, pa še to zato, ker so jim ukradl bitcoine. So pa rekl da bodo dodal margin traiding poleti, vendar ne verjamem da jih bo to rešilo, ker je enostavno prepozno. Enako z ethrom, bifinex ga je dodal bitstamp sploh ne razmišlja o tem. Glavna menjalnica v evropi pa ne ponuja BTC/EUR para. Tist k skrbi za strategijo podjetja si tut centa ne zasluž. Ampak jih ne smemo kritizerat tok, ker so ta tedn dodal možnost da račun razdeliš v različne podračune, kar je ogromna pridobitev.xD kreteni  Angry
newbie
Activity: 37
Merit: 0
March 17, 2016, 12:23:38 AM
Še ena zanimiva novica:

Grožnja Slovenskim železnicam: ”Če ne nakažete denarja, bomo na vlak namestili bombo”
17. 3. 2016, 5:00

Če vse skupaj povežemo še z virusom za šifriranje datotek, ko moramo ključ odkupiti z BTC, potem smo
lahko za prihodnost kripto valut lahko zelo zaskrbljeni.
Do zdaj je kriminalcem velik problem predstavljalo izplačilo v takšni ali drugačni FIAT obliki, danes pa pod izsiljevalsko
pismo zlahka in varno objavimo naslov svoje denarnice.
newbie
Activity: 37
Merit: 0
March 17, 2016, 12:08:38 AM
Če/ko Bitstamp doda leverage trading al pa derivate se bo slika glede volumnov močno spremenila  Wink

Če bi bil jaz lastnik Bitstampa, bi me volumen zdaj že močno skrbel.
full member
Activity: 208
Merit: 100
March 13, 2016, 04:55:39 PM
Je še kdo seznanjen z novico da je ether dodala neka kitajska menjalnica..
Uradno naj bi bilo šele jutri, ampak dogaja se že danes.. ameriški trg po moje..
Kaj pravite bo še kak popravek ali bo spet strm vzpon.

chbtc.com (4ta največja kitajska menjalnica) ga je dodala. Bomo pa vidl jutr k homestead pride kaj se bo zgodilo. Čez 15 ur pa začne s trgovanjem ethra bitfinex (eth/usd par), ki bo že mal nakazal v katero smer bo šla cena.
newbie
Activity: 13
Merit: 0
March 13, 2016, 04:32:36 PM
Je še kdo seznanjen z novico da je ether dodala neka kitajska menjalnica..
Uradno naj bi bilo šele jutri, ampak dogaja se že danes.. ameriški trg po moje..
Kaj pravite bo še kak popravek ali bo spet strm vzpon.
full member
Activity: 208
Merit: 100
March 13, 2016, 03:14:01 PM
Gledam po forumih in vidim da imamo v sloveniji zaenkrat še srečo, da nerabimo plačati davka na dobiček od trgovanja s kripto valutami  Grin
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
March 12, 2016, 05:47:43 PM
Tudi jaz mislim da se še  splača, samo profit ni ravno rekorden.
Ima kdo kakšno varianto?

Tudi sam iščem..čekiraj bolho pa zagrabi če bo kaka dobra cena.
trenutno je zelo švoh trg - zgleda da vsi minajo Smiley
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
March 12, 2016, 05:46:02 PM
seveda se splača!
Mogoče, če že imaš hardware. Kaj pa če nimaš?

Na primer, kupim eno grafično, napajalnik, matično, procesor, RAM, disk, itd., cca. 500-600€, da rudari z 20 MH/s. Koliko mesecev bi rabil za ROI, če je cena recimo statičnih $10? Kaj, če se težavnost zelo poveča? Kaj, ko mining več ne bo možen čez par mesecev (oz. ko bo premik iz PoW na PoS)? Zakaj ne bi enostavno teh 600€ uporabil, da kupim ETH?

Ja no, če moraš še vse ostalo kupit...
Če vse drugo pa že imaš, močno priporočam nakup kake rabljene 280x..jo kr hitro odplačaš.
sr. member
Activity: 317
Merit: 275
March 12, 2016, 05:09:47 PM
seveda se splača!
Mogoče, če že imaš hardware. Kaj pa če nimaš?

Na primer, kupim eno grafično, napajalnik, matično, procesor, RAM, disk, itd., cca. 500-600€, da rudari z 20 MH/s. Koliko mesecev bi rabil za ROI, če je cena recimo statičnih $10? Kaj, če se težavnost zelo poveča? Kaj, ko mining več ne bo možen čez par mesecev (oz. ko bo premik iz PoW na PoS)? Zakaj ne bi enostavno teh 600€ uporabil, da kupim ETH?
newbie
Activity: 13
Merit: 0
March 12, 2016, 03:59:38 PM
Tudi jaz mislim da se še  splača, samo profit ni ravno rekorden.
Ima kdo kakšno varianto?
Pages:
Jump to: