Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 55. (Read 1004898 times)

donator
Activity: 674
Merit: 522
January 15, 2014, 09:26:48 AM
Zanimivo, da je tako veliko zanimanje za radurjenje med Slovenci...

Se strinjam z Ujka in ikilled. Sam sem si kupil erupterja, nanj cakal precej dolgo in nikoli narudaril toliko, kot sem zanj placal. Za uspesno rudarjenje se moras (po mojem mnenju) lotit tega kot biznis in hkrati tudi bit pri koritu, da dobis novo robo med prvimi.

Srecno vsem rudarjem navdusencem!
newbie
Activity: 43
Merit: 0
January 15, 2014, 08:40:41 AM
ja to jaz čakam asice za liteocine
Če boš imel srečo da boš dobil ta ASIC med prvimi.
Cel svet čaka na to in vsi bodo naročevali/naročajo množično.
Moraš že oddat in plačat preorder že sedaj, če želiš imet šanso biti med prvimi ter 2 meseca pred dostavo moraš plačat še preostalih 70%.

Vprašanje je tudi če se bo ponovil kak "ButterFlyLabs nateg" z zamudami, nedelujoči minerji ipd...
Po moje je bolje dat dnar v Litecoine in ne mining.
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 15, 2014, 08:20:51 AM
ja to jaz čakam asice za liteocine
newbie
Activity: 43
Merit: 0
January 15, 2014, 08:18:08 AM
Bitcoin minining ni profitabilen!
Enostavno težavnost prehitro narašča.
Le če imaš veliko srečo da dobiš NOVO GENERACIJO minerja dostavljeno med prvimi NA SVETU , šele trakrat boš morda imel nekaj malega profita. In še to boš moraš čakat nekaj mesecev da se ti investicija povrne.
Dosti bolj je profitabilno da enostavno kupiš bitcoine in jih hraniš (buy&hold).

Res, nehajte metati dnar stran za minanje Bitcoinov. Zaupajte mi.
Jaz sem vložil nekaj bitcoinov v KnC miner (najbolj priznani ter zaupanja vredni, niso zamujali) in vam povem da po trenutnih izračunih profitabilnosti bom dobil nazaj le 50% in še to nisem siguren, odvisno koliko hitro bo težavnost naraščala! JA, prepolovil sem si št bitcoinov! :-(
Ne naredite iste napake. Glede na preteklo rast težavnosti sem izračunal da bom svoje bitcoine vsaj potrojil, dejansko pa sem jih prepolovil.

Buy&Hold je daleč najbolj profitabilna in hkrati varna "strategija".
Dobro je dat nekaj tudi v Litecoine (ker cena hitreje raste - ko zraste BTC za 5%, zraste LTC za 7% )
 ter špekulativno dajte manjše vsote v ostale večje alt-coine, morda zrasejo za dvakratnik rasti bitcoina. Smiley

Zaenkrat se še splača minat Sycrpt coine (Litecoin, Dogecoin,...) z grafično kartico ter  "GPU" coine (MOL, QRK, ipd...), pa tudi CPU coine (PTS, XPM).
Tu lahko gledate kateri so najbolj profitabilni za minanje:
http://coinwarz.com/
Takoj ko jih izminate jih dajte avtomatsko pretvorit v Bitcoine ali Litecoine.

Za Scrypt coine pa so tudi že napovedani ASIC-i (za leto 2014?) in
čim pridejo ASICi bo minanje Scrypt coinov tudi postalo naposled neprofitabilno.
legendary
Activity: 1148
Merit: 1001
things you own end up owning you
January 15, 2014, 05:04:32 AM
zato je bolje, da kupiš v Sloveniji. bolha, tudi če plačaš malenkost več, vsaj veš pri čem si. poznam ljudi, ki niti ne uporabljajo kaj prida dragih minerjev, ampak samo preprodajajo...
seveda se moraš odločiti koliko denarja želiš vložiti. če boš miniral pod 100Ghash, je vseskupaj bolj šala kot kaj pametnega, če pa vložiš malo več, pa si lahko v nekaj mesecih pravi "player"


in other words he want to say: " I am selling miners on Bolha.com, I will make sure to rip off noobs......"

my advice is to buy bitcoins and hold, this is the best strategy you can follow ATM, since the introduce of ASICs everything except AVALON Batch1, was never profitable, now a ROI in terms of BTC is only a myth, the days of GPUs and a decent ROI are gone, today only manufacturers makes real money....

and BTW, good luck with proving the source of your bitcoins to DURS Wink







 
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 15, 2014, 04:40:44 AM
zato je bolje, da kupiš v Sloveniji. bolha, tudi če plačaš malenkost več, vsaj veš pri čem si. poznam ljudi, ki niti ne uporabljajo kaj prida dragih minerjev, ampak samo preprodajajo...
seveda se moraš odločiti koliko denarja želiš vložiti. če boš miniral pod 100Ghash, je vseskupaj bolj šala kot kaj pametnega, če pa vložiš malo več, pa si lahko v nekaj mesecih pravi "player"


V sloveniji se zadeva prodaja za ceno vsaj x2 ali celo x3. Se pravi če naročim iz amerike in plačam carino me pride vsaj za 40% ceneje.
Mislim, pa da se pod 1TH ne splača več kupovat ker sicer nič ni na voljo je vse po prednaročilu, bi pa vseeno kupil od kitajcev, če le prodajajo in ni nateg.
Kupil sem od Butterfly labs 600GH samo so nategatorji, ne odgovarjajo na maile očitno jim bo treba poslat odvetnika, da se bodo zmigali.
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
January 15, 2014, 04:38:13 AM
zato je bolje, da kupiš v Sloveniji. bolha, tudi če plačaš malenkost več, vsaj veš pri čem si. poznam ljudi, ki niti ne uporabljajo kaj prida dragih minerjev, ampak samo preprodajajo...
seveda se moraš odločiti koliko denarja želiš vložiti. če boš miniral pod 100Ghash, je vseskupaj bolj šala kot kaj pametnega, če pa vložiš malo več, pa si lahko v nekaj mesecih pravi "player"
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 15, 2014, 04:31:54 AM
Antminer,razni avalon Clone.. tega je ogromno...
pa se da to kaj od tega kupiti ali ne?
Ker nekateri res prodajajo nekatere spletne strani so pa samo nategatorji, poberejo denar in zaprejo spletne strani.
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
January 15, 2014, 04:29:52 AM
Antminer,razni avalon Clone.. tega je ogromno...
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 15, 2014, 03:54:14 AM
kateri pa so, Kitajske različice?

Hkrati pa opozarjam, da NE kupujte od Butterfly Labs ker so nategatorji.
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
January 15, 2014, 03:48:58 AM
bitmine.ch,švicarji, samo nič nimajo za pokazat že pol leta Sad

sploh pa vse kar je prednaročilo je brez veze.... do junija bo samo KNC dal ven 2400 neptunov kar znaša : minimalno 7200Thash trenutno pa je cela proizvodnja, če se ne motim cc 14500Thash, in poleg KNC-ja so tu še vsaj 3 enaki igralci, da ne omenjam kitajskih različic....

torej v naslednjih 6 mesecih ne da se bo težavnost dvignila za več kot 600% upajmo, da bo tudi kurs vsaj 10% pridobival na mesec...Sad
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 15, 2014, 02:28:10 AM
Zgleda OK firma, ni videt da bi bili zadaj kitajci.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
January 14, 2014, 07:53:57 PM

KAJ PA JE KDO ŠLIŠAL ZA FIRMO BITMINE.CH
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 10, 2014, 07:20:11 AM
ok pa se slišiva takrat, ko boš dobil neptuna, če si ga plačal v prvi rundi. Na prodaj pa bodo za okoli 30.000 eur, ko bodo prišli Sad
če boš kupil tole mi podariš en BTC Wink
http://www.axonlabs.net/

Neptuna bom verjetno skenslal ker so pri Butterfly labs neresni do amena.
Že več kot en mese čakam da mi potrdijo plačilo, hkrati pa so mi ta drugo naročilo kar skenslali.
Tako, da bom verjetno vse skupaj skenslal, ker dobava verjetno ne bo prej kot nekje sredi aprila, takrat bo pa tudi to že premalo.

sam sem se imel namen lotit izdelave minerja, sicer ni tak problem, ker lahko z raspberry pi kontroliraš zadevo, vendar vseeno preveč zahtevno zame.
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
January 10, 2014, 07:06:58 AM
ok pa se slišiva takrat, ko boš dobil neptuna, če si ga plačal v prvi rundi. Na prodaj pa bodo za okoli 30.000 eur, ko bodo prišli Sad
sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 10, 2014, 06:34:39 AM
takoj ni nič na voljo vendar kljub temu se ne splača kupit 180GH zdaj, raje počakam na 3TH marca letos
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
January 10, 2014, 06:08:44 AM
če mi lahko zrihtaš 1Thash, bi te prosil nujno TAKOJ za 2 kosa
8.4BTC-je plačam takoj za 2Thasha, če ju imaš! ne zanimajo me kaka prednaročila!
dam ti 10BTC-jev, da še ti nekaj zaslužiš...
Hvala

lp

sr. member
Activity: 412
Merit: 250
January 10, 2014, 05:24:13 AM
no če kdo ve za karkoli, da se dobi takoj naj sporoči
dobiš lahko takoj kar želiš, samo vprašanje je CENA. ne vem kaj si mislil s tem, če kdo ve....
lahko dobim še AntMinerje 180Ghash, trenutna cena iz Nizozemske pa je 4,2 BTC-ja
3 kosi naj bi bili še danes na zalogi, vendar to gre v trenutku.
če želiš mi pošlji sporočilo in se zmeniva...


180GH za 4,2BTCja je astronomska cena za to ceno že dobiš 1THash

180Ghash je v teh časih že skoraj neuporabno čez 2 meseca bo zagotovo
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
January 10, 2014, 05:01:15 AM
no če kdo ve za karkoli, da se dobi takoj naj sporoči
dobiš lahko takoj kar želiš, samo vprašanje je CENA. ne vem kaj si mislil s tem, če kdo ve....
lahko dobim še AntMinerje 180Ghash, trenutna cena iz Nizozemske pa je 4,2 BTC-ja
3 kosi naj bi bili še danes na zalogi, vendar to gre v trenutku.
če želiš mi pošlji sporočilo in se zmeniva...
member
Activity: 108
Merit: 10
January 09, 2014, 09:45:51 PM
Ujka ma prav Smiley
Pages:
Jump to: