Pages:
Author

Topic: Slovenija (Slovenia) - page 59. (Read 1004990 times)

sr. member
Activity: 243
Merit: 250
October 13, 2013, 06:43:40 AM
#95
Kaj pa Rudarjenje z http://www.tehnox.si/gigabyte-graficna-kartica-amd-radeon-7970-3gb-pci-p-3715.html

ima kdo kakšen nasvet, mnenje, izkušnjo... Smiley

katero opremo se najbolj splača kupit in kje, se pravi, ketere grafične kartice (baje da plata procesor in ostale stvari niso tako pomembne) Smiley

Lp, YesPeace
hero member
Activity: 630
Merit: 500
October 13, 2013, 02:51:42 AM
#94
Mislim, da se nabava ASIC opreme za rudarjenje trenutno ne splača - naprave so predrage, proizvajalci zahtevajo denar vnaprej (pre-order), a težavnost računanja strmo narašča. Ko (če) ASIC končno dobiš, ne bo zmogljiv ni toliko, da 'narudari' vložen denar. In preveč elektrike porabijo, da bi se splačalo rudariti 'na dolgi rok'.
Počakat cenejše in učinkovitejše ASICe. Dobiček ne bodo prinesli takoj, v kratkem času, ampak se bo splačalo (upam) rudariti dalj časa, tudi za manjše zneske.

Katere kovance se splača rudarit? poskusi tale pool https://bitcointalksearch.org/topic/ann-profit-switching-auto-exchanging-pool-wwwmiddlecoincom-259649 (profit switching auto-exchanging pool). Naj bi avtomatično izbiral najugodnejši kovanec za rudarjenje in na ustreznih borzah menjal v BTC.
sr. member
Activity: 243
Merit: 250
October 12, 2013, 04:52:52 PM
#93
huh....


zdej smo za preizkus vseeno naročil komplet 20 USB ključev Smiley bomo poizkusil srečo z kako drugo crypto valuto, če bo kak kovanec na novo plasiran in bi ga kmalu po tem ko zadeva pride ven začeli rudarit...


Kaj pa Rudarjenje z http://www.tehnox.si/gigabyte-graficna-kartica-amd-radeon-7970-3gb-pci-p-3715.html

s štirimi naenrkat? je računica? Smiley

sedaj nekaj probavamo, samo smo še malo "zeleni" in je vsak nasvet dobrodošel...

kupili smo (nekaj še bomo) iz nemčije po internetu zgoraj omenjene grafične kartice in ostale komponente... ima mogoče kdo kako boljšo, bolj ugodno varianto?

in pa še zadnje vprašanje: katere kovance se splača rudarit? Smiley al se to spreminja iz dneva v dan... oziroma ali so na tej strani podatki uporabni? http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

Lp
newbie
Activity: 43
Merit: 0
October 12, 2013, 01:38:25 PM
#92
gotmilk_: Bravo :-) no, pa počakajmo na 20.10.2013

yespeace:
USB block erupter se ne splača več. Težavnost računanja raste (pre)strmo.
Z enim si boš pridelal le 3 USD dobička ta mesec, naslednji mesec 2 USD, nato 1 USD in kasneje pa 0 USD/mesec.
Ne boš si nikoli povrnil niti kupnine.

Najenostavneje je pač enostavno kupiti bitcoine, ne jih rudariti.
Konkurenca pri miningu je prevelika.


sr. member
Activity: 243
Merit: 250
October 12, 2013, 10:10:40 AM
#91
http://www.ebay.co.uk/itm/USB-Bitcoin-ASIC-Miner-Block-Erupter-IN-HAND-Ships-Immediately-335-Mh-asicminer-/190917472180?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item2c73916fb4

ali ima mogoče sedaj že kdo kaj več izkušenj koliko se splača tole kupit in rudarit Smiley

koliko se da pridelat z 20 USB ključki na mesec naprimer

kakor jest gledam je od ASIC kovancev najbolje večino časa rudariti kar sam BTC. gledam namreč tudi ostale ASIC valute vendar kažejo manjšo rentabilnost od BTC-ja

Lp
donator
Activity: 674
Merit: 522
October 11, 2013, 07:10:40 AM
#90
Si se pa resno lotil raziskovanja...

Hvala za input in ko/ce bo kaj vec znano, se seveda priporocamo : )
sr. member
Activity: 442
Merit: 250
October 11, 2013, 06:55:35 AM
#89
Ena novica iz našega ministrstva za finance (telefonski pogovor z eno izmed uslužbenk, ki se ukvarja s to tematiko). Po 20. oktobru naj bi blo dosti več jasno glede stališča Slovenije do BTC.

Me res zanima kaj bojo naši vrli finančniki nagruntal  Cheesy
sr. member
Activity: 442
Merit: 250
October 09, 2013, 02:44:42 PM
#88
Me veseli, da gre tema dalje  Smiley
Glede valute: tako je, trgovanje z valutami je res neobdavčeno a kolikor vem zgolj če se dela preko kakšne forex platforme za borzno tgovanje se gleda drugač.
Glede blaga: lahk spet potrdim tvoje pisanje.

Naredo sm že pravo malo raziskavo na tole temo, prihodnji teden pa se oglasim tudi pri finančnih svetovalcih. Za nasvete pa sem že tudi povprašal pri knjigovodskih servisih.
Vsekakor vem, da bodo dacarji smatrali to kot trgovanje z blagom, ker dvomim da je že naše finančno ministrstvo toliko daleč s to tematiko (verjetno se raje ukvarjajo kako zavoziti državo še bolj) - ali pač. Se pa postavi pri vseh teh nakazilih še eno vprašanje... Glede na to, da se v primeru d.o.o. to dela preko poslovnega računa, je potrebno za vse odlive in prilive imeti račune, torej račun/potrdilo za nakazilo/dvig iz borze. Ker se bo delalo tukaj z več borzami me tukaj skrbi, da mi ne bodo gledali celotnih prilivov kot dobiček (upam da niso toliko glupi, ampak pri naši državi žal nikoli ne veš).
Glede prilivov, znal bi bit tut večji (odvisno pač od osnovnega kapitala). Pozanimal sem se tudi kakšno dejavnost in ostalo je prijavil bitstamp in morem rečit, da so dost lepo rešl zadevo (prodaja in posredništvo - ostalo). Verjetno bomo šli mi na izto vrjanto.

Še vedno čakam odgovor ministrstva za finance, ki ga verjetno ne bo nikoli. V vsakem primeru bi bilo že odlično če se obdavči zgolj dobiček. Bom napisal kakšen updajt naslednji teden, ko upam, da zvem vse... Bom marsikomu prišparal dosti živcev, če se bo ubadal s podobno zadevo Smiley

Glede Hypo MC, sem se tut to že prej pozanimal in morem rečit, da bi me kr skrbelo, če bi kakšne večje zneske obračal... Pritiski na Avstrijo so ogromni, plus iščemo eno dolgoročno rešitev.
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
October 08, 2013, 03:50:42 PM
#87
Ja... ampak omogoča bitstamp izplačila na omenjeno kartico? Npr. OkPay MC? Meni so odgovorili, da se lahko nakaže zgolj na tvoj osebni bančni račun...

kolikor vem je MC od hypo z AT trrjem.. torej izgleda kot da imaš avstrijski trr. fora je samo v tem, da ti vzamejo 1.5eur za vsako nakazilo na kartico.
newbie
Activity: 43
Merit: 0
October 08, 2013, 03:24:07 PM
#86
Dear slovenian bitcoin friends!
Sorry for not speaking slovenian (but I understand a bit Wink ).

I want to ask about experiences with bitstamp in Slovenia: Do withdrawals from bitstamp to a Slovenian bank account work on same business day in general?
I came to Slovenia and opened a bank account here some weeks ago in order to accelerate my cashflow. But right now, SEPA withdrawals to it are even slower then they were to my german account: a withdrawal was confirmed at 13:45 yesterday, at it still has not arrived today.

What are your experiences with withdrawals in Slovenia?

Usually is next day... but if you have an accaount at Unicredit Slovenia is the same day (if you withdraw in the morning)


Drugače pa še vprašanje za ostale... Mi lahko nekdo pove kako je v Sloveniji obdavčeno trgovanje z BTC? Sem pisal na ministrstvo za finance a vrjetno ne bom dočakal odgovora :/
Kar mene zanima je predvsem trgovanje med borzami oz. arbitraže... (preden pričnete z idejami, da ni profitabilno in to... je, če imaš avtomatizirano in če imaš poštimano glede davkov, kar se nanaša na moj post). Če bi naprimer vsak dan imel 2000€ nakazila z bitstampa in bi to še isti dan prenesel naprej na drugo borzo... kolk bi blo to obdavčeno? Ker to pol pomeni mesečni volumen npr. 50000€. Lahko bi bil obtožen tudi pranja denarja a? Študiram da bi odpro d.o.o. in preko firme to delal... a kot sem že omenu, ne vem, kak je vse skupi pol to obdavčeno.

Če mogoče kdo od bitstampovcev spremlja tale tread... Lahk prosim razložijo kakšen račun imajo pri Unicreditu in kakšno dejavnost so prijavili? (če ni skrivnost seveda) Smiley

Vprašanje je ali DURS smatra Bitcoine kot valuto ali kot "blago".

Če je kot valuta so baje neobdavčeni - trgovanje z valutami je [baje] neobdavčeno ali kot blago. (naj kdo to potrdi ali ovrže prosim)
Tu je ena Forum tema na Vzajemcih na podobno temo:
http://vzajemci.com/forum/showthread.php?113-Kako-poravnati-davek-pri-trgovanju-z-valutami/page2&s=7172e1a517f844808a6a13ae79f4bbe9
In interpretacija/obrazložitev od DURS-a:
http://vzajemci.com/forum/showthread.php?153-Interpretacija-oz.-obrazlo%C5%BEitev-IFI&p=2211#post2211

Če je kot blago pa po moje te bi lahko obdavčili (če imaš dobiček), ko si Bitcoine prodal in izplačal na bančni račun.
(naj kdo to potrdi ali ovrže prosim)

Mislim, da prilivov do 10000,00 eur DURS ne preverja. (naj kdo to potrdi ali ovrže prosim)


Dobro bi se bilo pozanimati pri zelo izkušenem pravnem strokovnjaku za finančno trgovanje in pri izkušeni računovodji.
Tudi poslati zahtevo za obrazložitev na DURS.
Ko se bodo tu vrteli veliki denarji bo naša lopovska država (točneje: politična elita) sigurno to obdavčila.
sr. member
Activity: 442
Merit: 250
October 02, 2013, 10:21:51 AM
#85
Ja... ampak omogoča bitstamp izplačila na omenjeno kartico? Npr. OkPay MC? Meni so odgovorili, da se lahko nakaže zgolj na tvoj osebni bančni račun...
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
October 02, 2013, 09:13:26 AM
#84
za to imaš eno dobro možnost, ki ne rabi biti preko tvojega trrja...
naprimer anonimna predplačniška MC...
sr. member
Activity: 442
Merit: 250
October 01, 2013, 01:23:50 PM
#83
Dear slovenian bitcoin friends!
Sorry for not speaking slovenian (but I understand a bit Wink ).

I want to ask about experiences with bitstamp in Slovenia: Do withdrawals from bitstamp to a Slovenian bank account work on same business day in general?
I came to Slovenia and opened a bank account here some weeks ago in order to accelerate my cashflow. But right now, SEPA withdrawals to it are even slower then they were to my german account: a withdrawal was confirmed at 13:45 yesterday, at it still has not arrived today.

What are your experiences with withdrawals in Slovenia?

Usually is next day... but if you have an account at Unicredit Slovenia is the same day (if you withdraw in the morning)


Drugače pa še vprašanje za ostale... Mi lahko nekdo pove kako je v Sloveniji obdavčeno trgovanje z BTC? Sem pisal na ministrstvo za finance a vrjetno ne bom dočakal odgovora :/
Kar mene zanima je predvsem trgovanje med borzami oz. arbitraže... (preden pričnete z idejami, da ni profitabilno in to... je, če imaš avtomatizirano in če imaš poštimano glede davkov, kar se nanaša na moj post). Če bi naprimer vsak dan imel 2000€ nakazila z bitstampa in bi to še isti dan prenesel naprej na drugo borzo... kolk bi blo to obdavčeno? Ker to pol pomeni mesečni volumen npr. 50000€. Lahko bi bil obtožen tudi pranja denarja a? Študiram da bi odpro d.o.o. in preko firme to delal... a kot sem že omenu, ne vem, kak je vse skupi pol to obdavčeno.

Če mogoče kdo od bitstampovcev spremlja tale tread... Lahk prosim razložijo kakšen račun imajo pri Unicreditu in kakšno dejavnost so prijavili? (če ni skrivnost seveda) Smiley
hero member
Activity: 806
Merit: 507
Trusted Campaign manager
September 30, 2013, 04:44:55 AM
#82
Fantje mene pa zanima kaj sploh imate kaj od minerjev... hardware power mislim Smiley

kaki avaloni, Butterfly,usb,... Huh?
koliko Mhash mislite da imamo Slovenci, da vidim malo v % oz promilih....
lp
member
Activity: 70
Merit: 10
September 25, 2013, 10:29:47 AM
#81
Dear slovenian bitcoin friends!
Sorry for not speaking slovenian (but I understand a bit Wink ).

I want to ask about experiences with bitstamp in Slovenia: Do withdrawals from bitstamp to a Slovenian bank account work on same business day in general?
I came to Slovenia and opened a bank account here some weeks ago in order to accelerate my cashflow. But right now, SEPA withdrawals to it are even slower then they were to my german account: a withdrawal was confirmed at 13:45 yesterday, at it still has not arrived today.

What are your experiences with withdrawals in Slovenia?
hero member
Activity: 630
Merit: 500
September 09, 2013, 02:39:42 PM
#80
To povečanje težavnosti v mesecu avgustu gre predvsem dostavi Bitfury čipov (august delivery). Drugi val bo oktobra. KNC me v vseh teh mesecih ni prepričal - preveč je tu bilo 'marketinških' potez za povečanje prodaje prednaročil (loterije, prodaja mest v čakalni vrsti, natečaji), a nič konkretnega niso ni povedali, zapisali, ni pokazali. V začetku je na njihovi strani celo pisalo, da so 'ACIS bussiness'. Pa tudi njihov odnos, da prodajajo samo 'profesionalnim' rudarjem (firmam, z davčnimi številkami). Pa napake pri računih - predvsem zaračunavanje VAT (DDV) - za prodajo v Slovenijo ti zaračunajo slovenski DDV (in to 20%), a na račun zapišejo svojo švedsko DDV številko.
No, še 20 dni, pa bomo videli, kaj so naredili z vsemi tistimi zbranimi $$$ (verjetno tudi več kot deset milijonov).
newbie
Activity: 43
Merit: 0
September 09, 2013, 07:21:09 AM
#79
Ujka:
 imaš prav, ja.. težavnost se ni podvojila ob zadnji spremembi.
Se pa je skoraj podvojila v enem mesecu.
Zdaj se mi zdi da je rast se rahlo umirila.


Centralizacijo rudarjenja pa res vidim kot problem. Z GPU rudarjenjem si se lahko ukvarjal tudi kod navaden uporabnik računalnika, ter po želji (in možnostmi $$$) širil z nakupom dodatnih grafičnih kartic + še nekaj standardne računalniške opreme. Pri ASICih je še vedno tako: plačaj in čakaj. Tudi celo leto.
Bomo vidli če bo KnCminer izpolnil obljubo in dostavil do konca septembra 2013.

Edini ki je trenutno "odporen" na centralizacijo, GPU in ASIC je Primecoin.
Sicer obstaja nek alpha GPU miner za primecoin, vendar ni bistveno hitrejši od CPUjev.

Gavin Andresen pravi, da čez par let bo ASIC tako poceni, da ga bo imela vgrajenega skoraj vsaka elektronska naprava (telefon, prenosnik,..) in bo vsak mimogrede rudaril bitcoine in s tem se bo ponovno vzpostavila decentralizacija. To je zelo dober pogled na to in se mi zdi čisto možno.


Modrec:
Ja vrednost bitkovancev se viša in če se bo podvojila bo fejst. Saj nimam denarja da bi v to špekulirno vlagal a nekaj milikovancev si pa lahko prirudarim.
Mislim da je ceneje če bitkovance enostavno kupiš in ne rudariš :-)


Kod sem jaz uganil se je Bitstamp preselila zaradi poslovanja s kakšno banko?
Banko imajo še vedno slovensko (Unicredit, vir), kolikor je meni znano.
Po moje so firmo preselili v UK zaradi ugodnejših davkov in jasnosti zakonodaje glede AML, KYC, MSB...

newbie
Activity: 4
Merit: 0
September 09, 2013, 06:45:35 AM
#78
Živjo.

Ja vrednost bitkovancev se viša in če se bo podvojila bo fejst. Saj nimam denarja da bi v to špekulirno vlagal a nekaj milikovancev si pa lahko prirudarim.

Meni so asici v prid, saj imam samo stare računalnike, ki niso dobri za GPU cartice...

Zdaj imam 4 USB erupterje na starem Compaq Presariju iz dobe 2000. Win98 se ni hotel vložiti pa sem probal XP pa je vredu. Drugo leto bom moral uporabljati Linux, in na tem računalniku lahko uporabim samo Puppy, bom pa moral naštimat to tako da lahko program compilam itd.

Malo se tudi zanimam v primecoin, toda ne vem če hočem uporabljat CPU 100%no, pa tudi rabim računalnike za druge interese...

Kod sem jaz uganil se je Bitstamp preselila zaradi poslovanja s kakšno banko?

Dobro je da se tukaj slovenci najdemo, pa malo poklepetamo.

LP
 Smiley
PS Mene je tudi DIY Klondike zanimal, so pa bile cene previsoke vizyvi Asicminerjev...




hero member
Activity: 630
Merit: 500
September 05, 2013, 02:23:21 PM
#77
...
Na drugi strani pa tudi "eksplozija" ASIC minerjev. Težavnost rudarjenja se je ob zadnji spremembi težavnosti podvojila in napovedujejo da se bo tako vsake 2 tedna, dokler ne bo "dohitela" Moore-ovega zakona.
...
No, ni se podvojila - zadnje tri spremembe so bile v procentih: 36, 30, 32.
Hujša 'explozija' težavnosti je bila ob uvedbi GPU rudarjenja - od avgusta 2010 do avgusta 2011 je bila povprečna sprememba težavnosti 42%.
ASICi tega (še) niso dosegli.

Centralizacijo rudarjenja pa res vidim kot problem. Z GPU rudarjenjem si se lahko ukvarjal tudi kod navaden uporabnik računalnika, ter po želji (in možnostmi $$$) širil z nakupom dodatnih grafičnih kartic + še nekaj standardne računalniške opreme. Pri ASICih je še vedno tako: plačaj in čakaj. Tudi celo leto.

Pričakoval sem več od DIY iniciative, a je prvi val žalostno končal zaradi zamude dostave čipov na strani Avalona.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
September 05, 2013, 10:44:27 AM
#76
Pozdravljeni Slovenci!
Sem ponosen na BitSTAMP! Škoda le, da je borza preselila sedež. A se ve zakaj?

Pages:
Jump to: