Pages:
Author

Topic: Solo Mining - kopanie Bitcoin we własnych czterech ścianach - page 4. (Read 1121 times)

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
prowadzę solo kopanie już od 2 dni i tak wyglądają moje statystyki i najważniejsza informacja mój bestshare

Jeśli to nie tajemnica, gdzie kupiłeś minery? Na bitshopper.de po 300, nie wiem jak się zmieściłeś w 1500 total.


udało mi się kupić pierwsze 3 minery plus usb-hub i wentylatory za łącznie €800 na ebay-kleinanzeigen.de (niemiecki portal z używanymi rzeczami).
moje pozostałe 3 minery zamówiłem przez amerykańskiego użytkownika tu z forum na 419mining.com - minery są ale nadal jeszcze u niego
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
prowadzę solo kopanie już od 2 dni i tak wyglądają moje statystyki i najważniejsza informacja mój bestshare

Trochę brakuje...

Jeśli to nie tajemnica, gdzie kupiłeś minery? Na bitshopper.de po 300, nie wiem jak się zmieściłeś w 1500 total.

Podchodzę to tego inaczej - właśnie zamówiłem Intel NUC, chcę zacząć od postawienia publicznego node'a, electrs, a później podpiąć eGPU do jakichś tymczasowych obliczeń albo polowań (dlatego szukałem mini pc z thunderboltem) oraz właśnie usb minery.

Myślę że to dobry projekt przed zimą w obliczu ograniczeń gazu  Wink
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
prowadzę solo kopanie już od 2 dni i tak wyglądają moje statystyki i najważniejsza informacja mój bestshare

Code:
--------------------------------------------------------------------------------
 (5s):1.142T (1m):979.6G (5m):982.6G (15m):992.6G (avg):998.5Gh/s
 A:24340396  R:43351  HW:16656  WU:13948.7/m
 Connected to de.kano.is diff 639 with stratum as user xxx
 Block: 411b8d45...  Diff:27.7T  Started: [14:57:25.120]  Best share: 22.6M
--------------------------------------------------------------------------------

diff to liczba, którą muszę osiągnąć/pobić z moim bestshare, aby wydobyć BTC blok Grin
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
dzisiaj udało mi się w końcu odebrać resztę moich komponentów i podłączyć je w domu.
a całość wygląda tak i również działa stabilnie Cool

po lewej stronie widać obudowę tritron od cryptocloaks, w której zainstalowane są 2 rpi4 (8gb ram). na jednym z nich działa umbrel node, a na drugim raspberry od dzisiaj solo mining Smiley


Code:
cgminer version 4.12.0 - Started: [2022-08-01 14:43:37.792]
--------------------------------------------------------------------------------
 (5s):822.2G (1m):857.2G (5m):700.9G (15m):381.3G (avg):678.8Gh/s
 A:96356  R:0  HW:80  WU:9495.3/m
 Connected to de.kano.is diff 442 with stratum as user xxx
 Block: 3adf72bb...  Diff:27.7T  Started: [14:49:29.331]  Best share: 40.2K
--------------------------------------------------------------------------------
 [U]SB management [P]ool management [S]ettings [D]isplay options [Q]uit
 0: GSF 10051796: BM1397:01+ 500.00MHz T:500 P:497 (25:13)  |  100% WU:^94% | 285.6G / 246.6Gh/s WU:3446.7/m
 2: GSF 10051619: BM1397:01+ 500.00MHz T:500 P:500 (25:13)  |  100% WU:100% | 372.8G / 299.2Gh/s WU:4181.4/m
 3: GSF 10051622: BM1397:01+ 430.00MHz T:500 P:426 (29:15)  |  100% WU:^69% | 248.3G / 155.6Gh/s WU:2173.6/m
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
@wwzsocki i @Tytanowy Janusz
to już was obydwóch skierowałem w odpowiedni kierunek i przynajmniej myślicie o tym, żeby uprawiać też solo mining Cool
a tutaj macie kolejną ciekawą stronę, na której możecie obliczyć swoje szanse na otrzymanie bloku 👉 https://solochance.com/

Będziesz kopać na dedykowanej "maszynie" czy masz już może swój serwer /node/electrum/rpc itp i podepniesz minery?
Rozważam czy byłaby możliwość podłączenia tych USB minerów do NASa, ale chyba niestety mój egzemplarz się do tego nie nadaje, za słaby.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
@wwzsocki i @Tytanowy Janusz
to już was obydwóch skierowałem w odpowiedni kierunek i przynajmniej myślicie o tym, żeby uprawiać też solo mining Cool
a tutaj macie kolejną ciekawą stronę, na której możecie obliczyć swoje szanse na otrzymanie bloku 👉 https://solochance.com/
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
na początku tego roku był ten przypadek, że ktoś znalazł blok kopiąc solo, i to nawet 3 razy Shocked...

a no widzisz, czyli jednak się da, już sie rozglądam za jakimś "ładnym" minerkiem  Wink

jestem ciekaw czy wcześniej nikt tego nie monitorował, czy po prostu nikt nie trafił bloku solo, oczywiście mam na myśli okres ostatnich 4-5 lat?

pewnie szanse sa tez większe kiedy trudność spada, a okazuje się, że wyżej wymienione bloki były znalezione po odpowiednio 5ciu i tylko 2 dniach kopania!

komentujący sugerują, że ktoś włączył minera kiedy przeczytał ze znaleziono blok solo na słabym pendrivie i chciał spróbować szczęścia

takie info powinno być przez społeczność BTC reklamowane jak najszerzej żeby zachęcić ludzi do odpalenia swoich zakurzonych minerów, na pewno wielu nie kopie bo nie wierzy że może znaleźć cokolwiek, dokładnie tak jak ja
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳

więc jak to jest, trafił ktoś cały blok BTC kopiąc solo (jakimś pendrivem) w ostatnich latach czy nie?

na początku tego roku był ten przypadek, że ktoś znalazł blok kopiąc solo, i to nawet 3 razy Shocked

A solo Bitcoin miner just won block 718214 reward worth 6.25 $BTC
https://bitcointalksearch.org/topic/m.58974069
https://bitcointalksearch.org/topic/m.59064505
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
'nie wygra ten, kto nie gra' albo 'kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa' Wink

jeszcze raz bardzo proszę o wyjaśnienie, działa kopanie solo jak loteria czy nie? czy jest ktos kto w ostatnich latach kopał solo na jakims porównywalnym małym minerze i trafił blok?

z tego co wiem jest to tylko teoria, w praktyce jeszcze nikomu sie nie udało

może do dzisiaj sytuacja sie zmieniła, bo sam myślałem pokopać solo, jakieś 4-5 lat temu miałem kilka luźnych laptopów, oczywiście opłacalność była żadna na takich maszynach i rozmyślałem o Bitcoinowym toto lotku, czyli własnie kopaniu solo

po dłuższej lekturze odpuściłem sobie, bo znajdowałem tylko takie opinie ze teoretycznie tak ale w praktyce (jeszcze) nikomu sie to nie udało,

więc jak to jest, trafił ktoś cały blok BTC kopiąc solo (jakimś pendrivem) w ostatnich latach czy nie?
hero member
Activity: 789
Merit: 1909
Z 1 pendrivem 400 GH/s szansa na wykopanie bloku to 1 do 500 mln jak dobrze policzyłem.
Dlatego powstały poole. To, co one robią, to po prostu podają gotowe 80-bajtowe nagłówki bloków górnikom, a tamci tylko przekręcają nonce, timestampy, oraz raz na jakiś czas proszą o nowe nagłówki. Taki model działa do dziś, tylko ma jedną zasadniczą wadę: wtedy pool decyduje o tym, jak wygląda blok, a żeby zapewnić decentralizację, to górnicy powinni sami decydować, jakie transakcje dołączają, a jakie odrzucają.

Dlatego też rozwiązaniem nie jest wymuszenie kopania solo, jak w takiej monecie LUCK, której swego czasu używaliśmy. Rozwiązaniem jest wypłacanie drobnicy każdemu górnikowi osobno, no a do drobnicy Lightning Network wydaje się pasować. Innym rozwiązaniem są sidechainy, nad tym też się zastanawiam, głównym ograniczeniem tak naprawdę jest zasobożerność całego systemu, bo w teorii nie ma żadnych przeszkód, aby zrobić tak, aby każdy sprawdzał wszystko, tylko że to jest strasznie kosztowne, więc praktycznie działający system musi być dobrze skompresowany. Bo tysiąc górników produkujących różne bloki 4 MB co 10 minut, oznacza przyrost 4 GB na 10 minut. Natomiast milion takich górników oznacza 4 TB na 10 minut. Dużo. Oczywiście to jest skrajne maksimum, ale nadal, kompresja jest potrzebna, aby ludzie nie atakowali sieci właśnie w ten sposób.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳

A jak się mają zapewnienia producenta w stosunku do realnych wyników?

o ile wiem, nie ma żadnych... przecież jest wystarczająco dużo przeliczników kopalnych, gdzie można obliczyć wszystkie szanse na blok.
'nie wygra ten, kto nie gra' albo 'kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa' Wink
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
kopałem i będę zawsze kopac solo Smiley
ale to było tylko w celach testowych z małym usb antminer u2 - teraz nadchodzi prawdziwe/większe kopanie Wink

Z 1 pendrivem 400 GH/s szansa na wykopanie bloku to 1 do 500 mln jak dobrze policzyłem. 1 do 3.4 mln na wykopanie bloku podczas całego dnia kopania. W dużym lotku jest 1: 13 mln a ludzie puszczają kupony. Byłoby bardzo ciekawym sprawdzanie co kilka dni, czy przypadkiem nie wygrałem i na portfelu nie leży 6.25 bitcoina Smiley
A jak się mają zapewnienia producenta w stosunku do realnych wyników?
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳

@cygan A Ty do tej pory kopałeś solo, czy dochodziłeś do pooli?

kopałem i będę zawsze kopac solo Smiley
ale to było tylko w celach testowych z małym usb antminer u2 - teraz nadchodzi prawdziwe/większe kopanie Wink
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Quote
Fajna ciekawostka. A jaką daje to przewagę w porównaniu do kopania i trzymania zysków z kopania na portfelu z którego pobierane sa opłaty dla węzla LN? Wtedy nie wymagana jest zgoda.
Wtedy istnieje ryzyko, że nikt niczego nie dostanie. W przypadku kopania solo, trzeba wykopać własny blok samodzielnie. Jeśli się wykopie blok łatwiejszy, to takie monety nie istnieją, bo nie stanowią prawidłowego bloku w sieci (nie spełniają trudności). Zatem jeśli jakiś węzeł LN zgodzi się na otrzymywanie takich bloków i przydzielanie nagrody w postaci darmowych transakcji, to (z punktu widzenia górnika) jest to czysty zysk, a także z punktu widzenia węzła LN jest to po prostu "wspieranie górników". Gdyby taki węzeł LN miał płacić górnikom, to mogłoby się okazać, że taki węzeł by na tym tracił (zwłaszcza jeśli wielu górników by się podłączyło), więc nie sądzę, aby ktoś się na to zgodził.

Ale w tym wypadku mówimy wyłącznie o wspieraniu rozwoju warstwy drugiej na bitcoinie. Moja moc obliczeniowa jaką dostarczę do sieci nie będzie nigdzie widoczna poza kilkoma nowymi kanałami LN tak? Nie będzie wspierać warstwy pierwszej.

Jest też taka opcja, aby kopać na adres Taproot N-of-N multisig,

Na to potrzebuję kilku dni na przetrawienie Smiley Super, że wpadłeś na polską sekcję.

@cygan A Ty do tej pory kopałeś solo, czy dochodziłeś do pooli?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
snip

super ze tak dokładnie to wytłumaczyłes - chciałem napisać w poprzednim komentarzu właśnie o kopaniu solo i ze na pewno było by wiecej chetnych gdyby faktycznie działało na zasadzie loterii, bo tak było to zazwyczaj przedstawiane dla mniej wtajemniczonych, ze masz szanse jak na loterii, kiedy kopiesz sam, a tak nie jest
hero member
Activity: 789
Merit: 1909
Quote
Fajna ciekawostka. A jaką daje to przewagę w porównaniu do kopania i trzymania zysków z kopania na portfelu z którego pobierane sa opłaty dla węzla LN? Wtedy nie wymagana jest zgoda.
Wtedy istnieje ryzyko, że nikt niczego nie dostanie. W przypadku kopania solo, trzeba wykopać własny blok samodzielnie. Jeśli się wykopie blok łatwiejszy, to takie monety nie istnieją, bo nie stanowią prawidłowego bloku w sieci (nie spełniają trudności). Zatem jeśli jakiś węzeł LN zgodzi się na otrzymywanie takich bloków i przydzielanie nagrody w postaci darmowych transakcji, to (z punktu widzenia górnika) jest to czysty zysk, a także z punktu widzenia węzła LN jest to po prostu "wspieranie górników". Gdyby taki węzeł LN miał płacić górnikom, to mogłoby się okazać, że taki węzeł by na tym tracił (zwłaszcza jeśli wielu górników by się podłączyło), więc nie sądzę, aby ktoś się na to zgodził.

Także cóż, "zyski z kopania" w przypadku kopania solo, to są wykopane bloki. A to oznacza, że należy wykopać prawidłowy blok, z trudnością sieci. Większość górników nie zrobi tego nigdy w życiu, bo ich moc obliczeniowa jest zbyt mała. W scentralizowanych poolach, otrzymują oni nagrodę, jeśli wykopią łatwiejszy blok, z taką zawartością, z jaką pool sobie tego życzy. W przypadku zdecentralizowanego kopania, chodzi o to, aby górnik sam sobie ustalił, jak ma wyglądać cały blok i aby dostał proporcjonalną nagrodę za kopanie.

Jest też taka opcja, aby kopać na adres Taproot N-of-N multisig, wtedy to waży tyle samo, co zwykły adres z jednym kluczem, a cała sztuczka rozbija się o to, aby utworzyć sygnaturę, która to każdemu wypłaci. Tylko że wtedy najlepiej jest zrobić kilka poziomów w drzewie wypłat, żeby to się skalowało logarytmicznie i żeby większość takiego drzewa nie musiała być nigdy wypychana na łańcuch, tylko była kompresowana w locie. Dlatego też pomysł z istniejącymi kanałami LN ma więcej sensu, choć jedno z drugim da się też połączyć i zrobić to na zasadzie logarytmicznego multisiga, gdzie na przykład na szczycie jest 1024-of-1024 multisig, który się rozbija na dwa adresy 512-of-512 multisig i tak dalej, wtedy zmiany mają złożoność logarytmiczną.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
pierwsze elementy w końcu dotarły w tym tygodniu do mnie Cool
a w poniedziałek odbiorę kolejne rzeczy na poczcie Wink




Sam od poczatku tego powstania tego wątka zastanawiam się dla 1 usb na start, by wspierać bitcoina, który odmienił moje życie 5 lat temu.


wątek inspiruje pierwszych użytkowników Grin Cool👌
są też tańsze usb minery jak np. gekkoscience new pack. jest on do 45 gh/s ale ~10 razy słabszy od compac f ale dostępny i za 130€ dużo tańszy od nowego czerwonego ferrari Cheesy
https://www.bitshopper.de/shop/sha-256-miner/usb-miner-bitcoin/newpac/
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
W przypadku niewielkiej mocy obliczeniowej, polecam zainteresować się kopaniem na poziomie Lightning Network. Sam pomysł jest bardzo prosty: typowy węzeł LN domyślnie pobiera symboliczną opłatę za przesył środków. Z całą pewnością dałoby się zrobić tak, żeby za wykopane bloki uzyskiwać darmowe przelewy, jeśli oba węzły się na to zgodzą.

Fajna ciekawostka. A jaką daje to przewagę w porównaniu do kopania i trzymania zysków z kopania na portfelu z którego pobierane sa opłaty dla węzla LN? Wtedy nie wymagana jest zgoda.

ale sie usmiałem
smutna prawda o kopaniu BTC, tak na prawdę tylko dla etuzjastów właśnie

W małej skali, w Polsce, na pewno. Jak patrzyłem to przy obecnej cenie prądu (0.75zł za kilowatogodzine) nawet najnowszy antminer s19 pro nie generuje zysków. Ale cieszę się, że są zapaleńcy, co wspierają sieć z dobroci serca. Sam od poczatku tego powstania tego wątka zastanawiam się dla 1 usb na start, by wspierać bitcoina, który odmienił moje życie 5 lat temu.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
✂Dlaczego zdecydowales sie na 6x USB miner zamiast jakieś 1 mocniejszej jednostki typu antminer?✂
...jest kilka powodów...
przede wszystkim te gekkos wyglądają dużo ładniej...

ale sie usmiałem

smutna prawda o kopaniu BTC, tak na prawdę tylko dla etuzjastów właśnie

hero member
Activity: 789
Merit: 1909
W przypadku niewielkiej mocy obliczeniowej, polecam zainteresować się kopaniem na poziomie Lightning Network. Sam pomysł jest bardzo prosty: typowy węzeł LN domyślnie pobiera symboliczną opłatę za przesył środków. Z całą pewnością dałoby się zrobić tak, żeby za wykopane bloki uzyskiwać darmowe przelewy, jeśli oba węzły się na to zgodzą.
Pages:
Jump to: