Pages:
Author

Topic: Solo Mining - kopanie Bitcoin we własnych czterech ścianach - page 5. (Read 1127 times)

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%

I ile cię kosztował taki zestaw? Dużo zapłaciłeś za pojednyńczy USB miner? Dlaczego zdecydowales sie na 6x USB miner zamiast jakieś 1 mocniejszej jednostki typu antminer?


zapłaciłem za wszystko około €1500 (bez raspberry - bo już go miałem) Cool
jest kilka powodów, dla których nie kupiłem większego minera za te pieniądze.
przede wszystkim te gekkos wyglądają dużo ładniej niż duże kanciaste minery, nie są tak głośne i nie zajmują też tyle miejsca.


Gigachad. Plus dla ciebie. Oby więcej takich miłośników, bo dzięki wam bitcoin zyskuje na decentralizacji.

bardzo dziękuję. i właśnie dlatego stworzyłem ten wątek, aby zmotywować lub zainspirować innych użytkowników Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
  • 1x raspberry 4 8gb ram
  • 2x gekkoscience 7-port usb hubs
  • 6x gekkoscience compac f 400 gh/s usb miner
  • 4x noctua i 2x no-name wentylatory z uchwytem
  • 2x zasilacz 200w z 6-pinowym złączem pcie


I ile cię kosztował taki zestaw? Dużo zapłaciłeś za pojednyńczy USB miner? Dlaczego zdecydowales sie na 6x USB miner zamiast jakieś 1 mocniejszej jednostki typu antminer?

i na razie nie patrzę na koszty prądu Wink

Gigachad. Plus dla ciebie. Oby więcej takich miłośników, bo dzięki wam bitcoin zyskuje na decentralizacji.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%

A jak to wygląda z twojego doświadczenia na podstawie koparki działającej od lutego? Można mówić o jakimś zysku, czy traktujesz to jak przykładowy wędkarz, który swojego hobby nie liczy na podstawie kasy wydanej na sprzęt plus roboczogodziny nad rzeką vs wartość złowionych ryb a bardziej chowa rachunki za kolejne wędki przed żona i cieszy się z przygody Smiley

tak jak pisałem wcześniej, chciałem to zrobić na razie, żeby zrozumieć cały proces kopania BTC. ale teraz jestem tak wciągnięty, że chcę zbudować w domu małą mining farm i oczywiście jestem świadomy tym rodzajem loterii. a moja żona całkowicie mnie popiera i na razie nie patrzę na koszty prądu Wink
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
Dzięki za wątek. Miła odmina, bo ostatnio polska sekcja przesiąknięta była dyskusją o spekulacji a mniej o technicznych stronach bitcoina. Chętnie wpadnę i poczytam.

Co do kopania, to osobiście interesowałem się tematem jak zaczynałem przygode z krypto. Szybka analiza kosztów sprawiła jednak, że uznałem to za słabo opłacalny biznes w Polsce przy naszych kosztach energii. Do tego ryzyko najazdu policji podejrzewającej plantację zioła (zwiększone zapotrzebowanie na prąd niezależnie od pory dnia).

A jak to wygląda z twojego doświadczenia na podstawie koparki działającej od lutego? Można mówić o jakimś zysku, czy traktujesz to jak przykładowy wędkarz, który swojego hobby nie liczy na podstawie kasy wydanej na sprzęt plus roboczogodziny nad rzeką vs wartość złowionych ryb a bardziej chowa rachunki za kolejne wędki przed żona i cieszy się z przygody Smiley
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%

Chyba wolę nie czytać i nie wgłębiać się, bo boję się że mnie wciągnie.


u mnie wtedy było podobnie. chciałem tylko przetestować to z mojim usb antminer i po prostu dać mu działać, a teraz temat tak mnie chwycił, że interesuję się nim jeszcze intensywniej i postanowiłem teraz kupić mocniejsze gekkos. będę wtedy oczywiście również tutaj publikować moje aktualne bestshare Wink
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
ja sam praktykuję mining od początku lutego tego roku i w tym czasie po prostu podłączyłem historycznego usb antminer u2 do mojego mini-pc, aby po prostu zrozumieć całą materię i jak to wszystko działa.

Bardzo interesujący temat, choć raczej w ramach DYI a nie konkretnego zarobku. Chyba wolę nie czytać i nie wgłębiać się, bo boję się że mnie wciągnie.

Ciekawe czy takiego antminera można podłączyć do sensownie skonfigurowanego NASa.

edit
Co do USB minera, trzeba się upewnić że port da odpowiednią moc, w przypadku niektóych rozwiązań może być za mało (ale wystarczająco żeby pendrive /transfer plików działał).
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
ponieważ uważam, że prawdziwy BTCitcoiner powinien również zrozumieć mining i samemu go praktykować, stworzyłem tutaj wątek, w którym można porozmawiać o solowym kopaniu, a w najlepszym przypadku również pokazać swoje własne małe mining farms.

ja sam praktykuję mining od początku lutego tego roku i w tym czasie po prostu podłączyłem historycznego usb antminer u2 do mojego mini-pc, aby po prostu zrozumieć całą materię i jak to wszystko działa.
teraz postanowiłem stworzyć w domu prawdziwą małą mining farm, która będzie się składać z następujących elementów:

  • 1x raspberry 4 8gb ram
  • 2x gekkoscience 7-port usb hubs
  • 6x gekkoscience compac f 400 gh/s usb miner
  • 4x noctua i 2x no-name wentylatory z uchwytem
  • 2x zasilacz 200w z 6-pinowym złączem pcie

ak już będę miał wszystko kompletnie w domu, to wrzucę tutaj zdjęcie wszystkich elementów Cool
bardzo bym się cieszył, gdyby znaleźli się wśród nas użytkownicy z naszej sekcji, którzy również interesują się kopaniem BTC oraz użytkownicy, którzy dzięki temu wątkowi nabrali smaku w tym kierunku Wink



Pages:
Jump to: