Pages:
Author

Topic: Türkiyede Et Tüketimi - page 10. (Read 8237 times)

hero member
Activity: 1400
Merit: 536
May 26, 2017, 06:30:08 PM
Et mi? Biz onun ne oldugunu unuttuk nerdeyse...  Tongue

Smiley Böyle giderse unuttuklarımızı da unutacağız.. Et bizim neyimize..

Çoçukluğumda çok yerdim et, dedemin köyünde her ay koyun keçi devrilirdi, şimdi 3 ayda bir alabiliyorsak aliyoruz.

Şimdi makarna devri, 80 kuruşa a101'de kampanya var şuan. Eskiden refah vardı, şuan diyorlar ya eski hükümetler şöyleydi diye o hükümetlerde şimdiki bütçenin çeyreği yoktu adamlar napsın ama refah ve itibar üst düzeydi.

Et yok ulkece makarna ya devam.
Makarna ne yahu?
Öğrencilik yıllarımda bile makarna yemedim.
Karbonhidrata yüklene yüklene iyice patates beyinli oldu millet...

Kas yapiyim derken goz cikarmissin, ogrencilik yillarinda makarna yemediysen et yiyemenlerin halini anlayamamis demeksin, hamur isleri seven biri olarak, insan beynin tek enerji kaynağı glikoz yani şekerdir. Gerisi hikayedir, tirastir

Cehalet kötü şey. 2 gramlık biyoloji bilginle rezil olma şurda.
Hayvansal protein nedir araştır öyle gel.
Ya da basitçe açıklayayım: Diyetinde protein (özellikle hayvansal protein) olmayanlar sadece glikoz yakıp dursunlar, protein üretemezsen (üretmek için kırmızı ete ihtiyacın var) gittikçe geri zekalılaşırsın.
Boş cpu ile elektrik harca dur, eline geçen en fazla "ameriga bizi kiskaniyür, hüloğğğğ" olur.
"Hayvansal protein" den sonrasini okumadim, insan vucudunun hic bir sekilde hayvansal bir besine ihtiyaci yoktur, hayvansal besinler sana kolestrol olarak geri doner. Rezil olma daha fazla benimle kaynakla konus, kaynak atmadan konusma kapa ceneni

Post kasmaktan baska yaptigin bir sey yok seni gerizekali
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
May 26, 2017, 06:26:46 PM
Et mi? Biz onun ne oldugunu unuttuk nerdeyse...  Tongue

Çoçukluğumda çok yerdim et, dedemin köyünde her ay koyun keçi devrilirdi, şimdi 3 ayda bir alabiliyorsak aliyoruz.

Şimdi makarna devri, 80 kuruşa a101'de kampanya var şuan. Eskiden refah vardı, şuan diyorlar ya eski hükümetler şöyleydi diye o hükümetlerde şimdiki bütçenin çeyreği yoktu adamlar napsın ama refah ve itibar üst düzeydi.

Makarna ne yahu?

Kas yapiyim derken goz cikarmissin, ogrencilik yillarinda makarna yemediysen et yiyemenlerin halini anlayamamis demeksin, hamur isleri seven biri olarak, insan beynin tek enerji kaynağı glikoz yani şekerdir. Gerisi hikayedir, tirastir

Cehalet kötü şey. 2 gramlık biyoloji bilginle rezil olma şurda.
Hayvansal protein nedir araştır öyle gel.
Ya da basitçe açıklayayım: Diyetinde protein (özellikle hayvansal protein) olmayanlar sadece glikoz yakıp dursunlar, protein üretemezsen (üretmek için kırmızı ete ihtiyacın var) gittikçe geri zekalılaşırsın.
Boş cpu ile elektrik harca dur, eline geçen en fazla "ameriga bizi kiskaniyür, hüloğğğğ" olur.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
May 26, 2017, 06:11:31 PM

Makarna ne yahu?

legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
May 26, 2017, 05:19:52 PM
Et mi? Biz onun ne oldugunu unuttuk nerdeyse...  Tongue

devir patso devri patates ekmek ben hep patso sölüyom arada bir kendimi şımartmak için sosisli patso sölüyom
üni 1 de 2 ekmek patsoyu içeceksiz yiyodum arada yemek borumu tıkıyodu ölcek gibi oluodum ne günlerdi ya .d
legendary
May 26, 2017, 05:02:03 PM

Makarna ne yahu?
hero member
Activity: 504
Merit: 500
May 25, 2017, 05:35:43 PM

newbie
Activity: 19
Merit: 0
May 25, 2017, 12:18:48 PM

sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
May 25, 2017, 09:11:32 AM

sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
May 23, 2017, 05:44:06 PM
tüketimden çok üretim yapmalıyız
hero member
Activity: 504
Merit: 500
May 18, 2017, 05:52:59 PM
Kırmızı et tüketiminde 2012 yılında kişi başı 10,7 kiloymuş şimdi en fazla taş çatlasın 15 kilo olmuştur.

legendary
May 16, 2017, 02:52:18 PM
ilk posttaki veriler eski.

Bilgiler iki yıllık dünya bankasından çıkacak verileri anlık olarak buraya işlememi düşünmüyorsunuz herhalde.
O değil de o senelik 26 kg'ya "beyaz et" dahil değil olsun. Sadece kırmızı et olsa haftada yarım kilogram kırmızı et tüketiyor ülke diye düşünürüz, bu da iyi bir şey diyebiliriz belki. Ama sanmıyorum...
full member
Activity: 215
Merit: 100
May 16, 2017, 01:07:13 PM

Eski olsa ne olur ki sonuç çok mu değilecek sanki? Durum zaten belli.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
May 15, 2017, 06:43:21 PM

Bilgiler iki yıllık dünya bankasından çıkacak verileri anlık olarak buraya işlememi düşünmüyorsunuz herhalde.
sr. member
Activity: 728
Merit: 263
May 15, 2017, 05:29:42 PM
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
May 15, 2017, 01:45:50 PM
ne yazıkki biz eti kurbandan kurbana yiyiyoruz bide denk gelirse yemekli düğünlerde Smiley

Ülkenin getirildiği durum maalesef bu. Daha doğrusu ülkedeki insanların kendi kendilerini soktukları durum bu desek daha mantıklı bir cümle olur.
newbie
Activity: 6
May 15, 2017, 09:19:39 AM
Ayda ~4 kg (2 günde 1 250 gr) et tüketemeyen insan yaşayabilir mi ya?
Ondan sonra vay efendim referandumda neden evet çıktı Smiley
Not: Evetçilerin payını da ben yiyorum Cool

Bir ulkeyi sessiz sedasiz geri birakmanin en masum yolu insanlarini proteinsiz birakmaktir, et ithal, hayvan yemi ithal, hayvan yeminin tohumu ithal olunca et uretmenin maliyetide yukseliyor, gelisme caginda hayvansal proteinden yoksun kaln kiside dogal olarak makarnaya mahkum oluyor, soludugu havayida komur sayesinde karbonmonoksit oranini arttirarak beyne kan gitmeside yavaslatiliyor.  Ondan sonra bunlar hep Israilin siyonistlerin oyunu  Smiley

Hocam katılıyorum yalnız Türkiye de insanlar tembel. Herkes devlette koltuk kapma pesinde ben köylerde organik yumurta satıldıgına bizzat sahidim. Köy ulan bu. Köylü sehirli gibi yaşıyor. İnsanlar üretmiyor, her sey hazıra döndü gidisat iyi degil. Tavsiyem sehirde yasamiyorsanız baginiz bahceniz var ise tavugunuzu kuzunuzu besleyin zor gelmesin. Böylece hem organik olarak proteini kazanirsiniz hemde paraniz cepte kalir.
ahahha sorun da oradan kaynaklanıyor zaten, köylü köylülüğünü unutmuş ya da unutmaya çalışıyor, nasıl zulüm ettilerse köylüye nasıl aşağıladılarsa, başımıza ne geliyorsa ondan geliyor.
newbie
Activity: 14
May 15, 2017, 09:07:03 AM
ne yazıkki biz eti kurbandan kurbana yiyiyoruz bide denk gelirse yemekli düğünlerde Smiley
hero member
Activity: 644
Merit: 504
May 10, 2017, 02:25:01 PM

Bir ulkeyi sessiz sedasiz geri birakmanin en masum yolu insanlarini proteinsiz birakmaktir, et ithal, hayvan yemi ithal, hayvan yeminin tohumu ithal olunca et uretmenin maliyetide yukseliyor, gelisme caginda hayvansal proteinden yoksun kaln kiside dogal olarak makarnaya mahkum oluyor, soludugu havayida komur sayesinde karbonmonoksit oranini arttirarak beyne kan gitmeside yavaslatiliyor.  Ondan sonra bunlar hep Israilin siyonistlerin oyunu  Smiley

Hocam katılıyorum yalnız Türkiye de insanlar tembel. Herkes devlette koltuk kapma pesinde ben köylerde organik yumurta satıldıgına bizzat sahidim. Köy ulan bu. Köylü sehirli gibi yaşıyor. İnsanlar üretmiyor, her sey hazıra döndü gidisat iyi degil. Tavsiyem sehirde yasamiyorsanız baginiz bahceniz var ise tavugunuzu kuzunuzu besleyin zor gelmesin. Böylece hem organik olarak proteini kazanirsiniz hemde paraniz cepte kalir.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
May 10, 2017, 01:50:08 PM

Bir ulkeyi sessiz sedasiz geri birakmanin en masum yolu insanlarini proteinsiz birakmaktir, et ithal, hayvan yemi ithal, hayvan yeminin tohumu ithal olunca et uretmenin maliyetide yukseliyor, gelisme caginda hayvansal proteinden yoksun kaln kiside dogal olarak makarnaya mahkum oluyor, soludugu havayida komur sayesinde karbonmonoksit oranini arttirarak beyne kan gitmeside yavaslatiliyor.  Ondan sonra bunlar hep Israilin siyonistlerin oyunu  Smiley
legendary
May 10, 2017, 12:53:47 PM
Pages:
Jump to: