Pages:
Author

Topic: Türkiyede Et Tüketimi - page 6. (Read 8237 times)

member
Activity: 238
Merit: 10
November 03, 2017, 12:48:21 PM
Galiba tek sevinebileceğimiz kısım Amerika Kanser Araştırma Enstitüsü'nün yapmış olduğu bir araştırmada fazla kırmızı et tüketiminin potansiyel kanserojen ve mutajenik etki gösterdiğini tespit etmesi. Ancak Türkiye şartlarında burdaki limitin üstüne çıkıp çıkamayacağımız ayrı bir tartışma konusu  Cheesy
member
Activity: 97
Renewable Energy Cryptocurrency
October 30, 2017, 03:25:53 PM
Sıram gibi sıradağlar 
Anam anam derdin mi var? 
Yaram yürekte değil ki gelip sarsın yar 
Radyolarda şarkılar boş ver diyorlar 
Açlıktan verem olana bal ye diyorlar 

Yoksulluk kader olamaz kader değildir 
Firavunlar bile böyle gaddar değildir 

Ben vatandaş Ahmet'im evkafta memur 
Ay sonuna yetmiyor evdeki kömür 
Bir kilo et seksen lira tadını unuttum 
İnsan gibi yaşamanın adını unuttum 

Devlet baba borç içinde sabret diyorlar 
Sen de bakkala kasaba borç et diyorlar 
Ben onurlu insanım boyun eğemem 
Alacaklı ver deyince ödün veremem 

Sevgili Cem Karaca yıllar önce söylemiş benim söyleyeceğim başka birşey yok
newbie
Activity: 56
Merit: 0
October 30, 2017, 02:38:54 PM
Millet olarak eti mi sevmiyoruz yoksa et pahalı mi sorusunu sorduğumuzda gerçekten et fiyatları bütçeye göre çok cep yakıyor.şimdi stantlar açılacak bakalım 1 Kasım da bunun tüketime ne kadar etkisi olur bekleyip göreceğiz.yoksa devlet de mi ayak uyduracak düzene 😀
member
Activity: 72
October 30, 2017, 02:29:49 PM
youtube üzerinden yurtdışı ürün fiyatlarını ve marketleri tanıtan videoları takip ederseniz kırmızı et ve bir çok üründe alım gücümüzün durumunu çok net görebilirsiniz. kötü bir tablo ve maalesef kolay düzelecek gibi de görünmüyor.
member
Activity: 69
"Highest ROI crypto infrastructure"
October 30, 2017, 02:07:35 PM
Bence gayet normal bu sonuc
Et cok pahalı bu ülkede , devlet üreticinin çiftçinin yanında olmadığı sürece
Asıl skandal balıkta , hayatında hiç balık yememiş yada yedisyse bile hamsiyle istavritten ibaret olan insanlar var bu ülkede
Düzensiz avlanma, yani fazla avlanma var ki orfoz avı 2020 ye kadar yasaklandı bu ülkede. Akdeniz ve Ege de o kadar sınırı olan bu ülkede şaka gibi hallere düşüyoruz insanlarımızın bilinçsizliği yüzünden
Restorant a gidip Lagos siparis ederken Uzakdoğudan mı Yunanistandan mı ithal diye soruyoruz?
Eti Uruguaydan getir
Saman ithal et
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
October 30, 2017, 06:24:41 AM
Bunun nedenini et cesitliliginin olmamasindada goruyorum,avrupada kasapta geyiginden tavsanina kadar butun et cesitlerini bulursun ama bizde dana vede sansliysan kuzu eti olur
Kardeşim sen hiç gidip en basitinden görebileceğin et türü hindi eti , gidip onun fiyatına baktın mı  , burada problem insanların alım gücünün zaten olmaması dediğin gibi çeşitlilik olsa bunların fiyatları ucuz mu olacak :)insanlar tavuk etini alamıyor değil geyik , tavşan etini alabilsinler !
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
October 30, 2017, 01:02:21 AM
İnsanımız devlet eliyle veganlıga zorlanıyor. Et fiyatlarının bu kadar pahalı olduğu bir ülkede insanlar nasıl et tüketebilir ki ? Proteinsiz kalan Türk toplumu da birşey üretemez bir topluma dönüşüyor bu durum gerçekten içler acısı.
member
Activity: 182
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
October 29, 2017, 11:29:32 PM
Bunun nedenini et cesitliliginin olmamasindada goruyorum,avrupada kasapta geyiginden tavsanina kadar butun et cesitlerini bulursun ama bizde dana vede sansliysan kuzu eti olur
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
October 29, 2017, 09:06:29 PM
bir yöneticinin çıkıp;

et bulamıyorlarsa pasta yesinler

demesi gerekiyor yoksa başka yolu yok bunun.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
October 29, 2017, 08:50:19 PM
Kırmızı et neden bu kadar yüksek anlamak mümkün değil.Arabayı anlarım,sigarayı,alkolü anlarımda etin üzerinde  faiş vergide yok.

kırmızı etin pahalı olmasının birçok sebebi var;

1. kazanç düştüğü için çiftçi küstürüldüğü için üretim azaldı.
2. üretim maliyeti çok yükseldi. saman, yem cart curt
3. eskisi gibi mera kalmadı. meralar tahrip edildi.
4. profesyonel, devasal besihaneler daha tam anlamıyla kurulamadı. buda verimi düşürürken, maliyeti arttırıyor.
5. klasik çok fazla aracı kurum var.
6. ithal et gibi suni çözüm kısır bir döngüye girdi artık her ithal edilen et daha büyük problem doğuruyor.
newbie
Activity: 6
October 29, 2017, 07:26:10 PM
et pahallı olmalı ve az tüketilmeli ki insanlar aptal olsun yönetilmeleri ve sömürülmeleri kolay olsun
full member
Activity: 616
Merit: 100
October 29, 2017, 03:58:40 PM
Asgari ücretin 1500 lira olan ülkemizde insanlar zor geçiniyor ev kiraysa yol parası veriyorsa çocuk okuyorsa eti nerden bulsun kurban bayramından kurban bayramına... en ucuzu tavuk diye kırmızı etten vazgeçip beyaz ete yöneliyor
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
October 29, 2017, 03:30:33 PM
Kurbandan kurbana sadece tüketiyoruz genelde ama normalde ben kendim tavukçuyum normalde.
full member
Activity: 230
October 29, 2017, 03:17:58 PM
Bu tabloya bakıpta üzülmemek elde değil Türkiye gibi hayvancılığa uygun bir ülke ama desteksiz olduğu için içler acısı...Az üretim olunca ette ucuz olmuyor fiyatlar uçuk kimse alamaz ve yiyemez...
full member
Activity: 490
Merit: 193
October 29, 2017, 11:28:20 AM
kendi adıma konuşacak olursam hergün et tüketiyorum ayda bikaç seferde mutlaka balık yerim ama cidden pahalı.ülke olarak 120. sırada olmamız sevmediğimizden değil pahalı olmasından kaynaklanıyor bence.söde tarım ve hayvancılık ülkesiyiz ama en pahalı et bizde.en pahalı tarım ürünleride bizde
member
Activity: 140
Merit: 20
October 29, 2017, 11:27:24 AM
Ülkeyi çiftçilikten çobanlıktan o kadar çok uzaklaştırdılarki yapan da zararına yapıyor çoğu işten sadece aracılar kazanıyor çiftçiye bir şey kalmıyor.Böyle olunca herkes istanbula ve büyük şehirlere hal böyle olunca bu işi yapan azaldıkça fiyatlar daha da tavan yapıyor.Millet anca seneden seneye kurban bayramında eti görüyor başka zamanlarda et çok lükse kaçmış oluyor.
member
Activity: 322
Merit: 11
October 29, 2017, 11:17:58 AM
Et ve balık kurumunun sınırlı ucuz et satışı artık zincir marketlere girecekmiş halk bir ihtimal daha rahat edebilir

kısa vade de fiyatları aşağı çekeceği için evet rahat eder. fakat bu kısa vade de büyük hayvan çiftlikleri kurulup saman, yem, buğday mısır gibi hammaddelerin üretimini arttırmazsak sonuçları daha acı verici olur.

o felaketin asıl sebebi ucuz olan ithal et yüzünden kalan hayvancılarımız küstürülecek onların küsmesiyle de hayvancılığa dayalı tarım üretimi de azalmış olacak. bu da bizi tamamen bağımlı hale getirecektir.
full member
Activity: 462
October 29, 2017, 11:13:17 AM
türkiyedeki insanlar ekonomik güçleri olmadığından zorunlu vejetaryen oluyor eskiden et yeme oranları daha düşükmüş bu oranların artmış hali
newbie
Activity: 28
October 29, 2017, 11:10:48 AM
türkiyede etin kilosu bukadar pahalıyken nasıl yenmesini bekliyorsunuzki asgari ücretle evi geçindiren bir baba kirayımı ödesin elektiriğimi suyumu içtiği sigarayımı pazar masrafınımı çocuğunun okul masraflarınımı bunların hepsini ödedi kaldıki kasaba gidip birde kırmızı et alıcak tavuk yerse bayramdır onun için
member
Activity: 70
October 29, 2017, 10:43:17 AM
Türkiyede herşeye zam geliyor ve gün geçtikçe pahalılaşıyor bunlara et de dahil oluyor. Verilen maaşlar belli az maaş verip yiyecek içecek ve diğer ihitiyaçları oahalı yapıyorlar. Bunyüzdende tüketim az oluyor.
Pages:
Jump to: