Pages:
Author

Topic: Türkiyede Et Tüketimi - page 7. (Read 8237 times)

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
October 05, 2017, 06:59:51 AM
 Kırmızı et neden bu kadar yüksek anlamak mümkün değil.Arabayı anlarım,sigarayı,alkolü anlarımda etin üzerinde  faiş vergide yok.
sr. member
Activity: 303
Merit: 250
October 05, 2017, 05:26:24 AM
gerçekten çok kötü haldeyiz, protein tüketimi bir insan için çok önemlidir hem fiziksel olarak hemde zekasal olarak önemli birşey
diyolar ya avrupa bizi kıskanıyor diye bizden kötü gördükleri tüm devletler bizden kaliteli hayat yaşıyor
member
Activity: 70
Merit: 10
October 04, 2017, 04:08:01 PM
ülkemiz de et tüketimi o kadar ise de hepsi zenginler sayesinde. ben yiyemiyorum istediğim halde sebebi bu yüksek fiyatlar ve vergiler. Satıcı da memnun değil ama bu işler böyle.
full member
Activity: 258
Merit: 114
October 03, 2017, 07:53:18 AM
Et ve balık kurumunun sınırlı ucuz et satışı artık zincir marketlere girecekmiş halk bir ihtimal daha rahat edebilir
sr. member
Activity: 370
October 02, 2017, 11:55:42 AM
listenin ne kadar acı verici ve hüzünlendirici olduğunu söylemek sanırım yeterli değil, et yiyemiyoruz arkadaşlar bu dünyanın neredeyse tamamı ete istediği gibi ulaşırken insanlar sadece kurbandan kurbana et yiyebiliyor çok acı.
member
Activity: 113
Merit: 20
October 02, 2017, 11:54:23 AM
Valla ne söyliyeyim asgari ücretle çalışıyorum ay sonuna zor denk getiriyorum ev kirası elektrik su derken et yemeklerde eti göremez oldum bu şart bu maaşla eti zor yiyiyoruz bir daha zam gelecek deniliyor asli varmı bilmiyorum.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
September 29, 2017, 06:24:22 PM
ege bolgesinde normal derecede ancak ıç anadalu ve doğu bölgelerinde aşırı fazla ve doğuda ki 1 kg kıyma ile egedeki 1kg kıyma arasında  en az 15 tl oynuyor
member
Activity: 84
September 29, 2017, 12:16:08 PM
Vay arkadaş . Gerçekten forumda gezdikçe ülke ile ilgili konularda moralim bozuluyor . ABD 120 kg et tüketebiliyor biz 26 kg . Bu kadar uçuk bir fark olmamalı ya ayıptır . Kıçı boklu İran bile bizden daha fazla tüketiyor mk . Artık hükümeti belirleyen halk olarak üstümüze düşeni yapıp bu adamları indirmemiz lazım biladerler.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
September 29, 2017, 10:45:54 AM
kırmızı et alamıyorduk artık tavukta yiyemeyeceğiz. kilosu 18 lira olmuş
newbie
Activity: 29
September 28, 2017, 03:20:35 PM
fiyatından dolayı çok az her istediğinde et yiyebilen insan çok yoktur Türkiye'de
member
Activity: 64
September 28, 2017, 02:21:42 PM
Ben kendi açımdan söyleyim, eti çok tüketmeyen bir insanım sevmiyorum o yüzden ancak bizim ülke de eti çok seven insanınad pek tüketebildiği söylenemez. O yüzden bu fiyatlarla fakir fukaranın et yemesi çok zor.
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
September 28, 2017, 02:16:15 PM
Sınava yapılırda derlerki 4 yanlış 1 doğruyu götürür.
işte gerçek hayatta böyle değil.
Bir hadis var derki millet layık olduğu şekilde yönetilirmiş.
Şimdi diyen olacak biz buna layıkmıyız peki.
Görünen layıkız.
Bu et işi ölmezsek iddia ediyorum 50 değil 100 sene daha böyle gider...
sebep şu türkiye gerçekten zengin ülke kardeşim.
her açıdan zengin işte ortalama maaş 1500 TL desen etide 40-50 TL et fiyatı işte yersen böyle
Rusyadan et ithalatı olabilir.Nasılsa putin amca geldi onuda hallederler.
Birde çiftçiler gene  bas bas bağırır et ithalatı bizi bitirir.
diyene bende diyorumki bitmediğiniz kabahat kardeşim.Sizde gözümüzden yok olun zaten eti bu hala siz getirdiniz..
50 senedir bu et işi bu halde ben sene 1979 da kıyma kuyruğunu gördüm tüp kuyruğunu bizzat şahidim prinç kuyrğuna ve sana yağ kuyruğuna o zaman ufaklıktık ama bizide araya sokup aldırırlardı...
var gerisini hesap et.
Biz hollandalıdan daha zenginiz orda et şu anda kaç para bence taş çatlasa 20-25 TL dir.Adam birde 2000 euro maaş alır..
ama 1500 TL ortalama maaşla 40-50 TL den et yersen böyle işte bundan dolayı zenginiz...
Maliye bakanı çıakr ya ne var diyor %15 zam oalcaktı heee bizde öyle olamz böyle olur dedik % 40 kitledik diyor. Grin

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
September 28, 2017, 08:32:21 AM
Kaçıncı yüzyıla geldik ,yıllardır şu etin pahalı oluşunu engelleyemedik ve insanlara artık et almak lüks gelir olmuş , 3 tarafı denizlerle çevrili her iklim tipi yaşanan ülkemizde nasıl olur da bu problem aşılmaz ve Rusya'dan et ithal edelim der (ekonomi bakanı)durumuna geliriz aklım almıyor sizin aklınız alıyor mu?
member
September 28, 2017, 06:45:27 AM
Evet et tüketimi oldukça az . Bizim ülkemizde kaliteli olan herşeyin tüketimi alımı çok az seviyede. Çünkü tüketmek istediğimiz herşey için o ürünün 2 katı vergi ödüyoruz. Ve insanlar buna ses çıkarmıyor. Et yemek istiyorum ama bu ayda 1 defa en fazla 2 defa oluyor o da et diye yiyoruz ama içinde neler var kim bilir.
member
Activity: 219
September 28, 2017, 02:38:48 AM
ET ÜRETİMİ NE DURUMDA PEKİ
member
September 27, 2017, 07:01:00 PM
Arkadaş 2 3 senedir spor (body building) ile uğraşıyorum . Yediğim tavuğun etin yumurtanin vs . Haddi hesabi yok . Yemin ederim başka bir ülkede olsam 2 katiydim şuanki halimin . Bi son model araba parası gitmistir sanirim . Ben hakkimi helal etmiyem edenin amina koyim
newbie
Activity: 17
September 27, 2017, 06:53:41 PM
Türkiyede özellikle kaçak et kesme çok yaygın bi durum zksksn. Şaka bi yana et bu kadar pahalı ama hâla etsiz yemeğe yemek demeyen çok insan var. Bu tabloya şaşırdım o yüzden. Sakatatlar bu tabloya dahil mi acaba çünkü beklediğimin epey altında tüketim
member
Activity: 183
September 27, 2017, 10:16:40 AM
TÜRKİYEDE ET TÜKETİMİNİN KAYNAĞI ADANADIR VE BU TÜM VEGANLARA KOYABİLİR
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
September 27, 2017, 08:51:30 AM
Bundan 2 sene evvel Hollanda yaşayan biri ile gene nette bu sitelerden tanıştık.Orda yaşayan türk vatandaşı arada işte türkiyeye geliyormuş.
Sohbet gene geldi ete olay şu şekildi

Bizde et o zaman gene 40 TL civarında idi

Hollanda et 15-17 TL arası diyordu.

Bizde süt litresi o zaman 1.7 TL idi şimdi 2 TL civarı

Orda ise süt 70-80 kuruş a tekabül ediyor diyordu.

Gelelim asgari ücrete bizde şimdi 1400 TL

Orda sanırım 1.100-1.500 EURO arası olması lazım.
Birde işte adamlar orda karı koca çalışsa helede 2.000-euro maaş alsa 2 si eder 4.000 euro buda normal kademe

Yoksa okumuş doktor yada diğer işlerde maaşlar daha yüksektir.
Adam tabii etde yer süttede sabah akşam zaten ucuz beleş. Roll Eyes

Bizde ise acıtasyon yapıyorsun diyen olabilirde işin gereği bu emekli maaşları şu an 1.500-1.600 TL çoğulunda eski emeklilerde bizim peder işçi emekli ve 25 seneyi devirdi şu anki net maaşı 1.600 TL…

Sonuç olarak kabahat kimde diyeyim kabahat hepimizde niye diyin kardeşim ben bu iktidar değil bundan öncekilerde kim geldiyse işte bu olaylara sebebiyet verdi.
Kabahat ondan bizde göz göre göre gene oy atıyorsun yani.Bize iyi dipliyorsunuz diye…

Şu üsteki olayı düşünüp lan neler oluyor bu ülkede niye bu şekil diyen kaç kişi var.

Gene haberde gösterdi çanakkaleden domates tarladan çıkıyor 50 kuruş ordaki aracıya geliyor bende diyor adam utanmadan aracı olan 10 kuruş koydum diyebiliyor kameranın önünde sen kimsin lan ne iş yapıyorsun seni araya kim monte etti diyen yok. Cry Undecided Lips sealed

60 kuruşa kamyona veriyor kamyon doğru İstanbul  hala girişi nakliye ile ve kamyoncu karı 90 kuruş haldeki de haliyle dipliyor 1.20 TL oda pazarcıya pazara malına göre geliyor artık 1.50-2 TL den yerleştir millet yesin.

Birde bu rusyaya ihracat durduda bu fiyat eğer ihracat olsaydı basit örnek 1.5 -2 tlden değilde bu yaz kafadan 3-4 tlde domates yerdi bu millet yani…

Allahtan putin bize acıdıda lan bunlara güven olmaz demiş kendi çiftçisine destek vermişte adamlar domatesi barim biz yetiştirelim demiş.

Ben oyumu putine verecem bu arada Grin

sr. member
Activity: 434
September 27, 2017, 05:15:07 AM
Türkiye'de son zamanlarda tarım ve hayvancılığın çöküşüne bağlı olarak düşen bi oran. Üzücü.
Pages:
Jump to: