Міністерствам економіки, фінансів, юстиції, енергетики, відомству, відповідальному за електронний уряд і українській статистичній службі, слід підготувати проект документа для внесення змін до реєстру. Також для співпраці були запрошені Національний банк України (НБУ) і Служба безпеки (СБУ). Прес-реліз цитує Кубіва:
СБУ взагалі нікуди непотрібно підпускати, тим більше в економічну дііяльність, толку 0 від них.
«Додавши сектор криптовалютного майнінгу в класифікатор, ми виведемо його з тіньової економіки і залучимо більше доходів до бюджету».
Інші галузі є у правовому полі, але нам це нам не мішає мати один із найвищих рівнів тіньової економіки.
Міністр економічного розвитку відзначив, що легалізація майнінг промисловості може знизити відтік кваліфікованих ІТ-фахівців з України. Степан Кубів вважає, що цей захід також полегшить тиск на криптоспівтовариство в країні.
Після поновлення регуляторної політики, фізичні та юридичні особи зможуть вказувати майнінг для реєстрації діяльності в єдиному державному реєстрі підприємств. Коди КВЕД використовуються для ведення державної статистики. Зміна видів економічної діяльності проходить після подачі заявки в Єдиному держреєстрі і коштує 30% від суми мінімальної заробітної плати.
Тобто відтік кваліфікован кадрів був тільки через криптовалюту !?
Все одно реєструвати, після легалізації (якщо вона буде), підуть одиниці