IMHO цікава думка
Едвард Сноуден: я не думаю що біткойн протримається довго![](https://ip.bitcointalk.org/?u=https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2F3lBKrhv.jpg&t=671&c=Nlvm9JHWgLs7Nw)
Скандально відомий колишній співробітник Агентства національної безпеки США (АНБ), Едвард Сноуден (Edward Snowden), який у 2013 році розкрив, що АНБ стежить за інформаційними системами багатьох країн світу, що спричинило низку міжнародних скандалів, повідомив, що вважає, що біткойн у кінцевому результаті буде витіснений іншою криптовалютою, яка не використовує публічний реєстр.
Сноуден, який зробив цю заяву на події Blockstack, в Берліні, сказав, що, на його думку, основний недолік біткойна не стосується до його здатності масштабуватися, а у відсутності конфіденційності.
Усі говорять про обмеження швидкості транзакцій біткойна, стверджуючи, що це його основний недолік, але, на мою думку, набагато серйознішим структурним недоліком є його публічний реєстр. Це просто несумісно з механізмом торгівлі, тому що ви не можете зберігати всю історію покупок усіх людей, всі їхні взаємодії будуть доступні кожному,- сказав він у відеозверненні на конференції.
Сноуден заявив, що найбільше зацікавлений у конфіденційних криптовалютах, подібних на Zcash, які дозволяють підтримати цілісність транзакцій, але зберегти водночас конфіденційність клієнта.
Колишній співробітник NSA додав:
Якщо говорити про криптовалюти які мені цікаві, я вже сказав це, і я знову скажу, що Zcash для мене найцікавіший зараз, адже його властивості конфіденційності справді унікальні. Ми бачимо все більше й більше проектів, які намагаються наслідувати це, і я думаю, це позитивна річ.Також Сноуден поділився досвідом користування криптовалюти Monero та безліччю інших монет, які зосереджені на конфіденційності, та все ж він почуває себе більш комфортно з Zcash, оскільки ця криптовалюта була розроблена академічними криптографами.
До речі, щодо криптовалюти Zcash. Наприкінці січня розробники, Раян Пірс (Ryan Pierce) та Ендрю Міллер (Andrew Miller), провели свою останню церемонію гарантування безпеки, Powers of Tau, де використали радіоактивні відходи з Чорнобильської атомної електростанції для генерування випадкових чисел.
http://coinews.io/ua/category/3-b%D1%96tkojn/article/2142-edvard-snouden:-ya-ne-dumaju-shho-b%D1%96tkojn-protrima%D1%94t'sya-dovgo