Вчену з Києва нагородили за вирішення завдань про найщільнішу упаковку однакових сфер у 8 вимірах. Марина В'язовська стала другою жінкою в історії, яка заслужила Філдсівську премію.
Випускниця Київського університету, 37-річна Марина В'язовська здобула у Гельсінкі Філдсівську премію. Лауреатів премії оголосив Міжнародний математичний союз.
Найпрестижнішу математичну нагороду вручають 1 раз на 4 роки. В'язовська отримала її за вирішення завдань про найщільнішу упаковку однакових сфер у 8 вимірах.
"За доказ того, що грати Е8 забезпечує найщільнішу упаковку однакових сфер у 8 вимірах та за подальший внесок у пов'язані екстремальні завдання та проблеми інтерполяції в аналізі Фур'є", – зазначили вчені.
Професор математики в Інституті перспективних досліджень Прінстона високо оцінив внесок В'язовської у науку.
"В'язовська винаходить свіжі та несподівані інструменти, за допомогою них можна подолати природні бар'єри, які стримували нас роками", – прокоментував він.
Быстрый Фокус | Украина, новости, война
Марина В'язовська здобула у Києві ступінь бакалавра математики, а диплом магістра готувала вже у Німеччині. Зараз вона працює у федеральній політехнічній школі у швейцарському місті Лозанна.
Філдсівська премія – хто з жінок її отримував?
Філдсівську премію заснували у 1936 році, її вручають математикам у віці до 40 років за видатні досягнення.
В'язовська – друга жінка в історії, яку нагородили Філдсівською премією. Першою була громадянка Ірану Маріам Мірзахані, яка отримала премію у 2014 році.
Міжнародний конгрес математиків, на якому вручають Філдсівську премію, цього року мав відбутися у Санкт-Петербурзі. Через пов'язану з Росією повномасштабну війну в Україні місто позбавили права проведення заходу.
Окрім В'язовської, цього року нагороду отримали француз Уго Дюмініль-Копен, британець Джеймс Мейнард та вчений із Південної Кореї Джун Ха.
Фокус раніше писав, що у жовтні 2017 року Марина В'язовська здобула індійську премію в галузі математики SASTRA Ramanujan Prize.
Цього ж року українці вручили премію імені французького математика Рафаеля Салема. Її щороку присуджують молодим математику за визначні результати досліджень.
Посилання на новину