Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 26. (Read 14460 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
August 30, 2021, 03:24:23 PM
Dolar kendi kendine düşüyor düşüyor düşüyor sonra hop bir açıklama yapılıyor dolar tekrardan aniden fırlıyor.
uzun zaman sonra tekrardan 8.25 leri görmüşken çıakrtmak için bu kadar uğraşmaları çok garip geliyor insana.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
August 30, 2021, 02:56:44 PM
Erdoğan Bayraktar'ın açıklamaları ciddiye alınırsa ortalık karışır yine. Yavaş yavaş geri çekilen dolar bugün bu açıklamardan sonra hafif yükselişe geçti. Bakalım devamında neler olacak.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
August 29, 2021, 01:48:56 PM
Dolar değerlenirse Çin dünyayı satın alır Dxy de aman aman bir yükseliş beklemiyorum ben. Tabi 100 e gidecek diyen uzmanlarda var. Herkesin kendi düşüncesi.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 28, 2021, 01:46:55 AM
Dolar 10 lira olamadı. 10 dolar olacakçı dolar fedaileri ne durumda acaba.
Kimsenin ya da bir ideanin fedaisi olmamak ile birlikte bahsi artirarak dolar 15 TL olacak diyorum, bu ulkede sistemler cokuyorken TL'nin cokmemesi mumkun degil.
Bu bir hatira olarak kalsin dolar 15 turk lirasi oldugu zaman arayip bulacagim olmez sag kalirsam.

Biraz iddialı olmuş 15 TL sanki... Olmaz mı? olabilir elbet ama bunun için kaç sene geçer bilemiyorum eğer 1-2 yıl içinde derseniz ki olursa bittiğimizin resmidir hayat pahalılığı bunun 2-3 katına çıkacaktır.

Ekonomik olarak ciddi adımlar atılmaz ise yavaş yavaş dolar yine hareketlenir enerji akar yakıt bunlar hep dışarıdan geliyor ve bir sürü döviz dışarıya çıkmış oluyor.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
August 27, 2021, 04:58:23 PM
Kimsenin ya da bir ideanin fedaisi olmamak ile birlikte bahsi artirarak dolar 15 TL olacak diyorum, bu ulkede sistemler cokuyorken TL'nin cokmemesi mumkun degil.
Bu bir hatira olarak kalsin dolar 15 turk lirasi oldugu zaman arayip bulacagim olmez sag kalirsam.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
August 27, 2021, 04:01:56 PM
Bugün içerisinde de geri çekilme devam etti. 8.34'e kadar gelen dolar / tl kuru 2 Ağustos'tan sonra yine aynı seviyelere kadar gerilemiş oldu. Belki de Eylül ayına girene kadar 8.30'un altına kadar da bir gerileme gözlemleyebiliriz diye düşünüyorum. Ancak eylül ayı itibariyle durumların eski hale yavaş yavaş döneceğini ve doları yeniden 8.60 TL'nin üzerinde göreceğimizi düşünüyorum. Bu süreçte yapılacak açıklamaların niteliği de büyük önem taşıyacak. Çünkü Erdoğan'ın bir sözü kuru al aşağı edebiliyor.
hero member
August 26, 2021, 01:43:11 PM
Dolar yavaş yavaş geri çekiliyor gibi ama ben yine belli bir noktaya geldikten sonra Reisin bir açıklaması ile uçuşa geçeceğini düşünüyorum.
Altın düşüyor diyen var ama bu düşüş bence dolar ile alakalı bi durum. Dolar fırlayınca altında yükselişe geçecek.

Aynen bende size katılıyorum Eylül ayı yaklaşıyor merkez bankası Para Politikaları Kurulunun toplantısı olacağı için belki yine önden faizleri indirelim sinyali verebilirler Smiley

Dolar düşüyor ama bu düşüş suni olduğunu düşünüyorum yapılan hiç iyi bir gelişme olmadığı halde gerilemesi enteresan. 
sr. member
August 25, 2021, 03:44:55 PM
Dolar yavaş yavaş geri çekiliyor gibi ama ben yine belli bir noktaya geldikten sonra Reisin bir açıklaması ile uçuşa geçeceğini düşünüyorum.
Altın düşüyor diyen var ama bu düşüş bence dolar ile alakalı bi durum. Dolar fırlayınca altında yükselişe geçecek.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
August 25, 2021, 11:20:13 AM

USD / TRY kuru son 1 hafta içerisinde 8.47 dolaylarından 8.38'e bir gerileme yaşadı. Düzenli bir düşüş grafiği görüyoruz bu noktada. Bu düşüşün özel bir nedeni varsa bilmiyorum. Ancak zaten bu gibi inişlerin kısa sürede çıkışları da oluyor. Yani devamlı bir düşüş olması için ekonomik anlamda bir şeylerin yapılması lazım. Bunu hep söylüyoruz ama bizi takan yok malesef. Yarın bir güne yine en az 8.60ları görürüz.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
August 17, 2021, 10:46:35 PM

Hocam dolar 10 lira olmadı da bekle hele daha yıl sonuna çok süre var hiç bir şey belli olmaz sürekli değer kaybeden bir para birimimiz var enflasyon rakamlarda bile yüzde 15-20 gösteriliyor yıllık olarak var mı daha kötüsü dolar 8.4 liraya düştü diye sanki 2-3 liraya düştü gibi yazmak için erken
full member
Activity: 854
Merit: 113
August 17, 2021, 07:14:20 PM

Herkes bir tahmin yapıyor sonuçta.  Grin  Ben 10 olacak dedim vs. demiyorum ama açıkçası ilerde olması imkansız da görünmüyor bence. Ekonomide yanlış adımlar atılmaya devam edilirse kısa sürede 9'un üstü görülebilir. Sonrasında da kademeli bir şekilde 10'a bile çıkabilir belli mi olur? Şu anki durum da zaten içler acısı hala orası ayrı bir konu. Tutup da 8.42'yi savunacak kadar delirmedim.  Cheesy  Keşke bunları hiç konuşur durumda olmasak da her şey çok güzel olmaya başlasa ufak ufak.
hero member
August 17, 2021, 05:21:53 PM

Olmasını bende istemiyorum ama olası faiz indirimleri doları 9 TL üzerine sarkmasına neden olacaktır. Merkez Bankası başkanı Cumhurbaşkanının faizi indirmeliyiz konuşmasına rağmen doğru bir karar ile faizleri sabit tuttu. Cumhurbaşkanı kalkıp başkanı görevden alırsa yandığımızın halidir.

7-7,20 TL den neredeyse 1,5 TL arttı ama kaç ay geçti 8 TL ye bile düşürülemedi ancak sabit tutulmaya çalışılıyor. Piyasada güven yok güven olmayıncada ne dolar düşer ne enflasyon.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
August 17, 2021, 06:25:18 AM
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
August 15, 2021, 07:09:37 AM
Faiz, kur ve enflasyon sarmalından kurtulamadık bir türlü yıllardır. Bari dolar biraz düşse de halkımız nefes alsa. Şuanda 8.49'dan işlem görüyor. Elimdeki doları satacak olsam tereddüte düşüyorum. Yerine koyabilir miyim diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
August 14, 2021, 03:53:41 PM
Merkez Bankası'nın faizi yüzde 19'da tutacağı açıklandıktan sonra USD/TRY kuru olumlu bir tepki vererek 8.50 bandına doğru bir gerileme gösterdi. Uzun zamandır ilk defa bir açıklama olumlu bir sonuç vermiş oldu. Fakat faizi hep böyle tutabileceklerini sanmıyorum. Eninde sonunda bir değişim olacak. Eğer ekonomik anlamda atılımlar olmazsa faizi düşürmek doları artırır, bu hepimizin bildiği bir şey zaten. Doların düşmesi için faiz artarsa da insanlar için büyük sıkıntı olur, daha da pahalılık başlar.
Ağustostan sonra faiz ve enflasyon ile ilgili ne yapacaklarını açıklamıştı cumhurbaşkanı. Sanıyorum çok kötü günler bizi bekliyor.

Dediğiniz gibi uzun zaman sonra ilk defa bir açıklama olumlu sonuç vermiş oldu ancak daha önce yapılan büyük faiz kararları hatalarında biraz daha doğru karar verebilselerdi nasıl çok daha iyi olabilirdik diye insan düşünmeden edemiyor. Çok basit ekonomik gerçeklere karşı çıkılmasının sonuçlarını acı içinde yaşıyoruz. En basitinden 2018, 2019 ya da 2020 yazı dolar kurunu ve genel olarak her şeyin fiyatlarındaki değişimi dikkate alınca inanılmaz kötü tabloyu görebiliyoruz.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
August 14, 2021, 01:17:29 PM
Merkez Bankası'nın faizi yüzde 19'da tutacağı açıklandıktan sonra USD/TRY kuru olumlu bir tepki vererek 8.50 bandına doğru bir gerileme gösterdi. Uzun zamandır ilk defa bir açıklama olumlu bir sonuç vermiş oldu. Fakat faizi hep böyle tutabileceklerini sanmıyorum. Eninde sonunda bir değişim olacak. Eğer ekonomik anlamda atılımlar olmazsa faizi düşürmek doları artırır, bu hepimizin bildiği bir şey zaten. Doların düşmesi için faiz artarsa da insanlar için büyük sıkıntı olur, daha da pahalılık başlar.
hero member
August 09, 2021, 03:39:03 PM
Bir açıklama bile doların tekrardan fırlamasına sebep olabiliyor artık.

Ne güzel 8.30'lara kadar gerilemişken bir açıklamayla tekrardan 8.65'lere dayandık.Eğer dendiği gibi üstüne üstlük faiz indirimi de gelirse haftaya 9'u geçeriz gibime geliyor.
Cumhurbaşkanı sinyalini verdi bu haftaki Merkez Bankasından faiz indirimi gelecek 50-200 baz puan indirilebilir. Bu faiz indirimini destekleyecek rezerv yok bakalım nasıl olacak 9 TL bandını çok rahat aşacaktır. Peki madem bir şey değişmeyecekti Naci Ağbal neden görevden alındıHuh

Bence de faiz indirimi gelecek. Eğer çok ciddi  bir puan indirim gelirse işte o zaman dolar 9 TL'nin üstüne atar.
Hatta sert yükseliş de olabilir. Perşembe günü belli olacak.

Çok fazla bir indirim beklemiyorum açıkçası daha önce dediğim gibi 50-200 baz puan olur diye tahmin ediyorum ama yıl sonuna doğru kademeli olarak düşüş sürebilir. Anlamadığım olay sanki doların düşmesini istemiyorlar ve perşembe günü toplantı yapılacak ve sen kalkıyorsun bir hafta öncesinden faiz indirimi yapacağız diyerek dövizin çıkmasına sebep oluyorsun kimin elinde yüklü dolar var acaba kimin için için yükseltiliyor kur???
sr. member
August 07, 2021, 09:41:15 AM

Ne güzel 8.30'lara kadar gerilemişken bir açıklamayla tekrardan 8.65'lere dayandık.Eğer dendiği gibi üstüne üstlük faiz indirimi de gelirse haftaya 9'u geçeriz gibime geliyor.
Cumhurbaşkanı sinyalini verdi bu haftaki Merkez Bankasından faiz indirimi gelecek 50-200 baz puan indirilebilir. Bu faiz indirimini destekleyecek rezerv yok bakalım nasıl olacak 9 TL bandını çok rahat aşacaktır. Peki madem bir şey değişmeyecekti Naci Ağbal neden görevden alındıHuh

Bence de faiz indirimi gelecek. Eğer çok ciddi  bir puan indirim gelirse işte o zaman dolar 9 TL'nin üstüne atar.
Hatta sert yükseliş de olabilir. Perşembe günü belli olacak.
hero member
August 07, 2021, 06:52:46 AM

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
August 07, 2021, 05:09:52 AM

Pages:
Jump to: