Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 38. (Read 14460 times)

hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 05, 2021, 09:56:18 AM
Son dakika! Enflasyon ve para politikasına ilişkin açıklamalarda bulunan Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "Faiz indirimini bu yıl uzun süre gündeme almamız mümkün görünmüyor. Önceliğimiz enflasyonu kademeli indirmek ve fiyat istikrarını sağlamak." ifadelerini kullandı.

Böyle bir haber gördüm lakin ne olacak göreceğiz

Bir müddettir dolar ufak ufak salmaya başladı. Bu açıklamanın önünü kesecek başka bir açıklama gelmez ise 6.80 yola çıkmış görünüyor. Haydi hayırlısı. Yoksa yön yine tersine döner.
full member
Activity: 588
Merit: 125
February 05, 2021, 09:37:19 AM
Son dakika! Enflasyon ve para politikasına ilişkin açıklamalarda bulunan Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "Faiz indirimini bu yıl uzun süre gündeme almamız mümkün görünmüyor. Önceliğimiz enflasyonu kademeli indirmek ve fiyat istikrarını sağlamak." ifadelerini kullandı.

Böyle bir haber gördüm lakin ne olacak göreceğiz
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
February 04, 2021, 05:11:12 PM
7.10 un altına ineceğini kesinlikle düşünmüyorum. Faizler yükseldiği için dolar hızlıca düştü bunun sonucunda piyasaya inanılmaz lira enjekte edilmiş oluyor, sonucu muhtemelen ağır bir devalüasyon olacak, açıkçası ben düşükten dolar toplamaya devam ediyorum. Bir kez bu faiz tuzağına düştüm binlerce lira kaybettim bir daha asla. Ne dış ne iç piyasanın hükümete güveni yok bence.
sr. member
Activity: 1022
Merit: 306
February 04, 2021, 04:27:55 AM
7'nin altına salarsa 6ya doğru salınmaz mı arkadaşlar ne dersiniz? yukarıda da yazdım altını gümüşü düşürüyor doların düşüşü, ons bazında sabit ya da yükseliş bile olsa tl bazında altın kan ağlıyor
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
February 04, 2021, 02:41:27 AM
Bu denl bir düşüş hakikaten aslında dolar ve euro açısından enteresan bir durum altcoin mantığı gibi biraz alttan toparlamak gerekir demeden duramayacam Cheesy Çünkü bu düşüşün illaki çıkışı olur bana göre. Bakalım bekleyip göreceğiz.

3.000 dolar kadar attım kenara. Dursun köşede lazım olur elbet  Grin
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
February 03, 2021, 07:37:15 PM
Bu denl bir düşüş hakikaten aslında dolar ve euro açısından enteresan bir durum altcoin mantığı gibi biraz alttan toparlamak gerekir demeden duramayacam Cheesy Çünkü bu düşüşün illaki çıkışı olur bana göre. Bakalım bekleyip göreceğiz.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
February 03, 2021, 05:00:48 PM
bastılar parayı bastılar parayı ve en sonunda doları bozdular:))
telefona her bakışımda dolar 3-5 kuruş daha düşüyor. pandeminin ilk döneminde de bu durum yaşanmıştı dolar düşmek yerine ülkemizde şahlanmıştı diye hatırlıyorum. bakan ve merkez bankasının değişikliği mi bu güveni verdi de bu değişime neden oldu?

Biden'ın gelmesiyle hükümette bir anlayış değişikliğine gidildiği çok açık önce reform söylemleri ardından ekonomi bakanı ve merkez bankası başkanının değişmesi en sonunda da yeni anayasa söylemi  Grin Dış Güçlere gülücükler saçmaya başladık bundan dolayı bu düşüşlerin devamı gelebilir.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
February 03, 2021, 04:13:43 PM
Sözde merkez bankası hükümete mektup göndermiş acı reçete uzun dönemli faiz denmiş bu faizler uzun dönem düşürülmemeli falan demiş uygulayacağı planı açıklamış bakalım nereye kadar gidecek yüksek faiz ben hala nasıl bu kadar düşebilir şaşırıyorum tek sebebi pandemi sınırsız para dolanması galiba
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
February 03, 2021, 02:25:14 PM
7 liranın sağlam destek olduğunu söyleyebilir miyiz? Erken seçimin gelmesi beklenirken 7.10 ile 7.40 bandında hareket etmesini normal buluyorum.
7 liranın altına düşmesi de 7.50'nin üstüne çıkması da sürpriz olur. Kontrollü bir hareket var sanki.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 03, 2021, 01:12:35 PM
bastılar parayı bastılar parayı ve en sonunda doları bozdular:))
telefona her bakışımda dolar 3-5 kuruş daha düşüyor. pandeminin ilk döneminde de bu durum yaşanmıştı dolar düşmek yerine ülkemizde şahlanmıştı diye hatırlıyorum. bakan ve merkez bankasının değişikliği mi bu güveni verdi de bu değişime neden oldu?
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
February 03, 2021, 10:28:47 AM
7'nin altına salacağını düşünen var mı? Bence bugünlerde dipleri görüyoruz, keşke daha çok düşse tabi ama pek şans vermiyorum. Zaten ne kadar düşse de halka yansıyan bir şey yok, hiçbir şeyin fiyatı düşmüyor aksine zamlanıp duruyor.
Alım yapmak için güzel bir zamandayız, bu kadar yokluğun ortasında doların son 2 haftada bu kadar düşmüş olması pek mantıklı gelmiyor. Faiz oranlarına nasıl bir etkisi olacağını göreceğiz ama bu durumun kalıcı olmayacağı kesin.

Yakındır yeniden 8'e dayanması Smiley

7'nin altına salınıp ondan sonra şiddetli bir çıkış olabilir hocam.
Dediğiniz gibi dolar düştüğünde hiç bir şeye indirim gelmiyor ama çıktığında zam ardı sıra geliyor. Güzel bir gerileme oldu ama devam eder mi belli değil açıkcası
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
February 03, 2021, 03:46:30 AM
7'nin altına salacağını düşünen var mı? Bence bugünlerde dipleri görüyoruz, keşke daha çok düşse tabi ama pek şans vermiyorum. Zaten ne kadar düşse de halka yansıyan bir şey yok, hiçbir şeyin fiyatı düşmüyor aksine zamlanıp duruyor.
Alım yapmak için güzel bir zamandayız, bu kadar yokluğun ortasında doların son 2 haftada bu kadar düşmüş olması pek mantıklı gelmiyor. Faiz oranlarına nasıl bir etkisi olacağını göreceğiz ama bu durumun kalıcı olmayacağı kesin.

Yakındır yeniden 8'e dayanması Smiley
sr. member
February 02, 2021, 10:43:27 PM
Düşüşler baya sert oldu bu miktarlarda aslında biraz toplamak da fayda var ama biraz daha düşebilir gibi duruyor bakalım beklemede kalmak gerekiyor ytd.

Aynen güzel rakamlar geldi dolar güzel fırsat veriyor bence, ayrıca altında da harika bir fırsat oluştu. Umarım sene boyunca bu seviyelerde kalırız altında. Hatta biraz daha düşmesi faydalı olacaktır.

hero member
Merit: 529
February 02, 2021, 03:36:40 PM
Düşüşler baya sert oldu bu miktarlarda aslında biraz toplamak da fayda var ama biraz daha düşebilir gibi duruyor bakalım beklemede kalmak gerekiyor ytd.
sr. member
February 02, 2021, 03:34:33 PM
Bu seviyelerden yükleme yapacağım bakalim dolarla isim yok ama bu kadar düşünce almamak olmaz kötü günler için dolar bulundurmak şart. biliyorsunuz deflasyonist baskı devam ediyor ve varlıklar dolar karşısında değer kaybetme riski ile karşı karsiya.
Bir iki pozisyonumu kapatıp dolara geçmeyi planlıyorum bakalim. Türk lirası çok değerlendi bu süreçte artık daha fazla değer kazanacağını düşünmüyorum. YTD.
sr. member
Activity: 1022
Merit: 306
February 02, 2021, 01:44:07 PM
dolardaki eurodaki düşüşün devamı bekleniyor mu arkadaşlar?
dolarla işim yok ama altın ve gümüşüm var biraz. dolar düşünce onlar da düşüyor haliyle ve tl de kalmak bile daha mantıklı geliyor bu durumda. altını 530'dan alanlara sabırlar diliyorum. oralardan almadım ama aldıkça düştü namussuz
ha acelem yok iki gün sonra satayım diye almadım zaten ama insan merak ediyor yine de
member
Activity: 854
Merit: 50
February 02, 2021, 04:44:52 AM
Bu senenin USD / TRY bazlı aşağı gideceği belli. Bu yüzden hamleler yapılıyor hem ekonomi tarafında hem siyaset tarafında. Fakat bizim piyasa çok kırılgan olduğu için şurdan aldım kar ederim mantığı hep olacaktır. Son 6 yıllık grafiğe bakıldığında bu görülecektir. Belki hükümet değişimine kadar inişleri çıkışlardan fazla göreceğiz.

Burada tek sıkıntı doların düşmesi ile tüketiciye yansıyan hiçbirşeyin olmaması.. Eğer bu düşüler tüketiciye yasarsa kalıcılık sağlayabilir..
sr. member
February 02, 2021, 03:58:58 AM
Ülkedeki herkes dolarize olduktan sonra dolar düşmeye başladı. DHT hesapları falan diyorlar ama ben yastık altında bile çok ciddi dolar stoğu olduğunu düşünüyorum :=) Bir miktar bizde mi alsak ne yapsak ? Bu seviyeler baya düştü çünkü.
full member
Activity: 588
Merit: 125
February 01, 2021, 02:09:01 PM
Düşmeye devam etmesi durumunda faizler de biraz olsun düşebilir. Halk üzerindeki bu kur ve faiz baskısı da biraz olsun rahatır.  Vatandaş şu anda enflasyon altında eziliyor.

Keşke öyle olsa hocam. Ben düşüşün geçici olduğunu düşünüyorum. Dolar bolluğunda olduğumuz bir dönemdeyiz lakin asla tl dolara karşı güçlü kalamaz. Yakında tekrar çıkışlar başlayacaktır. Zaten konut satışları biraz daha düşerse faizler insin diye homurdamalsr başlar. Sonrasında dolarda geri artış başlar zaten.
sr. member
Merit: 300
January 31, 2021, 07:13:16 AM
Düşmeye devam etmesi durumunda faizler de biraz olsun düşebilir. Halk üzerindeki bu kur ve faiz baskısı da biraz olsun rahatır.  Vatandaş şu anda enflasyon altında eziliyor.
Pages:
Jump to: