Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 35. (Read 14460 times)

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
March 05, 2021, 04:24:35 AM
Daha önce bahsettiğimiz ve tahmin ettiğimiz gibi zorlama tedbirlerle 2-3 ayda indiği yerden eski seviyelerine 3-4 gün içerisinde geri geldi, bundan sonrada önü açık gibi duruyor, biraz daha çıkarsa bu ay yine bir faiz artırımı kararı gelebilir ama bu da ekonomiye ciddi zararlar veriyor, allah ülkemizin sonunu hayır etsin.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
March 05, 2021, 04:10:26 AM
Dolar 22 şubat sonrasında 7 den dönerek sert bir yükselişe imza attı. Neredeyse 1.5 haftada 50 kuruş yükseldi. Dolar endeksinin artmasıyla türk lirası karşısında bu artış normal karşılanabilir.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
March 04, 2021, 07:12:46 PM
Ülkemizdeki dolarizasyon inanılmaz boyutlarda.

DTH hesapları %50 üzerinde görünüyor. Bu 2002 2003 seviyelerinden bile yukarda olduğu anlamını taşır. Tarihi zirvelerin ötesinde devam ediyor.

Yastık altı dolarları saymıyoruz tabi. Millet oluşan ekonomik kriz endişeleri corona vs ile yastık altına hatrı baya sayılır dolar koyduğunu da düşünüyorum. Bu psikolojiyi aşmak çok zor olacak.

Bakalım doların seyri bu yıl nasıl ilerleyecek.
Ucuz faizle dağıtılan pandemi kredileri de ihtiyacı olmayan insanlara gidince dolar/altın gibi şeylere döndü muhtemelen. Onun da bir etkisi olabilir.

Keşke tek pandemi kredisiyle kalsaydı. Birbirine ev-araba-arsa satıp tapuyu sağ cebinden sol cebine koyarak o düşük faizler ile milyonları değerlendirenler oldu. Şimdi mevduata koysalar kârdalar.

Bir ekonomi göz göre göre bu kadar kötü yönetilir. Neydi sloganımız faiz sebep, enflasyon sonuçtu. Hiçbir kurmayı söylemedi mi yönetenlere "efendim düşük faizle oluşan arz enflasyona sebep olmaz mı?" diye.

Bence Cumhurbaşkanı'na bu birçok sefer söylendi ama kendi yakın çevresi ona farklı telkinlerde bulununca onlara inanmayı tercih etti hatasını çok geç anladı ama maalesef iş işten geçeli çok oldu.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
March 04, 2021, 07:10:11 PM

DTH hesapları %50 üzerinde görünüyor. Bu 2002 2003 seviyelerinden bile yukarda olduğu anlamını taşır. Tarihi zirvelerin ötesinde devam ediyor.

Yastık altı dolarları saymıyoruz tabi. Millet oluşan ekonomik kriz endişeleri corona vs ile yastık altına hatrı baya sayılır dolar koyduğunu da düşünüyorum. Bu psikolojiyi aşmak çok zor olacak.

Millet hangi parayı koyuyor hocam insanlar para kazanamıyor ki koysun işten çıkıyor esnaf çalışmıyordu yeni yeni açıldı dolar zaten 7 lira birikim yapıp dolara atabilen adamı alnından öperim hem de bu süreçte
member
Activity: 210
Merit: 30
March 04, 2021, 05:48:59 PM

Ucuz faizle dağıtılan pandemi kredileri de ihtiyacı olmayan insanlara gidince dolar/altın gibi şeylere döndü muhtemelen. Onun da bir etkisi olabilir.

Keşke tek pandemi kredisiyle kalsaydı. Birbirine ev-araba-arsa satıp tapuyu sağ cebinden sol cebine koyarak o düşük faizler ile milyonları değerlendirenler oldu. Şimdi mevduata koysalar kârdalar.

Bir ekonomi göz göre göre bu kadar kötü yönetilir. Neydi sloganımız faiz sebep, enflasyon sonuçtu. Hiçbir kurmayı söylemedi mi yönetenlere "efendim düşük faizle oluşan arz enflasyona sebep olmaz mı?" diye.
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
March 04, 2021, 03:06:04 PM
Dolar 6.60'lara değecek derken ne olduğunu anlamadan 7.60'a merdiven dayadık neredeyse. Doları baskılamak için o kadar adım atılmasına rağmen bunu bir yere kadar başarabiliyoruz dolar yine gözünü yukarı dikti bakalım piyasa bize neler gösterecek
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
March 04, 2021, 02:36:51 PM
Az önce 7.56'ya fitil atıp 7.51'e kadar geriledi. Bi taraftan türk lirası değer kaybederken öbür taraftan da dolar değer kazanmaya başladı.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 04, 2021, 12:22:10 PM

full member
Activity: 322
Merit: 101
March 04, 2021, 12:06:06 PM
Bi arkadasin lafiyla 7 .5ten almistim. Cok beklemekten korkuyordum ama oraya yaklastik. Parami kurtarayim yeter. Biraz TL'ye gecmek istiyorum. Dogru yerde alim yapmaya calisacagim.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
March 04, 2021, 12:02:17 PM

member
Activity: 334
Merit: 20
February 27, 2021, 06:38:13 PM
Birileri dipten satacak ki birileri de dipten malı toplasın. Oyunun kuralı bu. Darılmaca gücenmece yok.
sr. member
February 27, 2021, 02:59:05 PM
Yok 6.40 olacak yok 6.25 olacak derken 3 günde 7.45 geldi.

Özellikle 6.90 geldiğinde dikkat ettiğim tüm haberler sattırmaya yönelikti. Yabancı bankalar tahminler falan yapıyor 6 liralar falan gelecekmiş. Dedim herhalde gökten para yağacak. Ama işin rengi bu hafta tamamen belli oldu.

Şişmiş borsalardan kar alıp nakite geçmek isteyenler çoktu. Bence borsalardan bir miktar kitleyip nakite geçenler oldu. Ayrıca baskılanan dolar bir gazla 7.45'e kadar fırladı. Nihayetinde olan oldu artık.

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 27, 2021, 09:37:41 AM
Biz mi çok safız her şeyin kolay düzeleceğine inanıyoruz yoksa ekonomi yönetimimiz mi çok kötü anlamıyorum.Yabancı yatırımcıya güven vermek ve yapısal reform yapmak yerine hala boş polemiklerin içerisine girersek dolar çok yakında 8 in üstünü de görür.
Biz çok safız. Boş koltuk bile doları düşürmeye yetiyor. Ağızlarını tutsalar piyasa dengesini bulacak bir şekilde. Gidip saçma sapan açıklamalar yapıp doları yükseltiyorlar.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
February 27, 2021, 08:23:27 AM
Biz mi çok safız her şeyin kolay düzeleceğine inanıyoruz yoksa ekonomi yönetimimiz mi çok kötü anlamıyorum.Yabancı yatırımcıya güven vermek ve yapısal reform yapmak yerine hala boş polemiklerin içerisine girersek dolar çok yakında 8 in üstünü de görür.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
February 27, 2021, 06:59:10 AM
dolar 3 gunde 7'nin altinda 7.40'a kadar yukselis gosterdi, hic bir ekonomisi, hukuku, ticareti gelismis ulkenin para biriminde boyle oynak volalite gorulmez, oynak kur oranlari ilk olarak dis borclari olan devleti, sonra ihracatcilari etkiler ki son donemde ticaret acigi azalmisti ancak bu kurlardan sonra yine acik fark atacak, tanri sabir versin herkese.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
February 26, 2021, 02:43:16 PM
8.50 den dolar alım kuyruğuna girenler yakında 7 liradan satış kuyruğuna girer. Benim için ise tam toplama lokasyonunda. Ama  rekt edecek bir 6.80 olursa tadından yenmez. Oradan depoyu tamamen fulleriz. (Ytd)

20 gün önce dolar 7 lirayken demiştim. 6.90'dan satanlar için üzgünüz ama yapacak bir şey yok.

Açıkcası ben burada yanıldım yeni ekonomi yönetimi çok kararlı bir şekilde politikalarını devam ettiriyorlardı ama yurtdışından gelen haberlerin üzerine Albayrak politikalarının savunulması yabancı yatırımcıyı korkuttu.
member
Activity: 756
Merit: 17
February 26, 2021, 02:21:47 PM
Berat albayrağın tekrardan isminin anılmasıyla birlikte dolara tekrardan bir enerji geldi. Adamın isminin okunması bile piyasayı göçertmek için yetiyor gerçekten ilginç ve inanılmaz. Enerji bakanı olacağı konuşuluyor.
Çok da mümkün değil bence. Sağlık sorunları vs diyerek görevinden af istemişti. Tekrar bakanlığa gelmesi tutarsız olur. Zaten halk gözünde imajı sarsıldı. Bunu yapmalarına pek ihtimal vermiyorum.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
February 26, 2021, 08:35:40 AM
Berat albayrağın tekrardan isminin anılmasıyla birlikte dolara tekrardan bir enerji geldi. Adamın isminin okunması bile piyasayı göçertmek için yetiyor gerçekten ilginç ve inanılmaz. Enerji bakanı olacağı konuşuluyor.
sr. member
February 26, 2021, 07:19:20 AM
8.50 den dolar alım kuyruğuna girenler yakında 7 liradan satış kuyruğuna girer. Benim için ise tam toplama lokasyonunda. Ama  rekt edecek bir 6.80 olursa tadından yenmez. Oradan depoyu tamamen fulleriz. (Ytd)

20 gün önce dolar 7 lirayken demiştim. 6.90'dan satanlar için üzgünüz ama yapacak bir şey yok.
full member
Activity: 854
Merit: 113
February 25, 2021, 06:33:13 PM
diyorlarki dolar düşüyor ürün fiyatları neden düşmüyor nasıl düşsün abi koca ülkenin parası sakız gibi bir hal aldı her harekette çılgın bir makas aralığı oluşuyor bu aralık varken kimse dövizle ülkeye giren ürünlerin fiuatlarında düşüş beklemesin bekleyen boşa bekler.

Birkaç gün önce dolar düşte diye indirim yapan bir tacir bugünkü kur artışından sonra başını taşlara vururdu.Esnafın hepsine dolar 10 olcak ama oynak olmayacak deseler zil takıp oynayıp kabul ederler.
Pages:
Jump to: