Pages:
Author

Topic: USD/TRY - page 34. (Read 14460 times)

member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
March 14, 2021, 06:38:17 AM
bu ayı 7.80-7.90 seviyelerinde bırakır ama bunda 2 gün sonra düzenlenecek olan FOMC toplantısından çıkan karar da önemli olacak faizi sabit bırakacaklar bana göre YTD.
member
Activity: 756
Merit: 17
March 13, 2021, 08:07:09 AM
Turizm sezonunun gelmesiyle türk lirasında bir değerlenme gelmesini umuyorum. Turizm sezonu doların 8'i görmesi faiz-kur döngüsüne sokar bizi. Hem faizin yükselip hem de kurun artması reel enflasyonu uçurur. Vatandaş da üreticiler de bu yükün altından kalkamazlar.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
March 13, 2021, 07:22:19 AM
Kişisel düşüncem; 7.80 üzerine çıkmasını beklemiyorum doların. 7.30-7.80 arasında mekik dokuyacak gibi bir görüntüsü var.

YTD.
turizm sezonuna beklenilen gibi girersek 7'lere kadar bir gerileme görebiliriz. Ama turizm gelirleri olmazsa 8.5'ye kadar bile yolu var. Salgının seyri ekonomimizi belirleyecek bence.
Turizm gelmeden 7,75 i geçmişiz, ben turistik sezonda da o kadar gerileyeceğini zannetmiyorum, Hakan Atilla istifasından sonra büyük bir gerileme yaşandı, işte bu yüzden Türkiye’de hiç bir şeyin garantisi yok i, 2-3 günde yüzde 10 gerileyen bir para birimi,

7.78'e nokta atışı vurup çevirdiler. 7.80 üzerine daha var gibi. Yaz aylarında 8 görülürse süpriz olur benim için. Ama görürse sorun olur mu sanmıyorum yani ülkemiz içinde 8 liraların pek sorun olacağını düşünmüyorum. Bu kadar doları bastırıp 6.90 falan getirmeleri bile ilginç geldi ya neyse. YTD
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
March 09, 2021, 01:53:03 AM
Zaten dolar yükselecekti dün Hakan Atilla'nın istifa haberi ile dolar  yükseldi bist düşüş yaşadı.
Buralardan bile dolar alınsa ciddi kar yazabilir. Beklemeye, sabrı olan kişiye!
full member
Activity: 322
Merit: 101
March 08, 2021, 07:40:33 PM
7. 5'ten aldiklarim cikti sonunda. Dolar alip satmak daha guzel. Kriptoda cok buyuk risk var. Panik, korku havasi da buyuk. Ama dolar oyle degil. Keske kriptoya girmeseydim diyom simdi.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
March 08, 2021, 03:45:06 PM
Dolar tekrardan 8'i göremeden düşecektir bana kalırsa. 17 Şubat günü 7 nin altına indiğinde 6.80 6.70 seviyelerine geleceğini düşünüyorduk ama aksine haberler ve gelişmelerle birlikte tekrardan 8'e doğru yol almaya başladı. 3 haftada neredeyse 1 türk lirası arttı. Zaten sadece bugün 25 kuruş artmış Cheesy

Çok hızlı bir değer kaybetme olayı yaşandı, gerçekten işin en kötü tarafı da bunun milli paramız olması, paramızın değeri düştükçe alım gücümüz düşüyor, yine fırsatçılar dolar kurunu bahane ederek zaten pahalı olan fiyatları daha da arttıracak, 8 lira bandı benim de beklentim şuan,
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
March 08, 2021, 03:28:01 PM
Gene mi 8 olacak Huh
Yabancısı olduğumuz seviyeler değil.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
March 08, 2021, 03:13:13 PM
Dolar tekrardan 8'i göremeden düşecektir bana kalırsa. 17 Şubat günü 7 nin altına indiğinde 6.80 6.70 seviyelerine geleceğini düşünüyorduk ama aksine haberler ve gelişmelerle birlikte tekrardan 8'e doğru yol almaya başladı. 3 haftada neredeyse 1 türk lirası arttı. Zaten sadece bugün 25 kuruş artmış Cheesy
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
March 08, 2021, 03:02:08 PM
Kişisel düşüncem; 7.80 üzerine çıkmasını beklemiyorum doların. 7.30-7.80 arasında mekik dokuyacak gibi bir görüntüsü var.

''2020 Mart benzeri bir deflasyonist bir çöküş olmadıkça.

YTD.
turizm sezonuna beklenilen gibi girersek 7'lere kadar bir gerileme görebiliriz. Ama turizm gelirleri olmazsa 8.5'ye kadar bile yolu var. Salgının seyri ekonomimizi belirleyecek bence.
Turizm gelmeden 7,75 i geçmişiz, ben turistik sezonda da o kadar gerileyeceğini zannetmiyorum, Hakan Atilla istifasından sonra büyük bir gerileme yaşandı, işte bu yüzden Türkiye’de hiç bir şeyin garantisi yok i, 2-3 günde yüzde 10 gerileyen bir para birimi,
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
March 08, 2021, 02:24:02 PM
Bu olana binlerce bahane bulabilirsiniz ama tek gerçek AKP iktidarinin Türkiye’yi ~9 milyon insanın aş evi olarak kullanması ve her 3 gençten 2’siniz işsiz olması. Türk lirasini geçtim, dolar bile güvenli değil.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
March 08, 2021, 02:04:34 PM
İlerleyen günlerde 8 TL yi görebilir yukarı doğru bir ivme kazandı. Faiz politikasının yüksek olmasına karşın çok daha düşük seviyelerde olması gerekirdi.  Berat ALBAYRAK'ın tekrar göreve geleceği gündem olunca hemen 7 TL den 7,45 TL ye Fırladı devamında ABD tahvil açıklamaları dahada çıkmasında etkili oldu.

https://youtu.be/ooAh6OOK7tk?t=5 Berat Albayrak'ın göreve geleceği gündem olunca dolar karşısında türk lirası temsili  Grin
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 08, 2021, 01:11:56 PM
İlerleyen günlerde 8 TL yi görebilir yukarı doğru bir ivme kazandı. Faiz politikasının yüksek olmasına karşın çok daha düşük seviyelerde olması gerekirdi.  Berat ALBAYRAK'ın tekrar göreve geleceği gündem olunca hemen 7 TL den 7,45 TL ye Fırladı devamında ABD tahvil açıklamaları dahada çıkmasında etkili oldu.
sr. member
March 08, 2021, 12:41:13 PM
7.80'i geçmesini beklemiyorum. Geçsede kalıcılı olacağından şüpheliyim. Bende merak ediyorum bakalım nereye kadar çıkacak.

YTD.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
March 08, 2021, 06:14:05 AM
ABD'nin 10 yıllık hazine tahvil getisinin yeniden %1.6 seviyesine yaklaşmasıyla birlikte Dolar/TL kuru, 7,65 seviyesine kadar çıktı. Zaten doalrın şu saattten sonra düşmesini beklemiyorum. Bence bu ay sonuna kadar 8 i görebiliriz.
full member
Activity: 588
Merit: 125
March 07, 2021, 07:20:13 AM
Dolar çok hızlı yükseliş gösteriyor artık o sabit seviyesi kalmadı zaten ellerinde de tutamıyorlar bunu en az 200 baz faiz artırımı gelmesi lazım yoksa sıkıntılar daha büyüyecek bence asıl sorun doların artmasıyla oluyor eğer yine pas geçilir ya da 200 den az artış gelirse dolar tutulamaz bu arada vergi indirimi devam etmeli
hero member
March 05, 2021, 03:11:12 PM

YTD.

Normalde doğacak çocuğa don biçilmezmiş hocam lakin durumlar pek iç açıcı değil gibi duruyor. Bu çin aşısının AB'den daha onay almaması ve erken olarak kabul edilen normalleşme sürecinin etkisiyle salgın coşacaktır ve Avrupa Birliği ülkeleri schengen vizesinde aşı muhabbetini devreye alırlarsa avrupa ülkelerinden bir yaptırım söz konusu olabilir. İnşallah ben haksız çıkarımda bu millet daha fazla zorluk çekmez.
bu durum avrupa'ya gidecekleri etkiler bence. Avrupa'dan bizim ülkemize gelecek insanlar zaten pfizer ile aşı olacağından böyle bir sıkıntı yaşanmaz diye umuyorum. Salgın çoşarsa da 23 nisan ve 1 mayısta sağlam sokağa çıkma yasaklarıyla durum kontrol altına alınır. Böylelikle haziranda turizm sezonu tam anlamıyla açılır.

Farketmiyor hocam pfizer olmuş olmamış sonuç olarak Türkiye'ye gitmek riskli durum diyerek Türkiye'den gelecek olanlara bi 14 günlük karantina uygulanacak denirse işi uzatıp o zaman ciddi oranda düşer anca alamancılar gelir gelirse
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 05, 2021, 03:04:07 PM

YTD.

Normalde doğacak çocuğa don biçilmezmiş hocam lakin durumlar pek iç açıcı değil gibi duruyor. Bu çin aşısının AB'den daha onay almaması ve erken olarak kabul edilen normalleşme sürecinin etkisiyle salgın coşacaktır ve Avrupa Birliği ülkeleri schengen vizesinde aşı muhabbetini devreye alırlarsa avrupa ülkelerinden bir yaptırım söz konusu olabilir. İnşallah ben haksız çıkarımda bu millet daha fazla zorluk çekmez.
bu durum avrupa'ya gidecekleri etkiler bence. Avrupa'dan bizim ülkemize gelecek insanlar zaten pfizer ile aşı olacağından böyle bir sıkıntı yaşanmaz diye umuyorum. Salgın çoşarsa da 23 nisan ve 1 mayısta sağlam sokağa çıkma yasaklarıyla durum kontrol altına alınır. Böylelikle haziranda turizm sezonu tam anlamıyla açılır.
hero member
March 05, 2021, 02:27:56 PM

YTD.

sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
March 05, 2021, 02:16:46 PM

YTD.
sr. member
March 05, 2021, 07:58:05 AM

YTD.
Pages:
Jump to: